28 червня 2016, Київ 23:27

  Політика

  Війна не виправдовує зволікання України з реформами – Нуланд

  На слуханнях у Сенаті помічниця держсекретаря США також заявила, що мінські домовленості залишаються найкращим шансом на мир у східній Україні

  Вікторія Нуланд (©Shutterstock)
  Вікторія Нуланд (©Shutterstock)

  Спочатку Росія та сепаратисти повинні виконати свою частину мінських домовленостей, лише після того Україна виконуватиме свою. Позицію американського уряду щодо вирішення кризи на сході України озвучила у Конгресі у вівторок чиновниця Державного департаменту Вікторія Нуланд. На слуханнях в сенатському комітеті із закордонних справ Нуланд заявила, що російська агресія не є виправданням для української влади стосовно зволікання з реформами.

  Сенатор Бен Кардин спрямував слухання у русло конкретики. Корупція – головна проблема України. Уряд у Києві повинен довести, що готовий її вирішувати, а США повинні допомогти переслідувати корупціонерів.

  Я закликаю українських лідерів проявити мужність у протистоянні з корумпованими особами, які намагаються зберегти свій вплив в країні

  «Попри постійну загрозу зі сходу найбільша проблема України походить із середини. Україна досягла поступу в економічних реформах, але він гальмується вкоріненими інтересами, які намагаються зберегти корумповану систему, що допомогла їм накопичити величезні статки. Я закликаю українських лідерів проявити мужність у протистоянні з корумпованими особами, які намагаються зберегти свій вплив в країні. Я переконаний: США можуть відігравати роль у виявленні та переслідуванні корупціонерів, які використовують американську фінансову систему, щоби сховати нечесно зароблені гроші», – заявив сенатор Бен Кардин

  Сенатор з Нью-Гемпшира Джин Шахін відверто поцікавилася у Нуланд: чи можуть США та МВФ працювати з Києвом, поки там не вирішиться урядова криза, і чи розуміє Петро Порошенко, що боротьбу з корупцією потрібно починати з себе?

  Я думаю, що МВФ та уряд США не мають зараз іншого вибору, як призупинити надання допомоги українському уряду, поки ми не знаємо, хто буде партнером по інший бік столу

  «Я думаю, що МВФ та уряд США не мають зараз іншого вибору, як призупинити надання допомоги українському уряду, поки ми не знаємо, хто буде партнером по інший бік столу», – сказала помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд.

  «Наскільки, на Вашу думку, президент Порошенко розуміє реальність цієї ситуації? – запитала Джин Шахін. – Коли я зустрічалася з ним в Києві у жовтні, він активно розповідав про необхідність боротися з корупцією. Але коли ми зауважили, що треба починати з нього самого, він, як мені здається, не погодився, що важливо, аби він сам став прикладом боротьби з корупцією», – зазначила сенатор.

  «Зауважу, що віце-президент Байден у своїй промові у Верховній Раді в грудні чітко заявив, що від цього залежить подальша підтримка України з боку США. Також ми на цьому постійно наголошуємо під час телефонних розмов та зустрічей з президентом Порошенком та прем’єром Яценюком», – відповіла Нуланд.

  Ситуація на сході була окремою темою дискусії. Вікторія Нуланд озвучила оновлену позицію Білого дому стосовно виконання мінських угод: спочатку їх мають виконати Росія та сепаратисти – відпустити заручників, відвести озброєння, передати кордони під контроль Україні – а вже після цього політичні зобов’язання виконає Київ.

  Ні Москва, ні самопризначена влада Донбасу не повинні очікувати від Верховної Ради прийняття ключових політичних пунктів «Мінська», перед тим, як Кремль та його поплічники не виконають їхні базові зобов’язання, взяті у Мінську

  «Ні Москва, ні самопризначена влада Донбасу не повинні очікувати від Верховної Ради прийняття ключових політичних пунктів «Мінська», включаючи формат виборів та зміни Конституції, перед тим, як Кремль та його поплічники не виконають їхні базові зобов’язання, взяті у Мінську. Ми будемо працювати з Україною, щоб гарантувати виконання нею її частини зобов’язань, а також працюватимемо з європейськими партнерами, аби гарантувати те, що Росія залишатиметься під усіма санкціями, поки не виконає свою частину у повному обсязі. І, звичайно, санкції, пов’язані з анексією Криму, повинні залишатися, поки ця земля залишається під контролем Кремля», – наголосила Вікторія Нуланд.

  «Важко повірити, що минуло два роки з часу, коли Росія незаконно, на мою думку, анексувала Крим, – зауважив сенатор США Девід Пердю. – Поінформуйте нас стосовно того, що ми робимо, аби повернути Крим Україні? Які важелі тиску на Росію ми маємо?»

  Наш підхід до ситуації такий: якщо ви відкушуєте шматок чужої території, то цей шматок застрягне вам у горлі

  «Головний наш важіль тиску на Росію – це санкції США та ЄС, які забороняють будь-які інвестиції та торгівлю з Кримом. Наш підхід до ситуації такий: якщо ви відкушуєте шматок чужої території, то цей шматок застрягне вам у горлі», – відповіла Вікторія Нуланд.

  Уряд США переконаний, що економічна блокада не дозволить Росії проковтнути Крим. І рано чи пізно, півострів повернеться Україні.

  Позицію уряду США, озвучену на слуханнях у Сенаті, «Голосу Америки» прокоментували експерти та посол України у США.

  «Є дуже сильні елементи політики США щодо ситуації в Україні. Президент однозначно провів гарну політику в питанні санкцій. Але також є і певні слабкі моменти: наприклад, цього року була скорочена економічна підтримка і ми не надаємо достатньо військової допомоги Україні», – сказав колишній посол США в Україні Джон Гербст.

  Ми можемо і мусимо посилювати санкції проти Росії

  «Більше може бути зроблено також для посилення тиску на Росію, зокрема на її економіку. По-перше, ми можемо і мусимо посилювати санкції проти Росії. По-друге, ми повинні мати сильнішу позицію щодо нашого військового розгортання у Центральній Європі і у питанні посилення східного кордону НАТО. НАТО і США спільно можуть робити більше операцій щоби підтримати Україну. Можна збільшити кількість тренувань і наглядових місій», – каже Ян Бжезінський, експерт Атлантичної ради.

  «Сполучені Штати тримають чітку позицію щодо підтримки України. Вони готові і далі об’єднувати весь Захід, включно із європейськими країнами, для того, щоб бути солідарними з Україною. Звучали позиції щодо виконання мінських угод, і що Росія має свої зобов’язання для того, щоби нарешті вивести свої війська, техніку, закрити кордон, звільнити всіх полонених. Я вдячний Вікторії Нуланд, що вона почала цю тему з найвідомішого нашого бійця Надії Савченко», – зазначив посол України у США Валерій Чалий.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: читач Місто: Україна
  17.03.2016 15:12
  “Олигархи и клептократы, которые контролировали Украину в течение многих десятилетий, знают, что их бизнес-модель будет устранена, если реформаторы с Майдана добьются успеха в 2016 году. Поэтому они борются с удвоенной силой, используя все рычаги старой системы: контроль за средствами массовой информации, государственными предприятиями, депутатами Рады, судами и другими политическими механизмами” — заявила Нуланд.
  При всій моїй повазі до РС дозволю собі доповнити надану статтю словами Нуланд. Адже сказано "не в бровь а в глаз".
  То є діагноз хвороби українського Адміну

  від: дістало
  16.03.2016 19:28
  Саме смішне та сумне в українському політикумі те, що високопосадовці публічно критикують та обурюються наявними проблемами та бідами - за ліквідацію яких вони безпосереднь відповідають. Виникає питання: чи вони обмеженні та тупі, чи цинічно-брехливі та нікчемні!...

  від: Микола Місто: Київ
  16.03.2016 16:11
  Хто б що не казав, а з середини краще видно ніж з боку. Нуланд хтось готує цю інформацію про коррупцію. Я не кажу, що це співробітники ФСБ Россії. Але в Україні дуже багато людей які викривлюють ситуацію в Україні, але мені здається, що до них прислухається Госдеп ( це "добродії"-Тимошенко, Наливайченко, Саакашвілі, Лещенко і т.д. і т.л.) Як шо спиратись на цю інформацію то ніколи не будете мать реальної картини. А беруть зараз набагато менше, крадуть менше. Але ми всі з СССР, де крадіжка норма. І той хто більше всих кричить у нас "тримайте вора" сам може буть таким. А ви придивіться до Тимошенко-декларація за 2015р. - 65 тис. грн.. порівняйте з витратами, америкаці уміють рахувать....

  від: наблюдающий
  16.03.2016 16:02
  Прочитав данную статью, простые украинцы поймут, что они стоят перед фактом, что главный их "тормоз" в евроинтеграции, не "проклятые москалики", а как это не странно, собственная "власть".
  При этом, нужно сказать, что вину "москаликов", никто не отрицает, но, Украина не выполняет условия, по наведению порядка у себя "дома".
  Будет наведен порядок, т.е. начисто уничтожена коррупция, и не формально, а конкретно, т.к. кредиторов не обманешь, тогда и "булочки" привезут, как того хочет "Аноним" из совдепа. Нынешней "власти", "булочки" уже не достанутся, им лучше "сушить сухари".
  Вообще же, логика В. Нуланд, и ее собеседников, не подлежит сомнению. Чем больше "власти" Украины будут пытаться "лавировать", "выкраивать", тем меньше шансов у них "остаться на плаву".

  від: reks Місто: spain
  16.03.2016 11:37
  Пані Нуланд все вірно-,, Війна не виправдовує зволікання України з реформами,,.Але Порошенкові,уряду,олігархам непотрібно реформ, для них як в зековській пісні,,день прошел,значит хорошо,,.Скільки вдалось вкрасти за день ,от і добре.Це і е основні принципи будування української держави за послідні десятиліття.Спочатку собі,а вже потім холопам і рабам щось кинемо.

  від: Slavko Tadar Місто: Des tut
  16.03.2016 11:19
  Бздури!!! Говорячи про корупцію в Україні, треба не забувати уточнювати, від кого ця корупція походить!!! Джерело всіх корупційних механізмів в Україні- це стара совкова номенклатура (яка тепер перефарбувалася у кольори "Рускаваміра")!!! Немає українською корупції!!! Є кремлівська аґентура, яка і керує корупційними зв'язками, і яка з ними "бореться", роздмухуючи корупційні скандали і звинувачуючи у всьому саме українську владу!!!
  А щодо "війна не перешкода реформам..." пригадайте, хоча б одну країну в історії, яка б втративши чверть своєї території зі стратеґічними об'єктами і ведучи повномасштабну війну, здійснила б блискавичні економічні реформи?! Не було такого і бути не може!!! Війна-це завжди втрати і бідність!!!

  від: Анонім
  16.03.2016 11:09
  Булочки вези поскорей ,Реформы будем делать после получения булочек.

  від: просто так
  16.03.2016 10:37
  а по коррупции ситуация продолжает ухудшаться, Парашенко демонстративно плюнул , как на граждан Украины , так и на политиков США и ЕС , отказавшись отправить в отставку Шокина , в Украине Парашенко сформировал олигархическую диктатуру с карманным Ген.прокурор , карманным главой НБУ, карманным начальником Ген.штаба , карманный премьер-министр и толстой книгой сказок "жити по новому" , вместо конституции Украины

  від: просто так
  16.03.2016 10:29
  отключение SWIFT и запрет на экспорт нефти из России , сразу заставит Путина вывести войска с Донбасса , освободить Крым и даже сдать на металлолом свои ржавые ракеты с ядерными боеголовками , ПОЧЕМУ США НЕ ХОТЯТ ВВЕСТИ РЕАЛЬНЫЕ САНКЦИИ ПРОТИВ КРЕМЛЯ? и кстати любой солдат в зоне АТО может подтвердить , шо Донбасс можно освободить за две недели и с минимальными потерями , как для армии , так и для мирного населения , так зачем США и Парашенко навязывают Украине капитулянтский "минский мир"?
  У відповідь

  від: Воля Місто: Славянск
  16.03.2016 17:29
  Возможна и такая версия:Штаты ведут свою игру,в связи с событиями в Украине появилась реальная возможность,прилагая минимум усилий,ослабить Россию до такого состояния,что в скором времени наступит ее коллапс,Украине-тоже.А если бы представить ситуацию,что Штаты максимально помогают Украине,предоставляя ей и оружие,то маловероятно,что у России появится возможность наращивать военные усилия на востоке Украины-больно опасной будет такая авантюра.Нынешнее же противостояние ослабляет обе стороны,плюс к этому негативная экономическая ситуация в обоих странах,т.е.время *убивает* обе страны.А с горы можно спокойно наблюдать происходящее.
  У відповідь

  від: Андрей Місто: Мариуполь
  16.03.2016 17:05
  Потому что у Кремля есть ядерная боеголовка

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ