25 травня 2016, Київ 23:44

  Політика

  Путін штовхає Україну до самогубства – експерт про мінські угоди

  Виконання мінських угод неможливе та навіть згубне для України – американський експерт

  Президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Анґела Меркель на прес-конференції у Берліні, 1 лютого 2016 року
  Президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Анґела Меркель на прес-конференції у Берліні, 1 лютого 2016 року

  Мінський процес залишається єдиним шляхом врегулювання конфлікту на сході України. І поки усі пункти угоди не будуть виконані – Росія залишатиметься під дією санкцій. Про це під час зустрічі у Берліні з Петром Порошенком заявила Анґела Меркель.

  Канцлер Німеччини вказала на погіршення ситуації на сході України та зауважила, що лише після встановлення тривалого та стійкого режиму припинення вогню можуть бути виконані усі інші умови мінської угоди. А отже мови про зняття санкцій з Росії не може й бути.

  «Важливо, щоб ми вийшли на довготривалий режим припинення вогню. Ми майже до нього підійшли, але були відкинуті назад. Ми очікуємо, що спостерігачі ОБСЄ отримають доступ до всієї території східної України, включно з прикордонням. Ми мусили продовжити санкції, тому що умови мінської угоди не були повністю виконані», – каже Анґела Меркель.

  За словами Петра Порошенка, через кордон на схід України продовжує рухатися важка військова техніка, бойовики продовжують обстрілювати українські позиції, полонених не лише не звільняють, а й захоплюють нових.

  Старший науковий співробітник Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк вважає, що Путін досяг межі своїх можливостей в Україні. Дипломатичні маневри та посилення обстрілів на сході України свідчать про одне, вважає Бланк, – Путін торгується.

  «Це спроба Путіна реалізувати свій виграш. А з іншого боку, показати Порошенкові – якщо ти не хочеш грати на моїх умовах, я продовжуватиму підривати український уряд усіма можливими способами: військовою загрозою, економічною війною, гібридною, інформаційною війною, засиланням агентів розвідки, ізолюванням в енергетиці», – вважає Стівен Бланк.

  Росія далі не може воювати з Україною через брак економічного потенціалу, а тому намагається заморозити конфлікт та отримати якийсь зиск.

  Дотримуватися мінських угод – це утопія, «Мінськ-2» неможливо виконати

  «Завжди є можливість відновлення військового наступу з боку росіян. Путін використовує цю загрозу, щоб змусити Україну здійснити політичне самогубство і зробити Донецьку та Луганську області фактично автономними регіонами, які контролюються Росією, але можуть втручатися у все, що Київ намагається робити. Дотримуватися мінських угод – це утопія, «Мінськ-2» неможливо виконати. Ні Росія, ні Україна його не будуть дотримуватися. Україна не може, тому що його дотримання – політичне самогубство. Росія не буде, тому що це не дає повного контролю над українським урядом», – додає експерт.

  Стівен Бланк радить не йти на компроміси з Путіним, а домагатися повного виведення російських військ з України, роззброєння бойовиків, децентралізації влади в Україні, але без надання Донбасу особливого статусу. Також експерт вважає, що Захід має наполягати на тому, щоб Росія поступово залишила Крим.

  «Сенс у тому, що Путін хоче контролювати український уряд та позбавити Україну незалежності. Це те, на що ані Україна, ані Захід не можуть і не повинні погодитися», – підсумував американський експерт.  На цю ж тему:

  Порошенко і Меркель зустрілися. Санкції проти Росії продовжать 01.02.2016
  Порошенко і Меркель зустрілися. Санкції проти Росії продовжать

  Переговори президента України і канцлера Німеччини закінчилися коротким брифінгом далі  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: студент Місто: Днепропетровск
  03.02.2016 01:21
  Парад русских тролей в коментах. Ну что ребьята з КГБ - конец уже на горизонте, учите китайский язык.

  від: Анонім
  02.02.2016 12:49
  "Стівен Бланк радить не йти на компроміси з Путіним, а домагатися повного виведення російських військ з України, роззброєння бойовиків, децентралізації влади в Україні, але без надання Донбасу особливого статусу. Також експерт вважає, що Захід має наполягати на тому, щоб Росія поступово залишила Крим."

  Парень очень умен, только за исполнение его рекомендаций должны вечно платить украинские пенсионеры заморозкой своих пенсий, а молодые мужики - здоровьем и жизнями. Ради высоких идеалов США не против воевать с Россией до последнего украинца.

  від: Віктор Іванович Місто: Львів
  02.02.2016 12:10
  Бог показує історію Ізраїля всім народам для навчання. А в тій історії розказує, як Ізраїль порушував закони і як за це сусідні народи поневолювали євреїв. Їх вбивали, насилували, грабували, продавали в рабство, переселяли в інші регіони,... Згідно до тієї історії Путін і росіяни не роблять нічого виняткового. Якщо ми виправимо те, що накарулесили, то Путін забереться від нас.

  від: просто так
  02.02.2016 10:29
  Мир может наступить , только в двух случаях:
  1. Победа над агрессором
  2. Капитуляция
  Петя Парашенко постоянно твердит, шо он "голубь мира" и ему нужен мир и он отказывается от войны, значит он не хочет сопротивляться агрессии Кремля и освобождать Донбасс и Крым , ЭТО ОЗНАЧАЕТ , ШО ПАРАШЕНКО ПОД МАСКОЙ "МИНСКОГО МИРА" КАПИТУЛИРУЕТ И ГОТОВ ВЫПОЛНИТЬ ВСЕ ТРЕБОВАНИЯ КРЕМЛЯ И ВЗЯТЬ НА СОДЕРЖАНИЕ ОККУПАЦИОННУЮ АДМИНИСТРАЦИЮ КРЕМЛЯ НА ДОНБАССЕ И В КРЫМУ И КОЛЛАБОРАНТОВ, точнее содержать этот сброд , будут нищие граждане Украины , "чому бідний, бо дурний, чому дурний , бо бідний"
  У відповідь

  від: Дядько
  05.02.2016 08:17
  Парашенко зовсім не бідний. Він має активи в Росії. От це і вся проблема...

  від: Сергей Місто: Киев
  02.02.2016 10:08
  Порошенко с Яценюком и сами справятся с уничтожением Украины!!!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Фотогалерея Савченко на волі: про ненависть, мудрість, мир і війну

  «Так, як ми повернули Надію, ми повернемо Крим та Донбас» – президент Петро Порошенко 

  Савченко. Повернення додому. Живий блог

  «Дякую, Завдяки вам я вижила!  І дякую тим, хто бажав мені зла – на зло я вижила!» – Надія Савченко вже в Україні 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ