29 травня 2016, Київ 10:37

  Політика

  «Ми голодуємо за Надію Савченко» – в Європі стартує акція на підтримку українки

  Ця акція голодування за Надю Савченко мала б відбутись в усіх країнах-членах Ради Європи – чеський депутат

  Надія Савченко в залі російського суду.
  Надія Савченко в залі російського суду.

  Прага – Сьогодні, 15 лютого, активісти в Європі оголосили ланцюгове голодування – добровільну акцію на знак солідарності з українкою Надією Савченко, яку судять у Росії. Ініціатива, народжена серед депутатів Ради Європи, а згодом поширена соціальними мережами, знайшла відгук в серцях низки громадян Європейського союзу. Чехія – одна з країн, яка приєдналась до акції.

  «Ми голодуємо за Надію Савченко» – в Європі стартує акція на підтримку українкиi
  || 0:00:00
  X

  «Волю Надії Савченко – голодування» – так називається загальноєвропейська акція на знак солідарності з українським військовослужбовцем, яка понад 40 днів голодує в російській тюрмі, чекаючи на вирок суду.

  Чеський депутат Крістина Зелєнкова серед тих, хто сьогодні в Чехії долучився до голодування. Про це вона розповіла Радіо Свобода.

  Ми хочемо, щоб більше говорилось у нас про Україну і про політичних в’язнів. Ми не можемо забувати про Україну, яка є нам близькою

  «Звичайно, я приєднуюсь також і сподіваюсь, що багато колег з парламенту і Сенату – вищої палати парламенту Чеської Республіки – приєднаються. Я також запросила Віру Савченко, Надіїну сестру, до Чехії. Ми хочемо, щоб більше говорилось у нас про Україну і про політичних в’язнів як таких. Ми не можемо забувати про Україну, яка є нам близькою. І конфлікт на сході України – це також дуже важлива тема, яку не можна недооцінювати», – каже Крістина Зелєнкова.

  До акції може приєднатись будь-хто і будь-де в Європі, на день, два чи символічно на кілька годин. Головне – донести до Надії Савченко, що вона не сама, що про неї думають і вболівають, наголосила Крістина Зелєнкова. Вона серед ініціаторів акції у парламенті Ради Європи.

  «Ця акція голодування за Надю Савченко мала б відбутись в усіх країнах-членах Ради Європи. Не можу зараз сказати, чи всі країни до нас приєднаються. Але всі країни знають про резолюцію Ради Європи, вона доступна на сайті Ради Європи , кожен може її прочитати і запропонувати ухвалити парламентом своєї країни, а потім надіслати її до Москви, до Думи».

  Надію Савченко у Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і незаконному перетині російського кордону. Українка та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

  До нашого голодування в Чехії приєднується щодня все більше людей. Дуже потрібно, щоб про Надю думали

  Ланцюгове голодування – одна з останніх акцій в Європі на підтримку Надії Савченко. До неї долучився чеський поет і перекладач Павел Шрайбер. Зрештою, щоб підтримати Надію Савченко, він оголошував голодування вже раніше.

  «Я вже тричі чи чотири рази на знак солідарності з Надією голодував. До нашого голодування в Чехії приєднується щодня все більше людей. Пишуть мені на Facebook, що будуть солідарно голодувати разом з Надією. Знаю, що зараз тримає голодування кілька осіб. Дуже потрібно, щоб про Надю думали», – наголошує Павел Шрайбер.

  Загальноєвропейська акція «Волю Надії Савченко – ми голодуємо», яка розпочинається 15 лютого, триватиме до кінця місяця. В Європі сподіваються, що вона не тільки додасть Надії сил, але й наблизить день її визволення з російської неволі.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Лена Місто: Moscow
  15.02.2016 15:25
  мігранти апріорі беруть в ній участь!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ