25 червня 2016, Київ 18:51

  Політика

  Секретний автопарк прокурорів (розслідування)

  Співробітники Головного слідчого управління ГПУ їздять на автомобілях вартістю у кілька річних зарплат

  Десятки працівників Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України користуються автомобілями, вартість яких перевищує їхні кількарічні заробітки, як показало розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та UA:Першого каналу. Невідповідність стилю життя доходам посадової особи може бути ознакою корупції.

  Деяких співробітників, які їздять на роботу дорогими автівками, вдалося ідентифікувати. Наприклад, Toyota Land Cruiser Prado, вартість якого становить від 35 тисяч американських доларів, зареєстрований на Лодочникова Дмитра Олександровича.

  З відомчих сайтів Генеральної прокуратури України видно, що Лодочников зробив блискучу кар'єру за президентства Віктора Януковича. 11 липня 2011 року молодший радник юстиції Лодочников Дмитро Олександрович був призначений на посаду слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування злочинів щодо корупційних діянь управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Одеської області. А вже напередодні Євромайдану, 12 листопада 2013 року, радник юстиції Лодочников Дмитро Олександрович був звільнений з посади слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури області в порядку переведення до Генеральної прокуратури України. У декларації за 2013 рік Лодочников задекларував зарплату близько 10 тисяч гривень на місяць.

  Декларація про доходи за 2013 рік Дмитра Лодочникова
  Декларація про доходи за 2013 рік Дмитра Лодочникова

   

  Серед задекларованого автотранспорту — Nissan Juke.

  Авто, зареєстроване на Дмитра Лодочникова
  Авто, зареєстроване на Дмитра Лодочникова

  Дмитро Лодочников
  Дмитро Лодочников

  Подалі від Головного слідчого управління, на набережній, паркується білий Volkswagen Touareg. Його власник – Олексій Нечипоренко. На початку року він працював звичайним слідчим прокуратури Києва. Автівка слідчого коштує від 40 тисяч доларів. Сам Нечипоренко стверджує, що в нього «маленька, але хороша» зарплата, саме тому він задекларував позашляховик.

  Автомобіль, на якому приїжджає на роботу Олексій Нечипоренко
  Автомобіль, на якому приїжджає на роботу Олексій Нечипоренко

  Олексій Нечипоренко
  Олексій Нечипоренко

  Саме Нечипоренко з лютого 2015 року розслідував резонансну справу – переписку народного депутата Віталія Хомутинніка з тодішнім губернатором Одеської області Ігорем Палицею, у якій депутат детально розповідав про ймовірні махінації на митниці, розписуючи суми, які нібито заробляє на відкатах експедитор та скільки від цього йде працівникам митниці.

  Олексій Нечипоренко розповідає про розслідування справи щодо скандальної переписки депутата Хомутинніка: «Швидкість здійснення досудового розслідування, насамперед, залежить від того, які будуть свідчення дані тим же Хомутинніком або Палицею»
  Олексій Нечипоренко розповідає про розслідування справи щодо скандальної переписки депутата Хомутинніка: «Швидкість здійснення досудового розслідування, насамперед, залежить від того, які будуть свідчення дані тим же Хомутинніком або Палицею»

  На Volkswagen Touareg на роботу також їздить прокурор відділу нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Головного слідчого управління Лойфман Дмитро. Згідно з декларацією за 2013 рік, прокурор Лойфман заробляв близько 15 тисяч гривень на місяць.

  Декларація про доходи за 2013 рік Дмитра Лойфмана
  Декларація про доходи за 2013 рік Дмитра Лойфмана

  І при цьому задекларував Volkswagen Touareg, ринкова вартість якого починається від 25 тисяч доларів. Оцінку, зафільмованих авто для «Схем», робив незалежний експерт, який багато років очолював дилерські компанії в Україні.

  Автівка, на якій їздить на роботу Дмитро Лойфман
  Автівка, на якій їздить на роботу Дмитро Лойфман

  Дмитро Лойфман
  Дмитро Лойфман

  Слідчий Генеральної прокуратури України Іван Чолак зізнався, що має автівку середнього класу – Skoda Octavia.

  Іван Чолак
  Іван Чолак

  Але нам вдалося зафіксувати, як Чолак приїжджає у Головне слідче управління на Range Rover. Автівка зареєстрована на родичку Чолака.

  Автомобіль, на якому приїжджає у Головне слідче управління Іван Чолак
  Автомобіль, на якому приїжджає у Головне слідче управління Іван Чолак

  Загалом людей, які щодня їздять до Головного слідчого управління на розкішних автівках, можна поділити на дві категорії: ті, які заперечують роботу в ГПУ і ті, які заперечують наявність дорогих машин.

  Водій позашляховика, який спочатку заперечував роботу в ГПУ, але згодом визнав
  Водій позашляховика, який спочатку заперечував роботу в ГПУ, але згодом визнав

  Цю автівку, як переконує співробітник, він узяв у батьків, поки ті перебували у відпустці
  Цю автівку, як переконує співробітник, він узяв у батьків, поки ті перебували у відпустці


  Михайло Ткач

  Журналіст-розслідувач. Переможець щорічного конкурсу журналістських розслідувань серед молодих журналістів 2012 року (організований «Українською правдою» та  Посольством США в Україні). Народився у 1988 році у Дніпропетровську. Здобув освіту журналіста у Дніпропетровському національному університеті імені О. Гончара. Працював у програмі «Гроші» (1+1).   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Ярослав Місто: Київ
  16.11.2015 18:23
  Михайло, як завжди, молодчинка! Проте як не побачив слідчого БМВ 6 купе, та на Порше Панамера?! Там є два таких крутелика))) А так в тій будівлі є лише один слідчий ( правда зараз переїхав на Арсенал), який їздить на Вольцваген Поло - це Луняченко! Реально чесний чувак, пересікався по адвокатській практиці.

  від: Ivan Orlov
  15.11.2015 21:23
  Следователи генпрокуратуры, н-да. Тут простые помощники районного прокурора, вовремя перебравшись из донецко-лугансков, рассекают по Киеву на Escalade, и хоть бы что. Удивили...

  від: Анонім Місто: київ
  15.11.2015 04:52
  які ж це гниди прижилися в цій державі це показник стану устрою України а люди гинуть за таких мудаків

  від: АвтоЭксперт
  14.11.2015 10:28
  Меняйте вашего эксперта с оценки автомобилей или просто воспользуйтесь любым сайтом по продаже машин. Мерс в старом кузове, да еще и шильдик 300... 95 тыс долл? Серьезно?! Да даже если 70, зайдите в салон и посмотрите сколько новый стоит.

  від: д
  14.11.2015 02:11
  Воры они все как и вальцман.

  від: Аблай
  13.11.2015 18:42
  Ю.В. працює на броньованном мерседесе. А ГПУ - это наследие прежнего режима. Что теперь будете делать?

  від: Дмитро - вох Місто: Гиновичі
  13.11.2015 18:23
  В секретному парку прокурорів паркують автомобілі придбані ними за кров та піт громадян України,ось це шановні еліта злочинців влади якіб мали захищати права громадям від корупціонерів та злодіїв

  від: МІСЯЧНА Місто: КИЇВ
  13.11.2015 17:33
  Наглядний приклад "повсемісної та невтомної" боротьби з корупцією. За таких фактів не потрібно ніяких додаткових слів та доказів, щоб переконати наших західних та заокеанських друзів в "непосильній боротьбі" прокуратури з корупцією.

  від: Анонім
  13.11.2015 17:25
  Пока чиновники живут по понятиям, а не по закону, у народа не останется иного механизма установления справедливости кроме Майдана. Два Майдана - два раза пожалели чиновную сволочь. В третий раз мерзнуть в палатках никто не будет и вымаливать у чиновников соблюдения ими законодательства Украины - тоже. И защищать их никто не станет. Неужели алчность подавила инстинкт самосохранения?
  У відповідь

  від: Анонім
  14.11.2015 11:03
  "Пока чиновники живут по понятиям, а не по закону, у народа не останется иного механизма установления справедливости кроме Майдана."

  Агитация, направленная на идиотов, всегда пользуется словами, "условно" что то значащими.
  Люди грешны, в любом офисе, семье, гос. учреждении ВСЕГДА живут с некоторыми отступлениями от правил и законов, а чем измерить уровень отклонения, достаточный для "оправдания" на 100% противозаконной революции?
  В чем заключается "механизм Майдана"? С точки зрения захвата власти тысячей уголовников-активистов за пару десятков лимонов Коломойского, при поддержке грантоедской прессы и правительств Запада, механизм понятен, а вот как он может "установить справедливость"? Что такое "справедливость", зачем нужна, кто и по каким правилам имеет право ее устанавливать? Цитированная фраза без разъяснения использованных словес смысла не имеет, а разъяснить их невозможно и именно такого рода словеса - суть незамысловатой пропаганды всяческого свинства.

  від: Олег
  13.11.2015 16:24
  На висилицу
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Суботнє інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ