29 червня 2016, Київ 10:14

  Політика

  Призначення керівником Одеської митниці є політичним – Марушевська

  «На жаль, люди на митниці роками беруть хабарі і не дають розвиватися області і країні загалом... У нас є законопроекти, щоб змінити ситуацію»

  Новий керівник Одеської митниці Юлія Марушевська. Одеса, 16 жовтня 2015 року
  Новий керівник Одеської митниці Юлія Марушевська. Одеса, 16 жовтня 2015 року

  Юлія Марушевська – заступниця голови одеської ОДА – від понеділка очолюватиме Одеську митницю. Таке призначення анонсував, перебуваючи в Одесі у п’ятницю, президент Петро Порошенко. За його словами, Марушевська є «надзвичайно ефективною і талановитою жінкою», яка має хороші організаційні здібності і змінить ситуацію на Одеській митниці. Раніше на посаду голови одеської митниці був оголошений конкурс. На сайті Державної фіскальної служби України досі зазначено, що після проведення всіх необхідних процедур та проведення відповідного конкурсу Державна фіскальна служба має подати обрану кандидатуру на погодження до Міністерства фінансів та Кабінету міністрів України. Чому Петро Порошенко не зачекав на затвердження кандидатури урядом і вже оголосив про призначення особисто?  Про це Радіо Свобода поцікавилось у самої Юлії Марушевської.

  Призначення керівником Одеської митниці є політичним – Марушевськаi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

  – Ви знаєте, я не можу коментувати дії президента, це не моя компетенція. Я думаю, що це питання Ви можете ставити Адміністрації президента.

  – Тоді інше запитання: ось судячи з активності в соцмережах, людей цікавить Ваш професійний досвід, який дозволить Вам бути ефективним керівником митниці. Що відповісти на такий інтерес?

  Люди на митниці вже роками беруть хабарі і не дають розвиватися області і країні загалом

  – Ми говоримо про те, що це призначення є політичним, воно передбачає прийняття конкретних рішень, які в принципі не вимагають освіти в цьому напрямку. Я цілком свідома того, що гуманітарна освіта – це не технічна, не економічна. Але, на жаль, люди з економічною освітою на митниці вже роками беруть хабарі і не дають розвиватися області і країні загалом.

  Порошенко відкрив Центр обслуговування громадян і оголосив нового керівника митниці в Одесіi
  X
  16.10.2015
  Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки в Одеську область взяв участь у відкритті сучасного Центру обслуговування громадян Одеської міської ради. Окрім того, президент оголосив нового керівника Одеської митниці Юлію Марушевську, яка з вересня поточного року працює заступником голови Одеської ОДА, в минулому активістка Євромайдану, автор англомовного відеозвернення «I Am a Ukrainian». (Відео Адміністрації президента)
  Відразу розпочинаємо підготовку нових конкурсів, призначень. Будемо керуватись прозорішими стандартами і запрошувати людей-професіоналів, які зможуть н чесно робити свою роботу

  Ми відразу, від завтрашнього дня насправді розпочинаємо аналіз кадрових питань і підготовку нових конкурсів, нових призначень. І будемо керуватись такими прозорішими стандартами і запрошувати людей-професіоналів, які зможуть на цих посадах в новій зоні митного контролю вже чесно робити свою роботу. Так само буде конкурс, і на мою посаду, тому що я для себе ставлю терміни, – це чотири місяці, за які я хочу (і вся наша команда хоче) створити прозору зону митного контролю і повпливати на зміни в системі.

  У нас є законопроекти, над якими ми працюємо для того, щоб змінити ситуацію з митницями по всій країні

  У нас є законопроекти, над якими ми працюємо для того, щоб це могло змінити ситуацію з митницями по всій країні. І звісно, що, оскільки моя посада скоріше політична, я заходжу з командою професіоналів, фактично з, можливо, чи не найкращими професіоналами в світі, які мають вже досвід реформування митниць не в одній країні.

   – Умови конкурсу, вони не оприлюднені для широкого загалу, там лише написано, що заявки та резюме «направляти за адресою». В чому цей конкурс полягає?

   – Дивіться, цей конкурс ще навіть не оголошений. Буде власне нами проведений конкурс на цілком різні посади: на ті нові позиції, які відкриються у митному терміналі новому, і на ті посади, де в нас виникнуть проблеми з корупційними чиновниками, і так само на посаду керівника митниці. Але оце все буде зроблено протягом наступних чотирьох місяців, зараз ще не оголошено цих конкурсів. Це задача, така, скажемо, ціль, яку ми ставимо перед собою на наступні чотири місяці.

  Президент України Петро Порошенко та новий керівник Одеської митниці Юлія Марушевська. Одеса, 16 жовтня 2015 року
  Президент України Петро Порошенко та новий керівник Одеської митниці Юлія Марушевська. Одеса, 16 жовтня 2015 року

  – Але посада керівника митниці – вона також має бути на конкурсі? Які вимоги ставились?

  – Дивіться, ми зараз говоримо про дві різні речі. Ви говорите про той конкурс, який проводив Кабінет міністрів, а я говорю про те, що ми будемо робити власний конкурс, власний. Це Ви говорите про той, який іде зараз, процедура, через яку я фактично стала керівником.

  – Отже, Ви отримали цю посаду як призначення, так? Це не був конкурс, де Ви серед, скажімо, дев’яти осіб, про які раніше говорив керівник фіскальної служби (Роман Насіров), серед цих дев’яти осіб було Ваше прізвище і Вас вибрали, так?

  За змістом це є політичне призначення, цю посаду ми розглядаємо як посаду, яка має принципове і політичне значення. І я йду туди не сама, а зі мною йде команда професійних людей

  – Так, це процедурно проводився такий конкурс. Але я скажу, що за змістом це є політичне призначення, тому що очевидно, що цю посаду ми розглядаємо як посаду, яка має для нас принципове і політичне значення. І я йду туди не сама, а зі мною йде команда професійних людей.

  – Ви гадаєте, що маєте достатньо сил і досвіду, щоб впоратися з цією посадою? Бо дуже багато говорять про те, що все ж таки в такому віці (26 років – ред.) професійного досвіду ще недостатньо.

  Я цей виклик приймаю і зроблю все можливе для того, щоб за чотири місяці показати результат

  – Ви знаєте, я зараз на посаді заступника голови адміністрації Одеської, і ця посада має ще більше відповідальності і ширше коло обов’язків. І вже є в мене перші результати. Я розумію, що це виклик, це не просто, що митниця – це більш небезпечно і більш корупційно, але я цей виклик приймаю і зроблю все можливе  для того, щоб за чотири місяці показати результат.

  – І ще, якщо можна уточнити, бо багато запитань виникає в зв’язку з Вашою закордонною освітою. Чи не могли б Ви конкретніше сказати, який університет Ви закінчили?

  – Моя базова освіта – Київський університет імені Тараса Шевченка, інститут філології. Крім того, я проходила стажування за кордоном. Я була слухачем Літньої школи Гарвардського університету за гуманітарним профілем і в Стенфордському університеті я була запрошений студент-дослідник в Міжнародному інституті Freeman Spogli на кафедрі демократії та верховенства права, де я вивчала процес реформування пострадянських країн, як їх перетворювати в модерні країни.
  На початку вересня сайт Одеської обладміністрації оприлюднив біографічні відомості про Юлію Марушевську, як про заступника голови Одеської ОДА. Вона народилася у 1989 році. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «українська мова та література, німецька мова». Із вересня – заступник голови Одеської ОДА.

  Марушевська – активістка Євромайдану, автор англомовного відеозвернення «I Am a Ukrainian».
  На цю ж тему:

  Порошенко в Одесі: Війна – не причина для припинення реформ16.10.2015
  Порошенко в Одесі: Війна – не причина для припинення реформ

  На відкритті сучасного центру адмінпослуг президент також оголосив нового керівника одеської митниці далі

  Людмила Ваннек

  WannekL+rferl.org

  На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Патріот
  19.10.2015 07:10
  Такі прмзначення це є знущанням на народом України! Призначили дитину, яка крім майдану нічого в житті не робила! Без конкурсу, та що там без конкурсу, у неї навіть освіти спеціальної немає! А могли б прийти освітчені та компетентні люди. Яким чином з цими дітьми ми хочемо будувати державу! Ви собі такого б фахівця на роботу взяли???? Ви хотіли б щоб вам операцію робив лікар якому 26 чи той якому 50 і в нього є 25 років стажу? І так скрізь, ставлять на посади не фахових людей, а страждає від того Україна

  від: Vik Fedoriv
  19.10.2015 02:35
  На це призначення можна дивитися тільки зі справжнім захопленням! Уїдливий, як більшість українців, за натурою, опонент влади я повністю аплодую, тут, Порошенку! Їх, молодих та щирих, треба призначати на посади державного значення. Нароблять помилок? Дарма, бо користі принесуть усій Україні. Боже благослови, пані Юля!

  від: Walt Місто: NY
  18.10.2015 06:23
  От читаю коменти і бачу що одні тролі пишуть. Що Вам реально неподобається? Тож всі в Україні завжди хотіли, щоб до влади прийшли молоді обличчя, з незаплямованою репутацією. Хочете щоб Порошенко Януковича призначив губернатором "Новоросійськай Ґубєрнії"? Так ви підписи зберіть на проведення референдуму і він призначить.

  від: Небайдужий Місто: Артемівськ
  17.10.2015 13:54
  Багато слів , ті нічогісенько конкретно. "– Ви знаєте, я зараз на посаді заступника голови адміністрації Одеської...І вже є в мене перші результати". Які??? Чи недоречно б тут було додати: "Наприклад:..."?? А ось це вже таке типове для чиновників: "Я розумію, що це виклик, ... і зроблю все можливе для того, щоб за чотири місяці показати результат". А якщо результату не буде?? То що?? Хотілося б почути хочаб раз завершення цієї "клятви адміністративного службовця"... Чомусь гидотно...

  від: Володимир, одеса
  17.10.2015 11:38
  Пусть лучше если и берет хабари, то молодая симпатичная филолог, чем толстопузый и красномордый "глубокий профессионал" экономист. Логика: этот красавец, помимо того, что возьмет в 10 раз больше и в 100 раз незаметнее, так еще на эти хабари должен будет содержать помимо лошади-супруги и пары плохишей собственного производства еще как минимум одну любовницу без образования филолога, но с запросами ахметова. :-)) А так ей одной, в худшем случае, много ли надо?! И на мужчин тратиться не будет...

  від: Атан Місто: Одесса
  17.10.2015 11:26
  То, как Порошенко попытался, мимоходом унизить Юлию Тимошенко, не делает ему чести, к таким приёмам прибегал Ющенко и какой процент поддержки от народа Украины этот горе-президент получил в дальнейшем мы все хорошо помним... Назначение этой девочки на такой пост выглядит просто непристойно.

  від: Черномор Місто: Лукоморье
  17.10.2015 10:40
  Власти уже назначали Андрея Слюсарчука нейрохирургом и психиатром, за что большое им спасибо.

  від: Ivan Місто: Kиїв
  16.10.2015 22:29
  Це цілковитий цирк !!!!!!! Але абсолютно не смішний. Ганьба для України та українців. Таке призначення не можна виправдати жодними доказами і аргументами. Влада дискредитує себе не тільки в Україні, але і за кордоном. Від таких призначень повага до нашої системи дуже "виросте". Тепер залишилося провідним хірургом урядової лікарні призначити чергову фотомодель,яка приглянулася комусь з наших керівників і нехай виключно вона займається їх лікуванням, а ще краще проведенням операцій!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ