29 червня 2016, Київ 19:18

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Суд допоміг Ставицькому, Присяжнюку й Іванющенку зберегти виведені державні активи

  Київський апеляційний господарський суд України зняв арешт з майна компанії «Голден Деррік», контроль над яким намагається повернути державна компанія НАК «Надра України». Про це йдеться в розслідуванні Олександра Чорновалова для програми «Схеми» – спільного телевізійного проекту Радіо Свобода і Першого національного.

  У 2012-2013 роках колишнім керівництвом НАК «Надра України» були продані фірмі «Голден Деррік» за трохи більше 20 мільйонів гривень частки відразу в трьох об’єднаннях, які видобувають газ на одному з найбільших газовому родовищ України – Сахалінському. Завдяки цьому, за даними НАК «Надра України», лише за два роки «Голден Деррік» змогла заробити близько 120 мільйонів гривень, йдеться в сюжеті. Але компанія так і не розрахувалася з НАК «Надра України» за викуплені державні частки в бізнесі. Це дало законну підставу вже новому керівництву державної компанії звернутися до суду з позовом до «Голден Деррік» про розрив договорів і повернення НАК «Надра України» активів, які генерують мільйони гривень щомісяця.

  У жовтні-листопаді господарський суд Києва розірвав вищевказані договори, а також заборонив компанії «Голден Деррік» вчиняти будь-які дії з відчуження активів. Проте Київський апеляційний господарський суд зняв заборону. Тепер приватна фірма може перепродати частку, за яку не розрахувалася з державою – і Україна в особі НАК «Надра України» вже не зможе повернути контроль над цими активами.

  «Київським апеляційним господарським судом абсолютно безпідставно було задоволено скаргу «Голден Деррік» та скасовано ухвалу Господарського суду по забезпеченню позову та надано право на відчуження частки. Тобто, що дане рішення означає? На сьогоднішній день компанія «Голден Деррік» може абсолютно безперешкодно відчужити іншим сторонам участь у спільній діяльності, чим самими у майбутньому для нас створять проблеми щодо повернення державою компанією контролю над участю у Сахалінському родовищі», – розповів голова НАК «Надра України» Ярослав Климович в інтерв’ю програмі «Схеми».

  Згідно з інформацією Єдиного державного судового реєстру, рішення на користь оточення екс-президента ухвалила трійка суддів Київського апеляційного господарського суду на чолі з Ларисою Смирновою. Саме на цю суддю неодноразово скаржилися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Востаннє це робив народний депутат від ВО «Свобода» Олег Осуховський, який запідозрив її у сприянні рейдерам. Втім, Вища кваліфікаційна комісія суддів не взяла до уваги звернення, йдеться в сюжеті.

  10 грудня розглядатиметься чергове слухання справи держава проти «Голден Деррік».

  У «Голден Деррік» відмовились коментувати, з чим пов’язаний стрімкий розвиток компанії за часів президентства Віктора Януковича і чому вона не розрахувалася з НАК «Надра України» за отримані державні активи. Контроль над «Голден Деррік», за даними Української правди, через кіпрську «Хартлог Лімітед» здійснюють екс-міністри уряду Миколи Азарова – Едуард Ставицький та Микола Присяжнюк, а також колишній народний депутат Партії регіонів Юрій Іванющенко.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Василь Місто: Київ
  10.12.2014 08:47
  Читаєш коменти, і бачиш старе "граб награбоване", "експропріація експропріаторів"... Адже всі договори-ЗАКОННІ! Що такі закони у нас- претензії не до теперішніх нуворишів! Вони тільки скористалися моментом. Зараз Яценюк готовить 1200 (з 1500) держпідприємств до приватизації. Їх також "прихватизують"! Причому також-абсолютно ЗАКОННО!Через пару років наступні горлопани знову будуть "розкуркулювати"? Але цивілізований світ такої діяльності не розуміє. Закони зворотної дії не мають!

  від: euvropeec3
  09.12.2014 18:51
  Сегодня многие граждане справедливо возмущаются сложившемся положением с использованием полезных ископаемых в Украине. Поступают предложения вернуть их под государственный контроль, идти норвежским путем. Их требования, на мой взгляд, правильны, в интересах народа и государства. Однако с опозданием, как минимум, на 18 лет. Об этом нужно было думать и предлагать, когда принималась Конституция Украины в 1996г., в частности ее 13-я статья. И, тем не менее, дело поправимое. Если народ, во-первых, действительно пожелает понять сложившийся в нашей стране механизм его обворовывания, а не просто дилетантски рассуждать о коррупции в Украине, а, во-вторых, наберется гражданского мужества и потребует от власти в лице Президента Украины Петра Порошенка, правительства и парламента соответствующих решений в пользу людей. Политические условия для этого в Украине есть, в отличие от периода недавнего господства криминально-олигархического режима во главе с бывшим зеком, выходцем из рядов коррумпированной номенклатуры КПСС-КПУ времен тоталитарного СРСР Януковичем. Все остальное демагогия, маниловщина.

  від: алитет Місто: RF
  09.12.2014 18:47
  Если "так", то Майданы в Украине никогда не закончатся. Да и непонятно, для чего они проводятся. Чтобы люстрировать "одних" и посадить на шею "других"-? Если народ Украины любит "толочь воду в ступе", то пусть "толчет", это его право. Если "так" пойдет и дальше, то представляю- кредиты выданные ЕС и США разворуют, воры разбегутся, а крайний будет народ. И будет он "корячиться", отдавая долги, еще очень долго. И что тут поделаешь, если народ "такой". Сам виноват- ведь он "выбирал"новых, не "пролюстрировав" как следует "старых".

  від: Станіслав Місто: Київ
  09.12.2014 16:47
  Така ж доля чекає на вилучені золотовалютні запаси з сейфу Ставицького.Для розгляду справ ,де фігурують великі гроші повинен бути створений спеціальний суд з чесними суддями.Поки очистять судову систему від хабарників в мантіях -вони "відсудять" все награбоване злочинцям і корупціонерам як колишнім так і діючим.Боротьба з корупцією не повинна бути віддана на відкуп корупціонерам.

  від: Сергій Місто: Київ
  09.12.2014 16:11
  Это только один мелкий эпизод из огромного перечня подобных махинаций "бывших". Почему до сих пор Генпрокуратура не подала в суд на Ставицкого и Присяжнюка за все их преступления перед народом Украины? Если бы их заочно осудили с конфискацией всех активов, не пришлось бы подавать в суды по множеству известных фактов воровства государственных денег. Значит так кому-то выгодно из нынешних.

  від: Tateyana Місто: Odessa
  09.12.2014 16:01
  И когда же этот бардель прекратится! Воры украли у государства,,т.е.у нас граждан,наших детей,внуков имущество и причем здесь игры в какие-то суды. А судью-на нары!

  від: ГРИГОРІЙ Місто: Gjknfdf
  09.12.2014 15:53
  Украина богатая страна на нефть и газ. Все богатства надр общенациональное достояние.Государство не имеет право отдавать в частные руки то,что принадлежит нации.Норвежский путь использования надр приемлем для Украины.Когда это будет у нас?

  від: Стиг Місто: Одесса
  09.12.2014 15:44
  "Да здравствует наш суд, самый гуманный суд в мире" -это из кинокомедии.

  від: Віктор Борківський Місто: Київ
  09.12.2014 15:42
  Судяку на гілляку. В Україні війна, люди відривають від себе останні копійчини на підтримку армії, а ця ... жирує.

  від: Дмитро Місто: Львів
  09.12.2014 15:39
  Вот і приїхали! Питання до прокуратури? Чому до цього часу власність цих прохвостів через суд ще не повернута у власність держави? Ну скільки можна все це терпіти?
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак

  Фотогалерея У зоні бойових дій на сході України загинув оперний співак Василь Сліпак

  Василь Сліпак був солістом Паризької опери, але повернувся в Україну з початком російської агресії. На схід України він пішов добровольцем 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ