26 червня 2016, Київ 11:09

  Політика

  Чи наважиться Росія розширити вторгнення в Україну?

  Карикатура Сергія Йолкіна
  Карикатура Сергія Йолкіна
  (Рубрика «Точка зору»)
   

  Путінська Росія стала реальною загрозою для світу. У Російській Федерації, через 23 роки після розпаду СРСР, розрядки і певного порозуміння з демократичними країнами в часи Бориса Єльцина, несприйняття Заходу стало значно сильнішим, ніж це було за радянських часів. І необхідно визнати, що путінські зомбі-ЗМІ працюють набагато ефективніше за комуністичні. І якщо Путіна не зупинити зараз, то «зелені чоловічки» і російські танки, під приводом захисту росіян, цілком можуть опинитися в державах Балтії.

  Путін стратег звісно ніякий, та навіть йому зрозуміло, що ресурсів (військових, економічних, ідеологічних, господарських, фінансових) для того, щоб утримувати окуповані українські території, в Російської Федерації просто немає і не передбачається, але відступитися від України він нездатен.

  Спостерігаючи за політикою Путіна стосовно України, напрошується аналогія з ситуацією, яку одного разу довелося побачити в житті. Пес бійцівської породи смертельною хваткою вчепився в холку іншій собаці, підбираючись все ближче і ближче до її горлянки із цілком зрозумілими намірами. Хазяїн агресора, а потім і перехожі намагаються відтягнути пса, звільнити жертву. При цьому з нападником що тільки не роблять – вмовляють, відтягують, луплять.

  Але псюра, засліплений прагненням добити противника, вже не в змозі на що-небудь усвідомлено реагувати. Причому, в описаному розкладі неминуче втрачають обидві сторони. Об’єкт нападу, як мінімум, отримає серйозні травми.

  А нападник – удар кийком, що відключить його, кулю з травматичної зброї, а то й чого гірше (але трохи пізніше) укол, що усипить його навіки. Приблизно так виглядає і агресія Росії під керівництвом Путіна в Україні.

  Нав’язлива ідея Великого Божевільного

  Пітерський карлик вже майже нікого і нічого не чує. На розумні аргументи не звертає уваги. Для нього знищення України стало нав’язливою ідеєю фікс. Головне для Великого Божевільного повернути її у свою зону впливу, або як мінімум, покарати серйозно за її непокірність. Незважаючи ні на що, дотиснути, розчленувати та зруйнувати українську економіку.

  Виглядає, що антиукраїнська складова в його діяльності помножена на неадекватну політичну поведінку на міжнародній арені, стала подібною до наркозалежності, від якої Путін самостійно вже не здатен вилікуватися.

  Та московці, влаштувавши «сафарі» в Україні для різноманітних покидьків, прорахувалися з тим, який запас міцності має Українська держава. І щоб вони не придумували для України: «допомогу» в погіршенні і без того складної економічної ситуації, втрату Україною територій, руйнацію машинобудівних заводів та розірваний кордон, але країна тримається завдяки згуртованості, великому національному духу і патріотизму свого населення.

  Очевидно, що листопад 2014 буде дуже складним для українців. Кремлівського старця притиснули, проте явно ще недостатньо. Він не рахується зі втратами, народних протестів не боїться, а санкціями його й так обклали.

  Однак, коли західні союзники України не пішли в санкціях далі, а Росія, не відключена від міжнародної системи платежів SWIFT, як це пропонували британці, не можна виключати того, що Путін і його подільники, зроблять спробу пробивати «коридор» до анексованого Криму.

  Листопадовий тест для України

  Тестом подальшого розвитку ситуації може стати Маріуполь. Якщо російські терористи наважаться на розширення вторгнення, то розпочнуть свою осінню кампанію, швидше за все, з Маріуполя, що, в свою чергу, означатиме, що вони розширюватимуть «підкову» до Криму.

  А якщо пробиватимуть «підкову» до Криму, то намагатимуться захопити силою Маріуполь, Миколаїв, Херсон і Одесу. Що означатиме, що Кремль закусив «вудила» і взяв курс на широкомасштабну війну, повністю проігнорувавши усі санкції Заходу. Питання у тому, чи готові сьогодні українські війська заблокувати просування російських військових вглиб українських територій?

  Можна розглянути декілька варіантів можливого розвитку подій:

  1. Перемир’я (часткове як зараз, короткочасне до весни чи довгострокове на більш тривалий час).

  2. Бойові дії на території України. Своєрідна «гойдалка», українські військові відбивають захоплені російськими бойовиками території, сепаратисти їх знову захоплюють, українські сили їх знову відбивають. Але при цьому не переходять кордон із Росією.

  3. Бойові дії продовжуються. Під час бойових дій українські військові зачищають терористичні угрупування, і, в разі потреби, переходять кордон із Росією.

  Проаналізувавши усі перелічені варіанти, бачимо, що перший варіант виглядає, все таки найкращим. Але враховуючи той фактор, що промосковські сили весь час нападають (і це відбувається постійно), дуже сумнівно, що Росія на ньому зупиниться.

  Хоча не виключено, що в Кремлі можуть ухвалити рішення перенести ескалацію конфлікту на березень-квітень. Адже і їм мусить бути відомо, що часом в луганських і донецьких степах температура опускається до мінус 30-35 градусів за Цельсієм.

  Швидше за все, ухвалення цього рішення знаходиться на стадії вирішення. Можна навіть судити по єнакіївським «ополченцям», які вже зараз починають нарікати на те, що яка війна може бути взимку. Кадри Путіна можуть просто всі розбігтися. Тому Москва може вирішити, що краще із цим до весни не ризикувати.

  Патова ситуація для Путіна

  Питання в тому, що Путін сам добровільно загнав себе у патову ситуацію. Якщо він не відступить, то на Росію чекатиме декілька наступних років поступово наростаючого, але незворотного економічного колапсу. Після чого кришку в котлі народного невдоволення обов’язково зірве. І російський бунт безжально змете пітерський режим, що вщент прогнив.

  Тому не можна виключати, що для того, аби уникнути політичної катастрофи, Путін піде ва-банк. Вважаючи, що зможе виграти війну в Україні, правила якої він сам для себе придумав.

  Але для того, щоб Україна не програла, Захід мав би сам переглянути досі існуючі правила стосовно неї. НАТО змінити свою давню «мантру», що Україна ще не готова до вступу. ЄС чітко визначити час, коли Україна стане його членом, а США визначаться з постачанням оборонного озброєння.

  Бо чим довше відтягуватиметься час збільшення допомоги Україні, тим більше нахабнітиме Путін. Москва здатна розпочати «профілактичні» обстріли фінських чи норвезьких територій, будучи впевненою у тому, що все це, як і раніше, легко сходитиме їй з рук.

  Тому питання – чи полізуть росіяни далі, плавно перетікає в площину того, як реально зупинити російську агресію в Україні. Адже тепер вже зрозуміло, що досягнути довготривалого перемир’я з державою, де цілком і повністю переміг реваншистський путінізм, неможливо.

  Питання стоїть сьогодні рубом – або під натиском західних санкцій в Росії змінюється реваншистська влада, або Москва дотисне Україну, якщо допомога їй залишатиметься і надалі недостатньою.

  Путін не зупиниться доти, поки не знищить Україну, або сам не відбуде до кращих світів. Тому мова має йти про незалежність України, як фактор дотримання демократичних цінностей західної цивілізації…

  Віктор Каспрук – незалежний політолог

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Віктор Каспрук

  kaspruk+hotmail.com

  Віктор Каспрук – політолог, журналіст-міжнародник, публіцист. Закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. Працював завідувачем відділу політики в газеті В’ячеслава Чорновола «Час-Time». Автор понад 2300 статей. Спеціалізується на висвітленні проблем України, Росії, Білорусі, Близького Сходу, арабського світу, Латинської Америки та Південно-Східної Азії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 
  від: Жора Місто: Одесса
  16.11.2014 18:15
  Встречный вопрос : - " А вторгаться лично сам путин будет?" Потому как, кто со стороны Раши будет вторгаться ради параноидальных фантазий взбесившегося карлика? Запас наёмников/маргиналов практически иссяк, а другим для воевать сказки о бандеровцах не покатят. А для вторжения их ой как много надо. Полагаю, цель путлера - не захват Украины, а уничтожение мира через ядерный катаклизм. Ему нужен повод, чтобы заставить своих кнопкодавов устроить массированный ядерный удар. Этим поводом он пытается сделать "агрессию стран НАТО против великой святой России". Для чего он пытается спровоцировать Запад на вооружённое участие в войне в Лугандонии. Запад давно это просчитал и не ведётся на провокацию, избрав тактику экономической удавки с последующим падением рейтинга и влияния путлера в Раше. Шансов победить в этой игре у путлера нет, и он это уже понял, поэтому следует ожидать изменения его стратегии. Полагаю, последуют подлые провокации в международном масштабе, например "исламисты применят ОМП против Израиля" или что-то подобное. Столь же подлое и бесчеловечное.

  від: Боря Місто: Самара
  15.11.2014 21:59
  Путин (или кто в его окружении) придумали талантливейший ход. Напали на братьев-украинцев. Т.н. элита думающая и чувствующая, но не изжившая имперские (а по сути захватнические) комплексы, поддержала Путина. И у них возник когнитивный диссонанс (КД) с собственной совестью (обидеть ослабевшего брата - это подлость). Чтобы заглушить совесть, эта элита заставляет себя поверить в пропагандистский бред, в который не больной КД поверить не способен.
  То что не удалось Гитлеру (немцы легко сдались и раскаялись), успешно осуществил Путин.

  від: Иван Сидоров Місто: Москва
  15.11.2014 14:22
  Хорошие новости!
  Осталось не так долго ждать конца карлика ублюдка путина и всех этих путинских крыс в Украине.
  Ботоксный карлик получил ровно противоположное, тому чего хотел и ускорил свое устранение.
  Украина перестала быть придатком путинской рашки, а сама рашка возможно скоро станет Россией, если устранит карлика Путина, всех чекистов и введя люстрацию после очищения от чекитской мрази. А если не устранят ботоксное мурло, то рашка распадется на мелкие образования.

  від: Игорь Місто: Сумы
  14.11.2014 16:19
  Почему Путин такой напористый, даже во вред России?
  это его последний шанс остаться в большой политике, при чем не просто остаться, а оставить за собой влияние...
  Он еще помнит те сладкие моменты, когда считались с его экономическими прожектами... ну или с прожектами его менеджеров, которые давали баснословные зароботки самому Путину, его окружению, когда оставалось еще куча бабла, часть которой уходила для того, чтобы дать вате ровно столько, чтобы она не бушевала, а остальное опять таки пилилось между присными...
  Все требуют от Путина одно - уйди с мировой арены, а это значит, что его загнали в угол...
  А как действует любой загнанный в угол, если физически крепок, мы все знаем - он действует так, как Путин действует сейчас...
  По этому кроме своих его убирать некому, а свои это сделают либо физически, либо дадут возможность удрать к дочке в Нидерланды, когда санкции всех доведут до уровня 91 года...
  Вот только сколько времени понадобится? Мир так стремителен: может неделя, а может год...
  дальнейшее развитие событий покажет...

  від: Рома Місто: Полтава
  13.11.2014 23:35
  Панове, без істерик! Нафта з рублем валиться. Українська армія формується. Звичайно ж хотілося б, щоб за нас хтось зробив усю брудну роботу, але - ніхто крім нас.
  Важко, боляче, але... те, що не вбиває мене - робить мене сильнішим!!

  від: Ольга 64 Місто: Ужгород
  13.11.2014 15:19
  Все просто . Пояснити Росії , що при початку військових дій Україна змушена буде відключити Крим , ЛНР і ДНР від газо , електропостачання . А Европі натякнути ,що з початком військових дій Україна не може гарантувати безперебійне постачання газу. А всім жителям "Новоросії" пенсії сплачує нова "незалежна республіка" за яку вони голосували. Хочете отримувати українські пенсії ставайте громадянами України .

  від: Мда Місто: Україна
  13.11.2014 13:23
  Все йде до того, що Захід буде змушений ВІЙСЬКОВИМ чинником вмішатися в конфлікт. 1. Враховуючи, непрофесіоналізм "української" влади, та її залежність від нелегітимних центрів впливу (бізнес інтереси олігархії і корупційних офшорних бізнес схем) - існуюча система не здатна на опір агресору. Приклад - кадрові призначення, відсутність реальної люстрації у силових блоках, "мирний план Путіна-Порошенко". Нездатність "української" влади до опору веде до розростання конфлікту. 2. "Українська" влада імітує реформи і під видом реформ йде кумулятивне ріст соціального напруження. Приклад - "реформи" Яценюка-Порошенко призводять до роту податків та створення нових штучних монополій. Така тенденція призведе до соціально-політичного вибуху. Враховуючи, що "українська" влада цілеспрямовано знищує альтернативні партії, партіям "бізнесу" влади. Не існує політичної сили для направлення соціального вибуху в конструктивне русло... Тобто новий Майдан не має чіткого напрямку розвитку.

  від: Станіслав Лотольський Місто: Львів
  13.11.2014 13:05
  Не буде бунту в Росії. Це не притаманно ваті - для них будь яка влада є сакральною.
  Буде "дворцовий пєрєворот", а це зовсім інше. І він може статися як раз не з причин знебожіння громадян, а з причин нерішучості Путіна щодо масштабного вчинку - скажімо, вчинити «попереджувальний» ядерний удар.
  Тобто нікчемний карлик може довести суспільний ватний розум до кипіння і сам стати заручником ситуації - якщо готував країну до масштабної світовою війни, витрачав на це державні ресурси, то не зволікай з початком війни.
  Втім ця нікчема не здатна на потужний крок, воно буде мутити воду і шукати там щастя. Але ватне суспільство довго цього не витримає - визріє запит на справжню сильну руку.

  від: Sojuznuk
  12.11.2014 17:29
  Існують інтереси Росії і інтереси Путіна. І вони далеко не завжди пересікаються. В даному випадку Путін відстоює чисто свої інтереси, а якщо вірніше - то саме своє життя. Без загарбання України - йому не жити. Бо, він не здатний забезпечити нормальний розвиток Росії, а розплата за злочини, що воно натворило світять йому тільки смертним вироком. Найстрашнішим покаранням для нього буде покарання від його власного народу. Він це прекрасно розуміє, тому то не дивлячись ні на які санкції і протести світового товариства воно буде гнути свою лінію - заграбування України і її народу.
  Мій прогноз: завоювати Україну воно не зможе навіть якщо застосує ядерну зброю. Питання буде стояти лише таким чином, скільки людей зі сторони Росії і України воно знищить перед тим, як відійде у світ інший.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  14.11.2014 12:47
  Союзник.Ваш прогноз в корне не верен. В чем заключаются интересы России на Донбассе или скажем на всей Украине?
  Газ дай бесплатно,уголь поляки и южноафриканцы обязаны тоже бесплатно, потрибна финансова допомога Заходу - также давай безвозратно. И то какому єто шизику захочется окупировать єту территорию? нема дурных Поэтому Донбасс ,а может и более территории будут подобно северной части Кипра или сектора Газа существовать так без признания .Вялотекучий процесс маразма на долгие годы.
  Ресурсов для продолжения военных действий у такой бедной страны уже на данный момент никаких нет.
  У відповідь

  від: тот самый вячеслав Місто: россия москва
  15.11.2014 22:11
  Шолом алейхем вам Аноним с Север и остальным Евреям Украины. Если прогноз Союзника ошибочен-где сказанная вами Аноним, правда? Если говорите, что Союзник ошибся-выАноним обязан сказаь и как правильно, иначе это нарушение Еврейской Традиции.
  Я например, согласен с союзниом, что атомное оружие против Украины кремль применит. И частично согласен с союзником в вопросе ''сколько же людей погибнет до того как маньяк уйдёт в мир иной''-только маньяк этот в данном контексте обязательно коллективный в лице примерно 1,5-2 миллиона бывших+нынешних сотрудников в основном фсб-привыкших зверствовать с детства и в органы пришедших ради возможности убивать-вымогать-т.п. безнаказанно. Желать смерти только одного вафлибер вафлиберовича с точки зрения Союзниа-мало. Хоть я сам желаю чтобы эти примерно 1.5-2 миллиона стали Людьми. И через это остались бы живы, но для этого нужны инопланетяне и их сверхтехнологии. Так что если реально-как только от морозов реки и болота станут проходимы-ждите двойного одновременного удара на юг со стороны белорусского Мозырь и со стороны Брянской области на юг-югозапад. Таковы планы кремя чтобы окружить Киев. Живые Украинцы в Украине кремлю не нужны. А мне нужно чтобы Украинцы выжили как можно больше-хоть в эмиграции, хоть как, но выжили и остались Людьми-как скажем 10 января 2014 или лучше-если такое возможно.
  Живе Украина!
  Слава Героям!

  від: Туті Місто: Україна-США
  12.11.2014 05:02
  На днях я читала статью, в которой один эксперт говорил о том, что если путин решится на дальнейшее вторжение в Украину, его убъют российские спецслужбы. Это , скорее всего разбушевавшееся воображение того самого экспета , но все таки теплица надежда на то, что это правда. Что-бы его "предсказание" да Богу в уши. Одна недоделаная паскуда, а сколько горя людям принесла, а сколько еще принесет...... .
  У відповідь

  від: тот самый вячеслав Місто: россия москва
  15.11.2014 21:53
  Уважаемая Тути, к сожалению маньяк в кремле ОДНОВРЕМЕННО и персональный и коллективный. Персональный-в лице вафлибер вафлиберовича лилипутина-маньяка идеи сделать россию монархией а семью лилипутиных царями. Колективный маньяк-в лице примерно 1,5-2 миллиона бывших+нынешних сотрудников в основном из фсб, каждый из которых с детства зверствовал и беспределничал, его покрывали родственники-тоже предатели Закона. Подонок ''откосил''от армии и пошёл в органы чтобы вымогать, грабить, убивать, вымогать и подобное-всё это безнаказанно и пока сил хватит. У каждого такого подонка маниакальной силы идея какого-нибудь варианта Зла. Все эти подонки самоорганизуются как стая крыс, потому уничтожение нынешнего главаря стаи ситуацию может только ухудшить-придет ещё более беспредельный и злобный и агрессивный и ''безбашенный'', валить надо всю стаю разом. Это надёжнее всего вспышкой десяти мегатонн Справедливости-прямо в кремле. Мне очень печально, но время остальных вариантов упущено, а другие варианты-какие могут решить проблему-ещё более кровавые и опасные. Или вы, Тути, знаете как заслать в москву два миллиона килеров с именами и портретами и адресами беспредельщиков-чтобы разом по команде каждый килер завалил десять кремлёвских маньяков-тогда режим кончится и Русские получат свободу. Ощутили фантастичность такой идеи? Её красоту, но нереализуемость? Подскажите ещё менее кровавый, обязательно РАБОТОСПОСОБНЫЙ вариант решения проблемы беспредела кремля. И огромное Вам Тути спасибо за ваше желание Добра и Мира-вы настоящая Украинка несмотря на эмиграцию и многие трудности.
  Живе Украина!
  Слава Героям!
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ