24 червня 2016, Київ 23:19

  Політика

  Санкції – це не жарти: Євросоюз сприяє краху Путіна

  Якраз у день, коли стало ясно, що санкції проти Росії будуть продовжені, з’явилися нові прогнози нафтових цін у 2016 році – 20 доларів за барель!

  Політична карикатура Олексія Кустовського
  Політична карикатура Олексія Кустовського
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Незважаючи на розмови про можливий перегляд Європейським союзом терміну продовження санкцій проти Росії, ніяких несподіванок не сталося. Санкції будуть продовжені на обіцяні півроку – і, як не дивно звучить, це результат спільної роботи російської і української дипломатії. У Києві пропонували продовжити санкції ще на рік. У Москві хотіли отримати продовження всього лише на три місяці. І в результаті в Брюсселі ухвалили «соломонове рішення» – шість місяців.

  Але одночасно попередили, що санкції зберігатимуться аж до остаточної імплементації Мінських угод. Тобто до виведення російських військ і найманців із окупованої території Донбасу та повернення Україні контролю над її державним кордоном. І ніяких затримок насправді не було.

  Італія скористалася дискусією про санкції виключно для того, щоб задатися питанням: чому в умовах тиску на Росію збираються будувати «Північний потік-2» – в той час як «Південний потік» був фактично зупинений Єврокомісією? Цю позицію Римf аж ніяк не можна назвати проросійською.

  Насправді для Путіна сьогодні ці шість місяців – дуже серйозний термін. Рішення Євросоюзу ухвалене на тлі стрімкого здешевлення нафти. Якраз у день, коли стало ясно, що санкції будуть продовжені, з’явилися нові прогнози нафтових цін у 2016 році – 20 доларів за барель! Для Путіна ця цифра звучить як смертний вирок. Саме тому йому потрібно якнайшвидше скасувати санкції і повернути своїм компаніям і банкам можливість кредитування на Заході. Але і втрачати контроль над Донбасом Путін теж не бажає.

  Всі найближчі місяці він буде займатися дестабілізацією України. Йому важливо, щоб Українська держава не виконала свою частину Мінських угод, щоб можна було продемонструвати хаос в українській політиці і крах держави. Цей план вже схвалений в Кремлі і доручений перевіреним професіоналам.

  Його головні напрямки – розкол української влади та дискредитація керівництва країни, доведення до непрацездатності українського парламенту, зрив будь-яких голосувань по Мінських угодах, інспірування розвалу коаліції і дострокових парламентських виборів, створення на гроші російських олігархів «патріотичних» і «антикорупційних» проектів, які будуть головними бенефіціарами цих виборів і відмовляться від Мінських угод. У цій ситуації позиції тих західних політиків, хто радить не карати Росію, бо ж це Україна не може впоратися зі своєю частиною угод, посиляться – і санкції будуть скасовані.

  Тому рішення ЄС – це не просто удар по Росії. Це індикатор того, що російські спроби дестабілізації України тільки збільшаться і найближчі місяці можуть стати одними з найскладніших у новітній українській історії.

  Віталій Портников – журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції


  Віталій Портников

  PortnikovV+rferl.org

  Співпрацює з Радіо Свободи з 1991 року. Редактор і ведучий програм російської редакції Радіо Свобода «Час гостей» і «Час преси». Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював оглядачем «Незалежної газети», колумністом низки російських газет та інтернет-видань. Активно співпрацює з російськими, українськими, польськими, білоруськими та балтійськими ЗМІ. Спеціалізується на висвітленні проблем пострадянського простору, відносин Росії з країнами СНД, Центральної та Східної Європи.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  21.12.2015 10:11
  Душещипательные разговоры? Надо будет запомнить.
  У відповідь

  від: Сергій Місто: Київ
  22.12.2015 11:30
  І не тільки Путіну а усій Мокші кінець.

  від: Анонім
  21.12.2015 10:03
  В результате удешевления нефти подешевели другие энергоемкие продукты, такие, как украинское зерно, руда, металл, в результате экспорт Украины сократился по цене больше, чем экспорт России, но для россиян это небольшое горе, потому что импорт в их ВВП всего 10%, а для Украины - катастрофа, потому что импорт в нашем ВВП - 30%
  Портников зря предсказывает России крах от снижения цены нефти, это гораздо вероятнее для Украины.

  від: Valentin Kornilov Місто: Харьков
  20.12.2015 17:20
  Кремлёвский злодей,он и есть злодей,какую бы он ахинею не нёс ,конец у орды будет один-дезинтеграция,ввиду десенсибилизации.Портников пытается пугать украинцев, пугать апокалипсисом,но он не учитывает одного-украинских патриотов-активистов.Они не дадут власть предержащим скрывдыть Украину.Душещипательные разговоры с лукавыми ещё впереди..

  від: Анонім Місто: Киев
  20.12.2015 10:50
  на подходе вяликие сярийские "воздушно-космические силы"

  від: Дмитро - вох
  19.12.2015 17:30
  Санкції це нежарти, це абсолютно правильно що світові санкції проти Росії в сьогоднішній ситуації це нежарти, так розуміють політики у вільному світі,так розуміють свідомі громаддями Росії опруч психічно хворого ідіота путіна та його засліпленого шовеністичного оточення так званих російських політиків.Однак перед світовою спільнотою зараз кружляє питання як довго цю санкцію може витримати так звана провоєнна російсько-путінська гунта якій зараз загрожує доля так званої тюрми народів СРСР може незараз цей розвал станеться але до цьго швидким шляхом іде пропутінська федерація....

  від: Boris Chykulay
  19.12.2015 15:09
  час використовувати "російська федерація" бо розвалиться ж. а назва росія звучить дещо монолітніше і за сенсом не відповідає дійсності ;)

  від: Володимир Місто: Кіровоград
  19.12.2015 12:17
  Допомагає здолати розгубленість те, що ці важкі часи є нічим іншим, як історичним відрізком падіння та остаточного руйнування останньої імперії. Ми дивувалися, як легко розпався СРСР, і мали на те підстави. Ось тепер таки настали часи зовнішньо "правильного" класичного розвалу старого та віджилого - через збройні насильницькі ексцеси, умисне руйнування житлового фонду, соціальної інфраструктури, анексії спірних територій, розорення економік, зубожіння більшості верств населення, тощо.
  Так що все нормально: "падаєм!". Класично правильні керівники російської імперії не могли не призвести до класично правильної форми її знищення. Як письменник не в змозі на свій розсуд змінити сюжет, бо той вже отримав власну логіку розвитку подій, так і історична доля громадян бувшого СРСР не зможе не "наїстися досхочу" наслідків від розвалу імперії.

  від: Артур Місто: Харьков
  19.12.2015 08:57
  Сочувствую неутомимому киевскому сочинителю п-ну П. Чуть ли не каждый день (как не надоело?) он настукивает на клавиатуре ПК свои трафаретные памфлеты в адрес одного из давно признанных мировых лидеров (как бы к нему ни относились завистливые периферийные политики или вечно озлобленные обыватели). Недавно перечитывал бессмертный роман "Двенадцать стульев". Неутомимый п-н П. живо напомнил мне одного из эпизодических персонажей этой эпопеи - сочинителя Никифора Ляписа - мастера одной темы, автора "Гаврилиады", знавшего лишь одного героя. Его стихи были все на один лад: "Гаврила шел кудрявым лесом, Бамбук Гаврила порубал...Страдал Гаврила от гангрены, Гаврила от гангрены слег.."и т.п. Не состоит ли часом киевский памфлетист узкого профиля в родстве с былым московским стихотворцем Н. Ляписом? Уж больно схожи их стиль и творческий метод. )
  У відповідь

  від: ВАсиль Місто: Київ
  19.12.2015 17:35
  А конкретно, в чому не правий Портников?
  У відповідь

  від: Анонім
  21.12.2015 09:10
  " втрачати контроль над Донбасом Путін теж не бажає.

  Всі найближчі місяці він буде займатися дестабілізацією України. Йому важливо, щоб Українська держава не виконала свою частину Мінських угод, щоб можна було продемонструвати хаос в українській політиці і крах держави. Цей план вже схвалений в Кремлі і доручений перевіреним професіоналам.
  Його головні напрямки – розкол української влади та дискредитація керівництва країни, доведення до непрацездатності українського парламенту"

  Конкретно автор не прав в том, что излагает выдумки, на самом деле у него нет никаких сведений про утвержденные планы Кремля и он не может назвать исполнителей, опираясь на достоверные источники.
  Да и зачем Кремлю дискредитировать наших руководителей, если мы и без него видим и слышим интеллигентные беседы Авакова и Саакашвили, а Рада и так не дееспособна?
  У відповідь

  від: Павло Місто: Лозова
  21.12.2015 07:02
  Да в том, что п-н студийный П. действительно стал новым Никфором Ляписом - "мастером" одной темы. Без того, чтобы попытаться с безопасного расстояния по-комариному позудеть в сторону Путина и дня прожить не может. Что - в мире не осталось уже других достойных людей и тем, кроме Путина? Интересная, например, темка - как Обама спустил с небес на землю Порошенко в Париже. Такая себе комическая сценка. Кто не видел посмотрите в интернете фото: "Обама не заметил Порошенко"
  У відповідь

  від: Микола Місто: Кіровоград
  19.12.2015 17:11
  Хто-ж каже що не визнаний ? Гітлер теж був визнаний і Путлер визнаний, і Саддам Хусейн був визнаний, і Усама Бен Ладен та й Мусоліні
  У відповідь

  від: Юрко
  19.12.2015 13:19
  Хто це такий визнаний свiтом? Оте недороблене, яке тiльки iнтриги та пiдлоти плести може? Та там дурнем треба бути, щоб отак усе профукати. Жадiбнiсть фраера згубила! Уже скоро...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ