25 червня 2016, Київ 17:01

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Українські заробітчани виїжджають з Чехії, щоб захищати батьківщину

  @shutterstock.com@shutterstock.com
  x
  @shutterstock.com
  @shutterstock.com

  З Чехії в Україну почали масово виїжджати українські заробітчани. За інформацією видання iDnes.cz, йдеться переважно про робітників, зайнятих на будівельних роботах.

  Особливо занепокоєні середні та малі будівельні фірми, в яких українські  громадяни становлять часто половину, а то і більшість робочої сили. Якщо відхід українських робітників буде тривати, це може призвести до краху низки будівельних фірм, вважає Евжен Корец, генеральний директор однієї з найбільших у Чехії девелоперських компаній Ekospol.

  Як сказав Корец Радіо Свобода, з початком кризи в Україні «близько10 відсотків українських робітників уже повернулися додому. Якщо цей процес не зупиниться, то фірми відчують нестачу робочої сили».

  Мірослав Кубінец з невеликої празької  фірми Tuka, пише iDnes.cz, наголосив, що якщо із Чехії виїдуть українські робітники, то чеська будівельна галузь це відчує, причому суттєво».

  В Об’єднанні у справах інтеграції та міграції, яке займається проблемами праці і побуту іноземців у Чехії, називають серед головних причин щораз активнішого, особливо в останні місяці виїзду українців додому, страх за родину і бажання вступити до армії, щоб захищати свою батьківщину.

  Згідно з останнім переписом населення у 2011 році, у Чехії живе і працює  117 тисяч українців, це найбільша група іноземців у Чехії. Понад 50 тисяч з них живе і працює у Празі.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Денис Місто: Киев
  04.10.2014 12:08
  Весь захід України на заробітках в європейських країнах. Їм і справи немає що тут відбувається! Тільки от чому то їх і називають справжніми Українцями і патріотами. А що вони зробили для країни? Поскакали на майдані і назад поїхали. Залишилися ті хто все життя тут наймитував. А їх по боку, мовляв ви не Українці! Де справедливість?
  У відповідь

  від: Віктор Місто: Прага
  04.10.2014 14:12
  Розділяю вашу думку, Денисе. Ще й додам, ща саме завдяки більшості закордонних українців в країнах заходу склався негативний імідж щодо цілої нації. Переважна більшість -некваліфіковані робітники, що складають конкуренцію місцевим. Вони розглядають кожну країну Європи, як можливість підзаробити та їхати далі, але ніколи в Україну, хоча про це весь час говорять. Але проживши 15 років в Чехії , я ще й нікого не зустрів, хто би добровільно повернувся. Особисто вважаю, що вони (ми чи я також) не маємо право обирати громадянам України владу чи Президента. Навпаки би українці Європи мали би впливати на політику та суспільство навколо себе. А більшість навіть не знає, як звати мера Праги, і хто така ODS, але завжди дадуть оцінку Кличку чи Садовому.

  від: Віктор Місто: Шевченко
  04.10.2014 09:30
  Це компанія, що запровадили чеські ЗМІ. Політпартії прибирають дивідендів за рахунок "рішення національного питання". Ніякого ексодусу заробітчан не відбувається. Пишуть навіть про повістки, що приходять замовними листами до Чехії. Насправді ж проживши за кордоном 15-20 років воювати за Донецьк нікому навіть на думку не спадає. Мітинги в Празі збирають 100-200 людей, тоді, як тут проживає 60 тис. Українців.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ