29 червня 2016, Київ 03:02

  Політика

  Twitter ввів нові правила користування сервісом

  Нові правила сервісу спрямовані проти образ, але мають прогалину, через яку можна «підвести під бан» кого завгодно, пише один із блогерів

  У середу, 30 грудня, популярна соціальна мережа Twitter повідомила про оновлення правил сервісу, які спрямовані проти образ, погроз та залякування. Але дехто із користувачів соціальними мережами переконують, що система має прогалини і дозволяє блокувати практично будь-який аккаунт.

  «Оновлені правила підкреслюють, що Twitter не буде миритися з поведінкою, спрямованою на образу, залякування чи погрози, щоб змусити замовкнути іншого користувача. Як завжди, ми приймаємо і заохочуємо різні думки і переконання. Але ми будемо продовжувати вживати заходів щодо акаунтів, які переходять межу у зловживанні цим», – йдеться в повідомленні компанії.

  Введення нових правил призвело до блокувань багатьох українських, проукраїнських і антипутінських акаунтів, масштаби цього підтверджує активність хештегу #stopdiscriminationofukraineontwi («припиніть дискримінацію України у Twitter»). Як виявилося, новим правилами суперечать не тільки будь-які погрози іншим людям чи групі людей, а й твіти, в яких можна угледіти бодай найпримарнішу погрозу.

  Під блокування потрапляють ті, хто, так чи інакше, ображає людей за їхнє віросповідання, сексуальну орієнтацію, колір шкіри або вік. Але схоже, що система має прогалини, що дозволяють блокувати практично будь-який аккаунт.

  «Ймовірно, це здійснюється в результаті масових скарг на твіти, що порушують правила Twitter, – пише на сторінці у Facebook про блокування проукраїнських акаунтів російський блогер Кирило Михайлов, який у минулому році переїхав до України. – Оскільки відсутній відкритий координаційний центр, ймовірно, процес пошуку твітів, які порушують правила, і відсилання скарг відбувається в автоматичному режимі, з використанням ботів».

  Михайлов пояснює: коли вперше Twitter заблокував його, йому довелося видалити кілька твітів, в яких хтось побачив порушення правил. У твітах він висловлював побажання смерті «прокремлівським тролям, які брехали родичам загиблих на борту MH17 австралійців про причини загибелі лайнера», але стверджує, що це не містить прямого умислу чи заклику завдавати шкоди іншим людям. Однак після видалення і розблокування він знову потрапив під блокування, не встигнувши написати нічого нового – ймовірно, за інші старі твіти.

  Він бачить проблему в тому, що скарги на «образливі» твіти можуть надсилатись автоматично великою кількістю ботів і не фільтруватися – сервіс не містить перевірки того, чи це людина надсилає скаргу, чи робот (він не пропонує ввести коди з картинок, «капчі»).

  Українських блогерів уже блокували в Facebook за схожим сценарієм. Півроку тому президент України Петро Порошенко звертався до автора Facebook Марка Цукерберга з проханням про відкриття українського підрозділу компанії для боротьби з блокуванням з політичних мотивів. Цукерберг відмовив у цьому, але масові блокуванні через деякий час припинилися.

  Оригінал матеріалу – на сайті Білоруської служби Радіо Свобода  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Lis Місто: Киев
  30.12.2015 14:48
  Если руководы указанных соцсетей не угомонятся, то Украина переживёт и без них. Жила же она до их появления? А вот без украинского пользователя эти соцсети станую явно уё... ладно, просто ущербнее. Мотай на ус, мистер Цукерберг, ты ж еврей.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ