28 червня 2016, Київ 16:10

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Журналісти показали палац покупця «веж Бойка» під Києвом. Аерозйомка

  Під Києвом у селі Хотянівка закінчується будівництво маєтку народного депутата Сергія Кацуби – екс-заступника голови «Нафтогазу», куратора закупівлі так званих «веж Бойка». Про це йдеться у спільному розслідуванні програми Радіо Свобода «Схеми» й «ЕспресоТВ». 

  Величезний маєток виконаний у вигляді палацу у стилі псевдобароко. 

   

   

  Згідно із земельним кадастровим реєстром, ділянка оформлена на Наталію Кацубу – матір Сергія Кацуби. Господарі ще не заїхали, але будівництво вже завершене.

  По сусідству з «палацом Кацуби» на одній відокремленій від всього села ділянці зведені два однакових будинки Євгена Бакуліна, оформлені на його дітей – дочку Світлану і сина Миколу Бакуліних.

  Журналістам «Схем» та ЕспресоТВ вдалося зняти маєтки нафтогазових чиновників з води і з повітря – бо суходолом доступу до них немає, йдеться в розслідуванні.

  Народний депутат Сергій Кацуба відмовився прокоментувати журналістам програми, як йому вдалося заробити на цей маєток. 

  Перша бурова вежа для видобутку нафти й газу з шельфу Чорного моря була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. Журналісти ТВі і «Дзеркала тижня» довели, що закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою – у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів доларів. Журналісти ТВі віднайшли директора цієї компанії, який повідомив, що не підписував контракт з «Чорноморнафтогазом», а його підпис під контрактом – підробка.

  Тоді «Нафтогазом» керував Євген Бакулін, а куратором закупівлі бурових веж були два брати – заступник Бакуліна Сергій Кацуба, і член правління «Чорноморнафтогазу» Олександр Кацуба. У грудні 2012 Сергій Кацуба в інтерв’ю телеканалу ТВі сам зізнався, що він безпосередньо писав тендерну документацію до закупівлі.

  До так званого клану Кацуб входить три покоління. Старший – батько Володимир Кацуба – народний депутат України, обрався від Партії регіонів. Його старший син – Сергій Кацуба, який обрався в парламент через півроку після оборудки з вежами. Молодший син Олександр Кацуба, який отримав посаду заступника голови «Нафтогазу» фактично від брата у спадок – а за нової влади пішов на лікарняний, під час якого гучно відіграв весілля в передмісті Парижа – в резиденції Шато де Шантії.

  Нині Сергій Кацуба на позачергових виборах у Верховну Раду обирається по 92 округу в Узині, його батько Володимир Кацуба йде в парламент по 175 округу в Дергачах (Харківська область), а Євген Бакулін обирається по 106 округу в Сєвєродонецьку. Сам екс-міністр палива та енергетики Юрій Бойко, на честь якого в народі прозвали цю оборудку, очолює виборчий список Опозиційного блоку.

  «Схеми» – спільний телевізійний проект Радіо Свобода і Першого національного.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: natam Місто: киев
  21.10.2014 08:33
  в последнее время, за все грехи бывших властей, стало "модно" спрашивать у новой?!. понимаю, что если заняли такой пост - то будьте в ответе!.. но давайте рассуждать логически - оцените объёмы коррупции, сопоставьте количество чиновников и награбленного?.. а теперь поставьте себя на место новой власти - где бюджет пустой, где нужны реформы, где идёт война, где чего не коснись - трещит по швам и ещё много, много "где"... вас с вашей командой хватит разобраться во всём, при том, что "враг" не дремлет?.. не готовы чиновники расставаться с кормушкой и плевать им как завтра будет жить наша страна... потому как завтра при случае "плохо" у них будет "хорошо" - только уже в другой стране... а потому, включаем трезвый ум (красивее на укр.языке "РОЗУМ"), адекватно оцениваем ситуацию и помогаем ломать все сложившиеся схемы и стереотипы... все вместе помогаем "раскуркуливать" главных воров страны, потихоньку добираясь до "сошек"... а главное на сегодняшний день сделать правильный ВЫБОР - не размениваться на гречку с маслом или всё те же 200грн, вспоминая историю, что это уже было и ни к чему хорошему не привело!..

  від: Іванович
  20.10.2014 20:06
  Виборці цих округів повинні знайти в поштових скриньках фотографії палацу цього сімейства.
  Ще раз ця стаття підкреслює необхідність суворої люстрації.
  Де прокуратура, СБУ, податкові служби? Чому не питають звідки кошти на палаци !?
  Треба вводити прогресивну податкову шкалу, до 50%!
  У відповідь

  від: Патріот
  20.10.2014 21:49
  Якби не податковий майдан то можна було б щось із такими робити. Подякуйте жулікам з бригади Кличка, Продан і Ко та Тимошенко. Немає фактично податкової служби в Україні і навіть таке просте питання : "Звідки в тебе кошти ?" не можна задавати, незаконно це.

  від: Гість з майбутнього
  20.10.2014 20:01
  Можна подумати в Порошенка палаци менші. а як він разом з Тимошенко любить податки "платити" незалежній Україні і так всі знають. Якщо б показати все вкрадене ними та ще і Кравчуком і Кучмою з Ко, то Янукович ще самий найбідніший , от тому і сталась біда...

  від: Алик Місто: Киев
  20.10.2014 17:24
  Самое мягкое наказание - расстрел.

  від: Olek Місто: рівне
  20.10.2014 17:01
  За таке багатство в Америці і Європі потрібно відовідати, "де ти взяв" і ОСНОВНЕ !!!! чи заплачені податки .Подивимось на нашу владу яка веде нас у Европу чи спитає у таких "де ви це взяли і чи заплатили поподатки". Я невірю, але вірю що хлопці із майдану і Донбасу прийде час такі запитання зададуть .Слава Україні!

  від: Генрих Місто: Київ
  20.10.2014 16:32
  Шановні журналісти краще Ви б передали дрон в АТО, там би була більша польза, і менше би було жертв, а те що Ви показуєте ті схеми то кожний свідомий українець, те все знає, Ви нового нічого не висвитлюєте.......
  У відповідь

  від: Анонім
  20.10.2014 17:33
  С чего Вы взяли, что знают все?
  Но, однако же, сколько наворовано непосильным трудом!!! Впечатляет.
  У відповідь

  від: Olek Місто: рівне
  20.10.2014 17:06
  Генріху не мели дурниць , журналюги повині таким, хто має але не пояснює де взяв (у більшості тому що вкрав), не давати спокою ні вдень,ні вночі . Хай живе незалежна преса України!

  від: euvropeec3
  20.10.2014 15:47
  Масштаби пограбування народу та держави представниками кримінально-олігархічного режиму на чолі з колишнім зеком, вихідцем із лав корумпованої номенклатури КПРС-КПУ часів тоталітарного режиму СРСР Януковичем вимагають від нової влади рішучих дій по притягненню до відповідальності тих, хто роками збагачувався шахрайськими методами. Досить суспільству лише вражатися жадібністю та ненажерливістю злодіїв. Сьогодні політична ситуація в нашій країні дозволяє Українському народу взяти під громадський контроль найбільш гучні корупційні справи «дітей Януковича» та мирними акціями протесту змусити Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду та Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка рішучими заходами навести порядок в державі, покласти край злочинам в середовищі чиновників, можновладців.
  Мені вже неодноразово доводилося відмічати, що нині в Україні лише дві посадові особи можуть віддати наказ розстріляти мирних учасників протестних акцій – президент, якому підпорядковані Збройні Сили та голова уряду, в відомстві якого перебуває міліція. Але ні Петро Порошенко, ні Арсеній Яценюк, як політики європейського рівня та демократичного спрямування, такий злочинний наказ не віддадуть. Скоріше за все ладні будуть самі піти у відставку. За таких умов відповідальність за становище в нашій державі поділяють не лише найвищі посадові особи, але й ми, виборці. Тому я певен, що сьогодні суспільство може добитися реального покарання так званої злочинної еліти країни. Сім’я Кацуби та їй подібні повинні перебувати за гратами, їх майно та їх родичів повинно бути конфісковане, а самі вони позбавлені права довічно перебувати на державній службі, бути обраними депутатами любого рівня, президентом чи головою органу місцевого самоврядування. Інакше ми ніколи не подолаємо корупцію. Безумовно, необхідно внести відповідні зміни не лише в Кримінальний кодекс, але й в Конституцію України. Можна нічого не робити, суспільству взагалі бути байдужим до фактів пограбування народу та держави, але в такому випадку чекайте повного розвалу України, громадянської війни.


  від: Эрнст Місто: Харьков
  20.10.2014 15:38
  Давно замечено, что определённая субстанция не тонет. Люди, ну сколько можно бежать по граблях?! У вас есть шанс на выборах избавится от этой погани.

  від: Федералист Місто: Киев
  20.10.2014 14:28
  Только один вопрос к новой власти: почему никто не сидит?
  У відповідь

  від: vlad
  20.10.2014 20:01
  Они - "депутаты". Сперва их надо так убрать из власти, чтобы они потом через суды не смогли вернуться обратно и чтобы на них не сыграл путин. Именно для этого и надо бы, чтобы депутаты сами сняли с себя неприкосновенность. Не стоит брать пример с красных, убивавших не задумываясь и без разбора.

  від: 007 Місто: киев
  20.10.2014 14:23
  вышка

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ