27 червня 2016, Київ 03:21

  Політика

  Хмарочоси СБУ (розслідування)

  Служба безпеки вибрала забудовника, який запропонував її співробітникам менше квартир, а той зводить собі додаткові 5 поверхів

  У Голосіївському районі столиці, поряд із Голосіївським національним природним парком, розгортається неабияка драма. Жителі навколишніх будинків голіруч йдуть зупиняти бетонозмішувачі та іншу техніку, відбиваються від охоронців та «тітушок»​. Тут триває серйозне протистояння. Місцеві мешканці виступають проти Служби безпеки їхньої власної країни та забудовника, якого обрала ця служба. Земля тут має спеціальне призначення – військове. Однак будують ціле містечко із хмарочосів.

  Будує фірма, яку обрали в 2014 році – тобто вже за нової влади. І веде з порушеннями. Чому Служба безпеки, яка має, крім іншого, боротися з економічними злочинами великого масштабу, закриває на це очі?

  У Києві, на перехресті вулиць Потєхіна і Героїв оборони несуть варту місцеві мешканці. Проти них – бетонозмішувач і шеренга невідомих.

  Невідомі намагаються допомогти техніці проїхати на будмайданчик
  Невідомі намагаються допомогти техніці проїхати на будмайданчик

   

  Техніка протискається на вулицю Потєхіна, 9, під Голосіївським парком. Тут, на ділянці площею більш як 4 гектари, розпочалося масштабне будівництво багатоповерхового житлового комплексу «Берген».

  Вигляд будівництва на Потєхіна, 9 з висоти
  Вигляд будівництва на Потєхіна, 9 з висоти

  «Позавчора була серйозна бійка, і сьогодні... Двоє наших приїхало, теж отримали і газ, і удари», – розповідає Олександр Місюра, голова ГО «Штаб оборони Києва».

  Конфлікти тут постійно. Місцеві блокують будівництво. Зведення житлового комплексу замовила Служби безпеки України. Силове відомство мало цю землю в постійному користуванні під тренувальні бази, та зрештою передало під житлову висотну забудову, в обмін на квартири для власних співробітників.

  Мешканка Голосіївського району Наталія Клименко проти парковок у парку
  Мешканка Голосіївського району Наталія Клименко проти парковок у парку

  «Будується 13 будинків із 90 паркувальними місцями. Буде парковка в лісі. Це 100%» – бідкається місцева мешканка Наталія Клименко.

  Коли «Схеми» почали розбиратися у конфлікті і досліджувати будівництво на предмет законності, в СБУ дали зрозуміти, що сприяти нам не будуть.

  Місцева громада говорить про незаконність будівництва на Потєхіна, 9. Чи це дійсно так?

  Відповідно до даних функціонального обмеження Генерального плану Києва до 2020 року, ділянка на Потєхіна, 9 – це територія спеціального призначення. А отже – житлова забудова тут заборонена.

  Дані функціонального обмеження Генерального плану Києва до 2020 року
  Дані функціонального обмеження Генерального плану Києва до 2020 року

   

  Дані публічної кадастрової карти вказують на те, що цільове призначення ділянки – не для житлового будівництва. Це землі оборони.

  Дані публічної кадастрової карти України
  Дані публічної кадастрової карти України

  Відповідно до державного акту, земля має використовуватися для обслуговування та експлуатації будівель і споруд військової частини Е 6642.

  Державний акт на право постійного користування СБУ земельною ділянкою на вул. Потєхіна, 9
  Державний акт на право постійного користування СБУ земельною ділянкою на вул. Потєхіна, 9

  У столичному департаменті земельних ресурсів повідомили, що СБУ отримало дозвіл на розробку проекту землеустрою, що свідчить про наміри змінити цільове призначення ділянки. Однак цього так і не було зроблено. «Рішенням Київської міської ради від 01.11.2012 No 322/8606 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Службі безпеки України. Рішення Київської міської ради від 01.11.2012 No 322/8606 не є дозвільним документом на проведення будівельних робіт», – ідеться у відповіді.

  Тепер представник забудовника Юрій Сокольницький не може точно пояснити, чому СБУ намагалося відвести землю під будівництво житла. Він переконує: можна будувати і без цього. Є спеціальне розпорядження за підписом Миколи Азарова від 2 жовтня 2013 року.

  Заступник керівника ТОВ «Домобудівна компанія №7» Юрій Сокольницький: «Є розпорядження Азарова від 2013 року, яке дозволяє нам будувати»
  Заступник керівника ТОВ «Домобудівна компанія №7» Юрій Сокольницький: «Є розпорядження Азарова від 2013 року, яке дозволяє нам будувати»

   

  «Ви бачите адресу Потєхіна, 9 серед переліку. Швидше за все – це лише моє припущення – доки не було цього розпорядження, замовник і намагався змінити цільове призначення землі», – заявив нам Юрій Сокольницький, заступник директора ТОВ «Домобудівна компанія №7».

  Будівництво житлового комплексу «Берген» розпочалося, а над парканом колись військової частини і тренувальної бази висить паспорт майбутнього об'єкта – вісім житлових будинків по 25-27 поверхів.

  Конкурс на визначення забудовника, за яким визначили переможцем «Домобудівну компанію №7», організувала СБУ у 2014 році. Але був ще один конкурс, там інший переможець та інший результат, інформації про скасування якого немає.

  І два результати. З різними переможцями. В одному право будувати житло на Потєхіна, 9 надано ТОВ «Аркада-Будівництво» в обмін на 332 квартири площею 20 тисяч квадратних метрів для спецслужби. Іншому – ТОВ «Домобудівній компанії №7». В обмін на 327 квартир загальною площею 17,5 тисяч квадратів.

  Інформації про скасування результатів котрогось із конкурсів на сайті немає. Щоправда, одразу після того, як «Схеми» направили листи із питаннями щодо цього казусу, на сайті СБУ таки зникло одне з оголошень, де переможцем оголошена фірма «Аркада-Будівництво». Однак інформація таки лишилася у «кеші».

  Так, саме та, що мала віддати спецслужбі на 2,5 тисячі квадратів житла більше, ніж «ДБК7». У коштах це втрата для СБУ 32,5 мільйона гривень.

  Є ще кілька порушень, які допустив забудовник. За даними містобудівних умов і обмежень, йому дозволили зводити 144,5 тисячі квадратних метрів житла. Однак за паспортом проекту їх буде 233,5 тисячі квадратних метрів.

  Дані щодо площі житлових будинків із паспорта обєкту перевіщують дозволені містобудівними умовами і обмеженнями
  Дані щодо площі житлових будинків із паспорта обєкту перевіщують дозволені містобудівними умовами і обмеженнями


  Нескладно підрахувати, що забудовник зводить зайві 89 тисяч квадратних метрів. А це, згідно з нашими підрахунками, від 700 мільйонів до мільярда гривень сумнівного доходу.

  Заступник директора ТОВ «Домобудівна компанія №7» Юрій Сокольницький почав заспокоювати: «Швидше за все, є якісь доповнення, зміни». Але інших містобудівних умов і обмежень він нам так і не надав.

  Отже, працівники спецслужби отримають 17 536 квадратних метрів житла. Решта, 2942 квартири, уже продають усім охочим – під брендом будівельної групи «Фундамент».

  Журналіст Влад Лавров: «Я запитав, скільки квартир іде СБУ, він захопив мене за шию … відпустив і просто вдарив телефон і розбив його»
  Журналіст Влад Лавров: «Я запитав, скільки квартир іде СБУ, він захопив мене за шию … відпустив і просто вдарив телефон і розбив його»

   

  За запитання про діяльність «Фундаменту» дісталося не лише місцевим мешканцям, а й журналісту видання KyivPost Владу Лаврову. Прораб Юрій Коваленко розбив його телефон.


  За даними інтернет-видання «Наші гроші», «Фундамент» контролюється колишнім головою правління «Київміськбуду» Михайлом Голицею та депутатом Київради від «Солідарності» В’ячеславом Непопом. І якщо це так – саме ці люди отримають прибуток від проекту «Берген». Зв'язатися із Голицею та Непопом «Схемам» не вдалося.

  «Фундамент» – будівельна група не з найкращою репутацією. Наприклад, їх клубний будинок InCo home на Лук'янівській, 14А, на офіційному ресурсі Містобудівному моніторингу Києва значиться як самочинне будівництво.

  Клубний будинок InCo home «Фундамента» – самочинне будівництво
  Клубний будинок InCo home «Фундамента» – самочинне будівництво

  І навряд чи керівництво СБУ про це не знає, бо це абсолютно офіційна та загальнодоступна інформація. Так само СБУ знає про те, що відбувається на їхній території – на вулиці Потєхіна, 9.

  Позиція СБУ щодо будівництва – воно законне.

  Офіційна відповідь СБУ на запит «Схем»
  Офіційна відповідь СБУ на запит «Схем»


  Однак через соціальну напругу його потрібно призупинити. Водночас забудовник заявляє, що не зробить цього, щоб не зірвати термінів здачі об'єкта.


  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач. Народився у 1987 році у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова.

  Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у відділі розслідувань газети «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  Фіналіст низки конкурсів журналістських розслідувань.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Иван Місто: Киев
  02.02.2016 19:57
  Ждем ответа и нового выпуска "Схем"
  https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/photos/a.1539443172952349.1073741828.1536845479878785/1723958417834156/?type=3&fref=nf

  від: Анонім
  01.02.2016 14:05
  Строительство ведется явно в нарушение законодательства, на "основании" противозаконного постановления позапрошлого правительства. Если застройщику с подмоченной репутацией не нравится сопротивление местных жителей - пусть подаст на них в суд. Там и выяснится, на чьей стороне закон.
  У відповідь

  від: Анонім
  01.02.2016 17:50
  Логика достойная революционера, для которого Государство - пустой звук, все законы и разрешения действительны только в пределах правления одного правительства, сменяемого только революцией, дальше история начинается снова.
  На сопротивление местных жителей застройщик никак не может подать в суд, если оно производится законными методами, а если незаконными, то это дело милиции - повязать нарушителей и отдать под суд, только после этого застройщик может добавить от себя иски о компенсации ущерба.
  У відповідь

  від: Анонім
  03.02.2016 22:27
  Застройщик известный уже как минимум одним самостроем прямо нарушил закон, начав эту стройку. По большому счету "законное" основание для неё только одно - крыша СБУ. Данная ситуация в очередной раз подтверждает, что главным правовым нигилистом в нашей стране является коррумпированное чиновничество, а не "простые" граждане.

  "Логика достойная революционера, для которого Государство - пустой звук"

  Раз уж Вы перешли на мою личность, то для меня пустым звуком является не государство, а произвол вороватых чиновников и глупости их продажной пропагандонской обслуги. Все "рассуждения" о законности любого чиновного пука - пустой треп и словесные выкрутасы.

  від: Аноним Місто: Бровары
  29.01.2016 20:55
  Солдатам АТО и работникам СБУ строят жильё, что в этом плохого? Документация оформлена не так? Да её надо исправить и согласовать с Генпланом. Но, стоит ли останавливать стройку?
  У відповідь

  від: Дэн Місто: Киев
  31.01.2016 15:58
  Каким солдатам???? Когда в селах типа броваров кончится наивность??? Это "элитку" строят. Может и Порошенко - хороший президент???
  У відповідь

  від: Yevgeny Місто: Kyiv
  30.01.2016 09:52
  А плохо в этом то, что вновь появившиеся более 3000 семей (примерно 12 000 жильцов), небедных людей с минимумом 1 авто на семью, -- невыносимая нагрузка на Национальный голосеевский заповедник. "Бойца АТО" -- только прикрытие. СБУ и крышуемые ими богатенькие Буратино -- хотят жить на природе. Той самой, которую отстаивал много лет волонтер М.Ю.Михалко, который и был посажен на несколько лет тем самым СБУ (в бытность КГБ).
  У відповідь

  від: Анонім
  31.01.2016 10:22
  Нагрузка на заповедник регулируется законами и подзаконными актами, если проект стройки прошел необходимые экспертизы, то предыдущим жильцам тихого местечка нужно помалкивать, пожил в лесу - дай другим пожить. В современной Украине с законодательством все правильно и хорошо, потому что пишут и принимают его очень грамотные и честные депутаты, вроде Парасюка и Гаврилюка, они заповедник в обиду не дадут.

  від: Andy Місто: Kost
  29.01.2016 12:38
  Ето Украйна, детцка!

  від: Степан Місто: Долина
  29.01.2016 12:37
  Вот, что и требовалось лишний раз доказать
  (всем известные истины уже как год, когда в нарушение ВСЕГО ЦИВИЛЬНОГО убрали и растоптали у всех на виду и всего мира (!) Главного "независимого" Ревизора страны, поверившего новоизбранному През-ту, - Н.Гордиенко, его семью и вцелом - всё госуправление)!
  СБУ МВДУ, ГенПрокуратура, Верх.СудУ, Констит.СудУ - обязательные составные - управляющих и руководящих Коррупцией, Изменой, Деградацией и сознательным Развалом страны... ЛИЧНО обагащаясь немеряно, в последний и решительный раз...

  від: Сергей
  29.01.2016 12:24
  Мне интересно другое. Каковы размеры доходов , каковы ее жилищные условия, сколько квартир она имеет в Киеве, на какой машине ездит иванова стоимость этой машины. А главное - откуда у нее такие баснословные многодолларовые доходы?

  від: Al Місто: Київ
  29.01.2016 12:16
  Шановні "розслідувачі" як картинок накидати в статтю та коментарів обурених мешканців це Ви можете, а як закон почитати, так мабуть "облом"... навряд Ви навіть звернете увагу на мій коментар, але ж всеж таки... Ви кажите, що незаконне будівництв і основним аргументом є те, що це землі спеціального призначення - землі оборони. Сатаття 4 Закону України "Про використання земель оборони" говорить : Землі оборони можуть використовуватися для будівництва об'єктів соціально-культурного призначення, житла для військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також соціального та доступного житла без зміни їх цільового призначення. Соромно за наших журналістів - "розслідувачів"... Коли ж Ви навчитесь надавати цікавий доказовий матеріал, який грунтується не емоціях окремих осіб, а на фактах і законних вимогах

  від: Анонім
  29.01.2016 12:01
  "Позиція СБУ щодо будівництва – воно законне.
  Однак через соціальну напругу його потрібно призупинити. Водночас забудовник заявляє, що не зробить цього, щоб не зірвати термінів здачі об'єкта."

  Интересная штука, эта самая "социальная напруга"! По закону фирма строит и продала часть будущего жилья, куча людей вложила деньги, которые "социально напряженные" вовсе не собираются компенсировать. В данном случае интересна ТОЛЬКО одна "схема": в Украине будет или нет ясный порядок застройки, или нет? Вообще кто нибудь из активистов в милицию заяву подал или в суд?
  Журналюги раздувают "право гражданского общества" на беззаконие, вот и все "схемы"!
  У відповідь

  від: Yevgeny Місто: Kyiv
  31.01.2016 12:53
  Анонім, а имя свое сообщить -- слабо?
  "куча людей вложила деньги" -- пусть прежде думают, кому деньги дают! А наша задача -- сохранить Национальный голосеевский парк, жемчужину Киева, для будущих поколений, для детей СБУшников и проч. богатеньких Буратино в т.ч.

  Прочим Ватникам сообщаю, что в Украине именно сейчас, после Революции Достоинства, появилась возможность решать все вопросы СПРАВЕДЛИВО, т.е. в интересах украинского ОБЩЕСТВА, и демократическим путем.
  Да, Совки и Ватники у нас остаются. Учим их жить в соответствии с интересами Общества.

  Regards!
  У відповідь

  від: Анонім
  01.02.2016 22:16
  1. Ну а каким образом инвестор может понять, кому доверять, если все документы в порядке. а заказчик - само СБУ? Есть методика? Или, может быть, активисты уже придумали проекты закона и сотен подзаконных актов, решающий эту проблему и железно гарантирующий права и инвесторов, и окружающих?
  2. Общество состоит из миллионов единиц с разными интересами, как определить "равнодействующую" интересов? От Греции и Рима миллионы юристов и всяких философов придумывали систему законов, позволяющих это вычислить и внедрить в жизнь через демократические свободы, гласность, референдумы, выборы, суды и т.д., но за миллиарды человеко-дней работы мыслителей в правовую систему, обеспечивающую максимально возможную справедливость для народа, так и не попали самозванцы в масках с дубинками, выколачивающие из обывателей свое "достоинство".

  від: Алла карбышева Місто: Харьков
  29.01.2016 11:17
  Так это беззаконие творит то СБУ , которое должно бороться с коррупцией и коррупционерами в нашей найкоррумпированной стране в Европе??? Глава СБУ Грицак - ставленник Порошенка , застройщик - с БПП того же Порошенка , так , кто тогда у нас Президент Порошенко????? И мне кажется самые главные на сегодня враги Украины не только " кремлевский карлик" , а и вся верхушка страны , которая ничем не отличается от " папередников"!!!!!

  від: Крымчанин Місто: Симферополь
  29.01.2016 11:03
  Вот пишу вам коментарий и почти уверен, что не опубликуете
  я не могу опубликовать эмейл т. к . живу в Крыму...
  У відповідь

  від: Борислав Місто: Штутгарт
  29.01.2016 12:23
  Время для люстрации всей верхушки приближается..3-й Майдан не за горами..

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  Актуальне фото
  Найбільший кримськотатарський прапор у світі (6 на 39 метрів) під час відзначення Дня кримськотатарського прапора. Київ, майдан Незалежності, 26 червня 2016 року

  Найбільший кримськотатарський прапор у світі (6 на 39 метрів) під час відзначення Дня кримськотатарського прапора. Київ, майдан Незалежності, 26 червня 2016 року

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ