26 червня 2016, Київ 20:10

  Політика

  Автопарк родичів співробітників СБУ (розслідування)

  Дорогі автівки співробітників СБУ зареєстровані на родичів. Часто саме за такою схемою криється корупція

  Коли департамент внутрішньої безпеки СБУ Київського «главку» почав розпитувати співробітників із зарплатою у 5–6 тисяч гривень, звідки в них дорогі автомобілі вартістю від 40 тисяч доларів, кожен із відповідачів надав абсолютно однакову відповідь: це не моє, це родичів.

  Цікавитись цим департамент був змушений через те, що в жовтні 2015 року програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода та «UA:Першого» каналу, задокументувала 11 таких авто в Аскольдовому провулку біля Головного управління Служби безпеки України у Києві та області. Усі 11 машин виявилися зареєстрованими на родичів співробітників СБУ.

  Михайло Глуговський, який очолював Головне управління СБУ в Києві та області під час зйомки сюжету «Секретний автопарк СБУ», переконував, що більшість співробітників користуються громадським транспортом.

  Уже тоді він наголошував, що автомобілі, на яких їздять його підлеглі, можуть бути зареєстровані на родичів.

  На запитання, чи може співробітник СБУ дозволити собі машину вартістю 40 тисяч доларів, він відповів: «Співробітник не може. Але в нього є родичі, батьки і різні там можливості».

  Саме таку схему часто використовують можновладці, аби ховати корупційні статки.

  За кілька тижнів після публікації розслідування «Схем» Михайло Глуговський пішов на підвищення – переїхав на вулицю Володимирську і став заступником голови СБУ.

  У грудні новопризначений керівник Головного київського управління Степан Грещук надав редакції «Схем» результати службової перевірки і заявив: «Усі автомобілі, які належать співробітникам СБУ, ми ідентифікували».

  Так, за даними наданими СБУ Mazda СХ 5 вартістю близько 30 тисяч доларів використовується співробітником Тупицьким і належить рідній сестрі його дружини. Батько якої – підприємець, як пояснює Тупицький.

  Автомобіль Mazda СХ 5, на якому їздить на роботу працівник СБУ Тупицький
  Автомобіль Mazda СХ 5, на якому їздить на роботу працівник СБУ Тупицький

  Окраса автопарку СБУ – BMW X5 вартістю від 70 до 100 тисяч доларів – використовується співробітником Керезвасом і належить його батькові. У поясненні пан Керезвас зауважує: гроші на дорогий автомобіль були заощаджені його родиною та ним самим за останні кілька років. Але чому тоді Керезвас нишком паркується за квартал від роботи?

  Окраса автопарку СБУ – BMW X5 – використовується співробітником СБУ Керезвасом
  Окраса автопарку СБУ – BMW X5 – використовується співробітником СБУ Керезвасом

  Автівкою BMW 318i користується співробітник СБУ Кувачев, проте належить машина його матері. Походження автомобіля співробітник пояснює тим, що його батько понад 15 років працює за кордоном.

  BMW 318i користується співробітник СБУ Кувачев
  BMW 318i користується співробітник СБУ Кувачев

  Volkswagen Tiguan вартістю 30 тисяч доларів, за даними СБУ, використовується співробітником Яковцем, але належить його дружині і не внесений у декларацію про доходи за 2014 рік, оскільки реєстрація шлюбу відбулася у 2015-му.

  Співробітник СБУ Яковець їздить на роботу на Volkswagen Tiguan, що належить його дружині
  Співробітник СБУ Яковець їздить на роботу на Volkswagen Tiguan, що належить його дружині

  Цей Volkswagen Touareg вартістю близько 20 тисяч доларів використовується співробітником Ладуром і належить його батькові – приватному підприємцю.

  Працівник СБУ Ладур користується автівкою свого батька
  Працівник СБУ Ладур користується автівкою свого батька

  На Toyota Prado вартістю 25 тисяч доларів їздить співробітник Кириленко. Авто оформлене на його дружину. А от кошти на транспортний засіб, за словами Кириленка, було зібрано від продажу двох авто, які перебували у кредиті.

  Працівник СБУ Кириленко пересувається на автівці, зареєстрованій на дружину
  Працівник СБУ Кириленко пересувається на автівці, зареєстрованій на дружину

  На цій Toyota Highlander на роботу їздить співробітник СБУ Іван Порада. Саме він брав участь у затримані знімальної групи «Схем», яке сталося під час зйомок передачі про автівки 2 жовтня. Автомобіль належить дружині Поради. У поясненнях співробітник зазначає, що кошти на авто були отримані від родини дружини.

  Toyota Highlander на роботу їздить співробітник СБУ Іван Порада
  Toyota Highlander на роботу їздить співробітник СБУ Іван Порада

  Співробітник на ім’я Масьондз також їздить не на своїй автівці. Lexus NX вартістю від 50 до 70 тисяч доларів належить матері працівника СБУ. Співробітник пояснює, що його батьки мають особисте селянське господарство.

  Lexus NX, на якому пересувається співробітник СБУ Масьондз, також йому не належить
  Lexus NX, на якому пересувається співробітник СБУ Масьондз, також йому не належить

  Ще один герой сюжету «Схем» – працівник Служби безпеки Педан, який завзято тікав від нашої знімальної групи. Виявляється, Acura MDX, вартістю від 20 до 40 тисяч доларів, зареєстрована на рідну сестру дружини Педана, батько якої – підприємець.

  Acura MDX, на якій пересувається співробітник СБУ Педан
  Acura MDX, на якій пересувається співробітник СБУ Педан

  Ця Infiniti також не належить працівнику Служби безпеки – співробітник Єлхін користується автомобілем матері.

  Автомобілем дружини користується співробітник Ковалевський. Від 40 до 50 тисяч доларів на такий Volkswagen Touareg, за словами працівника СБУ, дружина отримала від продажу нерухомого майна.

  Volkswagen Touareg, на якому їздить співробітник СБУ Ковалевський, належить його дружині
  Volkswagen Touareg, на якому їздить співробітник СБУ Ковалевський, належить його дружині

  Отже, усі наведені автомобілі, на яких їздять працівники СБУ, записані на родичів.

  А Служба безпеки під час внутрішньої перевірки не побачила ознак корупції і завершила розслідування. Виходить, самі працівники СБУ – бідні чиновники, що всі як один користуються благами своїх багатих родичів. Принаймні, повірити в це пропонує керівництво силової структури.

  На наше запитання про те, чи знайшлися серед героїв нашого сюжету, знятих біля управління СБУ, корупціонери, новий очільник Головного управління СБУ в Києві та області Степан Грещук відповів: «Серед героїв вашого сюжету, я хочу повідомити, що за результатами службової перевірки з числа співробітників Головного управління СБУ ми не знайшли».


  Михайло Ткач

  Журналіст-розслідувач. Переможець щорічного конкурсу журналістських розслідувань серед молодих журналістів 2012 року (організований «Українською правдою» та  Посольством США в Україні). Народився у 1988 році у Дніпропетровську. Здобув освіту журналіста у Дніпропетровському національному університеті імені О. Гончара. Працював у програмі «Гроші» (1+1).   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Миша Місто: Киев
  18.01.2016 12:26
  Все просто ! разберитесь сами знаете с кем и уменьшите растоможку не кому не интересно будет смотреть за б/у тачками по 10 000 $ и все катайте и люди не завидуют и тоже катаются.

  від: Сергей Місто: Запорожье
  17.01.2016 14:25
  Систематизируем .
  У каждого сбушника - дорогая машина...
  каждому она не принадлежит...
  у каждого есть добрый родственник давший ему кататься на очень дорогой машине ...
  половина из них отказывается общаться с прессой...понимая о чём будет идти речь...
  Забавно.

  від: Чекист
  17.01.2016 11:21
  Это называеться одним словом Мафия сросшаеся с базаром .Это уже не Сбу ! Это самая настоящая коррупционая лавочка под ее вывеской . Толку в Украине не будет при таком разгуле коррупции в верхних правоохранительных органов .

  від: Віктор
  15.01.2016 21:58
  Нема проблем з власністю. Проблема з податками. Треба брати власників і перевіряти декларації які суми податків були спдачені. При потребі донараховувати. І так з усім майном.
  У відповідь

  від: Анонім
  16.01.2016 17:45
  Проблема все ж таки існує, хоча би в тому,що саме ця структура покликана охороняти українську державу і законність. А податки - це прибуток, і безпека держави. Але в нас, як і за " Совка ", країна живе за стандартами подвійної моралі !

  від: Володимир Місто: Івано Франківськ
  15.01.2016 19:45
  Напишуть і звбудуть. Ніхто і пальцем не рухне - ні Президент, ні прем'єр, ні МВД, ні СБУ.... Ніхто.... Що толку з нашої демократії?

  від: Дмитро - вох
  15.01.2016 18:51
  Після так званого репортажу журналіста Михайла Ткача можна оцінити що всі урядовці СБУ та їхні рідні є корупціонерами , В мене є запитання до шановного пана Михайла як ваші рідні та ви проживаєте на зарплаті журналіста, а їздить не погпним автомобілем . Я в моїй скромній думці уявляю собі що так звані журналісти шукають чомусь злочинців в СБУ а не бачуть тих яких треба досліджувати, наприклад Бойків Коломойських Ахметових та багатьох депутатів верховної ради та інших які рабували Україну за такзваної влади Януковича , Ось там вам журналістам за європейською етикою треба шукати винних корупціонерів а не в СБУ.

  від: Анонім
  15.01.2016 18:15
  Колись Сталін сказав, правда про працівників торгівлі: " Хто стоїть у воді, в того ноги мокрі. " Але це напряму відноситься і до тих, хто чавкає біля корита. Жванецький, в свою чергу, охарактеризував ситуацію в країні так - в нас хто що стереже, те і має.

  від: reks Місто: spain
  15.01.2016 15:00
  СБУ-ФСБ,ФСБ-СБУ,кришують всю таможню, контрабанду і весь олігархічний бізнес,що в Україні,що в росії.

  від: пролетарий Місто: хацапетовка
  15.01.2016 14:48
  И вы читатель , верите всей этой галиматье..? при СССР, когда правил Сталин и позже, такого бреда от проверки не было бы, и те и другие строем с лопатами и ломами помаршевали бы в солнечный Магадан, лет так на десять..

  від: Атан Місто: Одесса
  15.01.2016 14:23
  СБУ, Генпрокуратура-ведомства полностью подконтрольные президенту....Обама уже делает вид, что не замечает присутствия Порошенко; в своё время, янукович тоже был "невидимым" для Обамы.
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ