25 травня 2016, Київ 02:26

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Міноборони: кожна шоста «небойова втрата» у зоні АТО через алкоголь

  Віталій Покотило
  Віталій Покотило

  Міністерство оборони просить обмежити продаж алкоголю у зоні АТО через правопорушення і втрати на ґрунті пияцтва, повідомив Радіо Свобода керівник соціально-психологічного управління, заступник керівника головного управління по роботі з особовим складом Збройних сил України Віталій Покотило.

  «За статистикою Головного управління нашого, кожний шостий випадок небойових втрат, кожна п’ята ДТП за участю військовослужбовців, практично всі випадки хуліганства, кожне п’яте порушення військової дисципліни і кожне десяте психіатричне захворювання – це наслідок зловживання спиртними напоями», – сказав Віталій Покотило в ефірі програми «Ми разом».

  За його словами, зловживання алкоголем серед військовослужбовців кваліфікується як дисциплінарна провина і є правопорушенням: «По кожному випадку проводяться службові розслідування, які тягнуть за собою як дисциплінарну, так і адміністративну відповідальність, позбавляються преміальних виплат».

  «Якщо це солдат-сержант, йдеться про суми від півтора до двох тисяч гривень. А якщо офіцерський склад – до трьох тисяч гривень позбавлення преміювання», – пояснив полковник Покотило.

  За даними управління, спиртне потрапляє до рук військовослужбовців через вільний продаж спиртних у торговельних мережах, через неконтрольований продаж алкоголю через приватних осіб з доставкою до місце розташування підрозділів. «І навіть є дані про поширення спецслужбами сусідньої держави спиртних напоїв з додаванням шкідливих речовин», – додав Покотило. 

  За його словами, відомство направило листи до місцевих органів влади, державних адміністрацій Донецької й Луганської «щодо обмеження продажу спиртних напоїв на території АТО для військовослужбовців».

  Радіо Свобода направило інформаційний запит до Міністерства оборони із запитанням щодо протидії вживання алкоголю через окремі скарги жителів населених пунктів, які перебувають у зоні бойових дій, на випадки вживання алкоголю українськими військовослужбовцями.

  Полковник Віталій Покотило від 5 травня 2014 року бере участь в Антитерористичній операції на сході України. Має поранення.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: euvropeec3
  05.12.2014 22:29
  Якщо в Українській армії, яка воює з мафією Донбасу та її союзником авторитарною Росією Путіна за незалежність, територіальну цілісність нашої країни, європейський вибір Українського народу будуть надмірні зловживання спиртними напоями, то ніякої перемоги над ворогом не може бути за визначенням. Звичайно, в суворих фронтових умовах та ще й на морозі важко стриматися солдату. Але медицина на ці випадки давно вже дала відповідну наукову відповідь – зловживання спиртним не є ефективним засобом зігрівання людини на морозі. До того ж п’яний воїн не може бути захисником Вітчизни. Краще йому сидіти вдома.
  Президент України Петро Порошенко та голова уряду Арсеній Яценюк повинні негайно вжити необхідних заходів для забезпечення бійців АТО теплим одягом, взуттям. При бажанні це можна було зробити ще задовго до холодів. Треба мати моральне право підняти на вирішення цієї проблеми весь народ, серед якого є і олігархи, і завдання буде вирішене.
  Всім нам треба діяти рішуче в захисті своєї Батьківщини від агресії Путіна. Іншого виходу нема. Інакше ми не станемо демократичною країною з європейськими стандартами життя та довічно залишимося на задвірках цивілізації, з бідністю та безправ’ям переважної більшості населення в умовах безмежної корупції, азіатчини.
  Чи є сьогодні політичні умови в державі для вирішення тих чи інших питань в інтересах Українського народу? На мою думку,є. Згідно конституційних повноважень у нас дві посадові особи можуть віддати наказ розстріляти мирну протестну акцію громадян, як це зробив кримінально-олігархічний режим на чолі з колишнім зеком, вихідцем із лав корумпованої номенклатури КПРС-КПУ часів тоталітарного СРСР Януковичем. Це президент, якому підконтрольні ЗСУ та голова уряду, якому підкоряється міліція. У мене, як і в багатьох громадян, є певні претензії до Петра Порошенка та Арсенія Яценюка. Але ні перша, ні друга вища посадова особа за своїми людськими якостями не здатні віддати злочинний наказ. І це добре. За таких умов відповідальність за стан справ в країні поділяють не лише президент, парламент та голова уряду, але й ми, пересічні громадяни. Не треба лише спати та менше скиглити, вчасно вказувати владі на її помилки та вимагати їх виправлення.
  Ще задовго до першого засідання Верховної Ради 8-го скликання я висловив пропозицію в своїх коментарях на сайті РС знову вибрати Олександра Турчинова головою парламенту. В кризовий час не до квот. Але спікером вибрали Володимира Гройсмана, який не має і відсотка того кризового досвіду, який є у О.Турчинова. Взагалі, на мою думку, за досить короткий термін О.Турчинов довів, що він кращий спікер за всі роки незалежності України. У нас нема часу вчити В.Гройсмана досить складній посаді спікера. І чого ми мовчимо? Верховна Рада 8-го скликання за своїм складом стоїть ближче до інтересів Українського народу, ніж всі її попередники разом взяті. Тим більше прикро допускати такі помилки.
  Взагалі неабиякий потенціал Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та в цілому нового складу парламенту українське суспільство повинно використати повністю у власних же інтересах. Така можливість сьогодні у нас є. Але можемо і втратити її з власної ж вини.
  Представнику Міноборони ВіталіюПокотило треба подякувати за об’єктивну інформацію щодо морально-психологічного стану деяких бійців АТО, а не лаяти його. Слава Героям!


  від: Злобный Укр
  05.12.2014 21:04
  Одними запретными мерами, проблему не решить. Где воспитательная роль самого командования? Где, наконец, подразделения военной полиции, дармоедов- военных психологов? Где наглядная агитация военнослужащих? Ведь воюют обычные люди, а не роботы. Им холодно, голодно, страшно, тоскливо и одиноко. Это проблема больше психологического характера, которую МО не может или не хочет решать. Стыдно становится за полковника В. Покотило. Это его хлеб.

  від: Аль
  05.12.2014 19:19
  Алкоголизм армии - пустяк по сравнению с действием продукции цеха по производству наркотиков, который работал в здании КГГА во время Майдана (по словам В.Бондаренко, и.о. мэра Киева после "революции" перед Кличко). Кабы не та "дурь", так не было бы победоносной стрельбы "мирных демонстрантов" по ментуре и соответственно - развала государства и войны.
  У відповідь

  від: Неаль
  05.12.2014 21:59
  Чув дзвін, та не знаєш, звідки він, аналітик нещасний!

  від: Анонім
  05.12.2014 17:32
  Ты туда поедь,и посмотрим что с тобой будет,умник паркетный,как и твои начальники.
  У відповідь

  від: Свій
  05.12.2014 21:55
  Чудо, ти читало, що полковник з травня брав участь в АТО і був поранений? А говорить він діло, на відміну від тебе!

  від: Т-64 из Днепропетровска Місто: Київ
  05.12.2014 16:08
  Оцього генеральського синка, стрючка вонючого - та туди, під кулі та ГРАДИ. Воно чмо хоч на полігоні раз було????? Не пишете, ми його найдем і його красиві КИЇВСЬКІ погони заставим послужити десь під АВДІЇВКОЮ чи Дебальцевим, а інакше з КПП на Повітрофлотському *** вийде!!!!!

  від: Запорожець Місто: Запоріжжя
  05.12.2014 16:07
  Сумно чути такі заяви від командування ЗСУ. Як командир у минулому скажу: військовим притаманні всі вади звичайної людини, але ж командир для того і є командир, щоб упереджувати прояви цих вад... І влада командиру надана особлива в армії, тим більш під час війни, аж до застосування зброі... То ж треба з командирів і починати наводити лад у військах. І суспільсту і ЗМІ України треба менше героїзувати всіх підряд, бо вже дизертирів і полонених стали прирівнювати до героїв, які віддали за Україну свої життя та боронили Батьківщину до останнього патрона... Слава Героям! Ганьба зрадникам, дизертирам, корупціонерам...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ