25 травня 2016, Київ 17:53

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Зарплата лікарів має залежати від обсягу роботи – міністр Квіташвілі

  Зарплатня для лікарів має залежати від обсягу роботи – міністр Квіташвіліi
  X
  Яна Полянська, Євген Солонина
  14.12.2014
  Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі пропонує «прив’язати» гроші, що виділяються на лікарню, а також зарплатню працівникам до обсягу виконаної роботи та кваліфікації персоналу. Ця реформа дозволить з часом упровадити в Україні страхову медицину для населення, каже він.

  Україна має змінити підходи до фінансування медицини. Неправильно, що держава виділяє кошти медичним закладам залежно від кількості ліжко-місць – заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, відповідаючи на питання Радіо Свобода.

  Він додає, що це «неправильний і нечесний» принцип розподілу бюджетних грошей, особливо за умов війни.

  «Ось подивіться, яка це нечесна система: зараз в Україні триває війна. Є прикордонні райони, там дуже багато клінік. Лікарі там працюють 24 години (на добу – ред.). І обсяги, і потік хворих величезний просто – умовно, в 20 разів більше, ніж торік. Хоча вони отримують зарплати, із розрахунку на ліжко-місце, як це розраховувалось у 2013 році. Ту ж зарплату (отримують – ред.), що і в минулому році – це ж нечесно», – говорить він.

  Квіташвілі пропонує «прив’язати» гроші, що виділяються на лікарню, а також зарплатню працівникам до обсягу виконаної роботи та кваліфікації персоналу. Ця реформа дозволить з часом упровадити в Україні страхову медицину для населення.

  Міністр охорони здоров’я додає, що необхідно дуже швидко реформувати медичну сферу. Тоді, говорить Квіташвілі, наміри уряду скасувати безоплатне для населення харчування у лікарнях не позначаться на фінансуванні установи. 

  Олександр Квіташвілі – грузинський фахівець, що набув українського громадянства указом президента Петра Порошенка. Із січня 2008 року до серпня 2010 року був міністром охорони здоров’я, праці та соціального захисту в грузинському уряді. Запровадив ряд успішних реформ: програми сільського лікаря та дешевого страхування, завдяки якій кількість громадян, які застрахували здоров’я, досягла 1,5 мільйона (всього у Грузії живе понад чотири мільйони людей).  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Ирина Місто: Киев
  17.12.2014 16:54
  Вот такой кошмар был в Павлограде http://pavlonews.info/news/categ_2/21524.html , а теперь это чудо заведует тубдиспансерами Киева. Разогнала специалистов, развалила службу, но зарплату себе в 30000 гривен назначила. И думаю, что при введении платной медицины наживется еще и на пациентах .

  від: Козьма Місто: Днепр
  14.12.2014 19:56
  Такие идеи всплывают в среднем через 5 лет. Но до сих пор все быстро понимали, что будет вал ненужных назначений и повторных приемов. И идею "оплата за прием" отвергали. Теперь же, думаю, идею начнут внедрять - не для реформы мед. отрасли, а чтобы окончательно развалить то, что еще как-то дышит :(
  В Украине - в отличие от крошечной Грузии - не возможности сделать мед. страховки для бедных за счет государства: их много, а станет еще больше из-за развала экономики и бездарного правительства. А богатым страховка, в общем-то и не нужна.

  від: Андрей Місто: Киев
  14.12.2014 14:51
  Надо было такую систему ввести 5 лет назад. Тогда все врачи, что сейчас там работают по 24 часа, давно-бы уволились, из-за отсутсвия работы и зарплаты.

  від: Іван Місто: Київ
  14.12.2014 13:22
  Від безоплатного медичного обслуговування на сьогодні залишилися лише умовно безплатна консультація лікарів з умовно невеликими зарплатами,а також утримання самих приміщень лікарень."Реформа" в час поглиблення економічної ситуації позбавляє шансів безробітних і бідних навіть можливості на будь-яке медичне обслуговування.Спочатку потрібно провести перепис населення і визначити справжній рівень безробіття.Безробітні (найбідніші) позбавлені на сьогодні і так субсидій і права на будь-яку допомогу.Коли в сільській місцевості на район є лише три фіктивні вакансії і декілька тисяч безробітних,а уряд дивиться на проблему скрізь пальці і київські реалії ринку праці та доходів.Запроваджувати таку "реформу" потрібно в першу чергу в Києві.Чому б не вивчити досвід Білорусі в питаннях медичного забезпечення і освіти.Реформи повинні бути направлені на розвиток малого і середнього бізнесу,створення робочих місць і жорсткі умови для неефективного великого капіталу ,що успішний лише завдяки тісним стосунками з владою і тіньовим схемам.І цю розстановку акцентів ,схоже,ніхто навіть не збирається порушувати.Війна хижинам ,мир палацам- фільтр крізь який проходять всі реформаторські "ідеї" україно-варязького уряду.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  Савченко. Повернення додому. Живий блог

  LIVE «Дякую, Завдяки вам я вижила!  І дякую тим, хто бажав мені зла – на зло я вижила!» – Надія Савченко вже в Україні 

  Надія Савченко і Петро Порошенко, 25 травня 2016 року

  Порошенко: ми повернемо Крим і Донбас, як повернули Савченко

  «Ми всі пишаємося тією поведінкою, яку продемонструвала Надія, будучи заручником агресора Росії довгих 709 днів» 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ