26 червня 2016, Київ 02:05

  Політика

  ЗМІ Росії повторно поширили фейк про Україну і Монголію

  Буцімто Верховна Рада України звернулася до парламенту Монголії з вимогою компенсації за руйнування Києва військами Батия

  Ілюстраційне фото
  Ілюстраційне фото

  Цими днями російські ЗМІ поширювали новину нібито Верховна Рада України звернулася до хуралу, парламенту Монголії, з вимогою компенсації за руйнування Києва військами Батия в XIII столітті і геноцид українського народу. Однак, прес-аташе посольства Монголії в Росії Намсрай Лхагвасурен повідомив, що у посольстві нічого не знають про існування листа з такими вимогами.

  «Інформація про те, що Україна вимагає від Монголії компенсацію за руйнування Києва військами Батия в XIII столітті, яка з’явилась у медіа просторі у травні 2015 року, виявилась не жартом. Монгольські дипломати офіційно підтвердили: українська влада вимагає компенсації за навалу хана Батия і руйнування Києва татаро-монголами», – розповіли у вівторок «Вести.ру».

  Така «новина» вже з’являлась у російських ЗМІ у 2015 році. Тоді, на сайті російського каналу «Звезда» її подали як жарт, інші російські ЗМІ представили її як справжню новину.

  Російські ЗМІ повернулись до цієї теми після інтерв’ю прес-аташе посольства Монголії в Росії Намсрая Лхагвасурена в ефірі «Вести ФМ» 29 лютого, в якому він нібито підтвердив факт звернення українського парламенту до монгольського в травні 2015 року.

  Ось фрагмент із діалогу Намсрая Лхагвасурена і ведучого Петра Фьодорова в ефірі «Вести ФМ», як це було подано:

  Намсрай Лхагвасурен: «Верховна Рада України написала офіційного листа Великому державному хуралу (це наш парламент), що в XIII столітті хан Батий (це Золота Орда, це онук Чингісхана) здійснив геноцид українського народу. Вони вимагали платити компенсацію. І про це на російських сайтах, на монгольських сайтах все написали і потім кореспондент наш спитав у нашого голови Великого державного хуралу: «Лист насправді був?». І відповідав наш глава Великого державного хуралу: «Взагалі в історії середньовіччя там була Київська Русь, Української держави тоді не було такої, і якщо Верховна Рада напише всі імена українських громадян, які зазнали геноциду, і їхніх сімей, то Монголія готова заплатити».

  Петро Фьодоров: «Я думав, що це жарт. Я в інтернеті писав: не може бути. А виявилося – правда».

  Після ефіру «новину» про нібито вимогу з боку України компенсації від Монголії надрукували «Вести.ру», «Ридус», «Русская Весна»«Утро.ру» та інші.  

  У коментарі російському каналу «Дождь» Лхагвасурен пояснив, що під час ефіру «Вести.ФМ» лише переказав зміст «інтернет-сенсації», першоджерелом якої, за його словами, стала замітка на сайті «ЦентрАзия», від 8 травня 2015 року. У посольстві, за його словами, нічого не знають про існування такого листа: «Ніхто не бачив такого листа... Я що прочитав, те і говорив там», – заявив дипломат, додавши, що давав інтерв’ю не як представник посольства, а як приватна особа.
  На тему дезінформації:

  ЗМІ Росії вигадали 67 загиблих у день жалоби за Небесною сотнею 22.02.2016
   ЗМІ Росії вигадали 67 загиблих у день жалоби за  Небесною сотнею

  Вони, передрукувавши новину агентства УНІАН за 2014 рік, видали її за сьогодення далі

  Комісар «Фейк». Як львівські студенти обдурили журналістів  16.02.2016
   Комісар «Фейк». Як львівські студенти обдурили  журналістів

  Студенти журналістського факультету УКУ перевірили, наскільки сумлінно працюють вітчизняні новинкарі далі

  Україна і Росія. У Євросоюзі взялися за брехню Кремля 15.02.2016
   Україна і Росія. У Євросоюзі взялися за брехню Кремля

   Які типи дезінформації використовує Кремль у Європі, розповідає європейський дипломат, наближений до групи ЄС, що протидіє російській пропаганді далі


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Ken Місто: Chudniv
  03.03.2016 11:10
  Seems to be deep clinic deseas...

  від: Микола Місто: Кіровоград
  03.03.2016 09:04
  Думаю писаки з російських ЗМІ чудово розуміють можливість законних майбутніх претензій України щодо Росії, доведеться виплачувати компенсації за анексію Криму, за руйнацію Донбасу, тобто вже зараз вони хочуть надати справу так ніби компенсація це абсурд

  від: Аблай
  02.03.2016 23:55
  Не ведитесь, русскому миру, который уже погряз в самых грязных и подовых преступлениях, нужно ввести "в строй" манипуляцию термином "Орда", чтобы вывести из-под общего внимания их немецко-крепостнический строй, который делал 300 лет незаконорожденных детей. Возможно сразу от нескольких "отцов". От барина, от конюха, от заезжего гусара.. Это трагический, 300-летний, период Русской истории, который они всеми силами пытаются списать на давно канувших в лета золотоордынцев. Ведь основной рынок сбыта находится в Европе, а Германия - це европейских локомотив.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ