27 червня 2016, Київ 10:36

  Політика

  На Київщині бунт проти «сирійських біженців». Хто «накручує» яготинців?

  Яготинці мають намір заселити у пункт для мігрантів ветеранів АТО. «Населенням маніпулюють і ширять міфи про сирійців» – експерт

  Центр для біженців у Яготині
  Центр для біженців у Яготині

  Жителі міста Яготина Київської області вирішили заселити у побудований тимчасовий пункт розміщення біженців учасників бойових дій в АТО з їхніми сім’ями. Це рішення громада ухвалила самовільно і реалізувати його планує у п’ятницю, 18 березня. Наразі яготинці облаштували блокпост, аби зашкодити поселенню іноземних біженців, про це Радіо Свобода розповів депутат Київської обласної ради Армен Шахарьянц. У Державній міграційній службі цю ситуацію поки не коментують.

  У 2002 році Україна приєдналася до Конвеції про статус біженців і взяла на себе міжнародні зобов’язання щодо захисту іноземців, які прибувають на територію України. На сьогоднішній день в Україні діють два пункти тимчасового розміщення біженців – в Одесі та в Мукачеві (Закарпаття). Вони відкрились у 2001 та 2004 роках і розраховані загалом на 320 осіб. Там розміщуються соціально-вразливі категорії біженців із 44 країн – багатодітні сім’ї, одинокі матері, діти без супроводу, люди, які зазнали насильства, тортур і не можуть себе забезпечувати. Вони утримуються в центрах за рахунок держави.

  Цільове призначення пункту в Яготині визначили у 2003 році. Будувався комплекс повільно через затримки з фінансуванням. На його зведення витрачені кошти як державного бюджету, так і Європейського союзу. Перша черга комплексу розрахована на 101 ліжко-місце.

  «Вирішили поставити блокпост, щоб ніхто не завіз іноземців, поки люди сплять»

  Останніми днями в Яготині часто проходять протестні акції та народні віче – люди проти того, щоб у їхньому місті відкрився пункт тимчасового розміщення біженців. Будівництво комплексу розпочалося у 2013 році, а от про його призначення місцеві дізналися лише нещодавно. Переконані, що до пункту заселять сирійських біженців, тому вирішили, що діятимуть на випередження.

  Щоб не допустити іноземців, ми вирішили заселити туди воїнів АТО

  «Для того, щоб не допустити іноземців, ми вирішили заселити туди воїнів АТО і поступово оформлювати документи. Вони заслуговують на більше, ніж сирійці, вони захищають нашу батьківщину, а сирійці чомусь свою батьківщину захищать не хочуть – виїжджають», – зазначає в коментарі Радіо Свобода Армен Шахарьянц, депутат Київської обласної ради.

  Відповідне оголошення із запрошенням бійців АТО та їхніх сімей заселитися в ці приміщення Армен Шахарьянц розмістив у мережі Фейсбук, і воно швидко поширилось. Депутат розповідає, що отримує чимало повідомлень про готовність людей приїхати і заселитись.


  Більше того, яготинці облаштували блокпост на в’їзді, на якому організували чергування. Місцеві жителі вважають, що біженців можуть заселити вночі без погодження з громадою.

  Люди налаштовані рішуче, щоб не пустити сюди іноземців. Ми спитали думку народу, люди категорично проти, зібрались коло того центру й вирішили поставити блокпост

  «Люди налаштовані рішуче, щоб не пустити сюди іноземців. Сьогодні не було приїжджих, були тільки два депутати облради: я і Микола Семеняка. Ми спитали думку народу, люди категорично проти, зібрались коло того центру й вирішили поставити блокпост, щоб ніхто не завіз іноземців, поки люди сплять. Щоб не поставили нас перед фактом, що люди там уже живуть. Тоді вже буде дуже погано», – розповідає Армен Шахарьянц.

  Яготинці переконані, що мають право на такі дії, бо, за словами обласного депутата, з ними ніхто не погоджував проживання на території їхньої громади біженців. Місцева влада Яготина підтримує жителів у їхньому небажанні бачити у місті мігрантів, каже Армен Шахарьянц.

  Є в мережі і застережливі думки. Леся Литвинова, координатор «Волонтерського центру на Фроловській», реагуючи на цей заклик, висловилась, що, хоча і вважає несправедливим те, що відбувається, акція із заселенням, на її думку, є «самозахопленням». Тому волонтер застерігає тих, хто має намір заселитися з дітьми у помешкання в такий спосіб.


  «Бійців АТО треба заселяти, але не зараз» – представник ЦК «Азов»

  Народні віче та протести у Яготині раніше приїжджали підтримувати активісти цивільного корпусу «Азов» та «Правого сектору» з Києва. Як пояснив Радіо Свобода Микола Кравченко, представник ЦК «Азов», вони долучаються, коли місцеві жителі їх кличуть.

  Чому ми маємо селити біженців з інших країн, якщо в нас не забезпечені житлом навіть свої переміщені особи?

  «У нас у країні йде війна. У нас критична ситуація в трьох регіонах: у Криму, Донецькій та Луганській областях. Чому ми маємо селити біженців з інших країн, якщо в нас не забезпечені житлом навіть свої переміщені особи?» – пояснює представник ЦК «Азов» підтримку яготинців.

  Координаторами акцій є жителі, які утворили штаб з цього питання в Яготині. Про ініціативу заселити бійців АТО в приміщення для біженців в ЦК «Азов» вперше чують. Микола Кравченко зауважив, що саму ідею цілком підтримує, але вона має бути реалізована в юридичній площині й законним шляхом – на підставі проведених громадських слухань, а також додав, що зараз це є недоречним навіть через неготовність приміщень.

  Заселення прямо сьогодні я не вважаю доцільним – ні води, ні газу… А от коли здадуть в експлуатацію, то от тоді дійсно треба селити туди сім’ї учасників АТО

  «Коли ми минулого тижня там були, там не були підключені комунікації. В принципі, це ініціатива місцевих жителів. Якщо вони нас покличуть, то ми дізнаємось суть питання і тоді будемо вирішувати. Заселення прямо сьогодні я не вважаю доцільним – ні води, ні газу… Сенсу немає зараз. Туди прямо зараз не заселять нікого. А от коли здадуть в експлуатацію, то от тоді дійсно треба селити туди сім’ї учасників АТО», – наголошує Микола Кравченко.

  «Чомусь виникають абсолютно безглузді міфи про те, що мова йде про сирійців» – експерт

  Ситуацію в Яготині співкоординатор проекту «Без кордонів» центру «Соціальна дія» Максим Буткевич вважає маніпуляцією населенням через почуття страху. На його думку, через брак інформації місцевих «накручують» у політичних цілях. Жителі не знають, хто такі «біженці», не мають достовірної інформації про те, хто там буде поселений.

  Максим БуткевичМаксим Буткевич
  x
  Максим Буткевич
  Максим Буткевич

  «Чомусь виникають абсолютно безглузді міфи про те, що мова йде про сирійців. Відповідно, є величезна кількість міфів і про самих сирійських біженців», – зауважує Максим Буткевич.

  До ініціативи поселення бійців АТО експерт ставиться із сумом, адже переконаний, що умови не підходять для постійного проживання ані для військових та їхніх родин, ані для біженців.  Це тимчасове поселення в приміщеннях гуртожиткового типу, де обраховуються місця по ліжках, не для надання житла, пояснює Максим Буткевич. За його словами, тих  двох центрів, які діють зараз в Україні, вкрай недостатньо.

  Вони вже є в Україні, і вони вже попросили про притулок, нікого нізвідки не привозять

  «Мова йде про тих людей, які попросили про притулок в Україні і чиї заяви були прийняті до розгляду, незалежно від того, з яких країн вони є. Тобто вони вже є в Україні, і вони вже попросили про притулок, нікого нізвідки не привозять. Питання в тому, щоб їм надати тимчасовий дах над головою, щоб вони оговтались і почали процес інтеграції до місцевої спільноти. Мова не йде про новоприбульців. Це можуть бути сирійці, можуть бути афганці або росіяни, кількість яких останнім часом зросла через антивоєнні, антипутінські погляди, і вони, в принципі, перебувають по один бік барикад з нами», – наголошує експерт.

  Для поселення в пункти відбувається ціла низка процедур, починаючи від юридичних і закінчуючи медичними. В історії України біженці жодного разу не ставали джерелом спалаху екзотичних хвороб, наголошує Максим Буткевич, і пояснює, що це один із найбільш розкручених міфів навколо пункту для мігрантів.

  Нагадує експерт і про події дворічної давнини в Україні, коли така сама інформаційна кампанія була розгорнута проти переселенців зі Сходу України. Але в даному разі ситуації різняться, бо іноземні біженці вже є в Україні і завжди були.

  За даними Державної міграційної служби, за 2015 рік близько 2500 осіб визнано біженцями, і ще близько 600 іноземців – особами, які потребують додаткового захисту. Всього станом на 1 січня 2016 року в Україні перебувають на обліку 75 252 іноземця та особи без громадянства.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Александр Місто: Харьков
  28.03.2016 08:48
  Раньше приезду иностранцев в страну радовались только проститутки. Благодаря им теперь у нас полно людей совсем не похожих на славян.
  Чем больше разноцветных будет в нашей стране, тем скорее славяне исчезнут. Посмотрите гимн Украины на ютубе, так будет уже скоро.
  Поэтому не желающие быть затертыми, сознательные граждане как могут препятствуют заселению страны пришельцами.
  Кому действительно жалко беженцев, селите их в свои квартиры и содержите на свои личные деньги. А не разбазаривайте земли государства.

  від: Алекс Місто: Киев
  27.03.2016 23:57
  С такой крутой инфляцией и желанием правительства сделать из нас нищих, каждый из нас в ближайшее время может стать беженцем так как жилье из за долгов они отнимут. Не зря безвизовый режим обещают. Может кто слышал от президента внятный проект о перспективах экономического роста Украинцев ?

  від: Алекс Місто: Киев
  27.03.2016 13:38
  Опубликуйте кто нибудь автора проекта расселять беженцев в местах компактного проживания типа ГЕТТО. Это создание социального конфликта на будущее и препятствие к адаптации и ассимиляции в Украине для беженцев.

  від: Федір Місто: Київ
  27.03.2016 09:05
  Навіть в біблії написано, що якщо в тебе є запас на рік то ти можешь надати допомогу, або ще 10% залиши на полі для нужденних. А у нас своїх внутрішніх біженців мало? А свої проблеми вирішили? Коли вирішите, тоді приймайте. Можна і прийняти як гостей, але на короткий проміжок часу і то старих жінок та дітей. А інші сирійці нехай ідуть боронити свою країну, а не відсижуються у кущах, яких і без сирійців багато в Україні.
  У відповідь

  від: якович Місто: переяслав
  30.03.2016 18:49
  Навіть коли в нас уже не буде проблем, приймати до України арабів, враховуючи теракти в Європі і чисельні погроми у Франції, небезпечно. Вони ніколи не стануть укрвїнцями, а нас вони і їх правнуки вважатимуть ворогами.
  У відповідь

  від: 12345 Місто: Київ
  31.03.2016 17:58
  Все живе має свій власний дім у своєму ареалі. І ніхто чужий туди не преться.

  від: Николай. Місто: Хайфа.
  24.03.2016 14:34
  Пусть порошенко размещает мигрантов на своих кронфетных
  фабриках.На украине негде размещать беженцев с Донбасса и
  Крыма,а он хочет быть хорошим в глазах меркел и оланда.

  від: Георгій Місто: Київ
  23.03.2016 20:36
  Вельми прохаю: - " не робіть з України Бельгії і їй подібних".
  Хватить нам своїх смертей за Україну. Українці не тікають з хати до сусіда, коли у нас війна. Нехай самі у себе наводять лад.

  від: Олександр Місто: Київ
  21.03.2016 09:45
  Хочемо відійти від "русского мира", але поселення сірійців в такий комплекс в Яготині - як це по "совєцкі и по-русски", в той час, як тисячі інвалідів- воїнів АТО живуть в нелюдських умовах, без ноги чи руки. Цей комплекс легко обладнати пандусами, зробити спортмайданчики для людей з особливими потребами. А перед іноземцями ми завжди у радянські часи робили показуху (в Артеки везли 40% чужих іноземних дітей, свої гнили в шкільних таборах влітку в класі і т.д..... Мій тесть, до речі жив у Яготинському районі, розповідав, що коли він був звільнений, як остарбайтер в 1945р. і працював на розчищенні вулиць Берліну, то полоненних німців (які теж працювали) кормили набагато краще ніж своїх громадян.... Совєцкій строй найгуманніший у світі, особливо для інтернаціоналу.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Хмельницький
  23.03.2016 04:28
  Цілком підтримую!Оце і є лизоблюдство "по-совєтскі"...
  А - не "по-еввропейськи"..."Европейці" самі-то - хитрі...Чехія та Польща (чомусь!) навідріз повідмовлялися від них...А як їх зустрічали "з хлібом, з сіллю" в Угорщині...Ну дууууууже толерантно і "по-европейски"...Нічого не скажеш.
  А ми, такі "хароші", маємо тут же їх приймати, ще за тої умови що вступ до їхнього ЄС (за який у нас ВІЙНА!) лише через якихось 25 років можливий...можливО...чому так швидко? )

  від: Олександр Місто: Київ
  21.03.2016 08:55
  Ми хочемо відійти від "Русскаго мира", а наспаравді поседення сірійців в Яготині - яка ж це "русская и совєцька" акція. Замість поселення учасників АТО, що не мають достойних житлових умов, були поранені і, які захищали Україну від Моторол і Гіві - проводиться план поселення сірійців... Мій тесть розповідав колись, що в 1945 р. він як визволений остарбайтер працював на розчищенні завалів в Берліні, так полонених німців годували краще ніж своїх "визволених" громадян - остарбайтерів
  ....

  від: Александр Місто: Хмельницкий
  20.03.2016 13:48
  Почему беженцы с арабских стран не бегут в соседние мусульманские страны, к своим братьям по вере? Зато рискуют жизнями своих детей переплывая море, едут за тысячи км, подальше от своих мусульманских стран, нарушая законы европейских стран с целью поселиться в европе, где совсем другой климат, культура и вера. Чтоб потом в европе требовать у европейцев пособий, бесплатного жилья, сохранения их религии, традиций и т.д...? Почему соседние мусульманские страны не желают поселять мусульманских беженцев к себе и не содержат их на своей территории за счёт своих государственных средств.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Хмельницький
  21.03.2016 01:52
  Тоже постоянно задаюсь этим вопросом...
  Да, и о КАКИХ таких "мифах" нам втирает этот эксперт?..
  Он, что, думает, что все, кроме него, слепоглухонемые и тупоголовые в 21 информативном веке???!
  В Европе тоже рассказывали долгое время басни дедушки Крылова о "мифах".А тут - на тебе!Бац! И Париж за одну ночь чуть вдребезги не подорвали...Некоторые из подрывников оказались недавно примкнувшими беженцами, нечаянно затерявшимися "где-то там" в игил...Подумаешь?А - новогодние насильники в Германии?Стоит ли дальше перечислять похожие "подвиги"?Пусть этот эксперт особо не напрягается мозги пудрить украинцам...Все-равно плохо выходит...
  Где гарантии, что ИМЕННО в Украину, с какого-то перепугу, сплавят добросовестных, с чистыми намерениями, сирийских граждан?В жирной, мирной (БЕЗ ВОЕННЫХ ДЕЙСТВИЙ!!!) "защищенной" Европе - нету никаких гарантий, как видим, а тут в какой-то Украине эти гарантии ЧУДОМ появились!
  Такое ощущение что власть нас реально держит за идиотов...
  КУДА НАМ ИХ???Своих проблем МАЛО???
  Поддерживаю Валентина из Харькова, пусть эти продажные чиновники В СВОИ ХОРОМЫ, У СЕБЯ ВО ДВОРАХ И САДАХ поселяют сирийских беженцев...Нам своих некуда деть, а тут сирийцев еще добавили!О,боги!..В этой стране вообще есть какой-то "здравый смысл"?

  від: Галина Місто: Біла Церква
  20.03.2016 11:49
  Одні роблять усе можливе, щоб зробити з України цивілізовану, європейську державу, перемогти агресора Росію. А інші ставлять палки в колеса – піддаються на провокації ксенофобів та агентури Кремля, сприяючи так званому «русскому миру»!
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Хмельницький
  21.03.2016 02:02
  Хіба "агентура Кремля" в обличчі мусульман влаштовує підриви , насилля та безлад у Європі та Америці???????????
  Така організація, як ІДІЛ, вам взагалі відома?
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ