29 травня 2016, Київ 20:15

  Політика

  Після вчинку Нетребко в Австрії вимагають скасування її громадянства

  Нетребко вже виправдовуться: про прапор «Новоросії» не знала, Царьова вважала гарантом безпеки благодійного чеку

  Вчинок оперної співачки Анни Нетребко, яка виписала благодійний чек Донецькому оперному театру і сфотографувалася разом з Олегом Царьовим із з прапором так званої «Новоросії» в руках, викликав великий резонанс у Європі. В Австрії, громадянство якої Анні було надане в 2006 році з великою помпою, її дует з лідером сепаратистів сприйнятий багатьма як позбавлений смаку політичний фарс.

  Кілька днів тому в Петербурзі всесвітньо відома російська оперна співачка Анна Нетребко передала сертифікат на мільйон рублів, який вона пожертвувала Донецькому національному академічному театру опери та балету імені А.Б. Солов'яненка. Сертифікат з рук співачки брав на тлі прапора так званої Новоросії «голова парламенту» цього самопроголошеного утворення Олег Царьов.

  Представник МЗС Австрії сказав в інтерв'ю австрійській громадській телерадіокомпанії ORF: «У будь-якому випадку це політична заява. Дозволити сфотографувати себе зі східноукраїнським сепаратистом і його прапором – це абсолютно проблематично. Ясно, що такі фото негайно будуть використані в пропагандистських цілях». В австрійській пресі повторені опубліковані в соціальних мережах вимоги щодо повернення Ганною австрійського паспорта. Газети Kronen Zeitung і Der Standart цитують обурених авторів , які написали в фейсбуці на сторінці Анни Нетребко: «Ганьба тобі, Анно!», «Вирушай тоді вже в район військових дій!».

  І це ще найбільш спокійні коментарі. У коментарях звучить обурення, а також (насамперед з боку українських шанувальників таланту Нетребко) глибоке розчарування вчинком співачки. Є у відгуках і заклики до бойкоту концертів та вистав за участю Нетребко. Більшість все ж сходиться у помірній рекомендації: «Залишайся краще просто співачкою!». Австрійська газета Wirtschaftsblatt нагадує також і про те, що громадянство Австрії було надано Ганні, незважаючи на її давно відому прихильність до Володимира Путіна. Цитується фраза Нетребко про Путіна: «Йому немає альтернативи!».

  Авіакомпанія «Австрійські авіалінії», чиїм рекламним обличчям кілька місяців була Нетребко, заявила, що рекламний контракт з оперною дівою закінчився в листопаді і продовжувати його не планується. Швидше за все, це не пов'язано з акцією Анни Нетребко, але рекламний ролик за її участі був відразу ж прибраний з інтернету після повідомлення про позування на тлі прапора Новоросії, а в YouTube він був перейменований в приватне відео.

  За сучасними правилами створення і підтримки популярності зірок скандали визнаються необхідним елементом. Чи сприятиме нинішній скандал подальшій популярності Нетребко? На це питання відповідає оперний критик Уве Фрідріх.

  «Наразі Ганна викликала своїм вчинком насамперед непорозуміння, і в тому, що ця історія буде сприяти її популярності, я сумніваюся. Надалі цей політичний спектакль в Петербурзі буде плямою на її репутації, оскільки відомим артистам їхні агенти та імпресаріо радять політично поменше, як тут кажуть, «вивалюватися з вікна». Анні буде нагадано про те, що вона, окрім російського, має і австрійське громадянство, і що для австрійців її вчинок – шокуючий. Звичайно, в донецькому театрі загинули декорації і костюми, і, звичайно ж, добре, що Анна Нетребко допомагає колегам, допомагає мистецтву. Але зробити це можна було, так би мовити, в тиші, якщо людина справді не хоче ніякого політичного меседжу. Цього сьогодні вже недостатньо – просто заявляти, що політична сторона мене, мовляв, взагалі не цікавить. Так робили багато діячів культури за часів Третього рейху. Вони говорили: «Я співав свого Вагнера, свого Верді, я грав свого Бетховена, і всього, що відбувалося навколо мене, я по-справжньому і не бачив, і не сприймав». Робити подібні заяви в наш час не гоже, це більше не проходить.

  Анна Нетребко – хороша співачка, з якої якраз саме західний оперний світ і зробив так звану діву, оскільки її тип відповідає уявленням західних чоловіків про екзотичну жіночу красу. Звання діви забезпечує рекордні гонорари, як пишуть у пресі, на рівні 50 тисяч євро за спектакль. Я бачив Нетребко у багатьох виставах, і в мене склалося враження, що вона насправді внутрішньо холодна, і міф про силу її сценічного впливу – це міф, роздутий журналістами. Тому не дуже віриться в її сценічні закоханості в оперних постановках.

  Те, що вчинок Нетребко може їй зашкодити, мабуть, встигли швидко пояснити її концертні агенти. Можливо, тому у відповідь на лавину звинувачень і непорозуміння Нетребко написала на своїй сторінці в Facebook: «Царьов був представлений мені як єдина людина, яка може забезпечити безпечну доставку коштів театру до Донецьку. Присутність прапора було не запланована, і я виявилася не готова».

  Ганна під час передачі свого чека дійсно наговорила багато дурниць. Олег Царьов розповів «Російській службі новин», що план заходу, на якому він вручив оперній співачці прапор самопроголошеної країни, узгоджувався протягом двох тижнів: «Домовилися про те, що обмінюємося прапорами: мені вручать прапор Реріха, я вручу прапор Новоросії, і ми отримаємо гроші».

  Окрім усього, оглядачів дивує і непоінформованість Анни Нетребко щодо стану справ у театрі, якому вона захотіла допомогти, а також щодо того, на що саме підуть її гроші. Анна говорила на презентації свого благодійного вчинку: «У мене в Донецьку є товариші, молоді музиканти. Вони розповіли, що театр частково зруйнований, в театрі холодно, але вони все одно виходять на сцену. Я вирішила допомогти, як можу, адже мистецтво завжди підтримує людей в будь-яких ситуаціях. А допомога особливо необхідна там, де руйнується культура. Я підтримую тільки мистецтво і думаю, що війна повинна припинитися якомога швидше».

  На сайті театру та на сайті угруповання «ДНР» можна прочитати, а в відеорепортажі з Донецька побачити, що сама будівля театру в повному порядку, а від потрапляння снаряда пошкоджений склад з декораціями, що знаходиться від самого театру на значній відстані.

  На що  ж підуть гроші? З приводу цього багато західних журналістів просто фантазують. Пишуть, мовляв, на те, щоб заплатити зарплату акторам і відновити знищені декорації. Але чи дійдуть гроші до театру взагалі?

  Оригінал матеріалу на сайті Російської редакції Радіо Свобода  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: 07. Місто: Угадай.
  15.12.2014 13:53
  Конечно не виновата .Вата всегда не виновата .Миша Пореченцев
  тоже не виноват ,он такой гуманый,
  что стрелял холостыми .А то не
  дай Бог кого либо убью.Нужно думать а потом делать.И потом не
  оправдываться.....

  від: Анонім
  15.12.2014 00:00
  абсолютно так, забрати від неї горожанство, ганьба її, вона дуже добре знала що робить, виявляється що вона одна з сепаратистів-терористів на Сході України

  від: nika Місто: mykolaiv
  14.12.2014 18:14
  Жаль,что такая чудесная певица "ручкается" с таким дебилом как Шариков-Царев...

  від: Пан_Володимир Місто: Київ
  14.12.2014 17:02
  Анні Нетребко нічого боятися втрати австрійського громадянства - сам Царьов обіцяв їй на заміну австрійського "паспарт гражданкі ДНР";)

  від: Марк Місто: Киев
  14.12.2014 12:47
  Гоните ее в шею из Европы! В Тынду ! Петь на свежем воздухе! Додумалась - с пьянью царьковым лицом торговать на всеобщее посмешище!!! Видно с головой совсем плохо!

  від: Николай. Місто: Хайфа.
  14.12.2014 12:24
  Она поступила как все прикремлёвкие лизоблюды.В Австрии
  она не собирается жить,потому нужно сохранить путинскую
  благосклонность...

  від: Андрей Місто: Одесса
  14.12.2014 05:06
  Мировое сообщество обязано продемонстрировать, путинской банде, что в 21 веке с помощью силы и оружия нельзя отбирать территории соседнего государства.
  Санкции в отношении РФ должны только усиливаться, а главное должны быть направлены против основных российских предприятий - экспортеров ( оружия, нефти, газа и сырья и т.д.). Кремлю необходимо перекрыть доступ ко всем новейшим технологиям, необходимо перекрыть доступ России к европейским и американским банкам, расторгнуть с Россией все контракты в военной и космической сферах, до конца 2015 г. полностью заменить в Европе российский газ на американский, снять все ограничение на поставки в Европу ближневосточной нефти.
  Политикам ( верхушке Кремля, включая Путина), научным и общественным деятелям, деятелям культуры и эстрады, поддержавшим аннексию Крыма и оккупацию Донбасса, должен быть запрещен вьезд в ЕС, США, Канаду, Японию и т.д., а имущество и их счета в странах демократии должны быть арестованы.
  Родственники и дети указанных политиков, общественных и научных деятелей, деятелей культуры и эстрады, поддержавшим аннексию Крыма и оккупацию Донбасса, проживают, учатся (и.т.д.) в странах демократии и пользуются благами демократии- санкции должны быть распространены и на них.
  Россия должна быть исключена из всех международных спортивных организаций с запретом участия этой страны в каком либо международном турнире.
  Имеем мощные украинские диаспоры ( более 20 млн. человек) в Америке и Канаде, Австралии, Европе, Японии и тд. Необходимо подключать представителей украинской диаспоры и доносить им о проблемах и трудностях, с которомы столкнулась Украина. Наша диаспора сможет подключить ТВ и прессу за границей с видеоматериалами и сюжетами о необходимости введения радикальных санкций в отношении путинской хунты.
  Для того того, что бы западные политики "не заговорили" необходимость введения в отношении Кремля реальных санкций необходимо с помощью украинских диаспор в западных странах проводить мирные акции с целью оказания давления на правительства этих стран с тербованием полной политической, экономической, культурной изоляции России. Уже имеем первый результат работы нашей диаспоры в Австралии, где проходила встреча стран G 20 - Путину устроили "горячий прием" !!! И в таком духе необходимо действовать и дальше.
  Кроме санкций необходимо срочно модернизировать армию Украины и в этом нам нужна помощь стран Запада !

  від: Іванович
  14.12.2014 02:22
  Ватники не тільки робітники, селяни, бандити але і музиканти, режисери та оперні співачки.
  Вона за "русский мир", але з австрійським паспортом!

  від: Европеец Місто: Одесса
  14.12.2014 00:33
  Курица бестолковая. Не лезь туда, где ничего не понимаешь. Чтобы потом не было мучительно больно за такие поступки. А, вообще-то, они с Царевым на одном уровне интеллекта находятся.
  У відповідь

  від: GP
  14.12.2014 08:43
  Да,похоже на то. Ей понравился неандерталец,это уровень её интелекта. Однако,если он смог развести её на такую сумму, то он талант - афферист...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ