27 червня 2016, Київ 16:00

  Політика

  Путін сам себе загнав у пастку, з якої не вилізе – Піонтковський

  «Путін зазнав низки поразок, намагаючись завадити Україні обрати європейський вектор розвитку»

  Антивоєнний мітинг у Москві. 15 березня 2014 року
  Антивоєнний мітинг у Москві. 15 березня 2014 року

  Київ – Росія намагається перевести конфлікт з Україною з воєнної до фінансової площини, вважають російські не провладні експерти, серед яких і економіст Андрій Ілларіонов, колишній радник Володимира Путіна. Для уникнення дефолту він радить Україні терміново скорочувати бюджет і зменшувати податковий тиск на бізнес. Частина ж російської опозиції констатує, що російський президент Путін зазнав кількох поразок щодо України й намагається максимально усунутися від конфлікту, однак повне його припинення можливе лише після зміни влади в Росії. Опозиціонери, науковці та активісти, які виїхали з Російської Федерації, пропонують Україні свою допомогу в подоланні кризи.

  У новому році серед найбільших загроз для України є не лише продовження російської агресії на сході держави, а й економічний колапс, який спробує спровокувати Кремль, заявив у вівторок під час телемосту з Києвом (в агенції «Укрінформ») колишній радник російського президента Володимира Путіна, економіст Андрій Ілларіонов.

  Андрій ІлларіоновАндрій Ілларіонов
  x
  Андрій Ілларіонов
  Андрій Ілларіонов

  «Впродовж останніх кількох місяців золотовалютні резерви досить швидко скорочуються. Враховуючи графік погашення зовнішніх запозичень і платежів за російський газ, у січні резерви становитимуть 5 мільярдів доларів. Якщо обсяг державного боргу України буде більшим за ВВП 2014 року, то Російська Федерація отримає право (за контрактом) попросити достроково повернути 3 мільярди доларів, які вона позичила ще уряду Януковича. Якщо Україна не захоче оголошувати дефолт і поверне – залишиться 2 мільярди доларів резерву, а країна з такими незначними резервами не відповідає умовам МВФ щодо надання кредитів Україні», – озвучує імовірний сценарій Андрій Ілларіонов.

  За його словами, без отримання нових кредитів на погашення старих український уряд зможе покривати дефіцит бюджету ще не більше ніж місяць.

  Ілларіонов: за місяць треба зменшити всі видатки, крім оборони

  Щоб уникнути дефолту, Ілларіонов радить Україні переглядати бюджет вже зараз, зменшивши його дефіцит до нуля, трохи зменшивши податки, але при цьому збільшивши витрати на оборону, яка, на думку експерта, фінансується недостатньо. Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, російський економіст зауважив, що збільшувати доходи бюджету зараз неприпустимо. Навпаки, податковий тиск на бізнес треба хоч трохи знизити.

  «Сукупний український бюджет, враховуючи центральний та місцеві, враховуючи «Нафтогаз» та пенсійний фонд має дефіцит 10% ВВП. Саме цей дефіцит поглинає валютні резерви, у розмірі 1,5-2 мільярди доларів. Тому абсолютно пріоритетне завдання – перейти до бездефіцитного бюджету. Доходи бюджету для такої економіки, як українська – не можна збільшувати. Вони становлять 42% ВВП, і це надмірна величина, за якої економіка не може розвиватися, вона перебуває в стані спаду».

  За словами Андрія Ілларіонова, західні держави та міжнародні донори добре ставляться до України, і готові підтримати її в умовах російської агресії. Відтак в активній фазі конфлікту держава отримувала б кошти без особливих умов, саме тому Росія зменшує градус напруги на Донбасі, долучається до переговорів, щоб Україна могла отримувати кредити лише на загальних умовах, пояснює нинішню політику Володимира Путіна його колишній радник.

  Водночас він визнав, що Російська Федерація через валютну паніку та падіння цін на нафту теж втрачає валютні резерви зі швидкістю 20 мільярдів доларів на місяць. Але в цих умовах резервів вистачить на півтора роки, і до їх вичерпання немає гарантії, що Росія вийде з конфлікту на сході України, підсумовує економіст.

  Путін зазнав кількох поразок щодо України – Піонтковський

  Андрій ПіонтковськийАндрій Піонтковський
  x
  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Більш оптимістично бачить нинішню ситуацію російський опозиціонер та науковець Андрій Піонтковський. За його словами, Володимир Путін вчинив низку помилок, які змушують його шукати вихід із конфлікту на Донбасі, й створюють передумови для зміни влади в Росії через кілька місяців або років.

  Путін зазнав низки поразок, намагаючись завадити Україні обрати європейський вектор розвитку. Він сам себе загнав у пастку, з якої не вилізе

  «Путін зазнав низки поразок, намагаючись завадити Україні обрати європейський вектор розвитку. Він сам себе загнав у пастку, з якої не вилізе», – вважає Піонтковський.

  За його словами, головною поразкою Кремля стала неможливість взяти під контроль 8-10 південних областей України, і нездатність мати на чолі Української держави лояльну до себе владу. В нинішніх умовах, за словами Піонтковського, у Кремлі намагаються перекласти на Україну відповідальність за окуповані території, щоб вона мала ілюзію територіальної цілісності. Найсильнішим кроком з боку Києва, вважає експерт, має стати відмова від фінансування та постачання захоплених територій, і надання їм статусу тимчасово окупованих, доки Україна не матиме сил відвоювати їх від проросійських бойовиків.

  За словами Андрія Піонтковського, припинення руху вантажного і пасажирського транспорту до Криму, на яке пішла Україна, додатково ускладнить позиції Кремля, який змушений буде витрачати ресурси не лише на конфлікт, а й на утримання окупованих територій. Як саме вчиняти з окупованими територіями – вирішувати лише українському уряду, підсумовує російський науковець.

  Олена ВасильєваОлена Васильєва
  x
  Олена Васильєва
  Олена Васильєва

  Ці та інші російські опозиційні діячі, об’єднані довкола організації «Майдан без кордонів», запевняють, що готові надати українському урядові інтелектуальну допомогу щодо виходу з кризи та протидії російській агресії. Таку пропозицію озвучила російська правозахисниця Олена Васильєва, засновниця групи «Вантаж 200. Із України до Росії».

  Про ризик дефолту України, який намагатиметься спровокувати Росія, говорить і низка українських експертів.

  Водночас у соцмережах з’являється думка, що Андрій Ілларіонов та інші російські коментатори подібну паніку сіють навмисне. Українські урядовці неодноразово заявляли, що ризик дефолту є незначним, проте прем’єр Арсеній Яценюк та міністр фінансів Наталія Яресько є прихильниками зменшення основних бюджетних видатків, не рахуючи оборони. Минулого року Яценюк ініціював секвестр бюджету, який, за деякими оцінками, дав змогу уникнути дефолту.

  Тим часом частина військових експертів, серед яких і Олексій Мельник, не виключають загострення українсько-російського конфлікту на Донбасі з настанням весни, і стверджують, що потрібно продовжувати переозброєння та навчання Збройних сил України.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: euvropeec3
  09.01.2015 21:29
  В декабре 2013г., в разгар протестных акций в Украине против криминально-олигархического режима во главе с бывшим зеком, выходцем из рядов коррумпированной номенклатуры КПСС-КПУ времен тоталитарного СССР Януковичем, я высказал предположение, что если Россия не станет не путь демократического развития, европейских стандартов жизни, то ее вполне вероятно ожидает судьба СССР. Однако я никогда не заявлял, что это обязательно произойдет - Россия страна непредсказуемая.
  По целому ряду факторов у меня никогда не было сомнения в том, что Путин не тот президент, который способен вывести свою страну на цивилизованный путь развития. С момента его избрания в марте 1999г. Однако и считать его недалеким политиком, я бы тоже не советовал. Это хитрый и коварный человек, от которого можно ожидать любой подлости. Его политика в отношении Украины тому доказательство. Возможный успех Украинского народа на пути евроинтеграции означал бы дискредитацию Путина в глазах россиян, как управленца. Поэтому с целью обоснования агрессии против Украины он поднял вселенский шум о якобы притеснениях русских на Юге и Востоке нашей страны, нашествии бандеровцев и натовских базах вблизи российских границ. В конечном итоге Путин стал союзником мафии Донбасса, развязавшей войну против независимости, территориальной целостности нашей страны и европейского выбора Украинского народа. Так поступают лишь подлецы.
  Лишь недалекий человек на посту президента страны с отсталой сырьевой экспортно-ориентированной олигархической экономикой, которая зависима от конъюнктуры мировых цен на сырье да еще в условиях международной изоляции и санкций позволил бы себе диктовать свои условия демократическим промышленно развитым странам. Конечно, в этом также проявилась общая особенность русских царей, для которых собственный народ ничто, мусор. А Путин царь в созданном им авторитарном режиме.
  Учитывая, что ему не дано объективно воспринимать ситуацию в мире и вокруг России, то тем более не все так просто может быть с его отставкой, как прогнозируют политологи и оппозиция ему в России. Путин сумел создать жесткую вертикаль власти, основой которой являются не только верные ему силовые структуры, но и местная криминально-коррумпированная элита регионов. Все они довольны путинским правлением и им есть, что терять. Кроме этого, сам Путин, по-видимому, осознает, что ему не желательно уходить с президентского поста – могут, как минимум, оставить в нищете, посадить или хуже того убить. И, тем не менее, русский народ непредсказуем. Ему, как известно, от любви до ненависти один шаг. В любом случае нам, украинцам, от этого не легче. Ведь Россия соседнее нам государство и, по-видимому, не скоро мы сможем иметь с ней добрососедские взаимовыгодные отношения в интересах Украинского народа и россиян. Однако этот процесс значительно может быть ускорен, если к власти в России придут настоящие ее патриоты и среди них жещина большого гражданского мужества уважаемая Елена Васильева. Наличие таких людей в России, как Елена Васильева, Андрей Пионтковский, Андрей Илларионов и многие другие дает основание так полагать.  від: for valeriy Місто: simferopol donetsk
  07.01.2015 12:26
  Проплаченній сепаратист или как вас там сколько вам платят чтобі писать что ві счастливі а хочешь я расскажу про счастье крімчан фальшивое'ті глупій покупной россиянин мі знаем сколько крімчан покончили жизнь самоубийством и что сталось со многими людьми хватит врать и не думай что все у нас такие дураки и так верят твоей купленной за деньги брехне'Путин чем дольше продержится у власти тем больше горе для него будет и доля Каддафи ему покажется сладкой,чем больше эта свинья продержиться тем страшнее будет его конец ибо он сам сделал свой вібор и сам віріл могилу себе своими поступками убийствами не только россиян и украинцев'аи тех добріэ людей из стран Молдовии Грузии Белорусси из Швеции и даже граждане Италии погибли за свободу нашей Украині'так что сиди продажній за деньги и не открівай рта о чем не знаешь'Слава Богу'слава Украине слава нашим героям !!!Украина будет жить,а Россия развалится!!!!
  У відповідь

  від: Анонім
  07.01.2015 16:05
  Какой-то бессвязный поток сознания...Любезный, Вы сырые грибы не ешьте. Обязательно отваривайте.
  У відповідь

  від: Анонім
  07.01.2015 20:07
  Андруша, респонденту желательно ставить знаки препинания и излагать свои тезисы в одном лингвистическом пространстве. Одномоментно суржик, мува и молдовяняскэ не воспринимаются.
  У відповідь

  від: Андрей Місто: Харьков
  07.01.2015 17:54
  вы видать много грибов переели, если ничего понять не смогли

  від: Леонтій Місто: Київ
  07.01.2015 08:00
  Нічого, Путін покаже своїм ватникам, як він тримається за кермо у великій фурі чи в кабіні пілота, як перекидає покірного хлопця у спортзалі або ще разів 50 зупинить українські продукти... і цього буде досить, щоб із меншим за себе партнером відпасовувати один одному Росію, як м'ячика.

  від: ВАЛЕРИЙ Місто: СИМФЕРОПОЛЬ
  07.01.2015 07:26
  ЛЮДИ НЕ ХОТЯТ ЖИТЬ В ОДНОЙ СТРАНЕ С БАНДЕРОФАШИСТАМИ И ИХ ЗА ЭТО УБИВАЮТ!!!! ЭТО ОПОЗОРИЛО УКРАИНУ НА МНОГИЕ ГОДЫ!!!! СЛАВА ДОНБАССУ ПОЗОР УКРАИНЕ МЫ КРЫМЧАНЕ СЧАСТЛИВЫ ЧТО ВЕРНУЛИСЬ В РОССИЮ!!!! СПАСИБО РОССИИ И СПАССИБО ПУТИНУ!!!!
  У відповідь

  від: Vasily Zemlyanoy
  08.01.2015 05:11
  ...лечиться не пробовал?..
  У відповідь

  від: Valeri Dovgaluk
  07.01.2015 16:41
  Бажаю Вам,тезко щастя! Тим більше для повного щастя Вам небагато потрібно. Головне для Вас слухати вождя, загарбника територій незалежних держав. Слава українському Донбасу, і українському Криму! Слава Україні! Героям слава!
  У відповідь

  від: Микола Місто: Кіровоград
  07.01.2015 15:18
  Угу...зато люди хотят жить в одной стране с рашисто-фашистами
  У відповідь

  від: Patriot. Місто: Doneck.
  07.01.2015 11:59
  Отец великого путина воевал
  в РОА за власова проив россии.
  Сейчас великому путину ,дорога
  в гаагу на парашу..
  У відповідь

  від: Анонім
  07.01.2015 16:07
  Отец великого путина воевал
  в РОА за власова проив россии /// Откуда столь невообразимый бред? Пан Патриот - вы, наверное, в Министерстве Правды у стеця подрабатываете?
  У відповідь

  від: Игорь Місто: Санкт-Петербург
  07.01.2015 15:49
  Путин работал в КГБ. Если его отец был в РОА, то его даже в постовые не взяли.

  від: Володимир Місто: Кременчук
  07.01.2015 07:03
  Всі ці російські "радники" можливо і щирі, і дійсно хочуть допомогти, але є в мене один сумнів, чи одійшли вони від мислення, бачення, російськими стереотипами. Не секрет що ми, "пост-совки", багато в чому відрізняємося від корінного європейця. Та іще одна ремарка, ті міліарди що якоби путін надав януковощу нехай забирає зараз, а не жде коли той шапкокрад втече далі.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ