30 травня 2016, Київ 19:23

  Політика

  Росія контролює п’яту частину банківського сектору України (світова преса)

  Пов’язані з Росією групи контролюють нині 5 із 13 найбільших банків України. А на ці 13 банків припадає 78 відсотків усіх банківських активів України

  x

  Світова преса пише про засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, що вперше відбулося за участю нового представника Росії в ній Бориса Гризлова, і домовленість у Мінську про новий «режим тиші» та подальший обмін полоненими. Пишуть і про телефонну розмову лідерів США та Росії, під час якої Барак Обама закликав Володимира Путіна дати можливість Україні провести місцеві вибори на окупованому Донбасі. Є статті про купівлю російською компанією українського «Укрсоцбанку», що доводить частку контрольованого росіянами банківського сектору України до 19 відсотків.

  Агентство AFP повідомляє про підсумки переговорів у Мінську Тристоронньої контактної групи зі врегулювання конфлікту на сході України.

  Зокрема звертається увага на те, що Україна та проросійські сепаратисти погодились на новий режим тиші, після того, як попереднє узгодження було порушене невдовзі після підписання наприкінці минулого місяця.

  Як зазначає агентство, і Україна, і представники ОБСЄ заявили, що останню ініціативу щодо нового режиму тиші просував Борис Гризлов, колишній спікер російської Держдуми, якого раніше цього місяця президент Володимир Путін призначив новим представником від Москви в переговорній групі.

  Гризлова, як пише агентство, розглядають як близького союзника і довірену особу Путіна, і як такого, хто здатен надати більшу вагу переговорам, аніж менш відомі політики, які представляли на них Росію раніше.

  Також були повідомлення, що Гризлов мав у Києві неафішовану зустріч із президентом України Петром Порошенком перед тим, як поїхати до Мінська.

  Агентство цитує речницю представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарку Оліфер, яка написала на Фейсбуці, що Україна наполягає на тому, що без припинення вогню не може розпочатись процес розмінування чи повноцінне вирішення політичних, гуманітарних та економічних питань.

  «Ось чому Україна підтримує останні ініціативи російського представника Бориса Гризлова», – написала Оліфер.

  Також у Мінську було домовлено про обмін понад 50 полоненими, з обох боків.

  Агентство зазначає, що Порошенко неодноразово казав, що звільнення полонених на Донбасі є пріоритетним завданням.


  Американське видання USA Today повідомляє про телефонну розмову президентів США Барака Обами та Росії Володимира Путіна, під час якої були обговорені теми України, Сирії та Північної Кореї.

  Видання каже, що Кремль охарактеризував розмову як «відверту й ділову».

  «Як і зазвичай, вони присвятили значну частину розмови, обговорюючи потребу дотримання росіянами зобов’язань, взятих на себе в Мінську, і щоб було покладено край їхньої підтримки сепаратистів, які дестабілізують нині Україну», – сказав речник Білого дому.

  Обама також наполягав на виконанні домовленостей про проведення місцевих виборів на Донбасі. Кремль, зі свого боку, каже, що такі вибори можуть відбутися після проведення Україною конституційної реформи та надання спеціального статусу східним регіонам України, де проживає чимало етнічних росіян, пише американське видання USA Today.


  Англомовна газета Kyiv Post пише про купівлю російською групою ABH Holdings українського «Укрсоцбанку».

  «Росіяни контролюють п’яту частину банківського сектору України після продажу «Укрсоцбанку», – таким є заголовок статті в Kyiv Post.

  Російські або пов’язані з Росією компанії тепер контролюють 19 відсотків банківського сектору України після того, як ABH Holdings заплатив 1,7 мільярда доларів за «Укрсоцбанк».

  «Укрсоцбанк» є сьомим за активами банком України, зазначає газета.

  ABH Holdings базується в Люксембурзі, але володіє ним російська «Альфа-груп» і вона обмінялася акціями з італійським UniCredit банком для отримання контролю над «Укрсоцбанком».

  Найбільший банк Італії хотів позбутися неприбуткового «Укрсоцбанку» після початку фінансової кризи 2008-2009 років.

  Продаж має ще бути затверджений Національним банком України та Антимонопольним комітетом.

  Пов’язані з Росією групи контролюють нині 5 із 13 найбільших банків України. На ці 13 банків припадає 78 відсотків усіх банківських активів України.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Александр Місто: Харьков
  17.01.2016 15:07
  Гривна до сих пор привязана к рублю,потому она постоянно падает по отношению к основным валютам мира. До каких пор это будет продолжаться. Когда запускали гривну в Украине,она была привязана к немецкой марке. Почему во всех значительных городах Украины действуют "сбербанки" РФ?. Не только присутствуют но и процветают,судя по внешнему виду, в отличии от аналогичных "сбербанков" Украины,похожих чёрт знает на что!?. При том, что РФия ведёт войну против Украины уже два года, захватила Крым и оккупировала половину индустриального Донбасса !?...Где ЛОГИКА панове???

  від: Vinyk
  14.01.2016 18:35
  Насправді, контролюючий вплив значно потужніший: розроблені "Москва-центрами" ще в радянську пору технології ошукувань і лихварств діють практично в усьому фінансовому секторі -- десь за кордоном то вважається "лоу-кік", і отримує ставлення як до решти тіньових надприбутків...
  Та раз кремль такий амбіційний -- то є і в кремля запорука його стабільності. В кожній "хунті", яка всунулась в кремль або яро пхнеться туди, має бути за кожним закріплено по башті кремля. Через це кремля суттєво перекроїли під час реконструкції 1970-х -- збільшили кількість башт, аби кожен кремліст мав собі галасливішу компанію. Коли кремля перемуровували(1970-і), мала лунати мелодія "Крутится-вертится шарф голубой" -- цегла в консоль кремлівської стіни мала бути вкладена "вальсом", з клинами, як в тактах тієї мелодії... То про ліквідність основних фондів кремля, раз він такий...
  P.S. Гарні слова про кремль "Крутится-вертится, хочет упасть", чи не так?

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ