29 червня 2016, Київ 17:28

  Економіка

  Банк Порошенка став багатшим на 50%, НБУ не бачить порушень

  Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва не бачить ознак зловживання в тому, що Міжнародний інвестиційний банк (МІБ) збільшив свої активи на 50%. Банк, основним акціонером якого є Петро Порошенко, у своєму звіті повідомив про збільшення статутного фонду до 2,5 мільярдів гривень від початку року.

  Валерія ГонтарєваВалерія Гонтарєва
  x
  Валерія Гонтарєва
  Валерія Гонтарєва

  Керівник НБУ Валерія Гонтарєва на запитання Радіо Свобода, чи є ознаки зловживань у стрімкому зростанні прибутків та вартості таких банків, як МІБ, зауважила, що причиною стрімкого росту може бути коливання курсу долара.

  Зростання активів може бути через те, що в його активах і пасивах є велика частка іноземної валюти, яка подорожчала через здешевлення гривні

  «У моєму «радарі» – 40 найбільших банків, які становлять 85% української банківської системи. За ними ми уважно стежимо, і там не те, що надвеликими прибутками, – просто прибутками може похвалитися не кожен. Міжнародний інвестиційний банк – невеличкий, досить стабільний. І зростання активів може бути через те, що в його активах і пасивах є велика частка іноземної валюти, яка подорожчала через здешевлення гривні. Тобто, фактичного зростання активів не відбулося. Ми не робили стрес-тесту цього банку, тому детальної інформації в мене немає».

  Про те, що Міжнародний інвестиційний банк стрімко збільшив свої активи, тоді як український банківський сектор загалом з початку року виріс лише на 5%, повідомила низка українських та закордонних видань, зокрема «Блумберг». Це медіа пов’язує зростання банку з його власником, президентом України Петром Порошенком. Водночас банк не приховує своєї приналежності главі держави: у структурі власності на його сайті вказано, що Порошенкові прямо та опосередковано належить близько 59% його акцій.

  Між тим, за Конституцією президентові України заборонено займати керівні посади в бізнесі. Відтак у Міжнародному інвестиційному банку та в компанії, яка володіє половиною його акцій, він не входить до складу керівництва, компанію очолює його батько Олексій.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Андрей Місто: Киев
  06.11.2014 11:43
  Старые грабли, от предыдущих президентов, на которые уже наступил Порошенко. Думаю, что еще через год активы банка вырастут на 400% , как у Януковича младшего. А рост активов то за счет грабежа населения страны, через обесценивание гривны.Гонтарева - отрабатывает свою должность, перед ставленником, а народ днями в банках по 200 уе пытается купить.
  У відповідь

  від: Женя Місто: краматорск
  06.11.2014 21:23
  Даааа, есть над чем задуматься. Походу Порошенко следующий на вылет!!! А мы думали он наведет порядок!!! Неужели ошибочка вышла!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на Майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Фотогалерея У зоні бойових дій на сході України загинув оперний співак Василь Сліпак

  Василь Сліпак був солістом Паризької опери, але повернувся в Україну з початком російської агресії. На схід України він пішов добровольцем 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ