29 червня 2016, Київ 01:13

  Політика

  Путін і Савченко. Діагноз державного ідіотизму

  Надія Савченко
  Надія Савченко
  (Рубрика «Точка зору»)
   

  Цей текст, звичайно ж, повинен був би писати не я, а Олександр Подрабінек. У блискучій книзі «Дисиденти» один із найкращих російських публіцистів, який провів роки в радянських таборах, розповів, як діяла каральна психіатрія в Радянському Союзі, як абсолютно здорових людей запроторювали до психіатричних лікарень за прагнення захистити права людини або просто нелюбов до найкращого у світі вчення.

  Ще одна людина, яка написала б цей текст набагато краще за мене – Семен Глузман, український психіатр, що довів безглуздість діагнозу, поставленого генералу Петру Григоренко, захиснику кримських татар і відсидів за це сім років у радянському таборі.

  Але Подрабінек і Глузман могли поділитися розповідями про минуле, нехай і недавнє. А нам доводиться писати про сьогодення – про ситуацію з Надією Савченко. Відважну льотчицю немає за що судити і її намагаються оголосити божевільною. За допомогою експертизи, зрозуміло, як інакше!

  Каральна психіатрія здавалася нам історією – а даремно. Через кілька десятиліть виявилося, що російські керівники, чиновники, судді та медичні експерти – такі ж негідники, якими були їхні попередники в Радянському Союзі. Що порядних людей в сучасній Росії – кіт наплакав. Що російське суспільство може без моральних коливань погоджуватися з викраденнями людей і їхнім запроторенням до «психушки». Що робота над помилками – та що там помилками – злочинами – сталінізму – так і не була проведена і більшість росіян не здатні усвідомити свою особисту відповідальність ані за злочини більшовицького, ані за злочини путінського режиму. І це відкриває дорогу до ще більших злочинів, жертвами яких вже завтра зможуть стати не тільки українці і жителі інших країн, а й самі росіяни.

  Якщо 86 відсотків людей підтримують політику президента, який відродив каральну психіатрію і схвалюють оголошення здорових людей божевільними, то насправді це і є справжній діагноз.

  Діагноз державного та громадського ідіотизму.

  Віталій Портников журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  • Ukraine -- Nadiya Savchenko, ukrainian pilot


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Андрей Місто: Мск
  26.10.2014 23:32
  Незачто говорите? А наводить миномет это что тогда?

  від: Анонім
  30.09.2014 01:00
  чому путін має таку велику ненависть проти України і все що є Українське, він неможе собі до голови взяти що весь світ це бачить і він зробився негідним для всього світу, що то за таке життя без гідности

  від: ВВ Місто: Кіровоград
  29.09.2014 11:45
  Вислів Тертуліана: "Вірую, бо це абсурдно" якнайкраще відображає російську ментальність.
  Як неможливо з раціональних міркувань відкинути релігію, так само неможливо перевиховати росіян з їх імперською вавкою в голові.
  Дивлячись на Росію, не потрібно штудіювати довідники з терапії, тут воювати потрібно! Воювати усім світом. Недарма ж Обама попереджав Путіна, що той знаходиться на "неправильному боці історії".

  від: Влад Місто: Одесса
  28.09.2014 10:25
  100%!!! Добавить нечего.

  від: Славко Місто: Чернівці
  27.09.2014 22:08
  Це можуть розуміти тільки вільні люди, а "рабы не мы; рабы немы"

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ