26 травня 2016, Київ 05:42

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Єврейська громада Чехії не хоче бачити Путіна на Форумі щодо Освенцима

  x

  Федерація єврейських громад у Чехії не хоче бачити президента Росії Володимира Путіна серед гостей на Форумі, присвяченому 70-річчю звільнення Освенцима.

  В оприлюдненій сьогодні заяві наголошується, що з огляду на нинішню політичну ситуацію Федерація єврейських громад у Чехії «вважає недоречним візит президента Путіна на акції з нагоди Дня пам’яті жертв Голокосту», які мають відбутись у Празі та Терезині 26-27 січня 2015 року.

  Федерація єврейських громад заявляє, що підставою для такого кроку «є реальність, що режим, який запровадив і реалізує Володимир Путін, не дотримується міжнародних угод, є агресивним і окупує силою терени сусідньої держави».

  У заяві йдеться, що це рішення було ухвалене 17 грудня 2014 року «значною більшістю» громади. Федерація єврейських общин хотіла донести громадськості, що «із запрошенням російського президента до Праги Федерація не має нічого спільного».

  Як повідомляли чеські ЗМІ, президента Володимира Путіна до Чехії на відзначення 70-рвччя звільнення Освенцима запросив президент Чехії Мілош Земан. Інформацію про це підтвердив ще 18 листопада речник президента Їржі Овчачек. На Форум, присвячений звільненню Освенцима, Мілош Земан також запросив президентів Великобританії, США та Франції.

  Форум, присвячений 70-річчю звільнення Освенцима, організовують Європейський єврейський конгрес у співпраці зі Світовим єврейським конгресом, безпосередньо к Чехії підготовкою проведення Форуму займається Федерація єврейських общин.

  До Праги на пам’ятні акції мають приїхати президенти та голови парламентів багатьох країн, серед запрошених також президент України Петро Порошенко, який вже підтвердив світ візит до Праги.

  Нацистський концентраційний табір Освенцим, більше відомий як Аушвіц (Auschwitz), знаходиться у Польщі, у 60-ти кілометрах на захід від Кракова. 27 січня 1945 року концтабір був звільнений військом 107-ї дивізії під командуванням генерал-лейтенанта Василя Петренка. У концтаборі Освенцим упродовж 1941-1945 років загинуло понад 1,4 мільйона людей, з яких переважну більшість становили євреї.

  З 1947 року Освенцим перетворений на музей і внесений до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: vik Місто: kiev
  19.12.2014 21:23
  Решили мягко выразиться евреи о Путине.
  Все понимают, что они хотели сказать: не хотим видеть на мероприятии фактического последователя виновника появления Освенцима.
  Понимаю евреев, неприятно смотреть рожу Гитлера №2на дне памяти жертв Холокоста...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Мультимедіа Савченко на волі: про ненависть, мудрість, мир і війну

  «Так, як ми повернули Надію, ми повернемо Крим та Донбас» – президент Петро Порошенко 

  Савченко. Повернення додому. Живий блог

  «Дякую, Завдяки вам я вижила!  І дякую тим, хто бажав мені зла – на зло я вижила!» – Надія Савченко вже в Україні 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ