26 червня 2016, Київ 09:19

  Політика

  Громадянська війна по-луганськи-2. Таємна зброя Плотницького

  Російські «специ» допомагають угрупуванню «ЛНР» відтіснити казаків та інших конкурентів від «пуповини» трафіку – українсько-російського кордону

  Бойовики угруповання «ЛНР» біля Луганська. Липень 2014 року
  Бойовики угруповання «ЛНР» біля Луганська. Липень 2014 року
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Від початку 2015 року проросійські сепаратисти Луганщини вимушені вести дві війни одночасно: проти українських Збройних сил і один з одним. Але, здається, у внутрішньому протистоянні «ЛНР – казаки» сепаратистський Луганськ здобуває перевагу завдяки використанню «таємної зброї»: приватної військової компанії (ПВК), сформованої виключно з російських «бультер’єрів» високої кваліфікації.

  Вагнер залякав Дрьомова

  Розстріл кортежу Олександра Бєднова, керівника батальйону «Бетмен», 1 січня 2015 року став лише початком активної боротьби угрупування «ЛНР» за встановлення контролю над південною частиною Луганщини, яку з початку весни 2014 року зайняли різні загони сепаратистів.

  Жорстокість та відверто показовий характер цього вбивства змусили замислитися над власною долею тих польових командирів, що відкрито заявляли про свою незадоволеність «ставлеником Єфремова і Королевської» Ігорем Плотницьким, який є головою так званої «ЛНР». І командувач «першим полком Казачої національної гвардії» Павло Дрьомов, якого вважали підлеглим отамана «Всевеликого війська Донського» Миколи Козіцина, і керівник батальйону «Призрак» Олексій Мозговий немов води в рота набрали. Чому ж відомі ватажки казаків не наважилися протистояти угрупованню «ЛНР», яке ліквідацією Бетмена фактично кинула їм «чорну мітку»?

  Ватажок угруповання «ЛНР», Ігор Плотницький (посередині) у Луганську. Жовтень 2014 року
  Ватажок угруповання «ЛНР», Ігор Плотницький (посередині) у Луганську. Жовтень 2014 року

  Самі вони пояснюють це тим, що покійний «Бетмен» дійсно чинив багато злочинів. Дрьомов навіть заявив про те, що має намір вступити до лав так званої «народної міліції ЛНР» – каже, що зараз нема часу для сварок попри фактичне закінчення перемир’я і через згоду Плотницького, нібито, відвоювати для сепаратистів північ Луганщини. Однак, після гучних звинувачень стахановського казака наприкінці грудня і погроз оприлюднити компромат про ватажка «ЛНР», ці пояснення здаються схожими на відмовки.


  Схоже, луганська «сепаратистська опозиція» просто побоюється за власне життя. І ці побоювання є небезпідставними, бо вирішувати проблеми Ігоря Плотницького почала російська група професійних карателів, яку самі сепаратисти називають «Приватна військова компанія Вагнера».

  Першими про цю ПВК нагадали прихильники вбитого Бетмена в соцмережах: «У вбивстві шести осіб (з кортежу Бетмена – ред.) підозрюють командира ПВК Вагнера, якого найняв Плотницький», – написали на сторінці ГБР «Бетмен» ще в день резонансного розстрілу.

  А вже 10 січня під удар цієї ПВК потрапив ще один непідконтрольний «ЛНР» підрозділ сепаратистів – окрема бригада спецпризначення (ОБрСН) «Одеса», що була розташована в Краснодоні.

  «Повідомляємо всіх, що база ОБрСН «ОДЕСА» у Краснодоні оточена ПВК Вагнера з танками і бронетехнікою. На базі ополченці з України та багато добровольців із Росії, жінки і діти. Особовому складу бази поставили ультиматум: або повна здача зброї, або роззброєння силовим шляхом», – таке повідомлення з’явилося на офіційній сторінці «Одеси» в соцмережі «ВКонтакте».

  Командир окремого підрозділу в складі «Одеси» на прізвисько Варяг прямо звинуватив Плотницького: підрозділ приречений через те, що бригада нібито заважала трафіку контрабанди й інших незаконних вантажів, який проходить Краснодонським районом через кордон із території Росії до Луганська.


  І все ж таки, таємна ПВК Вагнера успішно впоралася із завданням: командування «Одеси» капітулювало, бригаду розформували.

  Шляхи ПВК ведуть до Рима?

  Хто ж такий цей Вагнер, що навів жах на непокірних Луганську сепаратистів?

  ​(Євген Вагнер лупцює підлеглого)

   

  Євген ВагнерЄвген Вагнер
  x
  Євген Вагнер
  Євген Вагнер

  Сепаратисти стверджують, що людина, якому підпорядкована таємна «ПВК Вагнера», це Євген Вагнер – кадровий полковник внутрішніх військ МВС Російської Федерації, колишній командувач 604-го «червонознаменного» центру спецпризначення «Вітязь», а з вересня 2014 року – заступник командувача Об’єднаним угрупуванням військ (сил) щодо проведення контртерористичних операцій на території Північно-Кавказького регіону Російської Федерації.

  Тобто, цілком вірогідно, що під виглядом «ПВК» позбавлятися від конкурентів Ігорю Плотницькому допомагає спецзагін внутрішніх військ МВС Росії.

  І, як свідчать «постраждалі», цей загін має доступ до важкої техніки – наприклад, щоб змусити капітулювати краснодонську «Одесу», люди Вагнера оточили її танками і БМП. В інтерв’ю південноуральському виданню «Знак» про це розповів один із колишніх бойовиків бригади «Одеса» Антон Банщиков із Копейська.

  «ПВК Вагнера» із новітньою російською військовою технікою
  «ПВК Вагнера» із новітньою російською військовою технікою

  Також уральський найманець каже, що зараз ПВК Вагнера за наказом Плотницького намагається захопити прикордонне місто Свердловськ. Там тримає оборону так звана «казача сотня імені Стаса Сінєльникова» на чолі з колишнім депутатом міськради від КПУ Олександром Гайдеєм на прізвисько Рим. Базу Рима намагалися захопити 18 січня, однак на допомогу останньому прийшли козицінські казаки. Однак, як виглядає, саме Рим-Гайдей може стати наступною жертвою тандему «Плотницький-Вагнер».

  x

  Але чому ватажки «ЛНР» почали «зачищати» від конкурентів саме Краснодонський і Свердловський райони?

  І Краснодон, і Свердловськ відомі на Луганщині як міста, де розташовані найприбутковіші шахти, що належать корпораціям «Метінвест» і ДТЕК Ріната Ахметова – і, до речі, ці підприємства весь час протистояння на Донбасі видобувають вугілля майже без перешкод з боку бойовиків. Як вже повідомляло Радіо Свобода, контроль вугільного бізнесу і трафіку вугілля з території захопленої Луганщини до України і Росії завжди був підставою до публічних сварок поміж сепаратистами. Схоже, Ігор Плотницький вирішив повністю забрати вугільну галузь «республіки» у свої руки.

  Також крізь Краснодон і Свердловськ проходять великі траси з українсько-російського кордону. Ці траси – «пуповина», через яку Російська Федерація «годує» луганських сепаратистів гуманітаркою, зброєю і найманцями. Також ці шляхи обслуговують нелегальний бізнес на неконтрольованій Україною території – тут перевозять вугілля, металобрухт, контрабанду, «віджате» у мешканців Луганщини майно і навіть наркотики. Тут «в мутній воді» заробляють великі гроші, і хто контролює траси – той насправді контролює і «ЛНР».

  І цілком можливе, що російський полковник Євген Вагнер вирішив допомогти луганському бойовику Плотницькому розправитися з конкурентами зовсім не як кадровий військовий, що співчуває «справі Новоросії». А як бізнес-партнер по нелегальному трафіку, що «простягнув руку колезі» з іншого боку державного кордону.

  Андрій Діхтяренко – луганський журналіст, оглядач Радіо Свобода, головний редактор «Реальної газети»

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  На цю ж тему:

  Громадянська війна по-луганськи-1. Убивство «Бетмена» – тільки початок03.01.2015
  Громадянська війна по-луганськи-1. Убивство «Бетмена» – тільки початок

  Сепаратисти діляться на дві непримиренні партії: на тих, хто хоче красти по-старому в «сірій зоні», і тих, хто хоче будувати «нове суспільство» далі
   

  Андрій Діхтяренко

  nailhunter+gmail.com

  Працює на Радіо Свобода з 2014 року. 
  Журналіст, редактор програми «Донбас.Реалії» і рубрики «Листи з окупованого Донбасу».
  Головний редактор «Реальної газети» з Луганська.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Старик
  26.01.2015 13:20
  Предатели Родины:Плотницкие, Колесниченки, Захарченки и целая партия регионов, которая все могла решить и не решила ибо у нее нет Родины, были регионы...Неужели думают, что за предательство и грабеж не ответят и они и их близкие..? Рано или поздно...Божья и народная кара наступит...и в первую очередь для тех, кто храмы расстреливает и сжигает....

  від: Аль
  22.01.2015 11:03
  Автор рисует оптимистичную картину того, как в ЛНР устанавливается единоначалие, порядок, дисциплина и создаются условия для функционирования предприятий.

  від: Андрэас Місто: Денвер
  22.01.2015 02:04
  Что, казачкі, усвоили урок как пуйкіну служить? Але ви і заслужили такого!
  У відповідь

  від: Анонім
  24.01.2015 00:15
  ГОСПОДИН АНДРЕАС .ВЫ ЛУЧШЕ С ПРОСИТЕ У ВАШЕГО ПРЕЗИДЕНТА АМЕРИКИ ОБАМЫ КОГДА БУДУТ ВЫВЕДЕНЫ АМЕРИКАНСКИЕ И УКРАИНСКИЕ ГОЛОВОРЕЗЫ С ТЕРРИТОРИИ УКРАИНЫ ?.И КОГДА В УКРАИНЕ БУДЕТ МИР ?.
  У відповідь

  від: УкрАлекс
  24.01.2015 13:10
  Не ну ты реально дебил, Аноним:"КОГДА БУДУТ ВЫВЕДЕНЫ АМЕРИКАНСКИЕ И УКРАИНСКИЕ ГОЛОВОРЕЗЫ С ТЕРРИТОРИИ УКРАИНЫ" с Украины украинские люди когда будут выведены?! А с России когда российских головорезов выведут?:) А если выведут то кто останется ? :)

  від: Надежда Місто: Родное
  21.01.2015 20:46
  А что Вы хотели от бандитов. Стрелки , разборки , деление территории , так всегда было с 1990 года. Теперь только выясняют отношения с оружием в руках, так как имеют больше денег на это и полную власть безвластия.
  У відповідь

  від: Анонім
  24.01.2015 00:07
  ПАНИ НАДЕЖДА . ВЫ КАК МАМА ДОЛЖНЫ ВСЕ СДЕЛАТЬ ЧТОБЫ ВАШ И ДРУГИЕ СЫНОВЬЯ, НЕ ГИБЛИ НА ЭТОЙ ВОЙНЕ . .ВЫ И ВСЕ ОСТАЛЬНЫЕ МАМЫ ДОЛЖНЫ ВСЕ СДЕЛАТЬ ЧТОБЫ ОСТАНОВИТЬ ЭТУ ВОЙНУ. ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ .
  У відповідь

  від: Надежда Місто: Родное
  24.01.2015 12:17
  анониму
  Вот идите и остановите эту войну любой ценой . А то просит и призывает свою маму это сделать. Шаровик. Позор и ужас.
  У відповідь

  від: Надежда Місто: Родное
  24.01.2015 12:14
  Вот и идите и остановите эту войну , как отец. А то просит об этом свою маму. Шаровик.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ