28 червня 2016, Київ 12:33

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  До кінця року скоротять ще близько 70 вишів – Квіт

  Сергій КвітСергій Квіт
  x
  Сергій Квіт
  Сергій Квіт

  В Україні до кінця року можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів, повідомив, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, міністр освіти і науки Сергій Квіт.

  «Зараз у нас близько трьохсот вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що й далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще десь близько 70 університетів можуть зникнути», – пояснив він.

  Міністр додав, що скорочення закладів вищої освіти не означає, що буде якась соціальна напруга, бо якщо університет закривається з різних причин, то і студенти відразу переводяться в інші навчальні заклади, і також викладачі можуть знайти роботу в інших вишах.

  Квіт також нагадав, що до ухвалення закону «Про вищу освіту» на території країни працювали 804 вищих навальних заклади.

  «Він набув чинності, але для того, щоб він запрацював, потрібні різні підзаконні акти та внести зміни і доповнення до інших законів. В принципі зараз ми вже відсікли заклади так званого 1-2 рівня акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, які ввійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть відноситися до середньої освіти, професійної, і безпосередньо працювати на ринку праці чи вони лишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива в середній професійній освіті у нас. Ми будемо ухвалювати новий закон і багато чого змінюват, і тут є свою окрема перспектива. Не обов’язково їм бути частиною університету», – додав він.

  1 липня Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту, і його підписав президент. Цей документ, зокрема, передбачає фінансову автономію вишів, зменшення навантаження на викладачів і студентів, а також громадський контроль за якістю освіти.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Vinyk
  16.12.2014 14:20
  Можна скорочувати й більше. Можна й всі скоротити, залишити тільки печатки, бланки і кілька серваків з "чисто символічними" базами даних, щоб туди вписувати тих, кому "освітню окрасу" чи "наукову антилюстраційність" треба додати до всього посадового лоску.
  Бо освіта на Україні -- то ніщо, а папірці про освіту, як і роботу, доводиться купувати за солідні хабарі або діставати по-блату через впливових покровителів. Зате тих, хто не забашляв за право реалізувати право на працю(з тією метою, щоб заробити на прожиток), вичисляють і виганяють з роботи швидко: на заробітках за кордоном відловлюють і обпаскуджують приблизно за тиждень(якщо заробітки офіційні, з подачою особистих даних) чи за два тижні(якщо робота "з трудовою довірою", тобто без оформлення формальностей та без вияснення особи), на заробітках на Україні -- в середньому, стандартно за 10+40 робочих днів(незалежно чи праця офіційна, зі всіма формальностями, чи роботодав не хоче оформляти працівника і платити податки). Раз в трудових відносинах на Україні панує "хабарна дисципліна" і повний бардак -- то треба до такого бардаку й привчати, перетворити "хабарний вздор і взяткову мзду" на науку, яку викладати в застільно-постільних закладах, в умовах, наближених до умов праці(а кому не подобається -- то решту всього мають самі освоїти за кордоном, коли виїдуть на заробітки, щоб заробляти валюту на хабар).
  От і все: освіта просто не відображає потреб бюрократистичного сьогодення, тому й потрапляє "під скорочення".

  від: юРІЙ
  16.12.2014 13:50
  Навести порядок в освіті та у всьому навчально-виховному процесі - справа першорядної державної ваги, бо йдеться про сотні тасяч та й мільйони МОЛОДИХ ГРОМАДЯН КРАЇНИ, які, - добре навчені та виховані - БУДУТЬ ТВОРИТИ КРАЇНУ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИРІЧ!
  Це одночасно справа занадто чутлива, бо торкається майбутнього всього народу! Не забувайте про це!
  А ще принагідно: Коли візьметесь за впорядкування нерозберихи з академіями наук? Наплодилося їх після декларування самостійної України як грибів після дощу, - а яка різниця між академіком Академії Наук та академіком Академії Вищої школи чи академіком Педагогічної Академії, академії медицінських та інших наук? Розбурханий апарат а координації творчої діяльності - не видно! Велика шкода!
  У відповідь

  від: 123
  16.12.2014 14:50
  Что тут непонятного? Наплодили лже акадэмиков,вроде Ефремова и целой кучи подобных.. Чего стоит профффесор януковичь. Кормушка и понты людей с комплексом неполноценности. Надо создать независимую кломиссию для переэкзаменации всех этих академиков и профессоров в Украине! Это не сложно,но в состав должны войти и известные специалисты Запада !. Не забудьте хитрого Литвина, который не нужен Украине..

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ