30 червня 2016, Київ 15:08

  Новини / Суспільство

  Шимків: 3G-інтернет може з’явитись в Україні не раніше весни

  3G-інтернет в Україні з'явиться не раніше весни – Шимківi
  X
  Яна Полянська
  30.11.2014
  Від технологій 3G -інтернету Україну «відділяє папірець» – підпис прем’єр-міністра Арсенія Яценюка під змінами до постанови уряду які регламентують умови видачі ліцензій на 3G. Про це Радіо Свобода розповів Дмитро Шимків, експерт із реформування та топ-менеджер у сфері інформаційних технологій.

  Від технологій 3G-інтернету Україну «відділяє папірець» – підпис прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та ухвала Кабміну під змінами до постанови уряду які регламентують умови видачі ліцензій на 3G. Ці зміни вже готові і узгоджені з іншими держустановами. Про це заявив у коментарі Радіо Свобода топ-менеджер у сфері інформаційних технологій та заступник голови Адміністрації президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків.

  «Сьогодні усе готове, усі готові. Вся проблема – в документі, який повинен підписати прем’єр-міністр. От прем’єр підпише це, або може уже підписав, але про це не повідомляється – на засіданні Кабінету міністрів це не обговорювалось, тоді тендер може розпочатися, якщо станеться чудо, в середині грудня. А потім ще (потрібен час на – ред.) певне впровадження у перших містах», – говорить Дмитро Шимків.

  Раніше Шимків на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Кабінет міністрів хоче збільшити вартість ліцензії на 3G-зв'язок з раніше передбачених 2,4 мільярдів гривень до понад 3 мільярдів.

  Президент України Петро Порошенко доручав уряду забезпечити проведення в Україні конверсії радіочастотного ресурсу, необхідної для запуску зв'язку стандарту 3G, до 15 серпня 2014 року. Відповідний указ з’явився на офіційному сайті президента у липні.

  У вересні прем’єр-міністр Яценюк пояснював затримку із впровадженням 3G-зв’язку в України прагненням не допустити монополізації ринку російськими компаніями. Радіо Свобода надіслало інформаційний запит до Кабінету Міністрів, аби з’ясувати, на якому етапі зараз перебуває ухвалення відповідного рішення.

  Досі в Україні єдиним монопольним власником ліцензій на 3G (UMTS) є компанія «ТриМоб», яка отримала її від свого материнського і на той час державного «Укртелекому».

  Поки в Україні практично нема 3G – «ТриМоб» надає послуги приблизно 1% споживачів.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Vinyk
  30.11.2014 18:05
  Логіка... Фантастична сума за ліцензію -- то, певно, "діло принципу", або "Сєня поспорив і чекає хто дасть"... Може, то для новорічного урочистого карнавалу, який покаже яка вигідна для аферистів війна? Тоді 2-3 гігагрн не вистачить навіть на подарунки "зіркам новорічно-карнавального бізнесу" -- на шампанське для новорічного обмивання "проекту-Стіна" доведеться позичати за кордоном.
  Може, уряд технократів ще не виробив собі єдину довідку про свою аристократичність? Це складно: треба стільки аристократичних прикрас-атрибутів показати всім на заздрість, стільки треба антикваріату зі всього світу -- і все має бути не крадене, не з ломбарду, а з закордонних аукціонів(і "левову долю" вже покрали минулі аристократи...). То позитив "технократизм" показати легко: фото "у тєлєфона" з детальним розписом якого інженера задовбували щоб зробив Землю пласкою -- все влазить на 2-3 кадри презенташки з саморекламою для торгівлі собою на найвищих рівнях. А технічні моменти, якщо на посаді недопустимо вдарити палець-об-палець, бо можуть гроші подітись... Не дивно, що такі технократичні складнощі, як підписати факсімількою і поставити незгублену печатку містять стільки ризику вдарити пальцем по пальцю...

  І крім 2-3 гігагрн "калиму в касу", крім всіх "узаконених пост-фактум" винагород для завойовування приязні держави -- ще треба "фізику". По-простому: треба пропхати свіжий кабель, вчепити на той кабель коробки і чемодани, знайти де те все включається в розетку і продовбати "діру в стіні, за якою буде дуже жирний Інтернет".
  А щодо того, як відкатуються грошики на апаратуру -- таємниць нема. Знаходиться фірма(реально -- кілька фірм, зареєстрованих на одну й ту саму юр.адресу в кладовці квартири багатоповерхового будинку), фірмач обдзвонює общаги, шукає "связі", щоб "связі" дали списки. Складені списки фірмач здає як "гарантів", які йому безкоштовно повинні постачати високотехнологічну апаратуру -- "гаранти" про таку "комерційну таємницю" неповинні навіть здогадуватись. Ясно, що дається комусь на лапу, аби організувати "холку гарантів"(час-від-часу посилати "крутеликів", щоб били, шмонали, грабували "гарантів" без жодних пояснень -- "гаранти" мають самі усвідомити що від них хоче фірмач і держава в цілому, "гаранти" самі мають вгадати чим фірмач хотів торгувати і мають принсти йому все, що він обіцяв), також фірмач може знайти "авторів"(також технократів: будуть часом фотографуватись "з телефоном", коли вимагають якихось пояснень технічних моментів, якими хтось-десь не задоволений). Все просто, як салон баби-ворожки: гра людьми, як картами -- клієнт платить і дізнається своє майбутнє з того, як випадають карти і як то тлумачать "автори" і фірмач. Ясно, що апаратури буде 0(нуль в натурі) -- однак держава може запросити з-за кордону фахівців, які будуть зобов'язані згідно договору змонтувати апаратуру(якої нема і не було) і які випадково стануть БОМЖами і зникнуть -- замість них житиме хтось інший, даючи за кордон звістку про документи фахівців, що фігурують в справах Інтерполу. Зрештою студенти візьмуть виставок викинуті зразки обладнання, їх знайомі привезуть з закордонних смітників ношені модеми з виламаними гніздами -- прогрес піде, а фірма процвітатиме, збільшуючи до списків "гарантів" та плодячи "авторів"-ворожок. За все платитиме держава -- вона-ж заминатиме всі скандали і кришуватиме "процес технократичної холки", чи не так?
  От тільки як на такі розкішні свята-ліцензії(шо, Луценко надоїв, бо в нього фамілія на ліцензію похожа?) не сподобаються за кордоном("близько, на Захід") -- там нерідко є громадські провайдери 3-Джі, які по домовленості з мобільними операторами виділяють собі невжиту "первинними провайдерами" смугу пропускання каналів, т.ч. надають безкоштовний доступ до Інету своїм клієнтам -- в нас при такому аристократичному уряді таке не уявляється. Так само не уявляється не-аристократичний уряд: за владу не гризуться технократи, які вміють що-небудь, крім гризні за владу.

  від: Владимир Місто: Moscow
  30.11.2014 18:02
  Какой нафиг 3G, уже у всех LTE (4G)
  Да, до ЕС еще далеко))
  И воду горячую включите!

  від: Іван Місто: Київ
  30.11.2014 17:59
  3G стає неактуальним. час про 4G думати.
  навіщо витрачати час на те що було актуальне 5 років назад?

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 30 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ