30 червня 2016, Київ 07:55

  Політика

  Заява Яценюка у Німеччині. МЗС і ЗМІ Росії вдають, що шоковані?

  Український прем’єр став «зіркою» російських новин після свого інтерв’ю німецькому телеканалу

  Арсеній Яценюк
  Арсеній Яценюк

  Мультимедіа

  Аудіо

  Український прем’єр Арсеній Яценюк став зіркою російських новин після свого інтерв’ю німецькому телеканалу. Як трактували його заяву про поділ Німеччини Радянським Союзом після Другої світової війни?

  Фраза прем’єра України Арсенія Яценюка з інтерв’ю німецькому каналу ARD викликала резонанс у російських ЗМІ та серед російських політиків.

  «Український прем’єр сьогодні змусив здригнутися й поставити під сумнів свою осудність, чи ж свій інтелектуальний рівень. Яценюк зумів здивувати: в прямому ефірі німецького каналу ARD він заявив, що Друга світова (війна), по суті, – це напад СРСР спочатку на Україну, а потім і на Німеччину, а звільнення світу від фашизму він охарактеризував як радянську агресію», – розповіли у російських ЗМІ.

  А телеканал LifeNews додав до цього ще й дати: «Український прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зробив фундаментальне відкриття, яке здивує як істориків-професіоналів, так і простих обивателів. Виявляється, 22 червня 1941 Радянський Союз напав на Німеччину».

  Російська агресія в Україні – це атака на світовий порядок і на порядок в Європі, ми все ще пам’ятаємо радянське вторгнення в Україну і в Німеччину, ніхто не має права переписувати результати Другої світової

  Так прокоментували слова Яценюка, сказані у відповідь на запитання про ниніщню допомогу Німеччини Україні.

  А сказав прем’єр України насправді таке: «Німеччина, і особисто Меркель, роблять дуже багато чого, щоб відновити мир в Україні, і не тільки в Україні, а щоб забезпечити стабільність у всій Європі. Російська агресія в Україні – це атака на світовий порядок і на порядок в Європі, ми все ще пам’ятаємо радянське вторгнення в Україну і в Німеччину, цього потрібно уникнути, і ніхто не має права переписувати результати Другої світової війни».

  Олексій ПушковОлексій Пушков
  x
  Олексій Пушков
  Олексій Пушков

  Звернув увагу на ці слова і депутат Держдуми Росії Олексій Пушков: він вважає заяву українського прем’єра підтримкою нацистської Німеччини, образою пам’яті мільйонів полеглих за визволення СРСР і Європи. А також написав, що після такого – Арсенія Яценюка «не можна сприймати серйозно».

  Також у зв’язку з цією заявою українського прем’єра німецькому каналові Москва запитує офіційну позицію Німеччини. Про це повідомив у п’ятницю перший заступник керівника МЗС Росії Володимир Титов.

  «Ми направили ноту в МЗС Німеччини із запитом офіційної позиції ФРН у зв’язку з екстремістськими висловлюваннями прем’єр-міністра Яценюка, які фальсифікують історію», – заявив Титов.

  Цього ж дня прес-секретар прем’єра України прокоментувала інтерв’ю німецькому телеканалові ARD і пояснила, що Арсеній Яценюк мав на увазі поділ Німеччини Радянським Союзом після Другої світової війни.

  «Навіть Берлін був розділений муром, аби унеможливити переміщення німців із його східної частини до західної», – заявила вона у коментарі для британської телерадіокомпанії «Бі-Бі-Сі».

  Свій коментар додав і речник Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс. «Росія, як самопроголошений правонаступник СРСР і, на жаль, продовжувач його імперських традицій своїми неадекватними пропагандистськими інтерпретаціями висловлювань керівника українського уряду лише підтверджує те, що факт фізичної та ідеологічної окупації Радянським Союзом країн Центральної та Східної Європи, в тому числі Східної Німеччини, для сучасної Росії є таким же нормальним явищем, як і нинішня окупація Криму і Донбасу. Саме це і ніщо інше мав на увазі Арсеній Яценюк, спілкуючись з німецькими журналістами. І ніхто, крім російських журналістів і дипломатів, не став шукати в його словах інші підтексти, яких в них не було і не могло бути», – написав він у фейсбуці МЗС.

  У цьому ж інтерв’ю Арсеній Яценюк закликав розвіяти російську пропаганду, відповідаючи на питання ведучої німецького каналу ARD про те, чи відмовилась українська влада від мешканців Східної України. Зокрема, він наголосив, що на території, яка контролюється українською владою, перебувають 800 тисяч біженців, і що Україна постачає газ і електроенергію тим, хто не зміг залишити зону АТО.

  Раніше російські ЗМІ повідомляли, що «українська сторона знеструмлює котельні і мешканці сходу змушені мерзнути у своїх будинках».   

  Фейк російських ЗМІ: про Яроша і гранату у Верховній Раді08.01.2015
  Фейк російських ЗМІ: про Яроша і гранату у Верховній Раді

  Канал Міністерства оборони Росії зробив новину із жарту депутата України Дмитра Яроша, яку підхопили інші російські мас-медіа далі
   
  Проросійським ЗМІ не сподобався «Путін-Ірод» у Львові 07.01.2015
  Проросійським ЗМІ не сподобався «Путін-Ірод» у Львові 

  Різдвяну інсталяцію у Львові проросійські ЗМІ іменували «глумлінням над Різдвом» далі
   
  Деза ЗМІ Росії: мешканці не можуть виїхати із зони АТО06.01.2015
  Деза ЗМІ Росії: мешканці не можуть виїхати із зони АТО

  Наразі для перетину контрольно-пропускних пунктів достатньо пред’явити документ, що посвідчує особу – РНБО далі
   


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: euvropeec3
  13.01.2015 10:11
  Голова уряду України Арсеній Яценюк високоосвічена, професійна людина та неабиякий державний менеджер. Мені вже доводилося відмічати, що таких високо посадовців, як Президент України Петро Порошенко та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк Україна не мала за всі роки своєї незалежності. При конструктивній критиці та цивілізованому тиску на них з боку Українського народу вони обидва здатні працювати значно ефективніше на користь суспільства та держави, принести відповідну нам користь.
  Щодо вислову А.Яценюка на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Це, мабуть, той випадок, коли слова у людини бігли швидше, ніж його думка. Тому й трапився такий казус. Можливо була перевтома. Як відомо, за діючою Конституцією України найбільший тягар за долю країни об’єктивно несе саме уряд та особливо його голова. Ми всі бачимо, в якому напруженому ритмі працює А.Яценюк. Хоча, звичайно, це його не виправдовує. Думки треба висловлювати так, щоб не один пройдисвіт не зміг зачепитися, знайти привід для осуду та певним чином дискредитувати нашого прем’ера.
  Звичайно, А.Яценюк мав на увазі тоталітарний режим, який запровадив у Східній Європі Сталін, в тому числі і на чверті території колишньої нацистської Німеччини. Наслідки тоталітаризму для східноєвропейських народів та зокрема для українців трагічні.
  Відносно заяви Путіна-Лаврова. Особисто для мене всі бійці Червоної Армії від солдата до маршала, які мужньо захищали свою Батьківщину та світ від гітлерівського рабства, святі. Звичайно, СРСР був тоталітарною державою, але треба було рятувати свою Батьківщину від загарбника і радянські солдати свою справу виконали гідно. Тільки до чого тут Путін і Лавров? Вони у свій час були гвинтиками правлячої номенклатури КПРС-КПУ, яка привела тоталітарний СРСР поза своїм дійсним бажанням до розпаду. Таким чином, вони обидва є зрадниками загиблих та живих бійців Червоної Армії. І не їм чіплятися до слів політика-демократа А.Яценюка. Крім того, путіни та лаврови винні в тому, що зберігали сталінські тоталітарні режими в країнах Східної Європи. В результаті Велику Перемогу Червоної Армії дискредитували до того, що населення цього регіону цілком справедливо почало вважати СРСР окупантом, який прийшов до них замість Гітлера. Не пасквілі треба писати з приводу висловів українського прем’єра А.Яценюка, а каятися треба перед світом Путіну та Лаврову. Але, на жаль, цього вони, як очільники заснованої ними авторитарної Росії, не здатні усвідомити, тому і стали союзниками мафії Донбасу у розв’язаній нею війні проти незалежності, територіальної цілісності України та європейського вибору Українського народу.


  від: Анонім
  11.01.2015 12:51
  МЗС і ЗМІ Росії справедливо шоковані тим що сказав Яценюк. Шоковані всі нормальні люди
  У відповідь

  від: Robin Місто: Lugansk
  11.01.2015 17:18
  не шокованый ни один мид, кроме одного - рашистского. Зачем брешешь?

  від: Izvestnoe. Місто: UA.
  10.01.2015 19:06
  Вы наверно забыли 1939г.Как браты
  расейскаи прихватили западную
  Украину.?????А по повду а.яценюка
  што то вы рассейские сми поддержуете швондерыыыыыыыы
  GANBA.
  У відповідь

  від: годмодон
  11.01.2015 14:27
  Вы хотите таки сказать, ша РСФСР напало на западную часть УССР?
  Для альтернативно одаренных уточняю, СССР был образован 1922 году, в 1939 году СССР анексировал в пользу УССР часть Польшы. Надеюсь свидомых не затруднит восстановить историческую справедливость и отдать всё полякам.
  У відповідь

  від: годмодон
  12.01.2015 10:40
  @Таляви дык вперёд, ликвидируйте СССР, Россия то при чём? Она организовала СССР, историю будем вспоминать, не?
  У відповідь

  від: Таляві Місто: Київ
  12.01.2015 02:05
  Як було "дабравольна" утворено у 1922 році СРСР всім відомо! З того часу і до нині, тільки кроваві наслідки... Треба не хворобу лікувати, а причину ліквідувати !

  від: Robin Місто: Lugansk
  10.01.2015 18:46
  Яценюк всё точно сказал, советские фашисты вторгались в Германию. А должны были быть уничтожены где-нибудь под сталинрадом вместе с гитлеровскими нацистами. Жаль что американцы и англичане этого не сделали. Сегодня российский фашизм, правопреемник советского - угроза всему миру.

  від: Анонім
  10.01.2015 18:31
  Советник главы Минобороны Украины Александр Данилюк прокомментировал слова премьер-министра Арсения Яценюка, сказанные им в интервью немецкому телевидению, о «советском вторжении» на Украину. «Сравнить Украину с нацистской Германией — это 5», — написал советник ведомства в своем аккаунте в Facebook.

  «После исторических заявлений Арсения Петровича в Берлине остается лишь успокаивать себя тем, что внешняя политика по Конституции не находится в компетенции премьер-министра», — отметил Данилюк. «Кажется, что речь Яценюку писали в Кремле», — добавил он.
  У відповідь

  від: Robin Місто: Lugansk
  10.01.2015 19:49
  если Данилюк действительно это прокомментировал то он сам хорошо подыграл кремлю. Порошенко со своими данилюками это ющенко№2. Гнать в три шеи.

  від: Vinyk
  10.01.2015 17:26
  Ну обляпався прем'єр: не ходив до школи в радянську пору, чи як? Обляпався, бовкнув зопалу -- може вибачитись, щоб не сунути "впертим ослом-бульдозером, який переписує історію", тобто вибачитись, щоб бути самокритичним і об'єктивним не тільки на папері. Наскандалив -- усвідомив невдалість заяви -- попросив вибачень за необдумані формулювання -- залишив провокаторів-скандалістів з купою непотрібних провокаторських заготовок.
  І що за "потягування мази"? Фразами "Ну, насправді малось на увазі дещо ...", "А от-ті-во які? То вони хай стовпа з ока витягнуть! ...", "В нас є тлумачний словник і словник синонімів, а там насправді пише...", "То все вороги! То ворожі наітія і навроки! То вороги наврочили, надумали і домисли підштовхнули! Винних буде знайдено і покарано! ..." -- такими фразами вибачення і пояснення не починаються. Такими фразами продовжуються глупості.

  Вибачення можна почати з ввічливого звернення, не ділячи публіку на тих, кого ображено і кого спровоковано. У вибаченні можна вжити формулювання "...було сказано зопалу, не подумавши...", "...шкода, що невиважені судження збурили резонанс...", "...не бажаючи маніпулювати правдою чи спотворювати історію, хотілось-би принести вибачення і попросити дозволу ,,взяти слова назад,, ...", "...згодом було усвідомлено некоректність сказаного, тому хотілось-би попросити вибачення за ефектно, проте невдало вжиті вирази...". Є інші вирази. Не слід забувати, що люди -- то є люди, і людям властиво помилятись, тим паче з огляду на втому та напружений робочий графік. Тому скандал можна зам'яти, попросивши вибачень -- нема сенсу вести довжелезну "партію в непотрібний дипломатичний бадмінтон", чіпляючись за чужу неправоту, прагнучи наступними скандалами затьмарити попередні. Особисто, привселюдно і з публікуванням в ЗМІ. Бо прем'єр -- то не "потолок удовольствий", т.я. прем'єра обирали на посаду(и), щоб він там виконував певні обов'язки: політичне провокаторство і фурорний епатаж, певно, не очікували, коли обирали.

  від: В'ячеслав Місто: Ладижин
  10.01.2015 16:15
  Народ, ви хоч історію вчили трішки? Хіба не було радянського вторгнення в Україну? В Німеччину? До чого тут напад Гітлера? Це зовсім різні речі, як мухи і котлети. Сміється із фрази Яценюка лише той, хто досі живе міфами про "совєтскую освободительную армію".
  У відповідь

  від: Анонім
  10.01.2015 18:23
  А ти до школи початкової ходив? Сиди і мовчи, учоний
  У відповідь

  від: Robin Місто: Lugansk
  10.01.2015 19:34
  Часть Германии была оккупирована советскими фашистами до конца 80-х годов.

  від: Петришин Андрій Місто: Вінниця
  10.01.2015 14:05
  прочитав я вашу статтю. І знаєте, в мене якесь дивне відчуття. Дивне тому, що ви в своїй власній статті намагаєтеся виправдати не свого працівника, а першого міністра України. Навіщо це американській радіостанції? Ви що - його адвокат? Хіба ви не знаєте, що будь-які активні виправдовування - завжди гірше ніж брехня. Навіщо вам це? Щиро - Петришин Андрій

  від: Микола О. Місто: Київ
  10.01.2015 13:54
  Яценюк хотів підільстити Німеччині, але на самому ділі сильно підставив Меркель.

  від: Анонім
  10.01.2015 13:36
  Давайте простим Яценюку его оплошность, он просто оговорился. Я не думаю, что он искренне верит, что СССР напал на нацистскую Германию
  У відповідь

  від: Robin Місто: Lugansk
  10.01.2015 19:44
  Яценюк не говорил что ссср напал на нацистскую Германию. Советское вторжение было тогда когда Германия уже не была нацистской.
  У відповідь

  від: Павло Б.
  11.01.2015 10:15
  То хай би так і сказав. Але він сказав зовсім інше! І Дав привід гарно смачно себе вкусити. І справедливо
  У відповідь

  від: Артур Місто: Харьков
  10.01.2015 19:18
  Даже в комментариях здесь есть люди которые в это верят. Почему яценюк не может быть одним из этих идиотов?
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ