27 червня 2016, Київ 19:38

  Суспільство

  «Євробачення-2016»: співачка із Лондона закликає Путіна забратися з України

  Діана Месс: пісня «World, Support Ukraine» – не політична, а антивоєнна

  У Великій Британії у національному відборі конкурсу Євробачення-2016 братиме участь українська співачка з Лондона Діана Месс із піснею про війну в Україні «World, Support Ukraine» (Russians Go Home)
  У Великій Британії у національному відборі конкурсу Євробачення-2016 братиме участь українська співачка з Лондона Діана Месс із піснею про війну в Україні «World, Support Ukraine» (Russians Go Home)

  Повідомлення про те, що у національному відборі конкурсу «Євробачення-2016» у Британії братиме участь співачка із Запоріжжя та ще й з піснею-закликом «World, Support Ukraine» (Russians Go Home) уже викликало бурхливу реакцію соцмереж. Українців здебільшого така ініціатива дуже втішила і дівчина почала отримувати схвальні відгуки і підтримку. Натомість у Білорусі та Росії кліп на цю пісню вже заблокували. Радіо Свобода поспілкувалося з Діаною Вартановою, яка виступає під псевдонімом Diana Mess, і розпитало про історію написання композиції та патріотизм у музиці під час неоголошеної війни.

  – Звідки взялася ця пісня і хто підказав подаватися на Євробачення?

  – Пісня написана музикантом Андрієм Лободою, який був солістом гурту «Хорта», але, на жаль, помер від раку у січні цього року. Ми з Андрієм були близькими друзями і цю пісню він писав під моїм керівництвом, оскільки стовідсотково не володів англійською. Після його смерті я переглядала старі тексти, якісь виступи і згадала про цю пісню, а він її колись заспівав на одному з сольних виступів у Лондоні. Тим не менше, пісня є досі актуальною, незважаючи на те, що від часу написання пройшов майже рік.

  Було купа питань: чи згадувати Путіна і росіян, чи переписувати це все

  Коли я повернулась ненадовго в Україну, то пішла і записала трек. Було купа питань щодо того, чи згадувати Путіна і росіян, чи переписувати це все. Втім, я відстояла те, щоб пісня звучала в оригіналі, так, як була написана Андрієм. Ми випустили її в мережу і подумали, що найбільшою платформою, на якій вона буде почута, це «Євробачення». Тож я подала заявку.


  – А наскільки було важко домогтися участі пісні у конкурсі, який позиціонує себе перш за все як неполітичний?

  Я позиціоную цю пісню не як політичну, а як антивоєнну. У Британії є багато прикладів релізів таких антивоєнних пісень

  – Я позиціоную цю пісню не як політичну, а як антивоєнну. У Британії є багато прикладів релізів таких антивоєнних пісень. Джон Ленон, Боб Ділан, Стінг, Марлен Дітріх – багато виконавців раніше і сьогодні виконують подібні пісні. Я вважаю, що проблема є актуальною. Звісно, не відомо, хто буде представляти Великобританію,  але поборотися, довести свою точку зору я маю змогу і я це роблю.

  – А коли саме відбудеться національний відбір?

  x

  – Наразі «Бі-Бі-Сі» зібрало всі заявки. Подавати їх можна було до 20 грудня. Після цього вони взяли чотири тижні перерви, щоб переглянути ці заявки, яких було отримано кілька тисяч, і вже з них оберуть двадцять. Після цього і буде національне голосування та визначення учасника від цієї країни.

  – А чи не було перепон через те, що ти не британка?

  Подивимось як «Бі-Бі-Сі» відреагує на пісню у більш суворому відборі. Втім, мене тішить навіть те, що вони її вже почули

  – За умовами конкурсу треба обов’язково мати легальний статус. Принаймні, мені не сказали ні. Подивимось як «Бі-Бі-Сі» відреагує на пісню у більш суворому відборі. Втім, мене тішить навіть те, що вони її вже почули.

  – Кліп на пісню ти монтувала сама і використала у ньому фрагменти з сюжетів українських ЗМІ (в тому числі Радіо Свобода) та відео з протестів лондонського Євромайдану…

  – Так, кістяк відео складають кадри, зняті волонтерами Ukrainian UK TV. А вже потім я позбирала відео з відкритих джерел, поскачувала ті кадри війни, які мені здались промовистими і відвертими. Зараз мені пишуть люди, які знімали ці відео і дякують. Кажуть, що готові надати ще за потреби.

  – Але у кліпі також видно і тебе з гітарою під час протесту. Це де знімали?

  – Це був реальний протест, присвячений звільненню Надії Савченко. Ми вимагали, щоб Вестмінстер (історичний район Лондона – ред.) звернув увагу на те, що українські політв’язні досі в Росії і якось реагував на це. Я принесла гітару і попросила людей підспівати. Текст простий і це гасла, які наш лондонський Євромайдан давно вже вивчив. Тож цей мітинг ми ось так весело і креативно провели під британським парламентом.

  – Українські музиканти вже давно поділилися на два чіткі табори: ті, які пишуть патріотичні пісні, їздять з концертами на Донбас і ті, хто не гребує поїздками до Криму чи на музичні премії до Москви. Для тебе особисто яке місце займає патріотизм у музиці?

  Патріотизм – це те, що є, або чого немає. Не допомагати своїй країні я не можу

  – Виконавці, які їздять у Крим чи «ЛНР/ДНР», роблять це за гроші... Я ж не отримую великих гонорарів. Більшість моїх виступів благодійні. Тобто сказати, що це моя професія – ні. Це спосіб віддавати гроші на благе діло. А патріотизм – це те, що є, або чого немає. Я ніколи не відчувала себе космополітом і завжди знала, з якої я країни і яку ідею в собі несу. Не допомагати своїй країні я не можу. Колись ми говорили з моєю бабусею і я запитала, чому вона відпустила мою маму після аварії в Чорнобильську зону. На що вона мені сказала: якби не поїхала моя дитина, то хто б поїхав? Я відчуваю щось подібне. Якщо не я, то хто.  

  ДОВІДКА

  Діана Вартанова родом із Запоріжжя. Та вже понад 5 років вона живе і навчається журналістиці у Лондоні. На рахунку дівчини є один альбом («My story») та декілька спільних треків із відомими українськими виконавцями. Так, пісня «Нам пощастить», записана спільно з гуртами «Тартак» та «ТНМК», стала переможцем конкурсу «Український формат».

  Тим часом кліп на пісню «World, Support Ukraine» вже потрапив до «30 музичних кліпів, якими запам’ятається українцям 2015 рік».  У цьому списку його розмістили на 10-му місці. Усі зароблені від релізу кошти співачка обіцяє віддати на гуманітарні проекти лондонського фонду «Ukraine Aid», із яким Діана вже провела декілька заходів.


  Ірина Стельмах

  На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Выбор Місто: Киев
  25.01.2016 22:10
  Песенка совсем обывательская, но исполнительница ещё более посредственная. У Кондратюка на Крещатике так хреново никто не поёт.

  Я просто в который раз убеждаюсь, что размер амбиций и объём способностей человека величины, которые обратнопропорциональны. Прочитав довидку лишний раз убедился.

  Особенную жалость вызывает текст песни. И даже нет, не предложения примитивны, а формулы, которые звучат избиты временем и массами. Особенно, это support. Если бы автор знала весь тот неоднозначный окрас слова support, то устыдилась бы просить у мира этого для своей страны.

  Позабавило "Russians, go home!" Сразу чувствуется наше, родное. Я сначала подумал, чем это думала англичанка, когда вписывала эту провокативную фразу. А потом читаю, "Запорожье" и понимаю, что ещё недавно было "Yankee, go home!" )))
  У відповідь

  від: Ken Місто: Chudniv
  26.01.2016 12:41
  Якщо ви звикли до "руського шансону", то до вашого відома: на британських островах звикли більше до витонченої сучасної музики, переваги слухачів більше опираютья на розумове сприйняття, діапазон доволі широкий, є з чого обирати - від класики типу "Бітлз" до гуртів таких напрямків, як прогресивний рок (разом із неопрогом) та ф'южн.
  У відповідь

  від: Лис Місто: Днепр
  26.01.2016 01:55
  Лечите уши! Эта песня,- не рэп и не баллада. Песни очень многих "западных" исполнителей и групп не имеют однозначного перевода, как и названия многих групп. В довидке написано, что у исполнителя есть альбом, совместные записи с группами и победа в конкурсе "Украинский формат". Научись читать (и думать).

  від: Олександр
  16.01.2016 03:33
  Вдачі тобі, дівчинко, я пишаюсь такими УКРАЇНЦЯМИ!!!!!!!!

  від: Дмитро - вох
  15.01.2016 18:09
  Анонім українці не росіяни ,українці деб вони нежили їхні серця завсіди поєднані з Україною. А україночка Діана це жикий факт для всіх критиків

  від: Сташинский Місто: Русь
  12.01.2016 12:51
  Это что же за "патриотка" которая живет в Лондонграде? )
  Таким музыкантам на Крещатике только по выходным кидают!
  У відповідь

  від: Анонім
  15.01.2016 12:56
  а везде все "патриоты" ЖИВУТ в Лондоне и РоСССийские и УКРАЛинские
  У відповідь

  від: Наталія Місто: Запоріжжя
  15.01.2016 01:55
  Зараз неважно, де вона живе, головне, що вона співає і її чують у всьому світі: Раша гоу з України! Молодець, дівчинка!
  У відповідь

  від: Сташинский Місто: Русь
  13.01.2016 00:38
  Вспомнил.. я ее в Крыивке во Львове видел, пела пока я мясом с пивом откушивал! )

  від: Надія Місто: Віннничина
  10.01.2016 17:38
  Тільки така ПІСНЯ ПОВИННА ПЕРЕМОГТИ .Бажаю успіху.

  від: Ник Місто: Днепр
  10.01.2016 15:46
  Спасибо, дочка! От меня и Украины! Ты делаешь то, что можешь для своей страны. Эх, если бы и правители делали что-то, но им некогда - воруют. Одним словом "некогда".

  від: Мирослав Місто: Львів
  09.01.2016 14:12
  Красуня ти наша...

  від: Андрій Місто: Олександрія
  07.01.2016 22:34
  Христос народився! Діана, щиро бажаю успіхів. Зачарований, що є такі українські дівчата. І це є доказ, що настане час, коли кожна людина світу буде вважати за щастя хоча б відвідати Україну - країну, де народжуються такі дівчата.

  від: михал михалыч Місто: одесса
  06.01.2016 16:13
  есть у меня знакомая патриотка-на майдане брущатку грузила.сейчас отдыхает на мальдивах страшно за родиной скучает на белых пляжах.

  від: нестор иванович Місто: киев
  06.01.2016 10:41
  как хорошо было-бы сейчас в испании принять участие в барселонском майдане.диана приезжай
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ