31 травня 2016, Київ 17:08

  Політика

  ЄС готовий сприяти модернізації енергосектора України – Шефчович

  Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, відповідальний у ЄС за справи Енергетичного союзу, заявив про готовність ЄС допомогти модернізації енергетичного сектора України. Він також запевняє, що буде сприяти досягненню газових домовленостей між Києвом та Москвою після березня, коли добіжить кінця термін дії жовтневих газових угод щодо забезпечення України у зимовий період. Шефчович також заявив, що ЄС готовий повернутися до питання проекту газогону «Південний потік», якщо Росія буде дотримуватись енергетичних норм Євросоюзу.

  Марош Шефчович заявив Радіо Свобода, що ЄС готовий переглянути своє ставлення до «Південного потоку», якщо Росія буде дотримуватись антимонопольного законодавства ЄС в енергетичній галузі.

  «Якщо ви хочете збудувати такий газопровід і реалізувати проект такого масштабу, ви маєте поважати норми ЄС. І ви маєте поважати правила, яких дотримуються всі енергетичні компанії в Європі. Якби будь-яка європейська компанія хотіла побудувати газопровід у Росії, було б цілком природно і ми б очікували, що вона поважатиме російське законодавство. Відтак таким було очікування з боку Євросоюзу», – сказав Шефчович.

  За словами віце-президента Єврокомісії, ЄС готовий допомогти Україні модернізувати свою газотранспортну систему і ширше – цілий енергетичний сектор, у тому числі й фінансами, а не лише порадами.

  «Якщо поглянути на це з короткотермінової точки зору, то кошти на модернізацію газової системи України – якщо порівняти їх із вартістю побудови нового газопроводу, такого, як «Південний потік» з дуже складним підводним маршрутом, – набагато менші, набагато більш досяжні, і це є одним з пріоритетів ЄС, як допомогти Україні модернізувати свою газову систему», – заявив Шефчович, який у новому складі Єврокомісії посів нову посаду, якої раніше не було – відповідального за створення Енергетичного союзу, який би краще координував дії 28 країн-членів ЄС.

  ЄС готовий буде посередником і надалі

  Шефчович сказав, що самі українці чудово знають про те, що енергетичний сектор в Україні не є економним, його ефективність дуже поступається порівняно з європейськими стандартами.

  І, за словами віце-президента Єврокомісії, Україна втрачає колосальні кошти через низьку ефективність свого енергетичного сектору.

  За словами Мароша Шефчовича, в ЄС сподіваються, що непросту зиму, яка вже розпочалася, Україна все ж зможе пережити і буде з газом, а відтак і з теплом у домівках, а також не буде проблем з газом в українсько-російських відносинах.

  «Я сподіваюся, що ми пройдемо цю зиму без якихось супердраматичних сценаріїв. І потім, було зрозуміло, – особливо після моїх зустрічей з президентом Петром Порошенком та прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, – що ми маємо подумати дуже серйозно вже в січні-лютому щодо шляхів, як ми можемо обговорити відносини після березня. Знову ж таки, ЄС готовий відіграти роль чесного посередника, щоб була відповідна атмосфера переговорів і щоб ми вийшли на конструктивні домовленості на період після березня», – сказав віце-президент Єврокомісії.

  Домовленості щодо формули ціни, обсягів поставок та погашення Києвом богів за газ були досягнуті на тристоронніх переговорах Україна-ЄС-Росія наприкінці жовтня у Брюсселі. Але діють вони лише у зимовий період і до 31 березня наступного року.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: volt Місто: Николаев
  08.12.2014 12:05
  "ЄС готовий сприяти модернізації енергосектора України – Шефчовіч "

  Он это серьезно ?!
  Что касается нашей дырявой ГТС - Россия начинает строить газопровод в ЕС через Турцию мощностью в 67 миллиардов кубометров в год!
  Через 1.5-2 года ГТС Украины сможет качать только пустоту - ЗАЧЕМ В ПРИНЦИПЕ ЕЕ МОДЕРНИЗИРОВАТЬ ?!
  И о каком Южном Потоке еще мечтают в ЕС, да еще и какие то условия клоуны выдвигают?
  Путин ведь ясно сказал - ВОПРОС ПО ЮЖНОМУ ПОТОКУ ЗАКРЫТ !
  Теперь все блага по транзиту и скидкам себе на газ получает одна Турция ! Ну а Европа само собой получит свой газ на границе Турция-Греция, а мы останемся в пролете...
  Дошантажировались своим "уникальным транзитным положением" до полного его прекращения (((
  У відповідь

  від: крафт Місто: берлін
  08.12.2014 14:22
  росія буде постачати газ туркам ( а цей газ це вже проблема росії і туреччини)
  п.с. наступний потік буде через іран-сірію-єгипет
  У відповідь

  від: volt Місто: Николаев
  08.12.2014 15:27
  Из 67 млр. кубов туркам только 14, остальное в Европу через Грецию !
  Это уже общеизвестные цифры !
  На нашу ГТС транзита практически не остается.
  К тому же у них Северный Поток только на 50% задействован, так что в еще одном Потоке необходимости уже никакой нет.
  Конечно мрiяти о всяких приятных небылицах ... наверное успокаивает и расслабляет, но живем то мы в реальном мире, а не в том что мы себе нафантазировали.
  Как там на Востоке говорят: "Сколько раз не повтори слово халва - во рту слаще не станет" ? ...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Олександр Турчинов, архівне фото (©Shutterstock)

  Турчинов заявив, що Росія на сході України системно випробовує нову зброю

  «Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації» – секретар РНБО 

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко зірвала свій портрет у Верховній Раді  

   

  Позиції бойовиків поблизу Широкина з висоти в сотню метрів  

   

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ