27 травня 2016, Київ 13:18

  Політика

  Мені соромно за суд і за прокурорів – адвокат Надії Савченко

  Суд і прокурори постійно порушують процесуальні норми – Ілля Новиков

  Надія Савченко та її адвокат Ілля Новіков під час судового слухання в російському місті Донецьку 1 лютого 2016 року
  Надія Савченко та її адвокат Ілля Новіков під час судового слухання в російському місті Донецьку 1 лютого 2016 року

  У російському місті Донецьку (Ростовська область) завершується суд у справі української льотчиці Надії Савченко. Останні події в залі суду були досить бурхливими, відзначають спостерігачі. На 2 березня призначенні дебати захисту і обвинувачення. Один із адвокатів Савченко, Ілля Новиков поділився з Радіо Свобода прогнозом, коли саме можуть оголосити вирок.

  Мені соромно за суд і за прокурорів – адвокат Надії Савченкоi
  || 0:00:00
  X

  – Ми вважаємо, що це буде десь 10 березня. Може трохи пізніше, але навряд чи раніше.

  – На останньому засіданні суду знову згадали про експерта-астронома з Москви Ольгу Возякову, яка за висотою Сонця провела експертизу відео з місця бою на Луганщині, після якого Надію взяли в полон. На думку захисту, це доводить, що Савченко захопили задовго до загибелі російських журналістів, у причетності до смерті яких звинувачують українку. І дехто каже, що незапрошення Возякової – помилка адвокатів, які не порадили жінці взяти офіційно відпустку…

  Суд та прокурори постійно втручаються в такі питання, в які законом їм заборонено втручатися

  – По-перше, це не собача справа прокурорів, чи вона мала право бути відсутньою на роботі. Це дуже важливо, тому що суд та прокурори постійно втручаються в такі питання, в які законом їм заборонено втручатися. Наприклад, коли ми допитували фахівця з Києва, суд відмовився долучити до справи його висновки, тому що вони були написані на території Росії, і суд казав, що цей фахівець не має дозволу на роботу. Коли такі ж самі висновки були представлені на наступному засіданні, суд сказав, що їх не можна долучити, бо вони зроблені за межами Російської Федерації і тому є доказами, отриманими не процесуально. У нашому питанні про Ольгу Возякову з процесуальної точки зору немає значення, в яких стосунках вона була зі своїм керівництвом, чи мала вона від них дозвіл, відпустку тощо. До Вашого відома можу сказати, що вона є донором. І вона мала право на декілька додаткових днів відпустки. А те, що її керівництво з Державного астрономічного інституту Штернберга відповіло на запит прокурорів, що вона не мала права їхати на суд, це нехай залишиться на їхньому сумлінні. Я вважаю, що це зрада свого співробітника, свого фахівця.

  – У середу вдруге допитували одного із сепаратистів із Донбасу. Для чого це робили, на Ваш погляд?

  Суд і прокурори мають вже зараз таку купу ганьби і таку купу лайна на свої вже не дуже молоді голови, що мені за них соромно

  – Це бойовик із позивним «Бекас», такий собі Ословський, і минулого разу, коли ми його допитували, він нам нічого не казав про радіощоглу, на яку Савченко нібито піднімалася, щоб із неї спостерігати за постом ДАІ, де загинули журналісти. Зараз він каже, що так, він бачив щоглу, його загиблий товариш із позивним «Шатун» на неї начебто залазив і з цієї щогли він, буцімто, бачив пост ДАІ. Коли ми допитували його в жовтні, він нічого такого не казав, хоча обвинувачення вже тоді розуміло, що питання щогли порушать. Ми впевнені, що його просто попросили приїхати знову до суду і додати нові фантазії до цієї справи. Всім зрозуміло, що ця людина бреше і що суд, який погодився це слухати, і що прокурори, які його викликали, мають уже зараз таку купу ганьби і таку купу лайна на свої вже не дуже молоді голови, що навіть мені за них соромно.

  – Чи варто в таких умовах сподіватися на справедливий вирок?

  – Треба боротися, здійснювати тиск на всіх політиків, які в свою чергу можуть здійснювати тиск на Путіна і на керівництво Росії, щоб Савченко та інших українських заручників негайно звільнили.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: просто так
  18.02.2016 08:25
  а мне стыдно шо у власти в Украине продажные клептоманы- парашенки , которым глубоко плевать на всех наших пленных в том числе и на Надежду Савченко , ведь Парашенко как ни в чем не бывало продолжает торговать с Россией и даже идут поставки вооружения с Украины , для российской армии
  У відповідь

  від: Іван Місто: Київ
  18.02.2016 11:50
  Дій. Роби щось. Чи тільки такий з тебе мужик що на сайті поплакати можеш? Напишеш потім що зробив.
  У відповідь

  від: просто так
  18.02.2016 12:39
  я солдат украинской армии , а ты вместе с Петей Парашенко , шо сделал для Украины?

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  Актуальне фото
  На майдані Незалежності в Києві прощалися з двома загиблими бійцями другої афганської штурмової роти батальйону «Айдар» – Миколою Кулібою («Дядею Колею» /«Батею Рівненським») і Сергієм Баулою («Вороном»)

  На майдані Незалежності в Києві прощалися з двома загиблими бійцями другої афганської штурмової роти батальйону «Айдар» – Миколою Кулібою («Дядею Колею» /«Батею Рівненським») і Сергієм Баулою («Вороном»)

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ