26 червня 2016, Київ 16:33

  Політика

  Путін руйнує «Меморіал». Крим і Донбас стали останньою краплею?

  Сувеніри, які продають у Москві неподалік КремляСувеніри, які продають у Москві неподалік Кремля
  x
  Сувеніри, які продають у Москві неподалік Кремля
  Сувеніри, які продають у Москві неподалік Кремля
  (Рубрика «Точка зору»)
   

  Добре пам’ятаю, як наприкінці 80-х – початку 90-х у Москві проходили «тижні пам’яті», присвячені жертвам сталінських репресій. Це й була справжня десталінізація країни. Перша, часів хрущовської відлиги, зводилася до осуду репресій проти працівників партійного і державного апарату. Про те, що більшовицький режим був антинародним по суті, що він знищував мільйони людей, цілі суспільні верстви і нації, стало можливим говорити тільки в 90-і роки.

  Тоді ж з’явилося товариство «Меморіал» – перше в історії СРСР об’єднання репресованих. Його першим головою був Андрій Сахаров, серед активістів товариства були люди, якими Росія мала пишатися. Цікаво, що в цей же час товариства «Меморіал» з’явилися і в інших радянських республіках. Після розпаду СРСР ніяких конфліктів між «Меморіалами», що опинилися в різних країнах, не виникло. Тому що в них були люди, впевнені в необхідності боротьби із злом – злом у минулому і злом в сьогоденні.

  У липні 2009 року в Грозному була вбита співробітниця «Меморіалу» Наталія Естемірова. Ця смерть стала ще одним доказом того, що Чечня, віддана Кремлем на відкуп клану Кадирових, стала першою в Росії територією державного тероризму. У президента Росії Дмитра Медведєва і президента Чечні Рамзана Кадирова ще вистачило розсудливості засудити це вбивство. Винні у ньому не знайдені досі. «Меморіал», хоч і заявив про згортання своєї діяльності в Чечні, продовжує займатися моніторингом порушень прав людини і огидних злочинів влади в цій зруйнованій вояччиною і криміналізованій кавказькій республіці. А в останні місяці товариство впритул зайнялося моніторингом порушення прав людини в окупованих українських регіонах – Криму та Донбасі.

  Можливо, це і стало останньою краплею, що переповнила чашу кремлівського терпіння. Міністерство юстиції Росії звернулося до Верховного суду країни з позовом про ліквідацію «Меморіалу». Оскільки жодної судової системи в Росії давно немає і всі подібні рішення ухвалюються особисто Путіним, можна не сумніватися: правитель із КГБ вирішив розправитися з середовищем, яке боролося з чекістською спадщиною і захищало права людини в сучасній Росії.

  Десталінізація Росії провалилася.

  Віталій Портников журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свободи з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював оглядачем «Незалежної газети», колумністом низки російських газет та інтернет-видань. Активно співпрацює з російськими, українськими, польськими, білоруськими та балтійськими ЗМІ. Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Богуслав Місто: Путлаг
  13.10.2014 00:48
  Виталий изложил всё правильно.
  Увы.
  Это так.
  Кремлёвско-лубянская ОПГ "кооператив "Озеро" прикончила Россию.
  Но, хоть Украина стала свободной.
  В муках, но Украина возродится!
  Слава Украине!

  від: Анонім Місто: Север
  11.10.2014 15:52
  Писатєлям на заметку, что А.Сахаров, как главный диссидент, постулировал совершенно другую идею,а именно идею конфедерации свободных и независимых государств.
  То , что мы розбудувалы за 23 года не вписывается в идеи Сахарова. А потому " Мемориал" с чубайсами ,касьяновыми ,грефами и некоторыми психически не здоровыми людьми из правых , должен навсегда исчезнуть как не нужная никому организация
  Более было бы полезнее новой организации считать потери людские сейчас, на постсоветском пространстве.
  У відповідь

  від: Юрко Дрозд Місто: Київ
  15.10.2014 11:41
  Анонімушка, а яке відношення мають Касьянов чи, тим більше, Чубайс і Греф до "Мемораіалу"? Ви взагалі про цю організацію маєте хоч найменше уявлення чи просто справно підгавкуєте лубянським "дерьмократам"?

  від: галина Місто: Берлiн
  11.10.2014 15:21
  До кровi наших героiв, що заливае цього вурдалаку путiна додалася кров мiльонiв та мiльонiв загиблих вiд рук нелюдськоi чекистськоi системи. Коротка пам*ять у росiян. Як iм не страшно жити?

  від: Борис Місто: Виноградів
  11.10.2014 13:15
  Путін якраз і є головою мафії в Росії. Злочинний путінський режим є симбіозом більшовизму, сталінізму, фашизму, великоросійського шовінізму, російського імперіалізму, тобто всього того зла, яке століттями знищувало російський народ і російьку культуру. Однозначно, що такий нелюдський і явно антихристиянський режим приречений насамознищення.

  від: слава Місто: ураине
  11.10.2014 11:20
  Пока путин ЖИВ росии грозит опастность
  У відповідь

  від: Туті Місто: Україна-США
  12.10.2014 05:51
  Пока путин жив, опасноть грозит асему человечеству.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ