30 травня 2016, Київ 13:37

  Політика

  Є безліч фактів, коли молодих кримських татар примушують до співпраці з ФСБ – юрист

  «То шукають якийсь викрадений мотоцикл, то шукають зв'язок з терористами. Приводять із собою заздалегідь підготовлених понятих, часто п’яних»

  Абдурешит Джеппаров
  Абдурешит Джеппаров

  Павло Кривошеєв

  Абдурешит Джеппаров – ветеран кримськотатарського національного руху, координатор Кримської контактної групи з прав людини, юрист, один з тих, хто особисто постраждав від викрадень кримських татар у Криму. У вересні 2014 року в масиві Сари-Су міста Білогірська, за інформацією свідків, люди в камуфляжі викрали сина і племінника правозахисника. Після цього інциденту і створили Кримську контактну групу з прав людини.

  – Минув 2015 рік, як Ви оцінюєте його?

  – Зараз якраз той час, коли такі питання ставлять багатьом представникам різних галузей і сфер діяльності. І кожен відповідає на запитання у своїй сфері у відповідності зі своїм професійним баченням.

  Заходять у хату до мусульманина, який виконує п'ятикратний намаз і веде правильний спосіб життя, і шукають у нього наркотики

  Я як правозахисник буду говорити про речі, які викликають не зовсім позитивні емоції. У Криму це не разові факти, а безліч порушень прав людини. Торік це вже традиційні затримання з подальшими арештами, це обшуки в оселях десятків людей з надуманих приводів. Причому надуманих до абсурду: скажімо, заходять у хату до мусульманина, який виконує п'ятикратний намаз і веде правильний спосіб життя, і шукають у нього наркотики. То шукають якийсь викрадений мотоцикл, то шукають зв'язок з терористами – багато таких випадків. Приводять із собою заздалегідь підготовлених понятих, при цьому в будинках бувають діти, старі люди. І понятих беруть сумнівної зовнішності, часто п’яних, з перегаром і нездорового вигляду.

  – А які конкретні випадки?

  – Міський суд Армянська виніс рішення щодо п'яти учасників так званої «справи 3 травня» (кримські татари зустрічали свого лідера Мустафу Джемілєва, який хотів в'їхати до Криму з боку материкової України – ред.) Тут теж зрозуміло, що ніякого злочину жоден із засуджених не здійснював.

  Викрадення людей тривають

  Був засуджений за ст. 228 КК РФ Мустафа Яг'яєв. Його звинувачують в якомусь екстремізмі. Він батько вісьмох дітей, громадський активіст, цілком пристойний і приносив чимало користі для свого села, активний член суспільства.

  Закрили в Криму ТРК «АТР», позбавили права жителів півострова отримувати інформацію від улюбленого багатьма телеканалу. Канал працює, але тепер у Києві. І він вже не буде таким, яким був у Криму.

  Є безліч фактів, коли молодих кримських татар примушують до співпраці з ФСБ. Коли це зводиться до того, щоб «стукали», – це не тільки порушення прав людини, але й просто мерзенно

  Знов-таки, викрадення людей тривають. 27 серпня був викрадений Мухтар Арісланов. 15 грудня зникли жителі міста Керчі Руслан Ганієв і Арлен Терехов, і, скоріш за все, теж викрадені.

  Є безліч фактів, коли молодих кримських татар примушують до співпраці з ФСБ. Здавалося б, непогана справа – допомагати «правоохоронним органам», але коли це зводиться до того, щоб «стукали», – це не тільки порушення прав людини, але й просто мерзенно. Загалом, якщо все перераховувати, то цей опис не скоро закінчиться.

  – Як правозахисники та громадянське суспільство можуть цьому протистояти?

  – Власне, цим і займаємося, здійснюючи як юридичний, так і правозахисний супровід всіх цих справ. Надаємо розголосу цим подіям в ЗМІ, надаємо моральну та правову підтримку потерпілим та їхнім сім'ям. Загалом, роботи вистачає. Ведемо пояснювальну діяльність, як поводитися в подібних ситуаціях: під час обшуку, затримання і т. д.

  – Чому контактна група припинила зустрічатися з Сергієм Аксьоновим? Адже перші кілька місяців ви працювали в досить тісному контакті з ним, проводили щомісячні зустрічі і, мабуть, був якийсь ефект від цієї співпраці?

  – У Аксьонова повноваження більш господарські, наша ж сфера пов'язана більше з правоохоронними структурами. Тому наша взаємодія перестала мати регулярний характер.

  – Чи є якась інформація про Вашого сина і рідного племінника, викрадених у вересні 2014 року в Білогірську?

  – На жаль, ніякої інформації немає.

  – Які Ваші побажання на цей рік?

  – Хотілося б жити у державі, в якій люди відчували б себе захищеними, а не жити в страху від цієї держави.

  Оригінал матеріалу – на сайті «Крим.Реалії»  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Аблай
  18.01.2016 19:31
  Есть бывший друг Путина/Минниханова/Башкирского лидера Хамитова(или как его там?), и есть европейский Кылычдароглу. И есть самые продвинутые МНР, которым "выдали" порядка 10%. А теперь в Турции "известный" кризис. Где все этнические друзья Эрдогана по его тюркской линии в назарбаевском Казахстане. Где все они? Там ведь целый интернационал. Медь-сталь-алюминий. РМ и РЗМ. Тендера Правительства Казахстана(с практически неказахским интересом). Ну что, я тут говорю неправду? что скажут крымские муслимы - Kirimli?! Вы и так всё прекрасно понимаете. Кто грабил лоховатый назарабевский Казахстан через своих известных, этнических, контр-агентов. Да неужели США с Украиной/Британией?

  від: Аблай
  18.01.2016 19:29
  Эрдоган подаёт в суд на Кемаля Кылычдароглу по пустяковому делу. Все они, бывшие друзья Путина и Германии, хотят чтобы основной удар, весь вес тяжести холодного конфликта с путинско-германскими спецслужбами взяли на себя открытые и "простоватые" мусульмане из МНР/Bozkurt. А нам вообще зачем такая тема? Кто взял подавляющее большинство голосов на прошлых парламентах выборах? АКР и СНР. Моей Родной МНР "отдали" голосов на одном уровне с курдской НDP. А теперь они все нуждаются в МНР. Если Девлет Башбуг Бахчели(как наиболее системная и продвинутая оппозиция Кремлю) получил голосов на уровне курдской НDP, порядка 10%, то он и и должен работать на свои, Честные(?) 10%. Не более того

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Крим.Реалії» | Велика гра скінчилася. М'яч на боці України  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Крайній блок-пост українських військових на дорозі до Донецька неподалік Авдіївки, березень 2016 року

  Аудіо Бої на сході України стають більш контактними

  За останній тиждень травня українські військові зазнали найбільших за останній рік втрат 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ