31 травня 2016, Київ 06:55

  Політика

  Корупційні схеми дозволяють збагачуватися за рахунок війни

  Проходження фури через блок-пост коштує 50-150 тисяч гривень – заступник голови Донецького УМВС

  Ілля Ківа, заступник начальника УМВС в Донецькій області
  Ілля Ківа, заступник начальника УМВС в Донецькій області

  Попри зусилля силовиків, нелегальна торгівля із окупованими територіями набула на Донбасі великого розмаху. Як зазначають в УМВС Донецької області, за допомогою заборони руху вантажного транспорту вирішити цю проблему не вдається. Адже контрабандисти знаходять об’їзні дороги або вирішують питання корупційним шляхом. За оцінками правоохоронців, йдеться про багатомільйонний нелегальний товарно-грошовий обіг. Ця проблема потребує насамперед законодавчого вирішення, упевнений заступник начальника Донецького УМВС, підполковник Ілля Ківа. 

  Проходження фури через блок-пост коштує 50-150 тисяч гривень – заступник голови Донецького УМВСi
  || 0:00:00
  X

  – Як би Ви оцінили обсяг контрабандних перевезень?

  Коли йде 20-тонна фура, на якій підприємець чи контрабандист заробляє в п’ятеро більше, ніж вкладає, то він може віддати частину заробітку. І це колосальні кошти!

  – Проходження машини через блок-пост коштує від 50 до 150 тисяч гривень. Ось вам і ціна питання! Коли йде 20-тонна фура, на якій підприємець чи контрабандист заробляє в п’ятеро більше, ніж вкладає, то він може віддати частину заробітку. І це колосальні кошти!

  На територіях підконтрольних бойовикам відчувається дефіцит по всіх групах товарів. Ціни там, скажімо, на продукти у 5-6 разів вищі, ніж на території, підконтрольній українській владі. Це створює передумови для діяльності контрабандистів.

  Нажаль, і в наших лавах є нечисті на руку люди. Брак виховання та дисципліни породжує корупційні схеми, які дозволяють збагачуватися за рахунок війни.

  Заступник начальника УМВС в Донецькій області Ілля Ківа (другий ліворуч); виконувач обовʼязків голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк (другий праворуч)
  Заступник начальника УМВС в Донецькій області Ілля Ківа (другий ліворуч); виконувач обовʼязків голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк (другий праворуч)

  – Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль заборонив рух будь-якого транспорту на окуповані території, крім легкових автомобілів.

  В більшості випадків цим займаються місцеві мешканці, які дуже добре знають об’їзді шляхи. А весняно-літній період дає можливість активно використовувати польові дороги. Вони щодоби змінюють маршрути

  – Рішення таке є й по Донецькій області. Але проблематика в обох областях однакова. Це проблема усього Східного фронту. Виставляєш пост, а вони беруть провідників і об’їжджають тебе. В більшості випадків цим займаються місцеві мешканці, які дуже добре знають об’їзді шляхи. А весняно-літній період дає можливість активно використовувати польові дороги. Вони щодоби змінюють маршрути.

  Я можу зупиняти ці автопоїзди і розвертати їх. Але наступного дня вони повторюють свої спроби. Поки немає чіткого законодавчого визначення адміністративних кордонів і правила їх перетину в подібних ситуаціях – доти в нас буде контрабанда. Отут головна проблема – брак відповідної правової бази.

  – Очевидно, Ви знаєте про загибель співробітника СБУ при спробі перекриту одному з таких караванів дорогу. Проблема в тому, що часто такі каравани прикривають люди зі зброєю! 

  І навіть добровольчі батальйони, зокрема, залучені до таких корупційних схем, прикриваючи такі каравани. Звісно, в них є і прикриття, і розвідка, яка забезпечує проходження через ту чи іншу ділянку!

  – Звісно! І навіть добровольчі батальйони, зокрема, залучені до таких корупційних схем, прикриваючи такі каравани. Звісно, в них є і прикриття, і розвідка, яка забезпечує проходження через ту чи іншу ділянку!

  Тому доки в нас немає законодавчих можливостей – ми не зможемо вирішити це питання. Якщо порушника можна буде затримати і посадити на кілька років – то, повірте, це їх зупинить. А на сьогоднішній день я можу їх лише розвернути чи передати фіскальній службі. І яка це боротьба?.. Якщо я зараз почну боротися ефективними методами, то мене самого посадять у тюрму – за перевищення повноважень. 

  Зона АТО: огляд підозрілих машин на блокпостуi
  X
  09.06.2014
  На трасі між Ізюмом та Слов'янськом українські силовики облаштували численні блокпости. Сепаратисти постійно обстрілюють позиції військових на цьому відрізку дороги. Кожен автомобіліст перетинаючи блокпост повинен надати документи та назвати ціль поїздки. Підозрілі машини солдати обшукують.

  «Гуманітарні фури Ахметова» не пустили на Донбасi
  X
  Юлія Рацибарська
  16.12.2014
  За присутності представників ОБСЄ, Державної служби надзвичайних ситуацій та журналістів у вівторок у Дніпропетровську оглядали фури з гуманітарним вантажем, який день тому бійці добровольчих батальйонів не пропустили на ту територію Донбасу, яку українська влада зараз не контролює.


  Дмитро Шурхало

  ShurkhaloD+rferl.org

  На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».
  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Гнат Місто: Луганськ
  05.05.2015 20:23
  Таке відчуття що такого "розкладу чекали давно,і нарешті ось вони гроші просто рікою течуть. А плеглі??? та...! ще наплодим!

  від: Вайсман Місто: Київ
  05.05.2015 18:46
  Якщо наши депутати так будуть працювати як працюють, і уряд буде так вяло працювати, то корупцію в Україні буде трудно побороти.......

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

   

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ