28 червня 2016, Київ 08:58

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Чехія робить перший крок до ратифікації Угоди про асоціацію України й ЄС

  ©Shutterstock©Shutterstock
  x
  ©Shutterstock
  ©Shutterstock

  У Чехії верхня палата Парламенту країни, Сенат, підтримала сьогодні ратифікацію Угоди про асоціацію України і Європейського союзу.

  За це проголосували 52 з 67 присутніх сенаторів, проти були 3.

  Угоду запропонував до ратифікації міністр закордонних справ Чехії Лубомір Заоралек.

  Він, зокрема, заявив: «Ми намагаємось допомогти, щоб Україна консолідувалась. Якщо це вдасться то, сподіваюсь, вона зможе розвиватись далі як держава, яка для нас становить надзвичайно великий інтерес. Вона для нас була цікавою і могла б знову нею бути».

  На підтримку ратифікації угоду виступив, серед інших, і голова Сенату Мілан Штєх. Він зазначив, що підтримкою цієї угоди «будуть створені кращі умови для того, щоб Україна, розібравшись зі своїми відносинами, мала кращі економічні й відповідно і соціальні умови».

  Посол України в Чехії Борис Зайчук висловив міністрові і спікерові подяку за підтримку України.

  Нижня Палата депутатів чеського Парламенту, за повідомленнями, має почати розглядати закон про ратифікацію цієї угоди в першому з трьох читань післязавтра.

  На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили шість із 28 країн-членів ЄС: Румунія, Литва, Латвія, Мальта, Болгарія і Словаччина. Іще чотири близькі до цього: Естонії й Угорщині, які теж ратифікували угоду, залишається тільки передати на зберігання документи про це; крім того, угоду ратифікували парламенти Швеції й Польщі. Також ратифікацію завершила сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.

  Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. Наразі з 1 листопада, ще до завершення ратифікаційного процесу, почалося її тимчасове застосування. При цьому тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, відкладене до початку 2016 року – протягом цього часу, однак, із боку Євросоюзу для України односторонньо діятимуть преференції, передбачені угодою.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ