28 червня 2016, Київ 01:03

  Політика

  Путін, брехня і раби

  Президент Росії Володимир Путін
  Президент Росії Володимир Путін
  (Рубрика «Точка зору»)
   

  Нещодавно мені на очі трапилась стаття «Большое интервью с главой администрации президента России Сергеем Ивановым». Без особливого задоволення, але я її прочитав. На самому початку матеріалу Іванов чітко окреслив російську інтерпретацію подій в Україні. Вона надзвичайно маніпулятивна.

  «Все началось с того, что господин Янукович предложил отложить подписание соглашения об ассоциации Украины с Евросоюзом. Подчеркиваю: не отказался от подписания, а предложил не спешить. Поскольку в последний момент как говорится, лучше поздно, чем никогда – понял, что подписание этого соглашения несет очень серьезный ущерб экономике страны, положит ее на лопатки. В результате начался майдан, поддержанный западными странами. И как следствие – события на юго-востоке Украины, переросшие в войну, по существу своему гражданскую, карательную, в результате которой погибли тысячи людей. В этой же цепи событий убийство своих на майдане, Крым, преступления в Одессе, сбитый «Боинг», продолжавшийся до недавнего времени обстрел прямой наводкой украинских городов, гуманитарная катастрофа».

  Вражає не те, що в ній написано, а рівень, на якому ці тези офіційно озвучуються. Голова президентської канцелярії Росії виявився примітивним послідовником Геббельса. Нацистський пропагандист учив азам пропаганди – говорити лише правду, але не всю.

  Іванов свідомо уникає згадок про низку подій, через що розуміння всього процесу спотворюється. Так, внаслідок непідписання угоди розпочався Євромайдан. Наголошую, не Майдан, а саме Євромайдан. Це був сплеск громадянського протесту. Порівняно нечисленний. Він би швидко пішов на спад і надалі вирішувався б політиками, якби не сталось насильного розгону активістів, якби не було невмотивованої агресії з боку силовиків.

  Ось це викликало справжнє повстання народу, і питання євроінтеграції відійшло на другий план. Повсталі громадяни вимагали дотримання закону і справедливості.

  Але вам, Івановим, цього не зрозуміти. Ви споконвіків були рабами. Спершу платили данину Київській Русі, згодом – хану Золотої Орди, а після занепаду останньої – визнали за своїх господарів московських царів. І сьогодні ви служите черговому господарю Кремля.

  Здавалося б, державний діяч, генерал-полковник (як гучно пише російська Вікіпедія), мав би мати якусь офіцерську честь… а виходить так, що великою державою керують брехливі нікчеми і боягузи, що живуть у власному світі ілюзій.

  Чи вистачить сміливості бодай якомусь Іванову хоч раз сказати правду своєму рабовласнику-Путіну? Сумніваюсь. У тоталітарних суспільствах наявність сміливих і чесних високопосадовців виключена.

  Але ж рано чи пізно доведеться визнавати: це ви спровокували криваві події на Майдані. Це ви прихистили нашого зрадника-президента, який втік з України. Потім ви окупували Крим і оголосили про його приєднання до складу Російської Федерації.

  А тепер ви воюєте з нами, українцями, на Донбасі... З такими невеличкими доповненнями розповіді Іванова, картинка стає цілісною і правдивою. Однак, у той же час, не вигідна Москві. Для цієї держави правда згубна, і тому її воліють замовчувати або спотворювати.

  Будь-які позитивні зміни в нашій країні, рано чи пізно, стали б відомими росіянам. Ви боїтесь свого Майдану в Росії, тому не даєте нашій державі можливості розвиватись і вдосконалюватись. Ви свідомо і системно намагались і намагаєтесь нас знищити. І війна, розпочата Кремлем, ведеться не за Донбас, Крим чи міфічну «Новоросію», не проти України, ЄС чи США. Війна ведеться проти всього цивілізованого світу. Війна ведеться за збереження накраденого вами у вашого ж народу.

  І чим далі йде розвиток демократичних країн, тим глибше відбувається деградація Росії. Сьогодні російські політики закликають повертатись не те що в радянську дійсність, а й відновити імперію і кріпосне право. До офіційного повернення в рабовласництво залишилось не довго…

  Вони намагаються затримати нас у системі координат російсько-радянського зразка. Ми ж маємо перегорнути сторінку.

  А всі Іванови і Путіни обов’язково змушені будуть визнати свою брехню. У суді. І чекати лишилось недовго.

  Дмитро Сінченко – координатор Всеукраїнської ініціативи «Рух державотворців»

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Дмитро Сінченко

  Керівник Всеукраїнської ініціативи «Рух державотворців». Раніше працював на посадах речника Всеукраїнської організації «Дебатна Академія», члена Національного комітету кампанії «Молодіжна варта», віце-президента Українського незалежного фонду інноваційного розвитку. У 2009 році був одним із засновників та спікерів Громадської кампанії «Новий Громадянин». У 2011 році долучився до заснування Руху «Чесно». Із 2012 року очолюю Асоціацію політичних наук. Політичний аналітик, блогер, публіцист.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Артур Місто: Харьков
  11.10.2014 14:05
  Укрнацспецам от политиканства и пропаганды их московским собратьям все образ ВВП покоя не дает...Судя по частоте упоминания его имени, они его уже давно обожествили - такой он всесильный, всемогущий, вездесущий, всеведущий. Еще один способ отвлечь внимание жителей Украины от их бедственного, трагического и безысходного положения, в какое они попали после прихода к власти очередного крайне циничного и жестокого олигархического клана, готового ради окончательного разграбления страны и полного контроля над ней, на любые самые кровавые преступления. А тем временем, например, в том же Харькове уже постепенно начинается вдобавок ко всем прелестям новой жизни форменный холодомор, как прелюдия к очередному голодомору. Ночная температура в городе недавно уже дней 5 кряду была отрицательная, а трубы отопления в жилых домах холодны как лед. Но карманные киевские и заезжие заграничные псевдожурналисты как мантру твердят с утра до вечера - Путин-Путин-Путин...Такая вот очередная форма местного коллективного умопомрачения...В таком болезненном воспаленном состоянии свидомит рано или поздно схватится за биту, черенок от лопаты, бутыль с напалмом или автомат и пойдет на улицу калечить и убивать всех несогласных. Лишь на это он способен на самом деле..

  від: Анатолій Місто: Львів
  09.10.2014 00:12
  "Чи вистачить сміливості бодай якомусь Іванову хоч раз сказати правду своєму рабовласнику-Путіну? Сумніваюсь."
  Запитання і справді риторичне. Короля створює почет. Пригадую фото Михалкова, режисера, що дивиться на Путіна як на ікону, буквально з релігійним екстазом.
  Путіна створив російський народ - сто сорок мільйонів, які рухнули на коліна.

  від: ВВ Місто: Кіровоград
  08.10.2014 15:12
  І сам того не хочу, але знову й знову з подивом для себе згадую слова академіка Івана Павлова: російський розум вдовольняється знанням слів та грою слів, але не бажає заглиблюватися та бачити сутність речей, яка цими словами змальовується. Там де іноземний студент десять разів перепитає, аби зрозуміти реальну сутність того, що стоїть за словом, російські студенти, як правило, вдовольняються запам'ятовуванням почутого і надалі відрізняються один від одного лише рівнем здібності жонглювати словами.
  Дивовижна проникливість Павлова!
  Росіяни воліють жити у світі слів. Якщо словами усвідомлено та цілеспрямовано жонглювати, то вони створюють ілюзію реального буття відповідно до їхнього змісту.
  Так, існує певна гранично необхідна межа свідомого життя, яке потребує реального розуміння сутності речей укупі з коректним використанням слів. Це господарсько-розпорядницька діяльность. Все, що перевищує цю межу, вже вимагає певної дисципліни, бо сутність речей та їх відповідна "адреса" в нетрях так званої "другої сигнальної системи" можуть легко помінятися місцями і тим спокусити створити сутність ззаду-наперед, тобто за допомогою слів. Якщо вигадана дійсність створена, то надалі потрібно лише видозмінювати цю сутність за допомогою слів під впливом плинних забаганок.
  Отже студентів Іванова (Путіна, Лаврова, Кісельова, Чуркіна, Шойгу) академік Павлов знову й знову вимушений буде дорікнути за "неглибокість розуму".
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  10.10.2014 21:03
  ВВ. Павлов владел украинским языком? Цитируйте в оригинале ,а мы обсудим. Иначе получатеся дешевый плагиат.
  Павлов такого не мог говорить ибо у него соврешенно другая научная направленность.То о ч ем вы пишете область познания Конрада Лоренца и Нико тинбергена.

  від: ВВ Місто: Кіровоград
  08.10.2014 12:52
  Вважаю нікчемною тезу автора, що розпочата Кремлем війна є війною за збереження накраденого у свого ж народу. Дзвінка популістська фраза, але не по темі.
  Одного Криму цілком достатньо було, аби виправдати клептоманію російських можновладців. Народ згоден на такий "чейндж". Ще й індульгенцію б надав на найближчі тридцять років красти так само. Тут зовсім інше. Тут не матеріальний аспект проблеми і не шкурний. Це, так би мовити, проблема "на десерт". Проблема, яку дбайливо гріють за пазухою десятиліттями, бо стосується вона найсвятішого - казочки про ідентинтичність народу рассійского та про витоки гасударства Рассийскаго. Казочка ця передається у спадок від одного кремлівського покоління до іншого. На Путіна дивляться десятки кремлівських попередніх поколінь, які шепочуть йому з потойбіччя:"- Збережи казочку, будь гідним наших зусиль, будь рівнею нам, ні в якому разі не втрать підгрунтя для цієї казочки. Це наш наказ!"
  Тобто, якщо ти цар, якщо ти не "дерьмократічєскає пєрєкатіполє", то ти просто мусиш продовжувати вєлікую традіцію гасударства рассійскаго: Малороссію дєржать і не пущать!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ