28 травня 2016, Київ 19:02

  Політика

  «Правого сектора» у Росії не знайшли, але заборонили

  x

  Мультимедіа

  Аудіо

  Верховний суд Росії визнав екстремістськими українські організації «Правий сектор» і УНА-УНСО і заборонив їх діяльність у Росії. У «Правому секторі» рішення суду сусідньої країни сприйняли з сарказмом, натомість експерти припускають, що воно спричинить подальше закручування гайок у самій Росії.

  Процес за позовом, поданим Генпрокуратурою Росії, тривав у закритому режимі, оскільки матеріали справи – під грифом «секретно». Крім «Правого сектору» й УНА-УНСО, Верховний суд Росії заборонив діяльність української радикальної організації «Братство», а також «Української повстанської армії» (УПА) й об’єднання «Тризуб» імені Степана Бандери.

  Мені ця заборона здається досить безглуздою хоча б тому, що мені невідомо про діяльність цих організацій в Росії

  Експерт аналітичного центру «СОВА» Наталя Юдіна вважає, що російська офіційна пропаганда занадто перебільшує роль ультраправих українських організацій, і нинішнє рішення Верховного суду Росії – ні що інше, як черговий популістський жест. «Мені ця заборона здається досить безглуздою хоча б тому, що мені невідомо про діяльність цих організацій в Росії», – каже вона.

  Це – популістський жест із тієї ж серії, що і закон про заборону демонстрацій, символіки й атрибутики організацій, які співпрацювали з фашистами і нацистами

  «Мені здається, що це – популістський жест із тієї ж серії, що і закон про заборону демонстрацій, символіки й атрибутики організацій, які співпрацювали з фашистами і нацистами, – черговий урядовий популістський захід, – зазначає Наталя Юдіна. – Росія про існування цих організацій дізналася, по-моєму, з телевізора, принаймні більшість російських громадян. До цього про існування цих організацій, в принципі, не підозрювали. Російська пропаганда вкрай перебільшує роль ультраправих в Україні».

  Боротьба з неугодними

  На президентських виборах в травні цього року лідери українських ультраправих разом отримали близько 2 відсотків голосів. Ані «Правий сектор», ані ВО «Свобода» не потрапили в новий парламент. Проте в Росії українськими радикальними правими, як і раніше, лякають.

  Якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно. Якщо закони або рішення ухвалюють вищі органи судової влади, значить, це для чогось робиться. Спеціаліст із праворадикальних рухів на пострадянському просторі В’ячеслав Лихачов вважає, що рішення Верховного суду Росії цілком вписується в контекст російського політичного життя і використовуватиметься, як один із способів боротьби з неугодними.

  Самої лише підозри, самого звинувачення у приналежності до «Правого сектору» буде достатньо для ініціювання кримінального переслідування

  «Самої лише підозри, самого звинувачення у приналежності до «Правого сектору» буде достатньо для ініціювання кримінального переслідування. Крок логічний, виходячи з того напрямку, в якому рухається російська влада, в цілому і в ставленні до українського питання зокрема. Крок ідіотичний з точки зору здорового глузду й абсурдний з точки зору юридичних реалій. І крок, який, на жаль, дає додаткові можливості для репресивної машини і для розпалювання параної в російському суспільстві», – наголошує фахівець.

  У «Правому секторі» задумалися про «миротворців»

  У «Правому секторі» рішення Верховного суду Росії вирішили «потролити». Вони висловили «глибоку стурбованість» і заявили, що їм залишили єдиний вихід:«відбити московську агресію, здійснити націоналістичну революцію і ввести в Москву наші миротворчі підрозділи».

  15 листопада у Росії набув чинності закон, що забороняє демонстрацію символіки й атрибутики організацій, які співпрацювали з фашистами і нацистами. За словами одного з авторів законопроекту, заступника голови Держдуми Росії Сергія Железняка, документ, у першу чергу, спрямований «проти послідовників ідеології Степана Бандери, а також із метою припинення спроб фальсифікації історії Великої вітчизняної війни та глумління над історичною пам’яттю».

  На думку ж фахівців, якщо норми закону трактуватимуть буквально, під нього можуть потрапити багато відомих радянських фільмів – на кшталт «17 миттєвостей весни» й однієї з улюблених кінострічок Володимира Путіна, фільму «Щит і меч».  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Александр Місто: Киев
  18.11.2014 18:03
  Мы тут собрались с ребятами за ужином, избрали суд, который запретил Верховный Суд России. Последствия одинаковые.

  від: арно Місто: Киев
  18.11.2014 14:20
  Они уже просто все,хорошее из Украины видят для себя плохим и запретным. Не разобрались ни в 5-ом секторе,ни в УНА-УНСО и даже не увидели разницы между этими организациями и УПА Мы сами знаем что и что стоит. пу просто нужно поддерживать для россиян имидж противника Украины.

  від: КакЦап (Москаль)
  18.11.2014 11:48
  Олена Матусова:
  "На президентських виборах в травні цього року лідери українських ультраправих разом отримали близько 2 відсотків голосів. Ані «Правий сектор», ані ВО «Свобода» не потрапили в новий парламент!.


  Хто такі УЛЬТРАПРАВІ? Назвати "Правий сектор" ПРАВИМИ може лише людина з дуже розвинутою уявою. Зазвичай ПРАВИМИ називають національно зорієнтовані партії або угрупування. В "Правому секторі" половина людей розмовляє російською. Виходячи з логики автора статті вони є російськими націоналістами. Чи можна назвати ВО"Свобода" правими, та ще й УЛЬТРА? Якщо пишеш заказуху - можна. А трохи поміркувати? ВО"Свобода" - єдина в Україні партія СОЦІАЛЬНОГО спрямування. Інших просто не існує. Їх можна назвати консерваторами, соціалістами, але аж ніяк не ПРАВИМИ. Може пора журналістам починати називати речі своїми іменами? Україна змінилась за цей рік. Брехня і фальш починає різати вуха.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Артем Ситник

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – Терпак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ