25 червня 2016, Київ 09:53

  Політика

  Стенограма РНБО: Турчинова готують на нову посаду?

  Оприлюднення стенограми РНБО за лютий-2014 стало аргументом у внутрішньополітичному протистоянні – експерт

  Олександр Турчинов, секретар РНБО
  Олександр Турчинов, секретар РНБО

  Абсолютна більшість присутніх українських керманичів на засіданні РНБО 28 лютого 2014 року були проти введення воєнного стану та початку бойових дій проти російських військ, які вторглися в Крим. Лише виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов пропонував запровадити воєнний стан. Про це йдеться у матеріалах засідання РНБО, які оприлюднили на засіданні парламентського комітету з питань національного комітету та оборони. У партії «Батьківщина» заявляють, що стенограму засідання РНБО оприлюднили з метою дискредитації Юлії Тимошенко. Натомість ініціатори публікації запевняють, що зробили це, аби покласти край інсинуаціям.


  Два роки тому, обговорюючи вторгнення російських військ до Криму на засіданні РНБО, представники новосформованої української влади в абсолютній більшості закликали утриматися від запровадження воєнного стану.

  Жоден танк не повинен виїхати, жоден солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме програш… Ніякого воєнного стану і активізації наших військ!

  При цьому виконувач обов’язків міністра оборони Ігор Тенюх казав про повну неготовність українських військових до відбиття агресії. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк зазначав, що на казначейських рахунках немає коштів, а лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко згадала про сумний грузинський досвід – мовляв, Саакашвілі свого часу спробував дати відсіч – і програв. А тому «жоден танк не повинен виїхати, жоден солдат не повинен підняти зброю, бо це означатиме програш… Ніякого воєнного стану і активізації наших військ!» – цитує стенограма засідання РНБО виступ Юлії Тимошенко.

  Відтак учасники засідання закликали до розв’язання проблеми іншими – насамперед, політичними та дипломатичними – заходами. У підсумку, як зазначено у стенограмі засідання РНБО, за введення воєнного стану проголосував лише виконувач президента Олександр Турчинов.

  Стенограму оприлюднили, щоб покласти край спекуляціям – Пашинський

  Цю інформацію було оприлюднено на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони.

  Можливо, ще два роки пройде – і ми розкажемо, як починалася війна на Сході

  «На нашому комітеті ухвалили рішення – розібратися: в яких умовах починалася російська агресія, яка була реакція влади, яких було вжито чи не вжито заходів. Тому що останнім часом дуже багато інсинуацій і спекуляцій навколо цього… Можливо, ще два роки пройде – і ми розкажемо, як починалася війна на Сході», – зазначив голова комітету Сергій Пашинський (фракція «Народний фронт»).

  Натомість член того ж комітету від фракції «Батькіщвина» Іван Крулько зауважив, що оприлюднення цієї стенограми є спробою вдарити по Юлії Тимошенко.

  Є намагання щось перекласти з хворої голови на здорову. Називалося прізвище Юлії Тимошенко, яка не була на той момент членом РНБО

  «Є намагання щось перекласти з хворої голови на здорову. Наприклад, називалося прізвище Юлії Тимошенко, яка не була на той момент членом РНБО. Безумовно, вона не могла жодним чином впливати на рішення, які на РНБО ухвалювали», – зауважив народний депутат.

  Проте соратники чинного прем’єра рішуче йому заперечили.

  «Ми зібрали комітет не для обговорення ролі Тимошенко в тих чи інших проблемах. Пане Крулько, не перетворюйте це в шоу Шустера», – закликав Сергій Пашинський.

  З’ясування стосунків – важливіше за нацбезпеку?

  Там у дуже вигідному світлі подається чинний секретар РНБО. Тому є велика ймовірність, що він може посісти якусь іншу посаду

  Експерт з інформаційної безпеки Лідія Смола вважає, що оприлюднення цього документа відбулося в контексті внутрішньополітичного конфлікту, який поглиблюється в Україні. Причому, документ не лише виставляє в негативному світлі Юлію Тимошенко, але й вигідно позиціонує Олександра Турчинова.

  «Питання не лише в Тимошенко. Там у дуже вигідному світлі подається чинний секретар РНБО. Тому є велика ймовірність, що він може посісти якусь іншу посаду. Щось інше йому можуть запропонувати», – зазначає експерт.

  Публікація цього документа є маркером рівня української політичної еліти»

  Також Лідія Смола наголошує, що подібні документи не підлягають оприлюдненню – в усякому разі, доки українсько-російський конфлікт, про який ідеться в документі, ще не завершений. Адже зі стенограми можна багато зрозуміти про алгоритми ухвалення рішень українським керівництвом. В усякому разі, у світі подібні документи публікують значно пізніше. Зокрема, в США лише зараз починають публікувати аналогічні матеріали, які стосувалися Карибської кризи 1960-х років.

  На думку експерта, «публікація цього документа є маркером рівня української політичної еліти».


  Дмитро Шурхало

  ShurkhaloD+rferl.org

  На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».
  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: старик
  24.02.2016 07:47
  то что янык незаконно продлил аренду флоту не считается
  то что бардак устроили с севастополе и рюские вели там себя как дома не считается
  а вот то что юля не дала войну не развязать - так это плохо ?
  я ее не выгоражую - но по ходу ее пытаются сделать опять крайнюю как и с газом когда ющенко уехал на лыжах кататся депутаты по заграничным курортам а пуйло с физташем взял и газ ВСЕЙ СТРАНЕ ОТКЛЮЧИЛ .....
  политики должны руководствоваться не эмоциями, а прагматизмом. При использовании "силы" (немощи на самом деле) в 2014, российские войска через неделю были бы в ЛЮБОЙ точке Украины. Силовой ответ Украины путлер ждал как подарка. НЕ ПОДАРИЛИ... И теперь путин изгой, а Украина не оккупирована и постепенно наращивает военные мускулы.. и обратите внимание как совместно путеботы и их коллеги в Украине топят Тимошенко. Не странно ли. ???

  від: пора
  23.02.2016 16:10
  пора-пора,бач лице вже в екран не вміщається...

  від: Матвій Місто: Кельменці
  23.02.2016 09:02
  Це оприлюднення, ще раз продемонструвало світу, рівень цівілізованості верхівки влади в України, та наскільки ми далеко від стандартів по моралі, фаху, досвіду від західних партнерів. та ще раз підтвердили засторогу для європейців, чи варто нас пускати до них. Бо з нашими Гарантами, парламентом та прем'єром ми можемо європейцям завдати такий клопіт. краще за терористів ІГІЛУ.

  від: Дістало Місто: Київ
  23.02.2016 08:14
  А кому сьогодні потрібна вона та для чого "розсекретили" цю інформацію. Що, почалася травля ЮВТ?!!!... Яка ж "цінна" ця інформація!!!... Ха!

  від: Дмитро - вох
  23.02.2016 06:58
  Ніякої дискредитації зараз нетреба робити проти Юлії Тимошенко вона сама себе дискедитувала ще за презкднства Ющенка,коли вона була премєром, а зараз з виходом з коаліції вона пробує це саме поторити з презедентом Порошенком

  від: Анонім
  22.02.2016 23:53
  За были рассказать как продужу Крыма России и.о. Президента Украины в 2014 году Турчиновым и Яценюком .За 300.млрд.дол.И где Турчинов и Яценюк дели деньги от продажи Крыма ?.
  У відповідь

  від: подруга Місто: хмельницький
  23.02.2016 18:04
  аноніму."забыли" пишеться разом а "продужу" взагалі не з української, може це на хінді "Дели деньги".Тупиш дорогий і боїшся ім"я своє сказати, може ти ще й в балаклаві?Кляті "активісти" ,які танцюють під дудку раші і гадять на всіх і всюди, ти з їхнього кодла?
  У відповідь

  від: ГНЕВ Місто: Київ
  23.02.2016 09:30
  Я знаю, где деньги. Они вдвоём ночью закопали у тебя под окнами. Только никому! Давай откопаем и поделимся по-честному, поровну. Тебе сто миллиардов, и мне двести.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ