25 червня 2016, Київ 17:03

  Політика

  Вокзал для двох. Нові власники Київського річкового вокзалу – Бродський і Шуфрич (розслідування)

  Для перетворення річвокзалу на ресторанну галерею немає дозволу

  Київський річковий вокзал перетворять на ресторанну галерею та туристичний центр, розширивши площу будівлі удвічі за рахунок підвальних поверхів. Функція вокзалу залишиться. Про це 18 січня повідомив представник керівництва Київського річкового вокзалу Андрій Вавриш. За його словами, проектом корисну площу будівлі збільшать з 6 тисяч квадратних метрів до 11 тисяч 700 квадратних метрів, і вокзал стане туристичним центром з ресторанами, нічними клубами і навіть басейном. Журналісти програми «Схеми» виявили, що для анонсованої навесні реставрації ще немає дозволу, а сама будівля віднедавна належить компанії, наближеній до екс-голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського та народного депутата від «Опозиційного блоку» Нестора Шуфрича.

  Дозволу на реставрацію немає

  Про початок реставрації, попри заяви Андрія Вавриша, говорити ще насправді зарано.

  За словами Ларіона Мірошніченка, завідувача відділу ревалоризації (оцінки об'єктів культурної спадщини – ред.) Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», річковий вокзал є нововиявленою пам’яткою архітектури. І для початку реставрації необхідно отримати спеціальний дозвіл.

  «Для проведення реставраційних робіт пам’ятки архітектури необхідно отримати дозвіл Управління охорони культурної спадщини. Однак поки що, наскільки мені відомо, такий дозвіл не надавався», – зазначив він.

  Про цей факт «Схеми» поспілкувалися із Андрієм Вавришем, екс-заступником голови міськдепартаменту архітектури, а тепер – представником ПАТ «Київський річковий порт». До слова, від роботи в мерії міський голова Віталій Кличко відсторонив Вавриша за підозру в корупції. Утім, чиновник просто «відбувся» звільненням, а тепер координує реставрацію приватизованого річвокзалу.

  Київський річковий вокзал з висоти пташиного польоту
  Київський річковий вокзал з висоти пташиного польоту

  На запитання, наскільки коректним є анонсування реставрації, коли ще не отримано дозволу, Андрій Вавриш запевнив: «Ми будемо дотримуватися усіх норм пам’яткоохоронного законодавства. Тільки після завершення проектування відбувається експертиза і буде дозвіл. Очевидно, ми його отримаємо, адже це ненормально, коли існує така споруда, яка не функціонує».

  Не бачить проблеми Андрій Вавриш і в тому, що відповідно до даних містобудівного кадастру Києва, земельна ділянка під річковим вокзалом не відведена, що може свідчити про порушення законодавства.

  У містобудівному кадастрі Києва немає відомостей про відведення землі під будівлею річкового вокзалу
  У містобудівному кадастрі Києва немає відомостей про відведення землі під будівлею річкового вокзалу

  «Є перелік випадків, коли наявність земельної ділянки не є обов’язковою. До такого переліку належить ситуація, коли містобудівна ініціатива реалізується в рамках існуючої будівлі, без зміни її фізичних параметрів, у рамках існуючого фундаменту. Це в принципі повністю відповідає тому, що ми робимо, ми не змінюватимемо параметрів, а використаємо підвальні приміщення. Але насправді і ділянка відведена ще у 60-ті роки, якщо ви надішлете звернення – ми надамо документи», – відповів на це Андрій Вавриш.

  Річковий вокзал Бродського і Шуфрича

  Хто ж після можливої реставрації отримуватиме прибуток від функціонування ресторанів і вокзалу? У результаті дослідження власників ми натрапили на «сліди» Михайла Бродського (цей бізнесмен за часів Віктора Януковича очолював Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва) та Нестора Шуфрича, нині нардепа від «Опозиційного блоку».

  Відповідно до даних інформаційного ресурсу Агенства з розвитку інфраструктури фондового ринку Smida, 24% акцій ПАТ «Київський річковий порт», яке володіє будівлею, належить белізькій фірмі AEROTRADE SOLUTIONS INC. Її представник Савчук Андрій Володимирович був фінансовим директором Київського представництва «Торговий дім «Жидачівський паперовий комбінат», а також фінансовим директором концерну «Основа» з орбіти Михайла Бродського. Цей же Андрій Савчук у 2002 році був кандидатом у народні депутати від партії Бродського «Яблуко».

  Та й директором самого ПАТ «Київський річковий порт» є Сергій В’ячеславович Бойко. Він же – керівник київської регіональної організації «Партії вільних демократів» Михайла Бродського.

  Схема зв’язків Михайла Бродського і ПАТ «Київський річковий порт»
  Схема зв’язків Михайла Бродського і ПАТ «Київський річковий порт»

  Михайло Бродський у телефонному коментарі підтвердив «Схемам», що має пряме відношення до ПАТ «Київський річковий порт», є акціонером товариства.

  «Так, ми купували акції у Сергія Максимова. «Зайшли» акціонерами десь із півроку тому. Ми бачимо розвиток річкового порту. У цьому палаці було два ресторани, а також він працював як сам вокзал для туристів для прогулянок по Дніпру. Ми досі вбачаємо, що працювати він має у двох іпостасях – ресторани і вокзал. Поки рано говорити про щось конкретно, концепцією займається мій син Юрій», – зазначив Михайло Бродський. Однак вартість угоди купівлі будівлі не назвав.

  Сергій Максимов – це бізнесмен російського походження, співзасновник VAB банку, екс-акціонер ПАТ «Київський річковий порт».

  25% акцій ПАТ «Київський річковий порт» належить ТОВ «Сучасне партнерство». Екс-директором ТОВ «Сучасне партнерство» був Віктор Вікторович Сидорук – помічник нардепа Нестора Шуфрича.

  ТОВ «Сан гален холдінг», яке володіє ще 25% акцій ПАТ «Київський річковий порт», – теж, схоже, компанія, наближена до Нестора Шуфрича. Фірма має спільний телефон із Міжнародним благодійним фондом «Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського», співзасновником якого є нині покійна матір Нестора Шуфрича – Шуфрич Марія Петрівна.

  Схема зв’язків Нестора Шуфрича і ПАТ «Київський річковий порт»
  Схема зв’язків Нестора Шуфрича і ПАТ «Київський річковий порт»

  Коментар у Нестора Шуфрича поки взяти не вдалося – він не відповідає на телефонні дзвінки.

  Це не перший спільний бізнес Нестора Шуфрича і Михайла Бродського. За даними «Слідство.Інфо», їм також належить ресторан «Гімалаї» на Хрещатику в Києві.


  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач. Народився у 1987 році у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова.

  Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у відділі розслідувань газети «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  Фіналіст низки конкурсів журналістських розслідувань.


  Наталія Седлецька

  SedletskaN+rferl.org

  Журналіст-розслідувач. Автор, редактор та ведуча програми телевізійних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях» - спільного телепроекту української служби Радіо Свобода та UA:Перший. Програма виходить в ефір з липня 2015 року у четвер о 21-50. Стипендіат премії імені Вацлава Гавела на 2013-2014 академічний рік (спільна програма «Радіо Свобода» та МЗС Чеської Республіки). Народилася у 1987 році у Києві. Отримала ступінь магістра за спеціальністю "тележурналістика" Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка. Працювала автором і ведучою резонансної програми про корупцію в бюджетній сфері «Тендер News з Наталією Седлецькою» на телеканалі ТВі, а також журналістом програми «Знак Оклику!». Член Руху «Стоп Цензурі!». Переможець низки конкурсів журналістських розслідувань. Член міжнародної мережі журналістів-розслідувачів Orginized Crime and Corruption Reporting project (OCCRP).  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Олег Місто: Черкаси
  20.01.2016 13:44
  Дякую!!! Тепер я знайшов відповідь на запитання - Чому палали плавучі ресторани?

  від: Дмитро - вох
  19.01.2016 20:35
  найблищий час щоб тим двом друзям по злочинності був вокзал в СІЗО де сиділа Юлія..

  від: Андрей Місто: Киев
  19.01.2016 20:30
  Большинство комментаторов или идиоты или проплаченные тролли.
  Ну давайте вокзал еще несколько лет простоит и совсем нахрен развалится. Они же там не особняк для себя делают

  від: Віктор Місто: Київ
  19.01.2016 19:16
  Друзі, чудова стаття, але документи про купівлю Бродським та Шуфричем ПРИМІЩЕННЯ Річвокзалу відсутні в реєстрі. Про Вавриша мало написано... Невже не зрозуміло, що саме він та Маша Фірташ (донька) є кінцевими бенефіціарами для "сім'ї" Кравця-Льовочкіна. Памяткоохоронне законодавство порушене вже при будівництві розвязки. Земельний Кодекс порушено в частині цільового використання земель транспорту під ресторани-пивнушки! ВСЯ Поштова площа - суцільне порушення та корупційна СХЕМА!!!!

  від: Дмитро
  19.01.2016 18:56
  Неподобство, ганьба і зрада. В країні розруха і криза а вони БУДУЮТЬ.

  Не доведи, ще робочі місця створять. Або, іще гірше, покращать загальний вигляд головного досягнення Кличка, на посту мета - Поштової площі.

  від: Народ Украины Місто: Киев
  19.01.2016 18:24
  ДОИГРАЮТСЯ ЭТИ ШУФРОДСКИЕ, ЧТО УКРАИНЦЫ ВОЗЬМУТ В РУКИ ЧТО-ТО ТЯЖЁЛОЕ И...СНОВА БУДЕТ РЕЧНОЙ ВОКЗАЛ !!! ДЛЯ ВСЕХ УКРАИНЦЕВ !!!

  від: Анатолій Сокоринський
  19.01.2016 18:22
  Цей регіонально-СДКовський клан ворогів України,загріб все, ця нинаситьБродський з ким він тільки не дружив аби підгребти під себе.Поруч зним "ягнятко" безсрібне Шуфрич ,який навіть на біді вДніпропетровську нажився,.Їх може зупитн ти тільки "справедлива"рука правосуддя або Господня ласка бути в пеклі всенародної зневаги! ?

  від: Иван
  19.01.2016 17:35
  Как вы задолбали, журналюги продажные. Да какая разница кому оно принадлежит, главное чтобы оно работало нормально.

  від: Олексій Місто: Львів
  19.01.2016 16:52
  Все це діється з дозволу вищестоящих чиновників, це страшно - опісля скількох революцій, загибелі патріотів на Майдані, тисяч вояків на Донбасі - мерзота спливає( посівальники, підрахуї і т.п., ліві банкіри - Курченко, Азізов, Лагун і всяка наволоч інша), нікуди Вони не дінуться, їх ВИРАХУЮТЬ, і буде їм воздано!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ