24 травня 2016, Київ 16:44

  Політика

  Путін сам себе спіймав на Україну

  Володимир Путін, архівне фото
  Володимир Путін, архівне фото
  (Рубрика «Точка зору»)
   

  Протягом останніх сімдесяти років європейські кордони були напрочуд стабільними. Усе змінилося за останні сім місяців, після анексії Москвою українського Криму та російського військового вторгнення на Схід України. Путін закрив Зимові Олімпійські ігри у Сочі і відразу ж відкрив нову епоху Холодної війни – із нестабільністю, прикордонними суперечками, вторгненнями і війнами.

  Проте, як би цього не хотілося кремлівському старцю, Росія не може дозволити собі бути імперію. І хоча Російська Федерація охоплює 9 часових поясів і є найбільшою за територією країною у світі, однак її населення неухильно скорочується і старіє. Й його чисельність є вже нині меншою, ніж у Бангладеш.

  Народжуваність неухильно падає вниз. А алкоголізм знищує Росію, перетворюючи шлюб для російських жінок на гру в російську рулетку. Більше половини чоловіків помирають раніше від 60 років і смертність є куди більшою, ніж в країнах третього світу на південь від Сахари. Але гроші, які б мали йти на охорону здоров’я, Путін витрачає на загарбання України.

  Путін через витрати на війну з Україною морально опустився нижче плінтуса: почав грабувати рідних, патріотично налаштованих олігархів. Якщо так і далі піде, то скоро він і до найбільш святого може дійти – чекістського общака.

  Він ладен увійти в конфлікт із усім світом, але не відмовитись від своїх божевільних ідей щодо України. Наразі це дуже схоже на те, як в Індії ловлять мавп. Мавп ловлять на гарбуз, у ньому видовбають отвір, засипають зерно. Мавпа засовує руку, набирає зерна, але кулак вже витягнути не може – для цього потрібно розтиснути руку і відпустити зерно, але мавпа не відпускає.

  І ось коли до неї йдуть мисливці, мавпа верещить, кричить, б’ється в істериці від жаху, але кулак принципово не розтискає. Приблизно ж таке відбувається і з Путіним. Але у цьому випадку він сам себе добровільно піймав на Україну.

  Ще тільки тоді, коли він заліз на українську територію і затис в своїй імперській руці Крим, було зрозуміло, що розтиснути кулак для нього неможливо. Але йому цього виявилося замало і Путін заліз ще й другою рукою у Східну Україну, спровокувавши тим самим ситуацію, в яку не попадають навіть мавпочки.

  Росія воює в Україні з «сепаратизмом»

  Але бачити причину лише в одному Путіні є великою помилкою. Проблема в тому, що російська еліта, так само, як і більша частина російського суспільства, не хочуть зрозуміти, що Україна не є частиною Росії. У цьому коріння сьогоднішньої війни на Близькому Сході України.

  Росіяни підсвідомо вважають, що Україна не є незалежною державою, що це якісь бунтівні території, які лише з незрозумілої випадковості названі країною, і закони Росії, включаючи закон про боротьбу з сепаратизмом, цілком поширюються і на неї.

  Тому саме з «сепаратизмом» України воюють росіяни, і вони абсолютно переконані, що будь-які їхні криваві дії законні і виправдані. Як знищення Чечні було для них виправдане, так і смертовбивства на Луганщині і Донбасі для них справедливі.

  Тому й допустима будь-яка публічна брехня лаврових і чуркіних на міжнародній арені, будь-яка підлість, будь-який злочин в ім’я збереження нібито територіальної цілісності Росії через анексією українських територій.

  Путін, який неодноразово проголошував, що Україна незаконно вийшла з СРСР, вважає, що його терористична кампанія в Україні, є цілком законним поверненням українців знову під повний контроль Кремля.

  Тому не можна виключати, що найближчим часом, у відповідь на нові санкції проти Росії демократичної світової спільноти, путінський Басманний районний суд Москви прийме «законне» рішення з приводу того, що незалежність Українська держава отримала незаконним шляхом і тому вторгнення військ Російської Федерації в Україну відбувається на цілковито легітимних підставах.

  Бо, таким чином, Україна юридично досі частина СРСР і значить частина Росії як правонаступниці СРСР. А оскільки Україна вийшла з СРСР «не легітимно», то Україна досі частина Росії.

  Росіянам тиснуть постоли імперської величі

  Приблизно такою збоченою логікою користується режим Путіна здійснюючи військове вторгнення на українські терени. Але тут потрібно сказати декілька слів на підтримку президента Росії Путіна. Він– це лише господар чекістського общака, і у своїх діях Путін віддзеркалює помисли більшої частини зомбованих путінським державним телебаченням росіян, яким дуже тиснуть постоли імперської величі.

  Та якби Путін хоч трохи поцікавився недавньою історією, то б йому мали доповісти, що Росія, під керівництвом Бориса Єльцина, вийшла з СРСР раніше України і Білорусі. Причому вийшла, прихопивши разом із собою всі заощадження українців, присвоївши собі увесь золотовалютний запас, більшу частину озброєнь, майже всі будівлі дипломатичних, торгівельних та фінансових представництв СРСР за кордоном.

  Але, якщо спробувати скористатися логікою самого Путіна, то, в такому разі, сучасна Росія не є законною державою, оскільки, у такому випадку, вийшла із складу СРСР сама абсолютно незаконно.

  Війною Путін намагається уникнути відповідальності

  Але головною причиною російсько-української війни 2014 року є те, що «геній Пітера» зрозумів, що російський народ незадоволений його правлінням: економіка була на грані спаду, росіяни приниженні, а у в’язницях знаходяться тисячі політичних в’язнів.

  Тому, усвідомивши, що гнів народу наростає, а незадоволених з кожним днем стає усе більше, Путін вирішив купити собі індульгенцію і застрахуватися від народного повстання. На його думку, найкращим рішенням було вторгнення в Україну.

  Він вирішив зіграти на почуттях і сподіваннях росіян, зомбуючи їх імперською маячнею. Після Криму і Східної України Путін став героєм в очах маргінальної частини російського населення, шовіністів і фашистів.

  Росіянам втовкмачували через зомботелевізори, що їхній ворог – це український народ, який повстав проти режиму Януковича, і зомбовані росіяни готові були стати гарматним м’ясом заради свого лукавого гнобителя.

  Створивши образ ворога Путін отримав загальнонародну любов і сплеск маргінального імперського шовінізму. Але сьогодні Російська Федерація – це країна зомбованого населення і ворог росіян знаходиться не в Україні, а в Кремлі. Він лукавий і підступний шахрай та маніпулятор.

  Однак у випадку з Україною, Путін явно сам себе перехитрив. Звісно, путінський режим досяг такого рівня маніпуляції свідомістю народу, що якби сьогодні путінське телебачення офіційно оголосило, що будинки з людьми в Росії (напередодні війни у Чечні) були підірвані ФСБ, тому, що так було треба для безпеки держави, і якщо так буде треба, то ФСБ підриватиме їх і надалі, то російське маргінальне населення сприйняло б це абсолютно спокійно і без зайвих емоцій. Як і будь-яку брехливу інформацію, котра офіційно надходить від російської держави.

  Але спіймавши себе на Україну Путін, якому за 15 років свого правління Росією вдалося вивести особливу породу людей, котра з мовчазним схваленням сприймає усе те, що робить він з ним від іменні держави, не врахував одного дуже важливого фактора.

  В Україні абсолютно інший якісний склад населення. Український народ не бажає жити в тоталітарній державі, якою на сьогодні є путінська Росія. І відстоюючи цей свій демократичний і європейський вибір, він готовий боротися і перемагати.

  Віктор Каспрук – незалежний політолог

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Віктор Каспрук

  kaspruk+hotmail.com

  Віктор Каспрук – політолог, журналіст-міжнародник, публіцист. Закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. Працював завідувачем відділу політики в газеті В’ячеслава Чорновола «Час-Time». Автор понад 2300 статей. Спеціалізується на висвітленні проблем України, Росії, Білорусі, Близького Сходу, арабського світу, Латинської Америки та Південно-Східної Азії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Геннадий Логвиненко Місто: Санкт-Петербург/Киев
  17.10.2014 23:59
  Наконец, Путин заставил весь мир увидеть, что на самом деле он является фарсовой аналогией Гитлера, опасной, естественно, не только для Украины, но и для всего мира. Визги Путина и его подхалимствующих холопов про "украинский нацизм" заставляют весь мир вспомнить, что Россия/СССР традиционно была по сути столь же нацистским государством, что и гитлеровская Германия, что более трети (!) из почти 700 тысяч расстрелянных в ходе Большого Террора 1937-38 годов было репрессировано по линиям репрессий против национальностей иностранных государств. Причем, речь шла прежде всего о представителях национальностей тех стран, которые сумели освободиться от "покрасневшей" Российской империи в ходе революции и гражданской войны. Учитывая периодические истерики в России против поляков, литовцев, эстонцев, латышей, грузин, а сегодня - украинцев, можно четко увидеть, какую ненависть испытывает Российская империя к тем странам и народам, которым удалось вырваться из ее объятий, а также предположить, что может ждать украинцев и крымских татар на территории оккупированного Крыма и украинскую диаспору в России. В ту же строку ложатся визги путинистов о том, что отстаивающие свою независимость украинцы, оказывается, "убивают детей", причем визги раздаются абсолютно в той же тональности, что и традиционные крики великорусских фашистов о том, что евреи "пьют кровь христианских младенцев". Это еще раз подчеркивает, если не антисемитизм непосредственно путинского режима, то, во всяком случае, глубоко патологический антисемитизм тех сил, с которыми путинский режим сегодня слился и объединился в антиукраинском экстазе. В принципе, любые обвинения со стороны путинского режима в отношении Украины либо изначально являются, либо неминуемо превращаются, даже вопреки в традиционные крики "держи вора!", которые так любили использовать воришки на базарах. Удивительно, что не только Путин, но и его ближайшее окружение, похоже, не понимают, что все более превращаются просто в клоунов, по какой-то сложнообъяснимой причине наделенных властью над зазомбированной сорокамиллионной страной, напичканной ядерным оружием. Вполне понятно, что мировое сообщество очень быстро осознает и, похоже, уже осознает, что именно Россия является главной угрозой для мирового сообщества, что Путин точно так же, как когда-то Гитлер, озаботился тем, чтобы взять реванш за полное поражение СССР/России в Холодной войне. Причем реванш этот Путин желает взять методами вовсе не холодной, а по крайней мере, гибридной войны. А история кое-чему все-таки учит. Поэтому весьма скоро главной задачей цивилизованного мира станет (и уже становится) задача не только обуздания, но и полного сокрушения недобитой Империи Зла.

  від: Геннадий Логвиненко Місто: Санкт-Петербург/Киев
  17.10.2014 23:59
  В-третьих, совершенно необоснованно и навязчиво кукарекая про "нелегитимность" власти в Киеве, Путин заставляет всех вспомнить о том, что его собственная власть по крайней мере трижды нелегитимна - во-первых, потому что, конечно же, нелегитимен был выход России из состава СССР. Юридически бесспорно, что, "выходя из СССР" с захватом всех союзных активов, Ельцин фактически, в дополнение ко всему, совершил государственный переворот, незаконно отстранив от власти Горбачева. Второй переворот этот светоч российской демократии совершил в 1993 году, разогнав парламент, Конституционный суд, и незамедлительно введя (через весьма сомнительный референдум) суперпрезидентскую конституцию. Не буду говорить о том, что назначение Путина наследником с комедийным новогодним уходом окончательно деградировавшего "отца русской демократии" в отставку не прибавило Путину легитимности. Но тут хотя бы формально третий раз не перешли черту. Третий раз эту черту прямой наследник дважды нелигитимного Ельцина Владимир Путин перешел тогда, когда в президентское кресло посадил не просто ничтожного, но и не вполне психически адекватного клинического карлика Медведева, и таким образом фактически остался во главе государства на третий срок. Четвертый срок, с формальным "возвращением президента" ничего, собственно говоря, уже даже не изменил. Здесь, конечно, Путин поступил во вполне великороссийских традициях. Его предшественник Иван Грозный ведь тоже сажал (и тоже временно) на царский трон татарского царевича Симеона Бекбулатовича. И точно так же, как мы не знаем в истории такого царя, а знаем лишь подставную фигуру в политических играх Грозного, точно так же историки будущего будут воспринимать "президента" Медведева - исключительно как инструмент в политических играх Путина. Пожалуй, лучше всех "легитимность" Путина поняли украинские футбольные болельщики, объяснив всему миру, что Путин - это просто Х@ЙЛО.

  від: Геннадий Логвиненко Місто: Санкт-Петербург/Киев
  17.10.2014 23:58
  Нападая на Украину, Путин поймал себя сразу в несколько капканов и запустил такие процессы, которые безусловно в среднесрочной перспективе приведут к неминуемому краху, падению и развалу не только путинский режим, но и Россию как таковую. Аннексировав украинский Крым, Путин фактически полностью разрушил систему международных отношений, сложившуюся в результате Второй мировой войны, в соответствии с которой изменение границ между государствами возможно исключительно по двустороннему согласию. Я уже не говорю про Хельсинкские соглашения, дополнительно закрепившие этот принцип в Европе. Удивительно, что не только Путин, но даже одичавший в москалях украинец Навальный (по сути единственный серьезный российских оппозиционер, способный бросить вызов Путину) не понимает, что сегодняшнее мировое сообщество никогда не смирится с нарушением этого принципа, являющегося одним из краеугольных камней современных международных взаимоотношений. Цивилизованный мир, прежде всего во имя самосохранения, сделает все, чтобы поставить зарвавшуюся Россию не просто на место, но в стойло.
  Во-вторых, в результате того, что Путин отказался от этого основополагающего международного принципа, у соседей России полностью пропал смысл отказываться от справедливых территориальных претензий к Российской Федерации во имя стабильности и нерушимости границ. Вместе с тем, только это удерживало соседей России от предъявления более чем обоснованных территориальных претензий. Прежде всего, это касается территорий, полученных Россией в результате сговора с Гитлером, по пакту Молотова-Риббентропа. Это сравнительно небольшие территории на востоке Латвии и Эстонии, которые Сталин в 1944 году административно передал в состав РСФСР, в результате чего они так и не были возвращены этим двум странам после восстановления их независимости. А также очень обширные территории, отторгнутые у Финляндии в результате Зимней войны, которую СССР развязал после того, как по сговору с Гитлером Финляндия отошла в "сферу его интересов". Наконец, это та же Калининградская область, переданная СССР (а вовсе не непосредственно РСФСР) по итогам Второй мировой войны. На сегодняшний день представляется весьма странным, почему, ликвидируя анклав великогерманского милитаризма, взамен его между Литвой и Польшей (в общем-то на исторических землях Речи Посполитой) сегодня существует анклав милитаризма великороссийского. Не пора ли ликвидировать этот напичканный оружием "непотопляемый евразийский авианосец" в центре Европы? О претензиях Японии на свои острова я уже и не говорю. Да и США при желании вполне может найти основания достаточно оснований для претензий на территории некогда существовавшей Дальневосточной республики. А уж потеснить Россию в Арктике (а также защитить от нее народы Крайнего Севера), думаю, и сам Бог велел. Не зря Россия в последнее время проявляет такое беспокойство. Да и у Украины теперь полностью отсутствует смысл признавать за Россией незаконно отторгнутые этнические украинские земли - Кубань, Стародубщину, восточную Слобожанщину, район Таганрога. Да и батька Лукашенко, полагаю, хорошо помнит этническую принадлежность Смоленщины. Вместе с тем, теперь нет никакого смысла воздерживаться от признания независимости тех народов, которые будут пытаться отделиться от России.

  від: Кантари Місто: лампово
  17.10.2014 22:18
  Мой преподаватель, бывший разведчик-нелегал, говорил:"Если нас Запад ругает, - значит мы все делаем правильно, с пользой для себя!
  Если хвалят - это плохо, мы что-то себе во вред творим!"
  Ругайте нас сильнее, господа!

  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  15.10.2014 19:25
  Шизофреник Путин - гaрaнт постeпeнного тотaльного розвaлa и крaхa России. Eго кагебистские мозги нe в состояниии думaть бeз тайных подлостeй и грязных махинаций, руководится гумaнизмом соврeмeнного мирa. Цэлью этого политичeского шизофрeникa рeконстрструировaть и вeрнуть к жизни старый хлам СССР. "Пeрсонa" лилипутина насаждает в мире коварную политику рашизма нa основe нeприязней, окупaций, рeпрeссий, лжи. Защита русскоязычного населения это дешевый, примитивный трик, повод для прикрытия огромнейших внутренних проблем и состояния розграбленной кремлевской хунтой страны и её народа. Неисчислимое в мире состояние, богатство русского царька-злодея необходимо россекретить и обнародовать. Может этот факт пробудит русское общество от алкогольного и наркотического сна. Уверен, что эта астромомическая цифра подстрекнёт народ России к отважому и радикальному решению менять Россию. Кремль наконец обязан стать мировым музеем злодеяний советского рашизма и путинского кагебизма. Спасение Росси – отстранение и суд кремлевского престпника!
  Слава Украине!
  Bratislava Praha.

  від: ВВ Місто: Кіровоград
  15.10.2014 09:56
  Неприродний вимушений "союз" українців з росіянами призвів до порушення травлення у шлунку історії. Продукти, на які шлунок не знайшов придатних ферментів для перетравлення зазвичай підлягають прискореному бридкому випорожненню.
  Ось саме цей процес випорожнення ми і спостерігаємо.
  Українці та росіяни мусять розвиватися окремо! Це присуд історії. Це зрозуміли навіть "важковики" комуністичної верхівки ще 25 років тому.
  Але дрібний елемент комуністичної системи - обмежений кегебіст Володимир Путін цього зрозуміти не міг і продовжив "на автоматі" виконувати те, на що його запрограмувала кегебістська школа. Результат діяльності цього нездалого служаки, який випадкого зайняв місце по справжньому досвідчених та відповідальних політиків маємо, як кажуть, "наліцо".
  Інший Володимир Володимирович - Маяковський - і той набагато глибше розумів серйозність "українського питання" судячи з його вірша ( Москаль, на Украйну зубы не скаль) а отже тупість Путіна просто вражаюча!

  від: ЗУР Місто: Львув
  14.10.2014 14:19
  Путін частково досягнув мети. Створив ситуацію якою може шантажувати Україну і Європу. Він створив осетинський варіант в Україні. І зажвди може посилити тиск.

  від: Олександр Місто: Чернівці
  13.10.2014 14:47
  Уважаемый Генеральный прокурор Российской Федерации Чайка Юрий Яковлевич.
  В эти дни, когда над всеми навис призрак войны, который навеян неадекватным руководством Президента России гр-на В.В. Путина, мне хотелось бы удостоверить факт того, что Президент России в данное время ведёт очень опасную и невыносимо бездарную для современного общества, политику. Расходы на обеспечение военно-окупационных действий В.В. Путина на юго-западе России, приводят к истощению казны, а также к жестоким санкциям со стороны стран, которые помогали развитию экономики России. Также хотелось бы отметить, что жертвами военно-политических интриг Президента Российской Федерации В.В. Путина, являются российские граждане, убитые, раненые, пленные, а также члены их всех семей, во время незаконных военных действий на территории Украины.
  Уважаемый Генеральный прокурор Российской Федерации Чайка Юрий Яковлевич, с целью прекращения финансирования военных действий В.В. Путина, на юго-западе России, из казны Российской Федерации, и прекращения отправки солдат и офицеров России, которые гибнут в чужой стране, принося скорбь и горечь всем гражданам России, хотелось бы предложить Государственной Думе России, вынести импичмент Президенту Российской Федерации В.В. Путину по статье 93-ей, п. 1 "...совершении иного тяжкого преступления..." Конституции Российской Федерации.
  Тяжкое преступление главы правительства Российской Федерации В.В. Путина, состоит в планирование, подготовке, развязывание и ведение агрессивной войны, которое по статье 353-ей, главы 34-ой Уголовного Кодекса Российской Федерации, наказывается лишением свободы на срок от десяти до двадцати лет!
  Просьба передать дело по отрешению от должности (импичменту президента) Президента Российской Федерации В.В.Путина по статье 93-ей, п.1 "...совершении иного тяжкого преступления..." Конституции Российской Федерации, в Верховный Суд Российской Федерации, для вынесения приговора с признаками преступлений гражданами России на Украине, финансируемые Президентом России, как главнокомандующим Вооружёнными Силами Российской Федерации, для получения залючения Конституционного Суда Российской Федерации, о соблюдении установленного порядка выдвижения обвинения, с целью осуществить отрешение Президента Российской Федерации В.В.Путина от занимаемой должности.
  Этот немаловажный аспект, принесёт уменьшение расточительных расходов казны, а также долгожданный мир и благополучие в семьи российских граждан.
  Для этого необходимо осуществить голосование и вынести решение Депутатов Государственной Думы о выдвижении обвинения и решение Совета Федерации об отрешении Президента от должности, принятое двумя третями голосов от общего числа в каждой из палат, по инициативе не менее одной трети депутатов Государственной Думы, с наличием заключения специальной комиссии, образованной Государственной Думой (статья 93-я, пункт 2-ой Конституции Российской Федерации).
  Решение Совета Федерации об отрешении Президента Российской Федерации от должности, должно быть принято не позднее чем в трехмесячный срок после выдвижения Государственной Думой обвинения против Президента В.В. Путина (статья 93-я, пункт 3-ий Конституции Российской Федерации).
  С уважением сын председателя профкома и главного инженера, сын подполковника в отставке, автор научной работы Александр Васильевич Пицула.

  від: Евгений Федорович Місто: Москва
  13.10.2014 10:44
  Осознавая огромное значение перемен, которые вызвал украинский кризис и его последствия в масштабах всего региона, следует присмотреться к пустеющему полю геополитической битвы глазами России, и вместе с кремлевскими стратегами, которые составляют свои отчеты для Путина, подвести баланс потерь, которые понесла и еще понесет Москва.
  Путин проиграл битву за Украину - ключевое государство, без которого невозможно воссоздать империю в какой бы то ни было форме. Решение новых украинских властей о выходе из СНГ (клуба постсоветских стран, которые Москва считает своей исключительной сферой влияния), а также заявления о решительном курсе на вступление в ЕС (и, возможно, в НАТО) — это начало пути Украины к европейской нормальности и одновременно конец ее истории в рамках общего с Россией направления развития. Совершенно очевидно, что проводившийся все предыдущие 20 лет очередными украинскими политиками курс сидения на двух стульях (называвшийся «многовекторным») потерпел абсолютный и дорого стоивший украинцам крах. Иначе быть и не могло. Еще Збигнев Бжезинскийв своей книге «Великая шахматная доска» подчеркивал, что «разрывающиеся государства», пытаясь балансировать между объединяющейся Европой и неоимперской Россией, либо присоединятся к одному из боков, либо погибнут. Сделав проевропейский выбор, украинцы показали не только, каким прекрасным и жизнеспособным проектом является объединенная Европа, но в первую очередь, как сильно оскорбляет их национальное достоинство членство в российском клубе авторитарных, коррумпированных, печальных, вечно постсоветских и лишенных перспектив образований.

  від: ...опед Місто: г. Киев
  12.10.2014 14:14
  Ху-ло, которое начало и возглавило войну "славян против славян", производит впечатление ..., которого крупно подставили!
  Он явно не хотел войти в историю "ху-лом" ; он явно не хотел прослыть убийцей славян (поэтому, всё время косит под "непричастного"!); он явно не рассчитывал на сопротивление русскоговорящих украинцев (которых пришёл "защищать"...)...
  Всё явно пошло не так!
  И сейчас ху-ло - убийца славян, сам не знает, что делать дальше...!
  У відповідь

  від: 123
  12.10.2014 22:12
  У него ни чести ни совести и руки по локти в крови, был бы настоящим офицером, а не гбэшником,застрелился бы... Такая у них специальность, мочить ... тех кто послабей и безоружен.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | День музеїв в Україні. Як працювати без грошей?

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ