25 червня 2016, Київ 15:16

  Політика

  Україна ще не готова до членства у НАТО – керівник української місії

  У Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО, обговорюватимуть реформи

  Міністр оборони України Степан Полторак (л) і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, Брюссель, 25 червня 2015 року
  Міністр оборони України Степан Полторак (л) і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, Брюссель, 25 червня 2015 року

  8 березня у Брюсселі відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО за участі міністра оборони України Степана Полторака. Український міністр також має зустрітися з генеральним секретарем альянсу Єнсом Столтенберґом. Головною темою переговорів стане реформування системи Міністерства оборони України згідно зі стандартами альянсу.

  Україна ще не готова до членства у НАТО – керівник української місіїi
  || 0:00:00
  X

  Головною темою порядку денного нинішнього засідання Комісії Україна-НАТО є реформи системи українського Міноборони згідно зі стандартами Північноатлантичного альянсу, повідомив Радіо Свобода виконувач обов’язків голови місії України при НАТО Єгор Божок.

  Ми очікуємо остаточного узгодження з союзниками усіх питань, які залишаються невирішеними чи неузгодженими на шляху підготовки програмних документів з реформування Міністерства оборони і Збройних сил України згідно зі стандартами НАТО на середньострокову перспективу

  «Ми очікуємо остаточного узгодження з союзниками усіх питань, які залишаються невирішеними чи неузгодженими на шляху підготовки програмних документів з реформування Міністерства оборони і Збройних сил України згідно зі стандартами НАТО на середньострокову перспективу. Також буде окрема зустріч міністра оборони України з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом – на порядку денному перебуватимуть ті ж самі питання, але у більш сконцентрованій та спеціалізованій формі», – зазначає Божок.

  3 березня, під час виступу присвяченому майбутньому референдумові у Нідерландах щодо ратифікації цією країною Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виключив можливість того, щоб Україна вступила до ЄС чи НАТО найближчими десятиліттями.

  Проте, як зазначає Єгор Божок, щоб предметно обговорювати питання, про які говорив Юнкер, Україна має бути готовою до відповідних кроків.

  Наразі Україна не є готовою до членства у НАТО. Тому ми спільно з альянсом сконцентровані над тим, щоб привести щоб привести оборонний і безпековий сектор України у відповідність зі стандартами, які застосовуються у НАТО

  «Наразі Україна не є готовою до членства у НАТО. Тому ми спільно з альянсом сконцентровані над тим, щоб привести щоб привести оборонний і безпековий сектор України у відповідність зі стандартами, які застосовуються у НАТО, що дозволить нам, коли ми будемо готові, обговорювати більш предметно питання членства чи не членства у НАТО, – наголошує Божок. – Водночас свого часу президент дуже чітко назвав умову, за якої це питання може бути винесене на порядок денний політичних консультацій – це результати всенародного референдуму в Україні».

  Росія домоглася свого?

  Експерт з питань безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник наголошує: щодо заяви Жан-Клода Юнкера потрібно зважати, де саме він це заявив.

  «Це була спроба заспокоїти учасників референдуму у Нідерландах, що вони наступного дня не отримають ще одного члена, якому треба буде постійно допомагати», – говорить Мельник.

  Слід визнати, що Росія домоглася однієї зі своїх цілей – перекрити Україні шлях до повноправного членства в альянсі. Країна, яка має гарячий чи тліючий конфлікт на своїй території, навряд чи може розглядатися альянсом як потенційний член

  Говорити про 25-річну перспективу нечленства у НАТО – надто сміливо, вважає Олексій Мельник. Проте, за його словами, у найближчі 3-5 років Україна таки не стане членом альянсу.

  «Слід визнати, що Росія домоглася однієї зі своїх цілей – перекрити Україні шлях до повноправного членства в альянсі. Країна, яка на сьогоднішній день має гарячий чи тліючий конфлікт на своїй території, навряд чи може розглядатися альянсом як потенційний член з точки зору зміцнення безпеки альянсу. Аргумент того, що цей конфлікт з моменту ухвалення політичного рішення стає конфліктом НАТО з Росією, надто потужний, щоб навіть теоретично розглядати таку можливість у найближчому майбутньому».

  У січні начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко повідомив, що представники військово-оборонних відомств держав НАТО висловили підтримку України та заявили про те, що готові нарощувати свою матеріальну допомогу Збройним силам України.

  У лютому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляв, що альянс адаптується до нових безпекових викликів, елементом цього стає не лише посилення східного кордону, а й підтримка партнерів, зокрема України.

  Верховна Рада України в грудні 2014 року внесла зміни до двох законів, відмовившись від позаблокового статусу держави. Нова воєнна доктрина передбачає відновлення курсу на зближення з НАТО: Україна має до 2020 року забезпечити повну сумісність своїх Збройних сил із силами країн-членів НАТО.


  Тетяна Ярмощук

  YarmoshchukT+rferl.org

  Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Алексей
  09.03.2016 12:17
  Главное сделать на зло соседу гадость, а там хоть гори все синем пламенем) уж и читаешь новости про Украину как анекдот дня... Нато, ес ну а дальше что? - как в песне "перестроить можно рожу, ну а душу никогда". Быстрее бы уже взяли Украину в нато и прочие клубы, может быстрее очнутся и те и другие.

  від: Николай Місто: Херсон
  08.03.2016 17:10
  Правильно,нодо путинским бандитам угождать,а то раскроют архивы на Лубянке... Проведите референдум в Украине,результат покажет,что Украина готова!. Не х*ен решать за народ,привыкли добравшиеся до власти,к методам издохшего, четверть Века назад, совка..

  від: Slavko Tadar Місто: Des tut
  08.03.2016 12:31
  Бздури, що Україна не готова вступити до НАТО!!! Отже, такі самі пострадянські країни, як Латвія, Литва та Естонія, були готові, а Україна "виявляється ні"!!! Про які військові стандарти мова?! Фактично в України до 2014 року, взагалі не було армії! Нема чого міняти! А зараз українська армія і без того, будується за натівським зразком, бо кращого нема! Вступ до НАТО для України-це питання виживання держави! Україна мусить стати членом НАТО, вже найближчими місяцями! Якщо й надалі триватимуть ці зволікання зі вступом до НАТО з цього виграє лише кремлівський режим! Інтеґрацію України у цивілізований світ, треба починати не з безвізового режиму і навіть не зі вступу до Євросоюзу, а саме зі вступу до НАТО!!!!! Тільки міцна оборона і потужні спецслужби (що забезпечують внутрішню безпеку України), зроблять Україну стабільним і надійним партнером для західних союзників!!! Але реформувати і армію, і поліцію, і спецслужби, і судову систему і економіку, Україна мусить лише разом із західними союзниками! Самотужки, при шаленому спротиві кремлівської аґентури всередині країни, Україна з реформами не впорається!!! Західні партнери мусять не вимагати від України реформ, а допомагати їх здійсненні!!!

  від: Boris Chykulay
  08.03.2016 09:55
  кого вони там надсилають? це ж саботажники. так питання не має стояти готова / не готова. це не критерій безпеки держави. варто послухати НАТО чи вони згодні, а не зраджувати громадян. усі у загрозі

  від: ооо Місто: киев
  08.03.2016 08:25
  Не первый раз мы это слышим,причем,от наших можновладцив. Да,не хотят ОНИ ни в ЕС ни в НАТО.Там много с них потребуют.А это им не надо.Тепло и в подбрюшьи России. Может быть,уже не стоит смотреть на эту морковку перед носом осла? Страна в таком положении (признаем,что по собственной вине): война,разруха,никчемное правление,а нам еще и беженцев из разворушенного Путиным арабского муравейника присылают. Это голубиная мирная политика,отсутствие решительного отпора кому бы там ни было приведет нас к катастрофе. Уже очевидно,что "успешными" могут быть только агрессивные с акульимы зубами страны.

  від: Олег Місто: Тернопіль
  08.03.2016 08:23
  Чим швидше Україна вступить до НАТО - тим краще. Росія найбільше боїться членства України в НАТО.

  від: Сергій Місто: Одеса
  08.03.2016 08:19
  Словения і Сербія готові, а Україна ні!? Дурниці в які нас намагаються смусити повірити. Ми потребні заходу як живий щит від Московіі, і щит дуже дешевий.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ