29 травня 2016, Київ 22:09

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  До кінця року скоротять ще близько 70 вишів – Квіт

  Сергій КвітСергій Квіт
  x
  Сергій Квіт
  Сергій Квіт

  В Україні до кінця року можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів, повідомив, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, міністр освіти і науки Сергій Квіт.

  «Зараз у нас близько трьохсот вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що й далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще десь близько 70 університетів можуть зникнути», – пояснив він.

  Міністр додав, що скорочення закладів вищої освіти не означає, що буде якась соціальна напруга, бо якщо університет закривається з різних причин, то і студенти відразу переводяться в інші навчальні заклади, і також викладачі можуть знайти роботу в інших вишах.

  Квіт також нагадав, що до ухвалення закону «Про вищу освіту» на території країни працювали 804 вищих навальних заклади.

  «Він набув чинності, але для того, щоб він запрацював, потрібні різні підзаконні акти та внести зміни і доповнення до інших законів. В принципі зараз ми вже відсікли заклади так званого 1-2 рівня акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, які ввійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть відноситися до середньої освіти, професійної, і безпосередньо працювати на ринку праці чи вони лишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива в середній професійній освіті у нас. Ми будемо ухвалювати новий закон і багато чого змінюват, і тут є свою окрема перспектива. Не обов’язково їм бути частиною університету», – додав він.

  1 липня Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту, і його підписав президент. Цей документ, зокрема, передбачає фінансову автономію вишів, зменшення навантаження на викладачів і студентів, а також громадський контроль за якістю освіти.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Vinyk
  16.12.2014 14:20
  Можна скорочувати й більше. Можна й всі скоротити, залишити тільки печатки, бланки і кілька серваків з "чисто символічними" базами даних, щоб туди вписувати тих, кому "освітню окрасу" чи "наукову антилюстраційність" треба додати до всього посадового лоску.
  Бо освіта на Україні -- то ніщо, а папірці про освіту, як і роботу, доводиться купувати за солідні хабарі або діставати по-блату через впливових покровителів. Зате тих, хто не забашляв за право реалізувати право на працю(з тією метою, щоб заробити на прожиток), вичисляють і виганяють з роботи швидко: на заробітках за кордоном відловлюють і обпаскуджують приблизно за тиждень(якщо заробітки офіційні, з подачою особистих даних) чи за два тижні(якщо робота "з трудовою довірою", тобто без оформлення формальностей та без вияснення особи), на заробітках на Україні -- в середньому, стандартно за 10+40 робочих днів(незалежно чи праця офіційна, зі всіма формальностями, чи роботодав не хоче оформляти працівника і платити податки). Раз в трудових відносинах на Україні панує "хабарна дисципліна" і повний бардак -- то треба до такого бардаку й привчати, перетворити "хабарний вздор і взяткову мзду" на науку, яку викладати в застільно-постільних закладах, в умовах, наближених до умов праці(а кому не подобається -- то решту всього мають самі освоїти за кордоном, коли виїдуть на заробітки, щоб заробляти валюту на хабар).
  От і все: освіта просто не відображає потреб бюрократистичного сьогодення, тому й потрапляє "під скорочення".

  від: юРІЙ
  16.12.2014 13:50
  Навести порядок в освіті та у всьому навчально-виховному процесі - справа першорядної державної ваги, бо йдеться про сотні тасяч та й мільйони МОЛОДИХ ГРОМАДЯН КРАЇНИ, які, - добре навчені та виховані - БУДУТЬ ТВОРИТИ КРАЇНУ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИРІЧ!
  Це одночасно справа занадто чутлива, бо торкається майбутнього всього народу! Не забувайте про це!
  А ще принагідно: Коли візьметесь за впорядкування нерозберихи з академіями наук? Наплодилося їх після декларування самостійної України як грибів після дощу, - а яка різниця між академіком Академії Наук та академіком Академії Вищої школи чи академіком Педагогічної Академії, академії медицінських та інших наук? Розбурханий апарат а координації творчої діяльності - не видно! Велика шкода!
  У відповідь

  від: 123
  16.12.2014 14:50
  Что тут непонятного? Наплодили лже акадэмиков,вроде Ефремова и целой кучи подобных.. Чего стоит профффесор януковичь. Кормушка и понты людей с комплексом неполноценности. Надо создать независимую кломиссию для переэкзаменации всех этих академиков и профессоров в Украине! Это не сложно,но в состав должны войти и известные специалисты Запада !. Не забудьте хитрого Литвина, который не нужен Украине..

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ