29 червня 2016, Київ 12:03

  УСІ НОВИНИ / Суспільство

  На Харківщині виявили близько сотні псевдопереселенців, які отримували соцвиплати

  ©Shutterstock©Shutterstock
  x
  ©Shutterstock
  ©Shutterstock

  Спеціальна комісія Харківської облдержадміністрації після ведення обліку внутрішньо переміщених осіб, які прибули в область із Донбасу, з'ясувала, що близько сотні громадян отримували пенсію і соціальну допомогу, залишаючись надалі на територіях, підконтрольних бойовикам. Як повідомила заступник директора департаменту праці і соціального захисту населення Харківської ОДА Тетяна Єрміліна, соціальні виплати цим особам призупинено після з’ясування, що вони не знаходяться за вказаними адресами. 

  «У нас було доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка створити комісії, до складу якої входили представники Державної служби міграції, МВС, Пенсійного фонду, управлінь соцзахисту, Центрузайнятості, ми виїжджали за вказаними адресами, але, на жаль, сусіди та господар житла підписували акт про те, що тут такий не мешкає. Таким чином по області ми виявили близько ста чоловік. Після складення таких актів ми припинили соціальні виплати», – повідомила Тетяна Єрміліна.

  За словами виконувача обов’язків заступника голови Харківської ОДА Вадима Глушка, часто соціальні працівники, які займаються обліком внутрішньо переміщених осіб, не в змозі проконтролювати живе ця людина на території Харківської області чи ні.

  «Перевірити чи достовірні дані про адресу ми можемо вже потім, постфактум. Але прийде час, коли нашому соціальному робітнику правоохоронці поставлять питання: «От ви видали цю довідку,а людина тут не проживала». Ми чудово розуміємо, що ті кошти, які виділяються з держбюджету, потім перевірятимуть на цільове використання», зауважив Вадим Глушко.

  За його словами, керівництво області звернулося до МВС з пропозицією спочатку ставити на облік Міграційної служби людей, які виїжджають з зони бойових дій, а вже потім оформлювати їх в управліннях соціального захисту.

  Загалом в Харківській області за соціальними виплатами звернулися понад 6 тисяч громадян, більше 68-и тисяч переселенців отримують пенсію на Харківщині.

  За офіційними даними, в області проживає 120 тисяч тимчасових переселенців, за неофіційними – 250. В самому Харкові – понад 32 тисячі переселенців.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Конституція
  21.12.2014 09:31
  Кожен народ має ту владу на яку заслуговує ...
  Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується... Гопники теж ???

  від: Виктория
  20.12.2014 21:25
  На самом деле таких людей десятки тысяч. Не выезжая из Луганска можно переоформить украинскую пенсию за 350 грн. Оголтелые пенсионеры, самые тупые из сепаров. И Украина должна их содержать, вместо того что бы кормить армию.
  Чиновники-взяточники, как правило, симпатизирующие террористам, должны привлекаться к уголовной ответственности.
  Необходимо запретить оформлять пенсии в населенных пункта, вблизи линии фронта. Все эти поселки постоянно обстреливают, местные почти все выехали, а по документам они заселены пенсинерами из спокойного Донецка или Луганска.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ