24 травня 2016, Київ 22:32

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Туреччина схвалює будівництво першої церкви за понад 90 років

  Уряд Туреччини повідомив, що схвалив план будівництва першого в цій країні християнського храму від часу кінця Османської імперії 1923 року, інформують у суботу агентства.

  Як сказав після зустрічі з релігійними лідерами прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, храм для громади християнської Сирійської церкви збудують на ділянці землі, що є у власності держави, на околиці найбільшого міста Стамбула у кварталі Єшилкей, де вже є кілька християнських храмів інших деномінацій.

  Досі за останні понад 90 років у Туреччині не видавали дозволів на будівництво нових церковних споруд для християн, хоча збудовані раніше час від часу ремонтували чи реставрували й передавали вірним.

  Туреччина, населення на території якої колись було переважно християнським, нині на 99 відсотків мусульманська країна, хоча як держава є світською. Її уряд, що походить із поміркованих ісламістських кіл, останнім часом іде на розширення прав меншин, зокрема, й релігійних, у намаганні наблизитися до вступу до Європейського союзу. Релігійні меншини в Туреччині мають право сповідувати свою віру, але зазнають низки обмежень, як-то, наприклад, на підготовку власних священиків для православних чи на працевлаштування священиків із-за кордону.

  Останнім часом у Туреччині зросло число християн кількох так званих Сирійських церков за рахунок біженців від боїв в Іраку й Сирії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ