28 червня 2016, Київ 01:01

  Суспільство

  Кожна третя жінка в Україні страждає – дослідження Gallup

  У світі такими, що страждають та поневіряються, вважають себе майже 2 мільярди жінок

  ©Shutterstock
  ©Shutterstock

  Згідно з дослідженням американської соціологічної компанії Gallup, 33 відсотки жінок в Україні вважать себе такими, які страждають. Але згідно з дослідженням газети Financial Times, в Україні жінки посідають від 20 до 30 відсотків посад в керівництві компаній.  Загалом у світі за останнє десятиліття кількість жінок, які квітнуть, емоційно невдоволені або страждають, залишається майже незмінною, що може свідчити про те, що становище жінок на планеті має тенденцію не до покращення, а перебуває в застої.

  Згідно дослідження Gallup, трохи більше чверті жінок планети вважають, що квітнуть у своєму житті. Тобто повністю щасливими себе вважають 620 мільйонів жінок у світі.  Решта – понад 2 мільярди жінок – вважають, що вони або поневіряються і все борються за те, аби жити краще, а то й просто страждають. І ці показники майже не змінилися за останні десять років.

  Це картина глобальна, адже американські дослідники проводити опитування в 160 країнах планети.

  Найщасливіші – скандинавки, найнещасніші  – болгарки

  Згідно з опитуванням, до п’ятірки країн, де найщасливіші жінки, входять чотири країни Скандинавії – Ісландія, Швеція, Данія та Фінляндія. На четвертому місці в цій п’ятірці – канадійки. Дослідники відмічають, що, скажімо, у Швеції, де щасливими вважають себе три з чотирьох жінок, працевлаштованість серед жіноцтва є однією з найвищих у світі.

  Серед тих, хто страждає, перед ведуть болгарські жінки, а потім ідуть жінки Афганістану, Вірменії, Греції та України.

  Дослідники зауважують, що Україна та Греція зазнали економічної кризи і показник «стражденності» серед жіноцтва цих країн вдвічі вищий за середній світовий.

  В Україні 33 відсотки жінок вважають, що вони страждають – приблизно такі ж показники серед жіноцтва Греції, Камбоджі, Угорщини, Туреччини, Єгипту та Мадагаскару, які входять до десятки країн із «найстражденнішим» жіноцтвом.

  Дослідники також вивели в окрему категорію країни, де жінки стикаються із практичним негативним ставленням та конкретними утисками щодня. В цьому аспекті найнещасніші жінки Іраку, за яким ідуть Іран та Єгипет. У п’ятірці також Греція та Кіпр.

  У топ-п’ятірці тих, хто може й нещасливий, але не зазнає практичних утисків (чи не скаржиться і не нарікає?) жінки Киргизстану, Туркменистану, Узбекистану, Казахстану та Монголії. 

  Цікаво також, що серед жінок, яким виявляють знаки уваги і які відчувають на собі щодня позитивні емоції (знаки уваги?) переважають жінки Латинської Америки, адже в десятці Парагвай, Панама, Еквадор, Гватемала, Нікарагуа, Венесуела, Колумбія, Коста Рика, Сальвадор, Гондурас.

  Понад половина жінок Білорусі не мають щодня позитивних моментів, тобто якихось знаків уваги чи задоволення або вияву поваги до них.

  Працевлаштованість

  Американські дослідники зазначають, що те, як жінки дивляться на своє життя, визначається значною мірою життєвим рівнем, розвитком та стабільністю в країнах, де вони живуть.

  «Але два найбільші моменти, які можуть покращити життя усіх жінок – це робота та особиста безпека. Глобальна робоча сили ділиться порівну між чоловіками та жінками, але  працевлаштованість серед чоловіків майже удвічі вища, аніж серед жінок. Заохочення залученості жінок – зокрема в країнах, де відбувається становлення ринкової економіки (адже там найбільший розрив у статевій працевлаштованості) – принесе дивіденди не лише жінкам, але й цілому суспільству», – вважає Gallup.

  На думку дослідників, можливо, ще більше значення має те, що жінки почуваються в меншій безпеці, аніж чоловіки в містах та місцевостях, де живуть.  Також і тут покращення безпеки і відчуття безпеки зіграє на руку не лише жінкам, а й цілому суспільству.

  Згідно з дослідженням газети Financial Times, жінки в Україні посідають до третини місць у керівництві компаній – приблизно такі ж показники у США та Великій Британії. В Росії показник залученості жінок один із найвищих – близько 40 відсотків. Найменше жінок у керівництві компаній – в Японії (лише 8%), а також Німеччині (14%), не так багато жінок серед менеджменту компаній в  Індії та Бразилії.

  «Статевий розрив скорочується, але чоловіки все ще правлять», – зауважує газета.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Ярослав Місто: Мудрик
  08.03.2015 21:06
  Це - повна лапша на вуха. Насправді відбувається формування, так званої, громадської думки. Де, коли, кого опитували - не відомо, але намагаються вплинути на свідомісь авторитетом цієї компанії. Це робиться для розхитування моральних устоїв нашого суспільства.
  Краще нехай дослідять і розповідять нам скільки в США є одиноких матерів, скільки щасливих жінок є серед американок, зі заробітком 25-39 тис. доларів на рік, скільки американок працює по дві роботи?

  від: Оля
  08.03.2015 08:52
  Счастье каждый понимает по своему одному не хватает денег
  другому любви а третьему здоровья вся причина в голове
  и каждый человек ценность считает по своему на старость
  все о здоровье любовь это растяжимое понятие любовь
  многогранная и думаю еслиб не война в Украине украинок
  больше былоб счастливых девочки у нас есть руки ноги
  мы видим слышим можем понюхать цветок а если
  есть дети внуки ну разве мы не счастливые??
  и голодными не ложимся спать много человеку не нужно
  просто сесть подумать обовсем и оценить можно много
  идолго говорить на эту тему но мы живем на этом свете
  и это счастье

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ