30 червня 2016, Київ 07:55

  Суспільство

  Діти у селі на Донбасі не можуть навчатися, бо школа – по той бік фронту

  «Дійти до школи можна, але страшно. Як почнуть стріляти, не знаєш куди йти, де ховатися»

  Діти у селі на Донбасі не можуть навчатися, бо школа – по той бік фронтуi
  X
  Радіо Свобода
  11.01.2016

  Село Зайцеве поблизу Горлівки на Донеччині розташоване між контрольно-пропускними пунктами Збройних сил України та угруповання так званої «ДНР». Незважаючи на домовленості про припиненню вогню, обстріли тривають. Деякі діти не можуть ходити до школи, бо вона розташована по той бік фронту, тому ці учні вимушені оволодівати знаннями вдома.

  Діти у селі на Донбасі не можуть навчатися, бо школа – по той бік фронтуi
  || 0:00:00
  X

  Після початку воєнного конфлікту на сході України навесні 2014 року село Зайцеве поблизу Горлівки майже повністю перебувало під контролем угруповання «ДНР». Потім українські військові відновили контроль над частиною села. Тепер приблизно 350 місцевих мешканців вимушені пересуватися по лінії фронту – навіть на шляху до школи.

  «5-6 кілометрів, але дійти можна, проте зараз страшно. Треба пройти три блокпости – два українські і один «ДНР». Як почнуть стріляти, то не знаєш куди йти, де ховатися», – розповідає місцевий школяр, а всього їм там понад 30.

  Всупереч оголошеному припиненню вогню, обстріли у Зайцевому тривають. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, наприкінці грудня внаслідок обстрілу з боку бойовиків у власному домі загинула жінка.

  Замість того, щоб бачитись і гратися разом…

  Через небезпеку потрапити під обстріл 11-річний Едуард до школи більше не ходить. Його батьки, так само, як і родичі інших учнів, самі йдуть до місцевої школи за завданнями для дітей, а назад несуть їхні контрольні.

  «Нам дають домашнє завдання, ось, ми його виконуємо. Вони роздруковують і видають. Ось так ми ходимо до школи», – розповіла мати школяра.

  Однокласники Едуарда також не ходять до школи. Деякі з них живуть з іншого боку контрольно-пропускних пунктів. Замість того, щоб бачитись і гратися разом, діти нині можуть спілкуватися тільки телефоном.

  «Нам дають завдання раз на тиждень. Я навіть свого вчителя не бачив з 5 класу, і нашого класного керівника теж. Тільки знаю його ім’я і все», – розповідає хлопець.

  Школа Едуарда розташована на теренах угруповання «ДНР», це – єдина школа в цьому районі. Батьки не знають, яку освіту він здобуде та чи визнає колись Україна його документи.

  Над статтею працювали Олександра Мельникова та Зеновія Стефанюк  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ