30 червня 2016, Київ 07:54

  Політика

  Жест Лукашенка і Назарбаєва: навіщо президенти Білорусі та Казахстану приїжджають до Києва

  Президенти Білорусі й Казахстану, Олександр Лукашенко (ліворуч) і Нурсултан Назарбаєв. Архівне фото
  Президенти Білорусі й Казахстану, Олександр Лукашенко (ліворуч) і Нурсултан Назарбаєв. Архівне фото
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Той факт, що президенти Білорусі та Казахстану Олександр Лукашенко і Нурсултан Назарбаєв вирішили відвідати Київ напередодні засідання Вищої євразійської ради в російській столиці – простіше кажучи, перед зустріччю з Володимиром Путіним – саме по собі є серйозним сигналом. Ще кілька місяців – та ні, тижнів тому – таку спільну акцію важко було навіть уявити. Лукашенко відчайдушно маневрував між необхідністю зберегти прихильність Путіна і водночас не посваритися з Україною. Назарбаєв взагалі не прагнув балансувати. Під час кримської кризи казахстанському президенту дзвонили і президент США Барак Обама, і інші західні лідери. Багатьом здавалося, що Назарбаєв здатний умовити Путіна не здійснювати непоправної помилки. Але президент Казахстану не тільки не вжив хоча б спроби вплинути на збожеволілого сусіда, а й фактично підтримав Путіна.

  Протверезіння до керівників країн-союзниць Росії стало приходити в міру того, як вони зрозуміли, що Путін не збирається зупинятися на Кримі і навіть окупації частини Донбасу. До того ж Путін демонстрував відверту зневагу до союзників. Про так звані «продуктові антисанкції» Росії і Лукашенко, і Назарбаєв дізналися по телевізору. Із того часу між країнами-учасницями Митного союзу постійні конфлікти. То Росія обмежить ввезення білоруської продукції, тому що вирішить, що насправді це європейські товари, то заборонить транзит із Білорусі до Казахстану.

  Президент України Петро Порошенко (ліворуч) і керівник Білорусі Олександр Лукашенко. Мінськ, 26 серпня 2014 року
  Президент України Петро Порошенко (ліворуч) і керівник Білорусі Олександр Лукашенко. Мінськ, 26 серпня 2014 року

  Коли стали позначатися перші результати західних санкцій і почала знижуватися ціна на нафту, Лукашенко і Назарбаєв помітно захвилювалися. Лукашенко почав обережний діалог із Заходом. Назарбаєв фактично організував недавню зустріч Путіна із французьким президентом Франсуа Олландом – очевидно, сподіваючись на пошук компромісу.

  Але крах російського рубля змінив все. Зруйновано саму модель взаємодії Білорусі і Казахстану з Росією. Лукашенкові ясно, що Росія його більше не прогодує. У Назарбаєва, звичайно, проблем менше – але це поки що. І крім того, він не може бути впевненим, що в спробах врятувати свою популярність, Путін не надішле «зелених чоловічків» до північного Казахстану...

  Приїзд Лукашенка і Назарбаєва до Києва – демонстрація того, що обидва партнери Путіна хочуть врегулювання ситуації та миру на пострадянському просторі. Якщо Путін виявиться нездатним це зрозуміти, пострадянській інтеграції навіть у нинішньому її вигляді прийде кінець.

  Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Кантари Місто: лампово
  22.12.2014 19:59
  То то и оно!Перетерли с Порошенко, а решение будут принимать вместе с Путиным:что дальше делать с Украиной?
  Слова - словами, а дела-делами!
  У відповідь

  від: тот самый вячеслав Місто: россия москва
  23.12.2014 22:39
  Пришли к подсудимому маньяку два адвоката, уговаривали маньяка написать явку с повинной, признания, начать деятельное сотрудничество со следствием и судом. Как бы кто что не говорил-решение примет Суд Истории, исполнит приговор НАТО, исполнит надеюсь-самым гуманным из известных мне способом-десять мегатоннами в кремль.

  від: читач Місто: Україна
  22.12.2014 18:02
  Виходячи лише з принципу "маємо те що маємо" Україна 24 роки рухається по спіралі вниз навколо кремлівського дороговказу. Внаслідок цего в світі за існуваня України до недавна знали лише великі спеціалісти і так би продовжувалося аж до нашого повного зникнення якби Путлер не нарубав дров. Лише Майдан гідності вивів Україну з смертельної орбіти совкового простору і до нас "потягнулися люди". Тепер є з кого вибирати тож і вибір має бути не фатальним
  У відповідь

  від: Анонім
  24.12.2014 23:00
  А что у вас при большевиках было кроме телевизора электрон или славутич, да радиоприемника ВЭФ, может запр ушастый еще и то если инвалид..... Из пожрать за всем нужно побегать изрядно, а надеть, чтобы прилично из отечественного швейпрома разве что трусы семейные....

  від: Анонім
  21.12.2014 01:55
  Спробують виконати чергове завдання путлєра - "затолкать Новороссию/Донбасс в Украину".
  Путлєр залишає собі Крим, всі обтираються, санкції знімаються. Україна бере на себе ракову пухлину.
  Нічого так собі план?

  від: Простите зза резкость Місто: Лодейное Поле
  21.12.2014 00:14
  У меня никак не укладывается в голове.
  Как так?
  На калган Путина Бог руку положил.
  И он стал властителем огромной богатейшей страны в годы подъёма мировой экономики.
  Перед ним встала возможность поднять Россию на фантастически высокий уровень.
  А вот воспользовался милостью Божьей он весьма и весьма отвратительно, загнав страну зону невероятного воровства, коррупции, кумовства и прочего криминала.
  И положил начало этому он сам.
  Вместо бурного развития страны Россия встала вровень с африканскими бантустанами.
  Всё разворовал, развалил, прикончил.
  И это "русское чудо" продолжает править Россией, превратив её в Дзюдохерию!
  Это ж надо так умудриться, что рассорился со всеми странами мира!
  Развязал без объявления войну в Украине.
  И теперь даже вернейшие союзники - Беларусь, Казахстан, Киргизия сомневаются в поддержании близких отношений с путлеровским паханатом!
  Он думал, что не нищий Узбекистан кинется ему в объятья за списание почти миллиарда долларов долга.
  Или Куба за списание $32-х млрд долга.
  Ан нет.
  Узбекистан вежливо поблагодарил и попрощался.
  А непотопляемый авианосец Куба вообще отплыла в направлении США.
  И так повсюду
  Приличных слов по отношению к этому хмырю у меня нет!
  У відповідь

  від: nn Місто: n
  21.12.2014 01:39
  путины приходят и уходят, а россия не меняется. враг не плохой царь путин, а великодержавный шовинизм
  У відповідь

  від: GP
  21.12.2014 14:34
  Извините "nn .n". Это для 00:14.. от 08:39.
  У відповідь

  від: GP
  21.12.2014 08:39
  Вы уважаемый забыли ,что есть Дьявол - противовес Богу. Разве не видно откуда "ноги растут"
  У відповідь

  від: GP
  21.12.2014 08:29
  Всё верно и история этого образования подтверждает! Эта опухоль неизлечима. Кто не прийдёт там к власти - будет то же самое. Проэкт немки Екатерины 2й "рассея" должен быть закрыт мировым сообществом,наче. конец Цивилизации.

  від: Петро Місто: Сталіно
  20.12.2014 23:56
  "Якщо Путін виявиться нездатним це зрозуміти, пострадянській інтеграції навіть у нинішньому її вигляді прийде кінець."

  "пострадянській інтеграції" вже прийшов кінець у будь-якому вигляді і в будь-якому разі.

  від: euvropeec3
  20.12.2014 21:59
  Что нас губит по определению Н.Гоголя и Ф.Достоевского? Глупая самоуверенность. Некоторые граждане с пафосом цитируют ст.2 Конституции Украины, которая якобы провозглашает, что народ является единственным источником власти. Во-первых, данная дефиниция есть не во второй статье, а в пятой. Во-вторых, она написана для лохов и принята с их молчаливого согласия в 1996г. В-третьих, и без конституционных определений народ может осуществить миссию реального источника власти. Было бы желание.
  Призывы к дружбе с россиянами, армия которой оккупировала нашу территорию, сами по себе также, как минимум, глупы. Ныне 84% россиян поддерживают Путина и его авторитарный режим. Россия и Беларусь наши соседи и также славянские государства. Согласен, что в интересах Украины иметь нормальные добрососедские отношения с Россией и Беларусью. Однако они возможны и необходимы только лишь при условии безоговорочного признания Россией права украинцев на создание своего независимого государства, территориальную целостность которого уважают соседние государства, как и все страны мира. Это вам подтвердит партия украинских националистов ВО "Свобода", которую в России, как у нас, некоторые малообразованные люди преднамеренно представляют как нечто коварное и злое.
  Я понимаю, что некоторые граждане от не хрен делать вместе с Путиным ностальгируют об СССР. Не от большого ума. Иначе давно бы уже осознали, что тоталитарный СССР привела к розвалу номенклатура КПСС, точнее чиновники. Учитывая, что основную часть этой номенклатуры составляли этнические русские, в том числе и Путин, то призывы и намерения воссоздать единое государство следует рассматривать как наглую провокацию в данном случае против нас, украинцев, и нашего права самостоятельно собой управлять. Поезд давно ушел и слава Богу! Если кто-то в нем остался, то выход на Луне.

  від: Кантари Місто: лампово
  20.12.2014 19:25
  Если кому то не нравится Путин и Россия - подавайте на них в международный суд!Он усмотрит нарушение международных законов - иди сюда и получай наказание!А просто ругаться - по меньшей мере некрасиво!
  У відповідь

  від: Аноним Місто: Бровары
  22.12.2014 17:33
  Вы не знаете как привлекли к суду Чаушеску, Саддама Хусейна или Каддафи? Сначала их свергли, а по другому судить диктаторов не получается. Довожу до вашего сведенья, что на Россию уже поданы все необходимые документы в международный суд (в Гааге) и жители Украины с интересом ждут его решения. Россия обвиняется в нанесении ущерба, в гибели людей, в финансировании и поставках оружия террористам и ещё в ряде преступлений.
  У відповідь

  від: nn Місто: n
  21.12.2014 01:33
  сам приползешь в суд на коленях

  від: Тетяна Місто: Вінниця
  20.12.2014 18:29
  З цієї сенсації я зрозуміла одне: дурний той, хто правильно задекларував свої доходи. Такі статті тільки закріплять тіньовий бізнес в Україні. Найманці вже й так у приватних підприємців, як раби працюють.
  У відповідь

  від: nn Місто: n
  21.12.2014 01:33
  теневой рынок и так закреплен. переговоры работодатель работник зависят от конкретного отношения спроса и предложения, и могут изменится только при большей свободе рынка. в украине же бизнес открывается не просто за большую взятку, а за постоянное отстегивание, так никогда спроса на рабочую силу не появится

  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  20.12.2014 15:53

  Насамперед путінський рашизм - ракова пухлина російського суспільства, котре розплавлюється в пекельнім котлі кремлівської брехні та фальші. По Лєнінові, Сталінові, Гітлерові знову наступили злі часи кагебіста, що зумів зумів поєднати, змогутнити і розвинути жорстокості фашизму й комунізму. Кагебістськй злочин, підступні окупації, крутійство це його ганебне послання на планеті Земля. Путінськийй рашизм – біда України її народів, націй, культур, що живуть у європейській Україні.
  А далі думаймо! Хто протиправно і безкарно окупував Крим?! Хто забезпечує зброєю путінських рашистів-терористів на сході?! Де одразу щезла велика братська дружба?! Чому московська влада ігнорує всі міжнародні договори, угоди?!
  Чому російськомовні громадяни світу не потребують кремлівський "захист", а чому за всяку ціну лише в Україні?!
  Хто розчинив кроваву бойню на теренах суверенної держави?! Хто наглою брехнею заморює світ?! Невже винy за трагедії, матеріальні біди, людські жертви собі придумала і створила українська сторона caма??!! Ні!!!
  На постсовєтськім просторі тільки неандертаьці - крємляді злочинця Путіна намагаються колючим дротом рашизму, хамства, зеківщини обволокти та відділити народи колишнього СРСР від усього цивілізованого світу. Відразу по другій світовій війні західний світ намагагався і намагається твердо відстоювати, будувати, постійно розвивати і вдосконалювати демократичні засади розувитку. Ця праця триває дотепер. Вона надзвичайно важка, бо на тілі планети ще є, ще існує кремлівська злоякісна пухлина . Однак 21-ше століття щоденно пропонує світу демократії модерні способи, можливості і методи призупинення розвитку та ширення метастазів смертельної хвороби людства. Потуга виживання, сила здорового людського глузду це чудотворні природні ліки. А міць правди, віри в неї це Свобода від путінського кагебізму й раашистських дикунів!
  Bratislava Praha.

  від: nn Місто: n
  20.12.2014 14:36
  У Москві пообіцяли вжити відповідні заходи у зв'язку з новими санкціями, введеними Сполученими Штатами і Канадою. Про це йдеться в коментарі офіційного представника Міністерства закордонних справ РФ Олександра Лукашевича, опублікованому насайті відомства. На його думку, ці обмеження показали "повну незацікавленість Заходу у врегулюванні конфлікту" на південному сході України, а "адекватність ініціаторів подібних рішень викликає зростаючі сумніви".

  то есть тупин хочет добиться отмены санкций и выторговать себе преференций за вывод войск с востока украины, при этом желательно отжав крым. для этого посылает в киев двух клоунов.
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ