28 червня 2016, Київ 10:45

  Політика

  Недоторканні для поліцейських

  Поліція масово ігнорує елітні автомобілі, що паркуються в урядових кварталах під знаками «зупинка заборонена». Наприклад, біля Верховної Ради

  Запуск поліції – головна і чи не єдина помітна реформа, якою звітує і уряд, і президент. Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе наголошує – відомство орієнтоване на звичайних громадян.

  «В Україні всі рівні перед законом і Новою поліцією – чи ти генерал, чи прокурор, чи будь-хто інший», – говорить президент Петро Порошенко.

  Журналісти проекту «Схеми» пильніше придивилися до роботи копів і виявили, що винятки все ж таки існують – поліцейські закривають очі на порушення правил дорожнього руху окремих людей.

  Верховна Рада, автомобіль «Лада» пригальмовує просто під знаком «зупинка заборонена». Пасажири допомагають вийти з авто людині з особливими потребами. До них поспішає поліцейський. «Лада» від’їжджає.

  Навколо – під тим же знаком – все заставлено елітними автомобілями. «Мерседеси», «Ауді», «Тойоти». У Раді – сесійний тиждень, депутати з’їхались на засідання. Утім, на цих порушників поліцейські не звертають уваги.

  Знімальна група «Схем» кожного сесійного тижня приїжджає до Верховної Ради на зйомки і ця картина повторюється регулярно.

  Під Верховною Радою в сесійний тиждень яблуку ніде впасти – все запарковано автомобілями можновладців
  Під Верховною Радою в сесійний тиждень яблуку ніде впасти – все запарковано автомобілями можновладців

  Минулого тижня під час такого спостереження до журналістів підійшов колишній радник міністра внутрішніх справ, член колегії МВС, народний депутат Антон Геращенко.

  Екс-радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко готовий ледь не сам викликати поліцію, аби боротися з неправильно припаркованими автомобілями...
  Екс-радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко готовий ледь не сам викликати поліцію, аби боротися з неправильно припаркованими автомобілями...

  – От зараз треба викликати поліцію, щоб *** прибрали оці два джипи. Це точно.

  – А ось ці теж під знаком стоять, – звертає увагу народного депутата журналіст «Схем».

  – Звичайно, звичайно. Все, зараз будемо викликати патрульну поліцію. Треба їх *** вивезти і все.

  З моменту розмови з депутатом мине дві години, журналісти тричі дзвонитимуть до поліції, однак патрульні так і не приїдуть. Натомість, «Схеми» стануть свідками того, як правилами дорожнього руху нехтуватимуть заступник міністра МВС із питань європейської інтеграції Тігран Авакян та сам Антон Геращенко.

  ...Однак і сам Антон Геращенко не надто поважає Правила дорожнього руху
  ...Однак і сам Антон Геращенко не надто поважає Правила дорожнього руху

   

  Заступник міністра МВС з питань європейської інтеграції Тігран Авакян сідає в авто, припарковане просто під знаком «зупинка заборонена»
  Заступник міністра МВС з питань європейської інтеграції Тігран Авакян сідає в авто, припарковане просто під знаком «зупинка заборонена»

  Патрульні декілька разів проїжджатимуть повз журналістів, утім, автівки порушників залишаться непоміченими. Ситуація зі стихійною неправильною парковкою під Верховною Радою того дня не змінилася.

  Батько президента. Паркувальні «фішки»

  Знімальна група «Схем» змінює місце спостереження і прибуває до Міністерства внутрішніх справ на вулицю Пилипа Орлика. Біля входу до центральної поліклініки МВС під знаками «зупинка заборонена» рядочком припарковані автівки.

  Вхід до центральної поліклініки МВС у Києві
  Вхід до центральної поліклініки МВС у Києві

  Один із припаркованих «Мерседесів» – із «найпершим» номером (АА0001АА) – зареєстрований на батька президента України – Олексія Порошенка. Тут же – дорожній знак, що забороняє паркуватись.

  Президент України Петро Порошенко (п) та його батько Олексій Порошенко
  Президент України Петро Порошенко (п) та його батько Олексій Порошенко

  Копи тут не просто не роблять зауважень порушникам – вони самостійно рухають паркувальні фішки для інших автомобілів.

  Упродовж години журналісти фіксують бездіяльність патрульних. Однак, побачивши камеру «Схем», один із поліцейських демонстративно поспішає до автомобіля батька президента.

  Автомобіль батька президента України – Олексія Порошенка
  Автомобіль батька президента України – Олексія Порошенка

  «Схеми»: Чому ви не штрафуєте автівки, які тут стоять?

  Поліцейський: Я прийшов.

  «Схеми»: Ви прийшли до автівки Олексія Порошенка попередити чи що?

  Поліцейський: Я прийшов поцікавитись, чому він тут стоїть із порушенням.

  «Схеми»: Тут можна стояти взагалі?

  Поліцейський: Тут не можна стояти.

  «Схеми»: А чому?

  Поліцейський: Тому що тут знак 3.34, який забороняє, і розмітка, яка забороняє.

  Утім, патрульний одразу ж заперечує свої слова і каже журналістам, що стоянка дозволена на тротуарі, якщо є два метри для проходу пішоходів.

  «Я вважаю, що штрафувати за це буде якось не по-людськи, мабуть. Ми все ж таки працюємо для людей, а не щоб кожного штрафувати просто так за все», – пояснює поведінку свого колеги інший патрульний. Він теж погоджується з журналістами, що зупинятися під знаком – заборонено. Утім, штрафувати таких порушників теж не збирається.

  За кілька днів «Схеми» знов фіксують порушення Правил дорожнього руху під МВС. Під знаком «зупинка заборонена» стоїть автомобіль преміум-класу – «Інфініті».

  «Інфініті», що належить заступнику начальника відділу робочого апарату Українського бюро Інтерполу Руслан Соцький
  «Інфініті», що належить заступнику начальника відділу робочого апарату Українського бюро Інтерполу Руслан Соцький

  Минулого року «Схеми» встановили власника цього елітного автомобіля. Ним виявився заступник начальника відділу робочого апарату Українського бюро Інтерполу Руслан Соцький. Тоді поліцейські прогнали його з-під знаків «зупинка заборонена», але не оштрафували, через – за їхніми словами – відсутність «бланків».

  Знімальна група «Схем» уже фіксувала цей самий «Інфініті» за порушенням паркування минулого року
  Знімальна група «Схем» уже фіксувала цей самий «Інфініті» за порушенням паркування минулого року

  Цьогоріч поліцейські знову стоять біля того самого «Інфініті», яке знову припарковане з порушеннями правил дорожнього руху. Машину патрульні впізнають, та штрафувати водія знов не збираються, уже – з інших причин.

  «Схеми»: Під знаком «зупинка заборонена» можна так ставати?

  Поліцейський: Не можна. Але знак діє на дорогу. На дорозі він не стоїть. Ну вже у вигляді винятку – людина працює тут. Він стоїть на тротуарі.

  «Схеми»: Тобто Ви знаєте, що цей «Інфініті» належить співробітнику МВС?

  Поліцейський: Наскільки мені відомо, з лояльності дозволяємо тільки для тих, хто тут працює. Для інших нікого немає.

  «Схеми»: Якщо порушник правил дорожнього руху є співробітником МВС – це не є якимось імунітетом?

  Поліцейський: Ні, імунітету немає. Немає зараз різниці, чия автівка: міністерства не міністерства, співробітників нинішніх чи колишніх.

  Поліцейські переконують, що для співробітників МВС немає ніякого імунітету немає
  Поліцейські переконують, що для співробітників МВС немає ніякого імунітету немає

  Поліцейський переконує, що усі без винятку автомобілі копи мають евакуйовувати у разі, якщо ті суттєво перешкоджають руху пасажирів чи автотранспорту.

  Після спостереження за роботою патрульних під МВС та Верховною Радою «Схеми» зафіксують іще низку порушень водіїв, які не помітять самі поліцейські. Практика показує, що недоторканні для поліції таки існують.

  Розставити крапки над «і» журналісти спробували в самій Національній поліції. Там отримали наш запит. Але на запитання, для кого і в яких випадках поліцейські можуть робити винятки з правил, поки не відповіли.


  Михайло Ткач

  Журналіст-розслідувач. Переможець щорічного конкурсу журналістських розслідувань серед молодих журналістів 2012 року (організований «Українською правдою» та  Посольством США в Україні). Народився у 1988 році у Дніпропетровську. Здобув освіту журналіста у Дніпропетровському національному університеті імені О. Гончара. Працював у програмі «Гроші» (1+1).   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: кирило лукашов Місто: миколаїв
  01.03.2016 11:49
  Полиция у нас как и вся власть.
  А что на днях произошло в Николаеве-офицер полиции ехал на огромной скорости в центре города,столкнулся и убил 4-х человек.
  Если офицер полиции,человек,который полностью должен посвятить себя закону,еще и недавно прошедший аттестацию,позволяет себе ездить в центре города на скорости 150-200 километров в час,то о чем тут можно говорить.
  Очевидно,что слова Порошенко о равенстве перед законом,о порядочности новой полиции-это ложь.
  Лидеры США и ЕС просто обязаны относиться к нашей власти очень жестко,потому что это власть коррупционеров и лгунов.

  від: Александр
  29.02.2016 15:25
  инфинити стоит не в зоне где остановка запрещена. табличка указывает что остановка запрещена до знака но не после него

  від: Віктор Іванович Місто: Львів
  28.02.2016 21:06
  Не обурюйтеся, але справа за Божою постановою має виглядати так: священики зобовязані навчати народ законів і постанов, а влада державна зобовязана встановити законний порядок і його підтримувати. А ми для чого вибирали владу? Пригадайте, за що ви голосували? Отой Христос, якого ви називаєте своїм Господом, у притчі про десять мін срібла каже, щоби всіх, хто ходив голосувати, на Його очах повбивали. А це як вам? Я до того, що ми взяли у інших народів все найогидніше, а свого, що і як повинно бути не знаємо. Будували-будували, а тепер все валиться. І розвалиться, бо значна частина українців вже втекла і втікає за кордон. Не «Слава Україні!» має бути лозунгом нашим, а «Як повинно бути» при будові держави, війська, влади,… І вивчати це треба негайно, щоби всім решта не прийшлося тікати. І не тільки від поліції.

  від: Володимир
  28.02.2016 11:04
  Журналісту варто ще раз перечитати ПДР

  від: Urri
  26.02.2016 21:29
  Авто с номером АА0001АА я видел в Харькове на мойке на Холодной Горе. Думаю,что таких номеров по стране катается очень много. И вопрос - кому эти номера принадлежали 2, 3,4,5,6,7 и т.д. лет назад?

  від: Іван Місто: Київ
  26.02.2016 14:14
  Усі рівні а є рівніші...

  від: Петр
  26.02.2016 14:10
  Писец, приехали...
  Одни на востоке жизни отдают, другим в падлу, пару кварталов пройти, прежде чем сесть в кожанные, ручной выделки, кресла...

  від: Vinyk
  26.02.2016 12:40
  Є певний сценарно-політичний стереотип "ВІП-провокатори". То такі нарядні "фраєри", які гастролюють, досконало знають слова образ і принижень з репертуару минулих(окупаційних) порядків. Тільки такий "ВІП-провокатор" кудись приїхав -- зразу починає комусь набридати, обіцяти, щось вимагати: то задача спричинити неприязнь, щоб зразу зібрати загін та рішучим ударом придушити осередок непідкори(барахло загін розграбує, найцінніші прикраси і найцінніше майно "ВІП-провокатор" бере собі). Тому "ВІП-провокаторам" не цікаво дотримуватись якихось дрібничок -- тим паче, спровоковане їхнім "шарманним" свавіллям незадоволення буде приємним для "потішних придушеннячок".
  А міліція для "ВІП-провокаторів"(ясно, що з авторитетними посвідченнями) -- то тільки "відрада для мрій", щоб було де гарантовано взяти загін та причавити обурення раніше збираних загонів. Така вже політика, такі традиції графів-маркізів.

  від: Виталий Місто: Киев
  26.02.2016 11:27
  Спустя год новая полиция стала сплошным разочарованием. И вина в этом не этих ребят - подавляющее большинство которых действительно честно исполняют свои обязанности. Просто как всегда благое дело наши чиновники превратили в профанацию. Мне, например, как законопослушному водителю уже просто страшно ездить по Киеву. Полицейским до фонаря нарушения водителями ПДД. Считаю что этих господ - авакова и эту грузинку как можно быстрее попросить "В", "К" или "НА" - лишь бы подальше от руководства полицией, а заодно и этого пиз***бола геращенко в туже степь отправить.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ