28 травня 2016, Київ 05:03

  Політика

  Путінізм тримає Росію, але ця система є «порожнім місцем» – Фукуяма

  «Якщо Путін вважає, що має довготривалу альтернативу ліберальній демократії, тоді «грець із ним»

  Економічна модель Путіна розпадається – Фукуяма (відео)i
  X
  Радіо Свобода
  29.01.2016
  Американський політолог та історик Френсіс Фукуяма заявив, що президент Росії Володимир Путін і екстремістське угруповання «Ісламська держава» однаково домагаються таких форм розвитку держави й суспільства, що суперечать засадам ліберальної демократії. Фукуяма вважає, що «путінізм» «чіпко тримає Росію», і називає нинішню політико-економічну систему в цій державі «пустою»: режим Путіна ґрунтується на економічній моделі, що надто залежить від економічного сектору, і ця модель нині «розпадається». (Відео Грузинської редакції Радіо Свобода)

  Створена президентом Володимиром Путіним система чіпко тримала Росію завдяки високим цінам на енергоносії, але цей час вичерпується. Падіння цін на нафту, санкції Заходу, ізоляція Росії показують, що політико-економічна система цієї країни є «порожнім місцем». Так вважає американський інтелектуал, професор міжнародних досліджень Стенфордського університету Френсіс Фукуяма. Він дав інтерв’ю грузинській редакції Радіо Свобода під час свого візиту до Тбілісі. Фукуяма також порівняв режим Путіна з екстремістами «Ісламської держави» через однакове ставлення їх до демократії. Американський історик спрогнозував провал як президентові Росії, так і екстремістській організації, забороненій у цій державі.

  Президент Росії Володимир Путін і члени угруповання «Ісламська держава» – «закляті вороги, між якими, можливо, є щось спільне». Про це заявив культовий американський політолог і філософ, автор книжки «Кінець історії і остання людина» Френсіс Фукуяма. Зокрема, він вважає, що і російський керманич, і радикальні ісламісти однаково намагаються створити альтернативу сучасній ліберальній демократії. Проте і Путін, і «Ісламська держава», запевняє політолог, приречені на провал.

  Його (Путіна) модель спирається на вузьку енергозалежну модель, яка нині розсипається

  «Якщо Путін вважає, що він має довготривалу альтернативу ліберальній демократії, тоді, як кажемо ми, американці, – «грець із ним». Бо його модель спирається на вузьку енергозалежну модель, яка нині розсипається. І це стосується багатьох інших авторитарних режимів в інших частинах світу. В Ірані, у Венесуелі тощо», – наголосив Фукуяма.

  Американський політолог упевнений, що Путіну не вдалося побудувати успішну і стійку альтернативу ліберальній демократії. Його система влади, каже Фукуяма, спирається на повільне економічне зростання в обмін на політичні поступки з боку народу, а також на монополізацію державою найбільш прибуткових галузей бізнесу: експорту енергоносіїв і сировини. Френсіс Фукуяма вважає, що так званий «путінізм» «чіпко тримає Росію». Експерт назвав нинішню політико-економічну систему цієї країни «порожнім місцем».

  Побачимо через десятиріччя…

  «Ми побачимо через десятиріччя, або приблизно такий термін економічного занепаду, чи справді росіяни вважають це такою великою альтернативою моделі поєднання свободи і процвітання, які ми бачимо у Західній Європі», – вважає політолог.

  Фукуяма нагадав, що Західній Європі знадобилося 150 років для того, щоб побудувати сучасну демократію. Фукуяма наголосив, що в 1991 році після розпаду СРСР люди чекали, що Росія швидко перетвориться з комуністичної на демократичну країну. Проте держава скотилася до авторитаризму Путіна, який наразі зветься «путінізмом».

  Період хаосу за Єльцина, потім видиме видужання російської держави, яке спиралося на сировинний бум нульових років під проводом Путіна, і як вони втрапили в непривабливе нинішнє становище

  «Із провалом періоду ранніх перетворень, цей період хаосу за Єльцина, а потім видиме видужання російської держави, яке спиралося на сировинний бум нульових років під проводом Путіна, і як вони втрапили в непривабливе нинішнє становище. Гадаю, що це історична випадковість. Я не думаю, що це обов’язково визначить те, як молоді росіяни наступного покоління будуть розглядати своє життя і систему, в якій вони хотіли б жити», – розповів професор міжнародних досліджень Стенфордського університету.

  Через агресію проти України Росія нині перебуває у значній політичній ізоляції. Накладені санкції негативно впливають на економіку країни, а ще більше підривають її низькі ціни на нафту, експорт якої є основою валютних надходжень до бюджету Росії. Угруповання «Ісламська держава», відоме своїм екстремально суворим тлумаченням сунітської версії ісламу, знищує на захоплених ним територіях усі громадянські свободи.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Учитель-«кіборг» про школу, Савченко та Україну  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ