26 червня 2016, Київ 09:19

  Політика

  «Кримнаш» – гучний провал Лаврова

  Кремль перетворився на світового ізгоя, що вельми нервує Лаврова і президента Путіна

  Фрагмент карикатури Михайла Шлафера
  Фрагмент карикатури Михайла Шлафера
  (Рубрика «Точка зору»)

   

  Офіційна Москва все глибше занурюється у трясовину власної брехні і пропаганди. Кількість дезінформації і провальних «хитрих планів» зашкалює настільки, що досвідчені дипломати починають заговорюватись, із потрохами видаючи кремлівські злочини в Україні.

  У нещодавньому інтерв'ю голова російського МЗС Сергій Лавров заявив, що «кримський референдум» довелося проводити у прискорені терміни нібито через «військову загрозу» з боку Києва.

  «Референдум, напевно, можна було б довше готувати й нагнати туди більше спостерігачів. Вони запитують, чому МИ його провели за один тиждень. Ми відповідаємо, що була пряма військова загроза: бандити мчали на поїздах зі зброєю в руках із наміром викорчувати звідти російських. Зараз можна чіплятись за якісь юридичні, технічні аспекти із приводу того, що сталося, хоча результати референдуму важко заперечувати», – сказав він.

  Мало хто звернув увагу на цю приказку, хоча вона має істотне значення. Російський «ріббентроп» непрямо підтвердив, що Москва навесні 2014 року провела на території сусідньої держави якийсь «референдум», за результатами якого силою відібрала в України Крим. Інших тлумачень бути не може. Спасибі, це ще один аргумент для майбутнього міжнародного трибуналу над кремлівської клікою.

  Москва сама себе загнала в кут

  Вельми показово, що Москва змушена систематично виправдовуватись із приводу анексії Криму. Російські дипломати, чиновники й політики намагаються довести самим собі й цивілізованому світу, що Крим тепер – «законна російська територія». Вони прекрасно розуміють, що фінт із «приєднанням» відбувся настільки грубо і смішно, що Москва сама себе загнала в кут. Київ і Захід не визнають анексію, з усіх боків Росію називають злодієм і вимагають повернути півострів законному власнику. Кремль перетворився на світового ізгоя, що вельми нервує Лаврова і президента Володимира Путіна. Вони прекрасно знають, які це може мати наслідки. Хто не вірить, нехай ще раз перечитає біографії колишнього президента Іраку Саддама Хусейна й лівійського диктатора Муаммара Кадаффі. Заяви Лаврова вказують, що жодних «мюнхенських змов» між Москвою й Вашингтоном із приводу Криму немає.

  Безпосередня причина, яка спонукала російського міністра давати інтерв'ю, – нещодавня резолюція Європарламенту по окупованому півострову. Москву вчергове вмокнули обличчям у бруд. Брюссель закликав повернути півострів і заявив, що санкції проти Росії триватимуть доти, поки останній солдат не залишить українську територію.

  Так, подібний документ не може зобов'язати Кремль припинити анексію, але він має істотне значення для дискусії всередині Євросоюзу. Відомо, що сексоти на кремлівській зарплаті, не покладаючи рук і інших частин тіла, вже півтора року намагаються вмовити європейських політиків пом'якшити своє ставлення до питання санкцій і «російського статусу» над Кримом. До літа 2014 року в них це так-сяк виходило, але загибель малайзійського «Боїнга» рейсу МН-17 сплутала всі карти.

  Карикатура Олексія Кустовського
  Карикатура Олексія Кустовського

  Нещодавні гучні звинувачення в тяжких кримінальних злочинах, які пролунали на адресу Путіна, взагалі звузили їм поле для маневру. Тепер європейські фанати Кремля – фактичні співучасники протиправних діянь. Москві вже не варто розраховувати на їхню допомогу у вирішенні «кримського питання». Європарламент дав чіткий сигнал усім, хто «сумнівається»: Крим – це українська територія. Ми можемо констатувати гучну поразку кремлівської дипломатії й персонально пана Лаврова.

  Кремлівські володарі повільно, але впевнено занурюються в деменцію

  Не варто шукати стратегічних планів там, де все пояснюється банальною дурістю. Голова МЗС «здуру» міг назвати речі своїми іменами. Невже керівництво країни, що володіє ядерною зброєю, не контролює своїх слів і вчинків? Багато факторів вказують на те, що кремлівські володарі повільно, але впевнено занурюються в деменцію.

  Путін із розумним виглядом розповідає, що, завдяки високому курсу долара, в російському бюджеті стало «більше грошей»; і взагалі, за його прогнозом, нафта не могла впасти нижче 80 доларів за барель. Зараз вона коливається в межах 30 доларів за барель із перспективою подальшого зниження. У відповідь на конкретні запитання від іноземних журналістів щодо стану російський фінансової системи, Путін починає розповідати про «статевий орган бабусі». Ні, це не хамство, а втрата зв'язку з реальністю.

  Вищі російські чини (особливо силовики) щиро вірять у різні конспірологічні нісенітниці: «проамериканський переворот у Києві», «потяг дружби», «агенти впливу», «англійка паскудить» і інші «печеньки від Держдепу». Вони морально не можуть прийняти, що народ без сприяння і порад ззовні скинув екс-президента Віктора Януковича і його «Сім'ю», яка намагалась зробити з українців кріпаків.

  У їхньому розумінні громадськість не може бути суб'єктом політичної дії. Тільки об'єктом. До речі, з цієї причини Кремль насправді зневажає кримських «ватників» і республіканське «керівництво». З точки зору Путіна й Лаврова, вони – абсолютні нулі, які змогли діяти тільки за участю російської армії і спецназу. Не було ніякого «повсталого народу Криму» і бути не могло. Російський міністр своїм гучним «МИ» зайвий раз це підтвердив.

  Сергій Стельмах – політичний оглядач

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

  Оригінал матеріалу – на сайті «Крим.Реалії»  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 
  від: 123 Місто: 456
  06.03.2016 00:31
  "Кремль перетворився на світового ізгоя, що вельми нервує Лаврова і президента Путіна" - Сколько ни говори «халва» — во рту сладко не станет.

  від: Михаил Місто: Киев
  25.02.2016 20:22
  Если гн.Лавров ссылается на угрозу силового вмешательства Украины в марте 1914г.,то он подчёркивает слабость российского военного контингента в Крыму на то время несмотря на его численное и техническое превосходство.Так что,если он прав-армия России "колосс на глиняных ногах"?

  від: Олег Руденко
  23.02.2016 19:37
  бандити мчали, тому довелося підготувати "референдум" за тиждень. звідки ж ті бандити "мчали", що за тиждень так і не доїхали? невзе з самого вашингтона на поїзді?

  від: Олександр Місто: Кривий Ріг
  22.02.2016 19:52
  Крим де-факто і де -юре на момент нахабного введення військ РФ і імітації "волевиявлення" був, є та буде частиною України. Непрофесійна діяльність групи В.В. Путіна в міжнародних справах буде отримувати в Світі наростаючий супротив. Слава Україні!

  від: Zaratustrah Місто: Ukraine
  21.02.2016 07:14
  Re: від: Анонім
  17.02.2016 01:57

  «Ели-бы его дед известный писатель публицист прозаик герой Советского союза Михаил Стельмах знал -бы что его внук Сергей Стельмах пишет такую чепуху собачью ,он -бы его задушил собственными руками .»

  Думаю, что Сергей Стельмах имеет право говорить и от имени своего деда в том числе. Также уверен, что Сергей продолжает все лучшие начинания Михаила Стельмаха.

  від: іван
  19.02.2016 23:46
  слава рабінович Давайте навсегда забудем вопрос «Крым чей?». Тут все сказано. Це розумна голова.

  від: Леха Місто: Николаев
  19.02.2016 14:10

  від: Alex G Місто: Україна
  14.02.2016 21:29
  Ну почему Вы так не уважаете себя? Считать противника идиотом- это считать себя дураком.Украинская власть -очень умная и грамотная, и действует на полную катушку. Пока до всего народа этот факт не дойдет, никаких перемен не будет.Чиновники еще со времен Союза активно говорят народу то что последний хочет слышать или соглашается, а действуют по своему плану. Где вся советская промышленность? Еще Маркс говорил, что за большой прибылью капиталист сделает ВСЕ! То есть чтобы присвоить чужие деньги, чиновник сделает все и будет говорить прямо вам в глаза все, что вы захотите!!!Власть делает очень много! Чиновники активно трудятся, присваивая народную собственность и уговаривают владельца имущества подождать до тех пор, пока все общее имущество станет личным конкретных людей. Все законы пишутся в таком виде, чтобы была возможность побольше присвоить и не за что не отвечать. Пока до народа не дойдет, что цель политики власти- доказать народу, что мы хотели улучшить жизнь, но не получилось только всем вам, а смогли только себе. При слове для народа чиновники подразумевают конкретных личностей, а от народа- значит действительно- с миру по нитке богатому на шубу.Поэтому одни разговоры- это необходимый способ прикрыть свои действительные действия

  від: наблюдающий
  19.02.2016 11:25
  Кто в мире, поддерживает "правоту" Раши-?
  Если можно, то, "по фамильно", пожалуйста...
  Тут, хоть "пищи", хоть "гавкай", но, РФ, в вопросе с Украиной, не права, на 100%. И. дураков, которых можно обмануть, не найдешь. Раша, попыталась, но, очевидно всему миру, только сделала себе хуже.
  А дальше-? А, "дальше в лес, больше дров", "наломает".

  від: Ксюха
  17.02.2016 15:34
  Очень плохо,что государство Украина помнит Крым только как свою территорию.
  И напрочь забывает, что на этой территории проживают граждане Украины, которых она(Украина) не считает за своих.
  Украина может забыть о Крыме как о своей территории до тех пор, пока не будет думать о своих гражданах.
  Обо всех без исключения, а не только о некоторых отдельных личностях отдельных национальностей.

  від: Луганчанин Місто: Луганськ
  17.02.2016 08:18
  Цікаво, що буде волати кримська вата, коли раші настане капець и Крим повернеться в України? "Нєвіноватаяя, етавсьогоблин!". Так?
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ