29 червня 2016, Київ 12:03

  УСІ НОВИНИ / Політика

  В Україні ще близько 2200 пам’ятників Леніну – Інститут національної пам’яті

  Аліна ШпакАліна Шпак
  x
  Аліна Шпак
  Аліна Шпак

  В Україні залишається ще понад дві тисячі пам’ятників Леніну, заявила в ефірі Радіо Свобода перший заступник директора Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

  Вона додала, що за роки незалежності кількість монументів Леніну в Україні скоротилася більше ніж удвічі.

  «Орієнтовно станом на кінець літа цього року, за нашими підрахунками, по Україні ще є близько 2200 пам’ятників Леніну. Але йдеться про пам’ятники, про монументи. Ми сюди ще не вкладаємо барельєфи, горельєфи, бюсти й інші частини тіла даного великого вождя. Це велика цифра, хоча станом на серпень 1991 року таких пам’ятників було 5500», – розповіла Аліна Шпак.

  За її словами, під час цьогорічного так званого «ленінопаду» було знесено близько 300 пам’ятників Леніну і 50–70 іншим радянським діячам.

  У Харкові в ніч на 7 жовтня невідомі знесли два пам’ятники Леніну в спальних районах міста. Ще раніше, увечері 28 вересня, активісти знесли монумент, встановлений на площі Свободи у центрі Харкова.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  08.10.2014 18:06
  Маразматикам Лєніну, Сталіну і їх ідеологічним послідовникам, на зразок шизофреніка Путіна, таки вдався нелюдський експеримент. На величезнім просторі концентраційного табору СРСР большевицька хунта виклонувала патологічно думаючу русо-большевицьку совєтську націю. Вона з тоталітарною агресією до свободи, правди ще й нині ігнорує віру в Бога, шану до людини, нації, культури, мови. Ліквідовує усе, що зупиняє її на злочинному шляху – вбивати!, красти!, нищити!, брехати!. Аби продовжити своє існування на злочинному троні диктатору Путіну необхідне щоденне почуття гіпертрофірованого оргазму. Кагебістській гієні сморiд людських трупів, диму, трагедії розрухи, горе українців є насолодою, блаженством і потіхою.
  Бандитській масі пролетарів-злодіїв потрібен бог. А ним є "вечьний" владімір лєнін.
  Bratislava Praha.

  від: qq
  08.10.2014 17:26
  іліч би сказав: верною дорогою ідете товаріщі

  від: Янкі беларускія
  08.10.2014 17:03
  Калі зрабіцЬ спецыялЬны мезцы, для ўсех гэтых помнікаў бацЬкоў-дыктатараў, тады да гэтых ўсех сталінскіх пляцовак, будуцЬ збірацца - ўсе ''вечнa неўмераючыя'' прыхілЬнікі гэтай крывава саўковай прарасейска імпэрскай дыктатуры .., гэта як кінуцЬ дыктатуре ратуючы якар, Cпачатку дадуць ім мезца для прытулка, а пасля пачнёцца вяртанЬне йіх дэпутатацкіх зЬездаў з камуністычнымя і расейскімя сцягамі, будзе бязконца аднаўляцца йіхня дзейнасцЬ і патрэба захвату прарасейскімя камуністамі улады., Tам яны будуцЬ ня тока збірацца гуртавацца, a абЬядноўваясЬ памнажацца у лічбе, са сваёй саўковай прапагандай і новымя ідэйнымя планымя, I.. спансыравацЬ йіх будзе вядома ''X''то., HE трэба йім давацЬ новыя пляцоўкі для сплачоннага памнажэнЬня, яны зноў зробяцца новай хворай - галоўнай праблемнай метамарфозай у краіне.., Aсабіста цяпер у цяжкі час з усіх бакоў, Украіна гэта - НЕ Латвія, Літува і HE Эстонія, у яе асабістая сітуацыя, таму і падыход у гэтам пытанЬні, павінен быцЬ іншым, Kаб палажыцЬ супакой у палітыкі - прыняцЬ закон аб ліквідацыі ўсех камуністычных партый i помнікаў ix дыктатараy .,.У таком пытанЬні, павінна быцЬ канкрэтная законная бязкампраміснацЬ, якая ня будзе давацЬ боле ніякіх шансаў - на аднаўленЬня дыктатуры ці якую іншую ўнешню рэстаўрацыйну змену яе аблічча, 3конЬчыцЬ зЬ ёй - раз і назаўжды, бяз істэрычных вопляў i агоніі рабоў прыхілЬнікаў улады - вялікай крамлёўскай імпэрыі ..

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ