25 червня 2016, Київ 13:26

  Економіка

  Прожити на мінімальну зарплату в 1218 гривень вдалось: мінус 7 кіло і зміни світогляду

  Ми хочемо наміряти нову Україну – головний редактор Platfor.ma Юрій Марченкоi
  X
  Марічка Набока
  01.11.2014
  Чи реально прожити на мінімальну зарплату в 1218 гривень у Києві? Вирішив дізнатися гість програми «Молодь плюс», головний редактор інтернет-журналу про майбутнє Platfor.ma Юрій Марченко. Він каже: його медіа пише про те, якою має бути Україна і якою вона рано чи пізно стане.

  Чи реально прожити на мінімальну зарплату в 1218 гривень у Києві?  Вирішив перевірити на собі гість програми «Молодь плюс»,  головний  редактор інтернет-журналу про майбутнє Platfor.ma Юрій Марченко. Він каже: його медіа пише про те, якою має бути Україна і якою вона рано чи пізно стане. І сьогодні – останній день  його експерименту життя на мінімалку.

  Я витратив 1077 гривень. Лишилося обрати, на що витрати те, що лишилося. Теоретично можу заплатити за світло. Або можу піти «шиканути», але навряд.

  За цей місяць я втратив 7 кілограмів ваги. Добре, якщо цим експериментом я  підказав комусь, що економити можливо. Я й сам змінився – і я не про 7 кілограмів.

  Кажуть, що хтось намагався вже провести такий експеримент, але здавалися десь на 21-25-й день. До кінця ніхто не дійшов.

  Якщо ти вирішуєш долі мільйонів, то нелогічно, що ти маєш харчуватися найдешевшим рисом

  Прожити в Києві на 5000 гривень можна. Я прожив практично на 1000, хоча не заплатив  за комунальні послуги.  Але Мустафу Найєма я підтримую (йдеться про заяву щодо необхідності підвищення зарплати депутата з 5000 гривень − ред.).  Депутатська зарплата має бути більша. Якщо ти вирішуєш долі мільйонів, то нелогічно, що ти маєш харчуватися найдешевшим рисом.

  Кінотеатр «Жовтень» – це великий символ, і те, як люди зібралися на його підтримку, скільки тисяч підписів зібрано – не дасть нікому побудувати на цьому місці торговельний центр.

  Сайт «Платформа» − це незалежне медіа, у нас нема інвестора, ми намагаємося заробляти на собі самі, поки мабуть не дуже успішно. Але ми будемо продовжувати боротися.

  Ми пишемо про те, якою має бути Україна і якою вона рано чи пізно стане − нормальною, європейською, розвинутою державою.  Ми хочемо наміряти нову країну, винайти Україну заново, наш девіз "Reinvent Ukraine".

  Не соромляться робити щось, боротися з системою і таким чином будувати нормальну європейську країну.

  Наша аудиторія − це ті люди, яких пробудив Майдан. Ті, хто допомагає армії або йде добровольцями, хто сам влаштовує суботники чи барахолки, відкриває кав'ярні. Не соромляться робити щось, боротися з системою і таким чином будувати нормальну європейську країну.

  На експерименті з мінімалкою я не зупинюся. Планую перевірити наскільки Київ – зручний як місто з точки  зору урбаністики. Хоча відповідь у мене вже є – незручний.

  За цей рік люди змінилися. З'явилися молоді, гарячі, допитливі голови, які готові щось робити. І я свято вірю, що цього вже не скасувати, і ця меншість, яка з'явилася, буде рухати більш пасивну більшість. Не знаю, чи був у якійсь країні світу такий зріст самосвідомості, волонтерських рухів. Хто міг рік тому припустити, що українці будуть самі утримувати свою армію?

  Скоро можуть перестати кидати в смітники, кидатимуть вже в більш страшні місця

  Склад нової Ради вносить певний оптимізм, думаю все буде добре, особливо враховуючи те, що кожен депутат зараз розуміє: скоро можуть перестати кидати в смітники, кидатимуть вже в більш страшні місця.


  Марічка Набока

  NabokaM+rferl.org

   У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: михайло Місто: коломия
  02.11.2014 20:50
  Чому в країні, де у людей зарплата 1000 грн., депутат має одержувати 5000 грн., користуючись при цьому пільгами, безкоштовним житлом і харчуючись у депутатській їдальні зовсім не найдешевшим рисом?
  Це так вони вирішують долі мільйонів, що за роки незалежності люди збідніли у 10 разів і довели державу до війни?
  Не ми їм повинні зарплату платити, а вони винні кожному з нас... Нехай їхні родичі їдуть за кордон, обслуговують тамтешніх перестарілих і висилають депутатам гроші на проживання...
  Надоїли вже ці дармоїди...

  від: Олексій Місто: Київ
  02.11.2014 19:12
  Вибачте не розумію, а чому власне їм потрібно підвищувати заробітну плату, вони що вже наробили на з\п. Спочатку йшли в Раду як альтруїсти, а тепер швиденько підвищувати грошове утримання бо вони молоді, а на ці гроші не можливо утримувати сім'ю. А що ж робити мені - я все життя пропрацював, тепер інвалід І групи. І не заради приколу, а так поясніть мені як я можу прожити на 1400 гривень? Раз на рік треба обов'язково лягати в лікарню (це від 3000 до 5000 грв) і за комуналку я плачу кожен місяць, а ще й їсти треба. Так що не в тих питаєте про підвищення зарплати депутатам. Ще не почали працювати, а ні одного закону не прийняли, а туди ж треба швиденько зарплату підняти. Як усім паски затягнути так усім!

  від: Павло Місто: Житомир
  02.11.2014 14:30
  Я не зрозумів це якщо депутат то він повинен і мясця поїсти і на роботу на службовому авто VIP класу приїхати і вдягнутися по вищому класу. Нам простим людям дайте можливість жити а не виживати. 5000 грн це повинна бути мінімальна заробітня плата а не зарплата депутата, подивіться які ціни на все! На мою заробітну платню 1300 грн, 2 дітей не повнолітніх Важко не те що одягнути а й прогодувати, якщоб не власний шмат городу то не вижили б.

  від: Анонім
  02.11.2014 13:49
  А наскільки можна похудіти,допустимо,за 1 ріК?Хіба "хлібом єдиним" живе ЛЮДИНА?В Словаччині мінімальна зарплата і пенсія більша за 300 євро і все одно вони прїджають на Україну купувати товар.

  від: Анонім
  02.11.2014 09:34
  Це не життя а тваринне виживання.Хіба може людина реалізувати ту Божу іскру,яку вона отримала від Бога,якщо вона змушена весь час думати щоби поїсти і як зігрітись?Так живуть і тварини-в пошуках їжі і тепла.

  від: Anelia Kuzmenko
  02.11.2014 02:12
  Зарплата оператора котельни 1218грн. в военном госпитале, земельного участка нет и дачи тоже.
  Вопрос: как прожить, оплачивая все коммунальные платежи, за отопление , проезд на работу, лекарства для больной матери и что-то кушать. Это еще один очередной ГЕННОЦИД украинского народа!!!!! ЗА ЧТО!!!!!! ВЫ ТОЛЬКО ДУМАЕТЕ О СЕБЕ И ДЕПУТАТАХ??????????


  від: Юрий Місто: Донецк
  01.11.2014 19:52
  На оплату ком услуг можно получить субсидию, но часть зарплаты всё равно придётся отдать
  20% от зарплыты (это если влазишь в норму...), то есть на себя можно потратить не более 974 грн. И ещё надо отнять то что у главного героя было в квартире мыло и носки, лампочки вкручены. Интересно, а лекарства автор не учитывает?

  від: Виктория Місто: Киев
  01.11.2014 19:20
  Зарплата врача- 1500 гр. Как вы думаете голодный врач сможет принять правильное решение в лечении своих пациентов? Хирург сможет оперировать пациентов и не упасть в голодный обморок? Вот кому нужно повышать зарплаты! А депутаты имеют свой бизнес, а зарплата в 5000 тыс. гр- на косметику жене или на новый костюмчик для собачки!

  від: Анонім
  01.11.2014 19:05
  Чому я маю переживати депутатом, який живе на податки із моєї зарплати в 2000.00 грн? А ціни зросли: на продукти, на комунпослуги, на медикаменти, на проїзд маршрутним автотранспортом, на продовольчі товари і повірте, в мене ніяких привілей немає. Так, що нехай депутати зроблять щось для людей, а не думають лиш про себе. А плескати язиком я також умію.

  від: savnatra Місто: Україна
  01.11.2014 18:24
  Депутатов убрать, а выбирать президента и правительство с чиновниками. Нафига депутаты?
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ