26 червня 2016, Київ 16:33

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Туреччина схвалює будівництво першої церкви за понад 90 років

  Уряд Туреччини повідомив, що схвалив план будівництва першого в цій країні християнського храму від часу кінця Османської імперії 1923 року, інформують у суботу агентства.

  Як сказав після зустрічі з релігійними лідерами прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, храм для громади християнської Сирійської церкви збудують на ділянці землі, що є у власності держави, на околиці найбільшого міста Стамбула у кварталі Єшилкей, де вже є кілька християнських храмів інших деномінацій.

  Досі за останні понад 90 років у Туреччині не видавали дозволів на будівництво нових церковних споруд для християн, хоча збудовані раніше час від часу ремонтували чи реставрували й передавали вірним.

  Туреччина, населення на території якої колись було переважно християнським, нині на 99 відсотків мусульманська країна, хоча як держава є світською. Її уряд, що походить із поміркованих ісламістських кіл, останнім часом іде на розширення прав меншин, зокрема, й релігійних, у намаганні наблизитися до вступу до Європейського союзу. Релігійні меншини в Туреччині мають право сповідувати свою віру, але зазнають низки обмежень, як-то, наприклад, на підготовку власних священиків для православних чи на працевлаштування священиків із-за кордону.

  Останнім часом у Туреччині зросло число християн кількох так званих Сирійських церков за рахунок біженців від боїв в Іраку й Сирії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ