29 червня 2016, Київ 13:50

  Політика

  Путінізм тримає Росію, але ця система є «порожнім місцем» – Фукуяма

  «Якщо Путін вважає, що має довготривалу альтернативу ліберальній демократії, тоді «грець із ним»

  Економічна модель Путіна розпадається – Фукуяма (відео)i
  X
  Радіо Свобода
  29.01.2016
  Американський політолог та історик Френсіс Фукуяма заявив, що президент Росії Володимир Путін і екстремістське угруповання «Ісламська держава» однаково домагаються таких форм розвитку держави й суспільства, що суперечать засадам ліберальної демократії. Фукуяма вважає, що «путінізм» «чіпко тримає Росію», і називає нинішню політико-економічну систему в цій державі «пустою»: режим Путіна ґрунтується на економічній моделі, що надто залежить від економічного сектору, і ця модель нині «розпадається». (Відео Грузинської редакції Радіо Свобода)

  Створена президентом Володимиром Путіним система чіпко тримала Росію завдяки високим цінам на енергоносії, але цей час вичерпується. Падіння цін на нафту, санкції Заходу, ізоляція Росії показують, що політико-економічна система цієї країни є «порожнім місцем». Так вважає американський інтелектуал, професор міжнародних досліджень Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. Він дав інтерв’ю грузинській редакції Радіо Свобода під час свого візиту до Тбілісі. Фукуяма також порівняв режим Путіна з екстремістами «Ісламської держави» через однакове ставлення їх до демократії. Американський історик спрогнозував провал як президентові Росії, так і екстремістській організації, забороненій у цій державі.

  Президент Росії Володимир Путін і члени угруповання «Ісламська держава» – «закляті вороги, між якими, можливо, є щось спільне». Про це заявив культовий американський політолог і філософ, автор книжки «Кінець історії і остання людина» Френсіс Фукуяма. Зокрема, він вважає, що і російський керманич, і радикальні ісламісти однаково намагаються створити альтернативу сучасній ліберальній демократії. Проте і Путін, і «Ісламська держава», запевняє політолог, приречені на провал.

  Його (Путіна) модель спирається на вузьку енергозалежну модель, яка нині розсипається

  «Якщо Путін вважає, що він має довготривалу альтернативу ліберальній демократії, тоді, як кажемо ми, американці, – «грець із ним». Бо його модель спирається на вузьку енергозалежну модель, яка нині розсипається. І це стосується багатьох інших авторитарних режимів в інших частинах світу. В Ірані, у Венесуелі тощо», – наголосив Фукуяма.

  Американський політолог упевнений, що Путіну не вдалося побудувати успішну і стійку альтернативу ліберальній демократії. Його система влади, каже Фукуяма, спирається на повільне економічне зростання в обмін на політичні поступки з боку народу, а також на монополізацію державою найбільш прибуткових галузей бізнесу: експорту енергоносіїв і сировини. Френсіс Фукуяма вважає, що так званий «путінізм» «чіпко тримає Росію». Експерт назвав нинішню політико-економічну систему цієї країни «порожнім місцем».

  Побачимо через десятиріччя…

  «Ми побачимо через десятиріччя, або приблизно такий термін економічного занепаду, чи справді росіяни вважають це такою великою альтернативою моделі поєднання свободи і процвітання, які ми бачимо у Західній Європі», – вважає політолог.

  Фукуяма нагадав, що Західній Європі знадобилося 150 років для того, щоб побудувати сучасну демократію. Фукуяма наголосив, що в 1991 році після розпаду СРСР люди чекали, що Росія швидко перетвориться з комуністичної на демократичну країну. Проте держава скотилася до авторитаризму Путіна, який наразі зветься «путінізмом».

  Період хаосу за Єльцина, потім видиме видужання російської держави, яке спиралося на сировинний бум нульових років під проводом Путіна, і як вони втрапили в непривабливе нинішнє становище

  «Із провалом періоду ранніх перетворень, цей період хаосу за Єльцина, а потім видиме видужання російської держави, яке спиралося на сировинний бум нульових років під проводом Путіна, і як вони втрапили в непривабливе нинішнє становище. Гадаю, що це історична випадковість. Я не думаю, що це обов’язково визначить те, як молоді росіяни наступного покоління будуть розглядати своє життя і систему, в якій вони хотіли б жити», – розповів професор міжнародних досліджень Стенфордського університету.

  Через агресію проти України Росія нині перебуває у значній політичній ізоляції. Накладені санкції негативно впливають на економіку країни, а ще більше підривають її низькі ціни на нафту, експорт якої є основою валютних надходжень до бюджету Росії. Угруповання «Ісламська держава», відоме своїм екстремально суворим тлумаченням сунітської версії ісламу, знищує на захоплених ним територіях усі громадянські свободи.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ